Keresés

Részletes keresés

dészáz Creative Commons License 2013.04.20 0 0 147511

kilazult a váltó csavarja,vagy kiugrott,ha nem csavaros.

csak órás javíthatja,hentesnek nem fog menni.. :-))

vicc félretéve,nem vészes a hiba,hacsak nincs megkopva a stift.

Előzmény: gabordelonnn (147509)
gabordelonnn Creative Commons License 2013.04.20 0 0 147510
Előzmény: gabordelonnn (147509)
gabordelonnn Creative Commons License 2013.04.20 0 0 147509
Ertem,,Kozben egy masik problema,ha az problema,,gondolom igen.... a felhuzogomb (ha jol nevezem) a masodik kattanas utan kijott a helyerol,, ez normalis?.. utana siman visszakattan a helyere,es nem is esik ki, az oraallitas is mukodik, es a datum allitasa is,,minden jo,, de gondolom ez nem normalis helyzet,,,edig nagyon szeretem ezt az orat,,  A gombot a fiam huzta ki jobban mintkellett volna,, nem is gondoltam,hogy ilyen tortenhet.. oras javithatja?Gabor
Előzmény: spyder999 (147508)
spyder999 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 147508

Gondolom utolsó szerelésnél rosszul rakták fel a mutatókat.

Le kell venni,és 12 re rakni váltásnál!

Előzmény: gabordelonnn (147507)
gabordelonnn Creative Commons License 2013.04.19 0 0 147507
Udvozletem.,Van egy svajci oram, azaz a fiamnak adtam :),, elmondasa szerint a napi szamlalo a 6 ora allasnal valt tovabb, ez normalis?.. automata egyebkent, analog,mechanikus. Kosoznom a tippeket elore is,Gabor
innovations Creative Commons License 2013.04.18 0 0 147506

Akkor "örülünk Vincent"!

:-)

Előzmény: inifini (147505)
inifini Creative Commons License 2013.04.18 0 0 147505
Szia!
Na meg az enyémen :-) Én tavaly augusztus óta hordom (2500c), szerencsére gond nélkül. Nálam napi szinten + 3 mp az eltérés még mindig.
Üdv.
Előzmény: innovations (147504)
innovations Creative Commons License 2013.04.18 0 0 147504

Szia!

A Coaxial az én csuklómon dolgozik, most múlt egy éves. Egyelőre jár, napi 1-2 sec a többit pedig majd meglátjuk.

 

Előzmény: Mechanikus (147494)
WiZARD Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147503

coax előtti Seamaster GMT-m van, hibátlan.

8500-ös PO, az csak terv, de remélem még idén összejön :)

Előzmény: Mechanikus (147494)
raulista Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147502

Nem sportol, nem hiszem, hogy szüksége lenne stopperórára. Akkor valószínű a másik lesz. Nagyon köszönöm!

 

 

Előzmény: öccse (147501)
öccse Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147501

Oszlopkerekes kronográf szerkezet, azért drágább. Stopperóra, ha sportol lehet, hogy hasznát veszi.

Előzmény: raulista (147497)
dexter0719 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147500

Szia,

 

Franek, APT:

 

köszönöm mindkettőtöknek az ötletet. Holnap megpróbálom bevinni egy szervízbe, remélem tudnak vele mit kezdeni.

 

APT: kipróbáltam, ha egy kicsit beljebb nyomtam és úgy tartottam abban a pozícióban,

nem ugrált a korona, de nem is húzta fel a szerkezetet.

Előzmény: Franek-52 (147495)
matalik Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147499

Nem tudom van-e korrózió az elemnél, én nem szívesen szedek szét egy ilyen érzékeny órát. Szerintem mondjuk nem az elemnél lehet a hiba, mert lassan ment tönkre. Először halványult a kijelző, aztán hőmérsékletet és légnyomást nem mért, majd az iránytűje romlott el, a végén pedig az analóg óra is leállt. Ez így kb. fél év - egy év alatt. Az elem állítólag jó benne. Beázásról nem tudok, nem használtam vizes helyen. Egyszer újkorában a kislányom leejtette, de ez pár évvel ezelőtt volt.  A szervízben csak azt mondták hogy elromlott a belső szerkezet.

 

Üdv,

Krisztián

Előzmény: spyder999 (147496)
raulista Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147498

Pontosabban 28 ezerrel drágább.

 

Előzmény: raulista (147497)
raulista Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147497

Sziasztok! Kérdezni szeretnék tőletek, mivel egyáltalán nem értek az órákhoz. Férjemnek nézegettem órákat és találtam kettőt. Az egyik kb. húszezerrel drágább, a különbség amit látok, hogy ez két mm-rel kisebb és a szerkezethez az van írva, hogy "Column-wheel movement". Ez mennyiben más, mint a másik, amelyik automata? Jobban megéri? Bocs, hogy ilyen butaságokat kérdezek!

 

spyder999 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147496

Elem érintkezőknél nincs korrózió ?

Lehet tudni valamit a meghibásodásról?(hirtelen állt meg,beázott stb.)

Mit mondott a szervíz,mi baja van?

Előzmény: matalik (147491)
Franek-52 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147495

Szia.

 

A koronazár – kontra naptárigazítás, felhúzás, két tényezőtől függ. Két rugó dolgozik egymás ellen. A kihúzókart pozicionáló laprugó erőssége (órásul = szotoár / seting lever bridge), és a koronában lévő spirál rugó ereje. Ha a spirál rugó a koronában gyengébb, akkor van ez a gond. Nem tolja az adott pozícióba a tengelyt. Viszont, ha ez a rugó erős, akkor a korona igyekszik a menetes csövet a tokból kihúzni, nehezebb a koronát a menetre visszacsavarni, meg mellé is lehet csavarni. Sajtolt - ragasztott koronazárak esetén előbb utóbb meg is történik. Pláne ha valamilyen szerszámmal zárják be, és túlerőltetik.

Tapasztalat: többszöri gyári koronacsere után is maradt a hiba. (Voltam minden, csak rendes, és pláne órás szakember nem.) Javítása: megfelelő rugó erő az új koronában, vagy a laprugó gyengítése?

 

Feri’bá.

Előzmény: dexter0719 (147487)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147494

Omegád hogy jár?

Minden elsőkézből való info a coaxiális szerkezetekről érdekes.

Előzmény: WiZARD (147479)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147493

Szervusz,

 

A vaterán próbáld meg. Nem tolonganak a vevők, de hátha szerencséd lesz.

 

Üdv,

Mechanikus

Előzmény: akos19850128 (147481)
Mechanikus Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147492

A legritkább eset, hogy kvarc szerkezetet javítanának és jó is lesz.

Mivel ennek az lcd kijelzője sem mutat semmit nem esélyes.

 

Vicces, mert az én egyik kvatc analóg szerkezetemet javítgatja a szervíz, de nem jó, én meg kapacitálom őket egy szerkezet cserére....

Előzmény: matalik (147491)
matalik Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147491

Sziasztok!

 

Van egy Tissot T-Touch Titanium karórám (T33.7.798.51). Sajnos teljesen megállt, nem jelez ki semmit. A márkaszervíz szerint teljes belső csere szükséges, de annyit nem szeretnék rá költeni. Meg lehet ezt javítani reális áron? Bármilyen tippet, javaslatot szívesen veszek.

 

 

Köszönettel,

Krisztián

APT Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147490

Valószínűleg szétnyíródott már a korona záróidoma. Próbáld meg húzni kifelé finoman a koronát, és úgy próbálni a felhúzást - ha így valamennyire megy, akkor elég egyértelmű. Ez esetben cserélni kell a koronát (a koronában lévő, teleszkópos, a záráshoz benyomást lehetővé tevő rész szokott elnyíródni-elkopni egy idő után, és ilyenkor már elforog).

Előzmény: dexter0719 (147487)
dexter0719 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147489

Fortisról van szó.

Előzmény: Wreck Diver (147488)
Wreck Diver Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147488

Vostok amphibiára emlékeztet. :D

Előzmény: dexter0719 (147487)
dexter0719 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147487

Sziasztok,

 

Tudna valaki segíteni abban, hogy miként lehet orvosolni a következő hibát:

a korona a koronazár kitekerése után lötyög és emiatt a koronával való felhúzás nem is működik.

A dátum és az órabeállításoknál nincs hibajelenség, de a lötyögés ott is megvan.

Automata az óra, tehát a hiba nem kritikus, de zavaró.

APT Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147486

Nagyon sok rendkívül jó kopásállóságú műanyag van. A 7750 dolgát meg azért nem érdemes túllihegni, mert ott műanyagból a stopper centrál gyűjtőjét alulról megtámasztó, rugózótt csapágycsésze van. Én ebből cserére szorulót, de egyáltalán észrevehetően megkopottat még a legkorábbi, 70-es évekből származó ős-példányokon sem láttam (amelyeken amúgy az alsó és felső fékkar is műanyagból van - de azokkal sem volt soha semmi gond). Ezek rendkívül kis igénybevételnek kitett (és még annak is csak járó stopper mellett, különben egyáltalán nem "dolgozó") alkatrészek - nem ezek fogják megadni magukat.

A 7750 egy nagyon strapabíró, tartós, pontos szerkezet, az más kérdés, hogy egyáltalán nem felső kategóriás, drága órákba lett kitalálva, ez kimondottan egy olcsó, könnyen gyártható (és nagyon rosszul szervizelhető) középkategóriás "alapmotor", amit végül alternatíva hiányában elkezdtek drága órákba is bepakolni. Nem mondható, hogy ne vált volna be, csak valahogy nem oda való és pont.

 

 

Másik gondolatom: valahol irreális arról beszélni, hogy "egy egész életre szólóan" vesz valaki egy órát. Egyszerűen nem igaz, hogy egy átlagos (tehát nem agyonkímélő, ülőmunkánál használt, fizikai munkánál, sportnál azonnal letett, hétvégén pihentetett stb...) használatban egy még oly jó minőségű óra is mind műszakilag, mind esztétikailag hibátlan tud maradni 3-4-5 évtizeden keresztül. Ennyi idő alatt elszakadásig elkopik, szétesésig kikopik még a Rolex acélcsat is, elhasználódik a tok, a szerkezet is már a második-harmadik rugógarnitúrát, meglehet második komplettet és csapágyazást fogja "fogyasztani". A nagyon jó, újszerű állapotú, bár igen régi órák (nem is olyan ritkák ezek) magyarázata értelemszerűen az, hogy ezeket nem használták túl sokat, és ha használták is, nagyon vigyáztak rájuk. Eleve nagyon drága óráknál amúgy is nagyobb az esély, hogy egyfelől vigyáztak, odafigyeltek rájuk, másfelől olyasvalaki hordta őket, aki kemény fizikai munkát nem végzett, roncsolással fenyegető igénybevételnek nem tette ki őket...  Egy építőmunkások egy kerámia lünettás Rolex Submariner is hovatovább helyrehozhatatlanul tönkre fog végül menni 5-10 év alatt... Én lelkesen gyűjtöm a 70-es évek jobbféle acéltokos-csatos, kristály üveges Seiko LC-it is, no azokon kiválóan lemérhető, hogy 10-15 év alatt többségüket egyszerűen elhordták, az óra hibátlanul működik, de esztétikailag többségük teljesen leromlik, nagyon komoly (de nem lehetetlen) feladat a felújításuk. De hivatkozhatok egy kedves ismerősömre is, aki vett magának egy Nomos Sport-ot, és mondván, hogy ez ugyebár "sport", tényleg sportolásra is használta. Egy éven át rendszeresen teniszezett, síelni jár benne - semmi vadulás, semmi extra, csak az ilyenkor szokásos igénybevétel.. A csodás "sport" lóbőr szíjat három havonta kellett cserélgetni, mert addigra szó szerint lerohadt (a tenisz miatt naponta rendesen beleizzadt), sikerült a zafírüveget rendesen összekarcolnia, és amikor másodszor szakadt ki tengelyestől a korona, akkor végre megértette, hogy az a "sport", az csak marketing-duma, ténylegesen sportolni háromezer forintos műanyag órában (de inkább óra nélkül) kell, beletörődve, hogy azt félévente cserélni fogjuk, addigra kinyúlik... Vagy talán mégsem, de mindenesetre olyan órában - amiért nem kár...

 

Ha viszont valaki nagyon vigyáz az órájára, nem üti-vágja, minden komolyabb igénybevétel előtt leteszi - akkor meg egészen egyszerű, tömítetlen, a régi Cornavinok, Doxa-k mintájára készült, halál szimpla órák is csodálatos állapotban maradhatnak, ergo nem kell ennek nagy feneket keríteni...

Előzmény: halálamájra (147484)
ronin s8 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147485

Valamiről lemaradtam... Mióta vannak műanyag csapágycsészék...?

Előzmény: halálamájra (147483)
halálamájra Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147484

Kiváncsi lennék ,melyek azok az anyagok ,amelyek nagyfokú kopásállósággal rendelkeznek és így alkalmazhatóak strapabíró csapágykőként.

halálamájra Creative Commons License 2013.04.17 0 0 147483

Hmm ,Akkor lehet azért olcsóbb ,mint a  többi IWC ,de lehet ,hogy semmi köze ehez. Vissza olvastam sok hozzászólást ,és olyan sokszor fikázzák a Breitlinget ,hogy az valami elképesztő. 

úgy elmennt a márkától a kedvem ,mint a szél:S. A műanyag csapágycsészét etákban nem lehet kicserélni tartósabbra? Bár biztos nem ez az egy dolog van ,ami jobbra kicserélhető lenne benne.

Előzmény: WiZARD (147472)
Petya79 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 147482

OFF

 

Sziasztok!

 

Tudom, hogy ez nem egy adás-vétel topic, de jobb platformot nem találtam:

eladó az '1000 óra' című könyv, újszerű állapotban.

Ár: 2500 Ft

 

ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!