Keresés

Részletes keresés

Vacy Creative Commons License 2000.05.04 0 0 49
Május 8.-án a Harry Tomlinson előadás 18 órától kezdődik a témáját nem tudom, de lesz gyakorlati bemutató is. Az előadás a Kertészeti Egyetem dísztermében lesz.
Előzmény: Vacy (41)
Jozs Creative Commons License 2000.04.17 0 0 48
Sziasztok!

Nagyon erdekelt mindig a bonsai, ugyhogy elso lepeskent tegnap vettem egy kis kinai szilt. Persze meg nem vagyok a megfelelo elmeleti tudas birtokaban, varom a segitsegeteket minden kerdesben, ami felmerulhet (ontozes, metszes, feny, homerseklet).
Ezenkivul ha valaki tud jo online vagy offline dokumentaciokat, kerem irja meg a cimuket.

Elore is koszonok mindent.

Levendula Creative Commons License 2000.04.16 0 0 47
Ez nagyon jó hír! Nekem az Ô könyve tetszik a legjobban, esztétikailag is közel áll a stilusa, ott a helyem! Kösz!
Előzmény: Vacy (41)
cukorfalat Creative Commons License 2000.04.13 0 0 46
Endru!

Koszi az infot, egy idoben en is jartam oda, udv Radnai tanarurnak! Jah, valoszinu, hogy cukorfalatkent nem fog emlekezni ram:-)
Erika Rakoscsabarol.
Ha lesz idom, mindenkeppen alkalmat keritek, hogy ujbol ellatogassak.

Es mindenkinek ajanlom ezt a pannonias osszejovetelet, mert remek, es hasznos tanacsokra lehet szamitani, es meg kozossegi elet is folyik (ugye Endru?:-), szoval bonsaiszakerto kartarsak, hajra.
udv
cuk.

Előzmény: endru (45)
endru Creative Commons License 2000.04.12 0 0 45
Mégegyszer cukorfalatnak.
Igyekszünk követni a japán stilust. Ez nem sikerülhet tökéletesen, mert nálunk nem lehet olyan lapos tálban megtartani üveház nélkül. A levegö páratartalma nálunk negyde sincs mint japánban. Sokan csak a majd méteres fákat tartják bonsainak, a kicsiket, bármilyen szépek, nem becsülik. Ezt nagyképüségnek nevezem, az én kedvenceim a 20 tol 60 cm.esek.
endru
Előzmény: cukorfalat (38)
endru Creative Commons License 2000.04.12 0 0 44
cukorfalatnak.
A Pannonia u-40 ben tartott találkozókat Radnai Sándor vezeti, beszélgetések, bemutatók, közös munka. Várunk!!
Minden honap utolso csütörtökén d.u.17-tol
viszlát endru
Előzmény: cukorfalat (38)
Vacy Creative Commons License 2000.04.10 0 0 43
Igaz igaz, valamint ápr. 22-23-24 az állatkertben is lesz kiállítás
Előzmény: Megyesi Éva (42)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.04.09 0 0 42
Bonsai kiállítások: ápr. 28-29-30. Kertészeti Egyetem, ápr.28-május 1. Vajdahunyadvár.
Vacy Creative Commons License 2000.04.06 0 0 41
Május 8.-án a KEK-en Harry Tomlinson (a "Bonsai" című könyv szerzője) tart előadást, valószinüleg 5 órától.

Levendula Creative Commons License 2000.04.06 0 0 40
Szóval gyönyörűen átteleltettem a japán juharomat, igen boldog vagyok. (nekem öröm, a profiknak gpondolom természetes)
Megyesi Éva Creative Commons License 2000.04.02 0 0 39
Minden bonsaiosnak! Ha szakmai tanácsra van szükségetek, személyesre - gyertek ki a Silvanus üzletébe - III. Batthyany u. 43/a M11 mellett jobb oldalon Szentendre felé menet - most szombaton ápr. 8-án Marczika Andrástól kérhettek tanácsot, délelott 10 órától ott lesz!
Előzmény: cukorfalat (38)
cukorfalat Creative Commons License 2000.04.02 0 0 38
Udv minden Bonsaiszakertonek!

Jomagam is nagy hive vagyok a bonsai nevelgetesnek. Jobbara nem uzletben vett, hanem magrol ultett, vagy dugvanyozott fakkal probalkozom. Nagyon kivancsi lennek, hogy ti mennyire kovetitek a hagyomanyos kinai, vagy japan stilust, van-e "elfogadott trend" ma Magyororszagon? Mondjuk mereteket es stilusiranyzatokat tekintve.
Endru! A Pannonia utcai osszejovetel a Radnai tanarur fele?

Orulok, hogy van egy ilyen topic, mert nagyon sokaknak azert pusztul el kis fajuk, mert nincs otletuk, hogy mit kell veluk csinalni, no itt legalabb hozzaertok megmondjak.
A "talalkozo" enge is erdekelne, ha virtualis, ha nem:-)
udv
cuk.

greeencat Creative Commons License 2000.01.10 0 0 37
Kedves Bérces, ezt a kínai szilt tavaly tavasszal kaptam, tehát ez az első tél amit együtt töltünk. Van egy másik is pár éve, ő eddig mindig fűtött szobában telelt. A kicsinek nagyon pici az edénye, így nem mertem kitenni nehogy megfaggyon a gyökere. (Volt egy saját gyűjtésű galagonya bonsai ifjoncom, aminek megfagyott a gyökere, így halt meg pedig nagyon kis formás kezdett már lenni:(( ) Viszont a nagyobbat (kb. 30 cm)kitettem az erkélyre pár napra amig csak minusz pár fok volt. Most, hogy már nagyon hideg van kint a többi növényemmel telel a lépcsőházban, ahol olyan 5 és 10 fok között van a hőmérséklet és jó világos van. Lepotyogtak a levelei, de amúgy jól néz ki. Vele évközben sem volt annyi baj, mint a kicsivel, mivel nagyobb az edénye és nem szárad ki olyan könnyen.
Egyszóval most várjuk, mit hoz a tavasz. Akkor végre mehetünk bonsai alapanyagot is gyűjteni...
Előzmény: endru (36)
endru Creative Commons License 2000.01.10 0 0 36
Kedves kiscicám (enged meg, hogy igy szolitsalak) mindazoknak is irom ezt akik kinai szilt (ulmus parvifolia) tartanak. Ez egy érdekes növény, mert tartható egész évben fütött szobában, de szinte minden nap kis vizet kell neki adni és állott vizzel permetezni. De alakás lehetöleg hüvös és világos részében legyen. Azonban jobban szereti, és ilyenkor jobban fejlödik, ha télen pihentetni tudod. Ilyenkor összel a fagyokig szabadban kell tartani amig a leveleinek jorészét ledobja, (a többit le kell szedni) és 5- 10 fok alatt lehetöleg fagymentesen tartani. Az idösebb fa néhány fok minust is elvisel. Sötétben is tarható ilyenkor, pl. picében. Néha meg kell nézni, hogy nem szárad-e a följe, öntözni kell. Ha a levelei kihajtanak, akkor melege van, világosra kell hozni, vagy hidegebb helyre.
Ha a szobában évközben ledobja a leveleit az vagy attol van, mert nem öntözted rendesn, vagy mert rossz kedve van. Ekkor öntözd meg, és tedd be egy átlátszó nejlon szatyorba, kösd össze szorosan. + vagy ! naponként nézd meg, hogy nem kell-e öntözni, vagy nem penészedik.
sok örömed legyen a fácskádban
bbandy@matavnet.hu
endru Creative Commons License 2000.01.07 0 0 35
Kedves Yoker. Nem tudom kaptal-e valaszt a kérdésedre, én most talaltam ide. Messziről nehéz tanácsot adni, a doktorbácsi is előbb megvizsgál. Néhány ok ami száradást idéz: túl közel tartottad a fútőtesthez, nem öntözted meg minden nap, száraz a szobád levegője, és nem permetezted állott vízzel. Meg kell nézni nagyítóval, nincs-e rajta kártevő. Tilos a serissat forgatni. Ha pesti vagy, jól csomagold be nehogy megfázzon, és hozd el a XIII. Pannonia u. 40-be január 27-én 17 órától. Minden hónap utolsó csütörtökén ott vagyunk, szívesen látunk
udv bbandy@matavnet.hu
Előzmény: yoker (32)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.12.27 0 0 34
Hogy gondozod a fácskát?
Előzmény: yoker (32)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.12.27 0 0 33
Kedves greeencat!
De elég, most ne tedd ki oket a szabadba, majd ha tartosan fagymentes lesz az ido.
Előzmény: greeencat (30)
yoker Creative Commons License 1999.12.23 0 0 32
Sziasztok Kedves bonsai kedvelők!

jómagam is egy kis kedves ezercsillag fa tulajdonosa vagyok, de valami történhetett szegénnyel mert a leveleinek végei elkezdtek feketedni, ezután elsárgulnak majd lehullanak. A környezet: panellakás.
Légyszi segítsetek, meg szeretném menteni a kis fácskát, úgy megszerettük.

Előre is köszi: Laci

greeencat Creative Commons License 1999.11.22 0 0 31
Hétvégén voltam az exRozmaring Tsz egyik focipálya nagyságú melegházában. (II.ker. Patakhegyi u. 83/85.) Fantasztikus szobanövényeket lehet ott venni nagyon jó áron. Én most csak mikulásvirágot vettem 625 (piros) és 500 (sárgás levelű) forintért. Ez is a fele a virágboltban árult mikik árának.
Egyszóval, ha szépséges növényeket akar valaki venni illetve nézelődne egy kicsit ajánlom mindenkinek a Rozmaringot!
greeencat Creative Commons License 1999.11.22 0 0 30
Kedves Noise2!

És most csak úgy fogjam és tegyem ki a kertbe vagy az erkélyre? A hirtelen hőmérséklet változástól nem fog meghalni? Nem elég, ha mondjuk kiteszem a lépcsőházba a többi telelő
növény közé? Ott kb. 5-10 °C van és világos.

Előzmény: noise2 (28)
Tiborcsik Creative Commons License 1999.11.21 0 0 29
Bocs, csak azért szólok hozzá, mert véletlenül kipipáltam, mint kedvenc, és csak akkor tudom a kipipálást visszavonni, akkor jelenik meg ez a topic a kertészet listánál, ha van friss hozzászólás
Bocs, és by!
noise2 Creative Commons License 1999.11.15 0 0 28
A kínai szil alapvetően nem szobanövény. Teleltetni kell, hogy tavasszal szépen kirügyezzen. Tehát legkésőbb mostanság le kell szedni a leveleit, ha nem dobta még le mindet és ki kell tenni, hogy "mélynyugalmi állapotban" legyen télen. Szóval kellenek neki a mínuszok is. De ehhez be kell ásni egy vödör földbe, hogy a gyökerei ne fagyjanak el.
Előzmény: greeencat (27)
greeencat Creative Commons License 1999.11.15 0 0 27
Sziasztok!
Tudna valaki segiteni?! Van két kinai szil fácskám. Többnyire nincs velük baj, de egy évben átlag kétszer ledobják a leveleiket. Utána kihajtanak, de mindig megijedek, hogy valami betegség támadta meg őket. Természetes ez a lombhullatás vagy tennem kell ellene valamit?
Előzmény: Megyesi Éva (26)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.11.11 0 0 26
Nem tudom, hogy rákkeltő-e a szer. Szerintem nem szabad a szobában permetezned, csak valahol ott, ahol senki se szívhatja be a szer illatát.
Előzmény: Beorny (24)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.11.11 0 0 25
Most indulj az erdőbe, még van kb. egy heted a fagyokig - állítólag - hogy bonsai-nak való fákat gyűjts össze.
Előzmény: Trafalgar (13)
Beorny Creative Commons License 1999.10.18 0 0 24
Nem rákkeltő az?
Előzmény: Megyesi Éva (23)
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.10.17 0 0 23
A facskadat a szabadban vagy a lakasban neveled? Ha a szabadban, akkor hadd hulljon le a levele, s majd tavasszal kell permetezni valamilyen ken tartalmu szerrel. Ha lakasban levelesen telel a novenyed, akkor most vegyel vegyszert, s permetezz vele. pl.Thiovit-tal.
Csöppke Creative Commons License 1999.10.13 0 0 22
Segitségeteket kérem. Az egyik kis fámat (gyertyán) megtámadta a lisztharmat. Mivel lehet kezelni?
klim Creative Commons License 1999.09.13 0 0 21
Köszönöm mindkettôtöknek!
Megyesi Éva Creative Commons License 1999.09.05 0 0 20
Inkabb zaklasd azt a kukacot, vedd ki, s add egy tyuknak. Az jobban fog orulni neki, mint a bonsai.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!