Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2016.03.04 0 3 55788

Pontosabban: Somoskőújfaluig biztos rendben van, a továbbiról még nincs saját tapasztalatom

A Medves-fennsík 10 éve sem volt egyszerű, ilyenkor tavaszi időben lehet a legjobb választás arra menni. Rónabányától vagy Cered után szerintem ismét járhatóbb lehet

Én is tervezem idén tavaszra, majd meglátjuk mit hoz az élet, engedi vagy sem

Előzmény: jzp2107 (55787)
jzp2107 Creative Commons License 2016.03.04 0 2 55787

De, történt.

Somoskőújfaluig rendben van

Azért egy metszőolló legyen nálad biztonság kedvéért :-)

Előzmény: donjuan1984 (55786)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.03.04 -4 0 55786

OFF: Tudja valaki, hogy az Északi- zöld milyen állapotban van jelenleg? Abszolút semmi karbantartás nem történt mióta létrehozták bő 10 éve? 

Kornél14 Creative Commons License 2016.03.04 -5 1 55785

Sziasztok,

 

Mint tudjátok április elsejétől már nem lesz nyitva a Börzsöny egyik emblematikus helye, az Ákos büfé Királyréten.

 

A BTHE egy egyszeri rendezésű túra keretében szeretne méltóan elbúcsúzni a helytől és Ákos bácsitól március 27-én, Húsvét vasárnap.

A rajt és a cél értelemszerűen az Ákos büfénél lesz. A túra minden indulója ingyenesen megtekintheti a Duna-Ipoly Nemzeti Park Hiúz Házát Királyréten.

 

Ha van kedvetek, gyertek el a rendezvényre.

 

Előnevezés: 

http://bthe.hu/index.php/esemenyek/48-akosvar-10-5 

 

TTT:

http://teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=6925

  

Üdv,

Kornél

Csuhás Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55784
Előzmény: donjuan1984 (55781)
csg65 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55783

Hát nem lett 5000-es. Gratulálok a múlt havi majdnem győztesnek, most simán első lett.

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55782

Tipikus büdösparaszt módra csinálta a jóember... :/ 

Előzmény: Csuhás (55776)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.03.03 -5 0 55781

Tudom..sajnos már (le)szerepeltem :) 1-2-nél nagyon más rémlett mint ami valójában lehet. olyan nem szokott lenni, hogy megírjátok a  megoldásokat utólag?

Kicsit megnyugtatna, hogy tudnom illett volna, vagy még nem is jártam ott :)

Előzmény: Csuhás (55779)
Pulmy Creative Commons License 2016.03.03 -6 0 55780

 Engem is   :)

Előzmény: Csuhás (55779)
Csuhás Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55779

Nem maradtál le, még tart a verseny. Egy erős négyezressel engem simán meg is előzhetsz.

Előzmény: donjuan1984 (55778)
donjuan1984 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55778

Lehetne facebook eseményt is létrehozni, mert valahogy mindig lemaradok a kvízről :S nem mintha vérmes győzelmi esélyeim lennének :)

Előzmény: Pulmy (55777)
Pulmy Creative Commons License 2016.03.03 -6 0 55777

 Sztem,inkább könnyebb kategóriás volt,de nagyon helyes így legalább többen rúghatnak labdába. Biztos,hogy lesz 5ezres.

Előzmény: csg65 (55771)
Csuhás Creative Commons License 2016.03.03 -4 0 55776

Mivel az esemény negatív főszereplője igyekszik mindent eltüntetni a netről ezért beidézem ide a teljes szöveget:

 

"Hommage a Nacsapéreg kilátó emlékére

Eltűnt Kismarosról Nacsapéreg vonzereje a Kilátópad. Valaha a 80-as években ezen a kis kőrakáson, melyet a volt szokolyai tulajdonosok alakítottak ki, nőtt egy ágas-bogas kőrisfa. A kőhányás úgy keletkezett, hogy a köves földekről a művelést zavaró köveket a gyepűbe, vagy mint itt kupacba hordták. Aztán ezt benőtte a vadrózsa a szeder meg néhány senyvedő kőris. Szóval az említett ágas-bogas fára valaki, talán a vadászok egy lest eszkábáltak, melyre néhány a törzsek közt keresztbe szegezett lépcsőt alkotó fadarabon fel lehetett kapaszkodni. A lombok közül kitűnő kilátás nyílt Vácra, Naszályra, a szigetre és az egész környékre. Aztán a fa egyik törzse kiszáradt majd kidőlt, magával rántva a "kilátót". 2012-ben a Börzsönyligeti Érdekképviseleti Egyesület néhány tagja úgy döntött, hogy visszahozza a régi szép időket, amikor még szinte mindennapos program volt "Kiülök a dombtetőre, innen nézek nézek szerteszét, s hallgatom a fák lehulló levelének lágy neszét." Talán mert meg is öregedtünk egy pihenőpad felállítását határoztuk el. Megtisztítottuk a cserjétől, a szúrós indáktól és tíz körömmel kiszedtünk annyi követ, hogy a két lábnak szolgáló oszlop gödre elkészüljön. A pad háttámlájára fűzfapoétai versike került, mely így szól:

"Vándor, ha megpihensz, Gyönyörködj a tájba, Ne rongáld a padot, Hogy más is használja."

A támla hátoldalán vésett felírat "Készítette: Börzsönyligetiek Érdekképviseleti Egyesülete, 2012. 06. 26. SzS." örökítette meg az "elkövetőket". Mit ad Isten, a versikét a madarak kivételével mindenki tiszteletbe tartotta a madarak "tiszteletét" néha le kellet mosni. A "természetszeretők" eldobált hulladékát hetenként összeszedtük, és a sikankózni vágyó kis srácok által lesodort köveket visszaigazítottuk. A pad kedvenc kiránduló hellyé vált, az internetre több túra ajánlatot raktak fel különböző honlapok. Geodoboz került a Nacsapéreg tetejére és nagyon sok felvételt töltöttek fel az internetre. Börzsöny térképét készítő Szarvas-Faragó csapat a padot feltüntette a Nacsapéreg csúcsán.

2014 tavaszán megjelent egy illető, aki bejelentette, hogy megvett egy földdarabot, mellyen egy korábbi szekérút haladt és a kilátópad eligazító táblája itt volt elhelyezve. A tábla azonnali eltávolítását kérte, melyet gyorsan meg is tettünk. A táblát elhelyeztük Mező utca sarkán, hogy mutassa az új utat. Ezt a meredek utat minden évben szükség szerint végig kaszáltuk a padig, lemetszve a szederbokrok gyorsvonati sebességgel növő indáit is. A földesúr pedzegette, hogy a padot annak a földrésznek a tulajdonosa nem akarja megtűrni, majd később társtulajdont szerzett a pad alatti földre. Tavaly nyáron bejelentette, hogy meg akarja szerezni a hegy tetejét és oda építeni akar. Idén januárban felszólított, hogy 2016. március 1-ig tűri meg a padot, ekkor távolítsuk el. Február 28-án már kiszedte és levonszolta a padot a helyéről. A nem éppen úri neveltetésről tanúskodó levelében kissé alpári hangot ütött meg a másik két tulajdonos nevében is. Mentségére szolgál, hogy másnap bocsánatot kért. A hegytetőn egy telektulajdonos hamvait végakarata szerint egy kis mélyedésben helyezték el hozzátartozói évekkel ezelőtt, keresztel jelölve kis koszorúcskával és mécsesekkel emlékezve az elhunytra. Ezt a keresztet es a többi relikviát "földjének" határvonalán kívülre tette. Az pedig "a keresztény értékek Európáját" jól reprezentálja, amit levelében ír arra a helyre " egyébként párszor bele pisiltem abba a gödörbe" . Szóval a kereszt, egy elhunyt hamvai a művelt földesúr illemhelye. A terület több pontján Figyelmeztetést helyezett el, hogy szabadtartású állattenyésztést kíván folytatni és kirándulókra veszélyes ebekkel őrizteti állatait. Azt, hogy az ott telekkel rendelkezők a fenevadaktól hogyan tudják telküket megközelíteni a figyelmeztetés nem szól.

Így esett áldozatul Kismaros egyik vonzerejét jelentő, sokaknak élvezetet, gyönyörűséget eredményező hely a magántulajdonlás mámorának. Innentől kezdve Enyém, és csak az Enyém ez a táj, ez a látvány, szelleme uralkodik.

Kismaros-Börzsönyliget, 2016. március 1."

Előzmény: jzp2107 (55775)
jzp2107 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55775

ritkán esik szó manapság az Encián Emlékek mozgalomról

ma szembejött egy rosssz hír (az új földesúr széthányta a Nacsapéregen civilek által társadalmi  munkában felállított padot), ez az apropó

 

annakidején nem kerestem fel a vándorgyűlések helyszínei közül Nacsapéreget, valahogy mindig kiesett a szórásból

úgy látszik már nem is fogom :-(

 

Tavaszi Széll viszont felkereste, többször eszembe szokott jutni örökbecsű kétsorosa :-)

én a magam részéről ezzel az írással emlékezem a helyre (lásd előzmény)

Előzmény: Tavaszi Széll (24052)
csg65 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55774

Igen, csak mailben jött. Apropó nem lehet egy verseny eredmény lapot összedobni, hogy a múltbeliek visszanézhetők legyenek egy helyen?

Előzmény: annyi baj legyen (55773)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55773

Nem írtam meg? Pedig teljesen úgy  emlékszem. Vagy csak emailben?
Csg65 4782
mac13 4782
Csuhás 4779

Előzmény: csg65 (55772)
csg65 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55772

Csatlakozom, mert valóban nem tudják a versenyzők.

Előzmény: Csuhás (55770)
csg65 Creative Commons License 2016.03.03 0 0 55771

Mindig jólesik a dicséret, de az érdem a képek készítőié. Értsem úgy, hogy nehéz lett? Végignézve ismét a képeket, bizony erre a sorozatra nehéz maximális pontszámot összehozni. De majd meglátjuk. Meg hogy nézne ki, ha mindenki hajnalban kelne, hogy övé legyen az első 5000-es, nem? ;-)

Előzmény: Pulmy (55766)
Csuhás Creative Commons License 2016.03.03 -4 0 55770

Ha már verseny, az előző versen eredményét nem hirdetnéd ki? Ha jól gondolom ez volt a játék történetének legszorosabb eredménye.

Előzmény: annyi baj legyen (55769)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.03 -4 0 55769

Ha már verseny:
A következő fordulótól, ha lesz rá jelentkező, szeretném átadni a versenyszervezést másnak.
A jelentkező feladata a következő:
-meghirdeti a következő forduló időpontját
-begyűjti a következő forduló képeit, ezeket beállítja
-eredményt hirdet
-felveszi a kapcsolatot a nyertessel, elküldi a kitűzőt
- és még ami most nem jutott eszembe :)

 

Én biztosítom a kitűzőket, ha kell, akkor a 12 alkalom postaköltségét is, és készítek egy adminisztrációs felületet, ahol a versennyel kapcsolatos teendőket el lehet végezni.

 

Amit cserébe kap a jelentkező: a játékostársak megbecsülése :)

Előzmény: Csuhás (55767)
pavarotti Creative Commons License 2016.03.03 -3 0 55768

Sziasztok, nem tudja esetleg valaki hogy mi a helyzet az egykori mtsz szálláshelygyűjteményt átvevő kulcsoshaz.hu-val?

Meglepő módon a korábban lelkiismeretes szerkesztő (Virág Dóra) eltűnt (legalábbis e-mailes elérhetőségén), az oldal facebook lapja is tavaly ősz elején volt utoljára frissítve.

Csuhás Creative Commons License 2016.03.03 -4 0 55767

Igen, igen, magam is direkt kattintgattam ide oda. Néhol beletaláltam de inkább csak mellé.. :-) Ha valaki nem értené: ma VERSENY van.

Előzmény: Pulmy (55766)
Pulmy Creative Commons License 2016.03.03 -5 0 55766

  Gratulálok Gábor ! Nagyon jószívű,igazán játékos barát válogatás volt,semmi csavar.  Nem fogok nyerni,direkt bele-bele hibáztam,hagyva esélyt másoknak is. 

annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.03 -4 0 55765

Okostelefonnál választhatsz, hogy az elektronikus iránytűt, vagy a menetirányból képzettet használja.
Manuális feltöltésnél, ha külső eszközzel készítetted a képeket, akkor van szükség a pozíció, és a heading beállítására, pl, ha sima fényképezőgépet használsz, vagy valamilyen sportkamerát, x másodpercenkénti fényképekkel. Ilyenkor vagy böngészőn keresztül töltheted fel a képet, vagy feltöltő scripten (ez utóbbit még nem próbáltam)

Előzmény: jzp2107 (55764)
jzp2107 Creative Commons License 2016.03.02 0 0 55764

én úgy tudtam, a mapillary is azt a képzett hedinget használja ami a menetirányból jön ki (már persze ha nincs eleve benne az exifben)

 

rosszul tudtam?

Előzmény: annyi baj legyen (55761)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.02 0 0 55763

Igen, ha alapból megkapja a kép az adatokat, sokat gyorsít a módszeren :)
Én geotaggelésre az említett Geosettert használom, ha pedig valamit nagy tömegben kell, akkor a Geosetter alapját is képező Exiftool

Előzmény: Pompiere (55762)
Pompiere Creative Commons License 2016.03.02 -4 0 55762

Ez a "megoldás" jöhetett volna hamarabb. :-) Éppen most végeztem közel 3 ezer kép heading infójával. És még van kb. ötször ennyi. Ez utóbbiakkal már csak annyi a baj, hogy nincs track hozzájuk.

Én két éve már egy egyszerűbb megoldást használok: a fényképezőgépbe van dugva egy gps ami a heading infót is rögzíti. Annak ellenére, hogy valami kínai cucc, meglepően pontos. Ez nagyban csökkenti az utómunka idejét.

Előzmény: annyi baj legyen (55761)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.02 -4 0 55761

Ha döntően csak menetirány szerint fényképezel, küldhetek egy megoldást, ami a rögzített nyomvonaladból kiszámolja a menetirányt, és az aktuális szöget beleírja a kép exif infói közé, amit a Mapillary már fel tud dolgozni.
Nagy mennyiségű képnél máshogy nem is lehet megoldani. Nekem most készült ~5000 képem,  egy darabig eltartana egyesével beirányozni :)

Előzmény: olahtamas (55760)
olahtamas Creative Commons License 2016.03.02 0 2 55760

Hűűű, ezt ki kell próbálnom, mert nekem még nem irányítottak a képeim :)

Előzmény: annyi baj legyen (55759)
annyi baj legyen Creative Commons License 2016.03.02 -4 0 55759

Visszavittem múltkor az üres üvegeket :)




Ha valaki a Geosetter-t használja geotaggelésre, egy kis segítség:
A File -> Settings -> Map fülön a Map file mezőbe írd be a következőt:
http://heyjoe.hu/geosetter.html

OK, majd indítsd újra a programot. Ezután a térképek közül az Openstreetmap típust kiválasztva a lentebb emlegetett túrajelzéses térképen lehet áttekinteni a képek helyzetét, irányát.

Előzmény: Pulmy (55758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!