Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18407

Ha nincs más komoly téma és nem tekintitek túlzottan offnak a dolgot,

1., ...meséljen már pár fórumozó néhány mondatban, ki hogy talált erre a fórumra, mi késztette arra, hogy regisztráljon, hozzászóljon???


2., ...ki mennyi alkalommal járt az országban és visszatérne e legközelebb?


3., ... és mi az ami jó Montenegróban, mi az ami ellenérzéseket ébreszt???

 

(Talán a később jövők is tanulnak belőle valamit!)

szervezkedő Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18406

Kérlek írd le a pontos helyet, hol "pihentetek"?
Hogy történt a foglalás?
Miért pont azt választottátok?
Mi lett a befizetett pénzetekkel?

Előzmény: snw156 (18389)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18405

Mijohoz képest én sokkal naívabb vagyok, de stevie hozzászólása után már én is elgondolkodtam.

 

snw156!
Azt ajánlod 6000p számára hogy lakókocsival a horvátokon keresztül menjen, mert te is arra mentél.

De miért vittetek lakókocsit, ha valami londoni központú cég (???) adott szállást????

Előzmény: stevie-w (18399)
briggi78 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18404

A montenegrói fiatalemberek is igen kedvesek? :-) Barátnőim már nagyon mennének, én próbálom lebeszélni még őket, mert Belgrád GPS nélkül, meg egy csomó ork, meg nyüzsgés, meg buli , nem kell ez nekünk :-)

Előzmény: halacs (18395)
briggi78 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18403

Azt tudtad, hogy a magyarokat nevezték orkoknak a nyugatiak? Igaz nem most, valamikor Lehel vezér idejében :-)

Előzmény: snw156 (18389)
briggi78 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18402

Okos! Remélem gyönyörű lesz nekünk is Montenegró!

Előzmény: Muity Mijo (18392)
briggi78 Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18401

Neked is elgurult a gyógyszered? :-)

Előzmény: szervezkedő (18386)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18400

Én "családtagként" akkor mehetnék pl. Crikvenicába, amikor kedvem szottyan, és hogy hogysem, mégsem kívánok élni a lehetőséggel, viszont alig várom már, hogy Barba és környékére lejussak.

Na meg a világ egyik szépséges csodájára, ide: Buna ...., azért az a 39000 liter másodpercenként nem semmi ám.

 

Amúgy a regisztrált célja éppen ez volt, hogy foglalkozzanak vele, hát megtettétek (részben én is), nyugodjék békében, ámen. :(

 

Előzmény: stevie-w (18399)
stevie-w Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18399

De nem is hasznos, mivel kreált és hamis.

 

 

A legtöbb állításával nem tudunk mit kezdeni, hiszen a szállását például nem ismerjük, de simán lehet, hogy pont ilyen volt. Az biztos, hogy van ilyen is. Mint mindenhol.

 

A budvai "prolishow" kicsit erős kifejezés, de én speciel értem, mire gondolt. Mondjuk nem érdemes pont Budván megszállni, bár a városnézés klassz.

 

Az emberek kedvetlensége szintén nem szorul különösebb bemutatásra -- én dolgozom együtt montenegrói kollégákkal, és valóban elmondható, hogy a hozzáállásuk, hm, erősen hangulatfüggő. (Mondjuk nekem erre van egy remek ellenszerem, egy titkos módszer: Belgrádtól délre kizárólag nőket szabad felvenni pozícióba, de szálláskereséskor, étterembe betérés előtt furcsa lenne a női menedzserek iránt érdeklődni.)

 

Az egyetlen, amit nem értek, az az árak összehasonlítása. Montenegróban bárhol megengedhetem magamnak, hogy ha tetszik egy étterem, kávézó, bár, akkor oda beüljek, mert tudom, hogy a számla nem fog nyomorba dönteni. A környékünkön egyedül Zágrábban volt az, hogy tanulmányoznom kellett a kitett étlap árait, mielőtt betértem volna egy helyre. A másik zágrábi (azaz hangsúlyozottan nem tengerparti) tapasztalatom a kifejezetten rossz ár/minőség viszony volt, tehát nemcsak iszonyú drága minden, de a színvonal is maximum közepes.

 

 

 

 

 

Előzmény: Muity Mijo (18398)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18398

De nem is hasznos, mivel kreált és hamis.

 

Előzmény: halacs (18396)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18397

Lehet, hogy te jóhiszemű vagy, de én idáig semmiképpen sem akartam lemenni. :(

Felemelni azt, ami lenyomandó ...

 

 

 

Előzmény: halacs (18395)
halacs Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18396

Tényleg nem érdemes egy "nickről" vitatkozni. :-)

Viszont az elfogultságot félretéve (én is elfogult vagyok :-)), azt gondolom, nem haszontalan egy ilyen beszámoló sem, hiszen nem vagyunk egyformák, mások az igényeink és szokásaink, és van akinek inkább Horvátország való. És ezzel én most semmi becsmérlőt nem írok, mert Horvátországot is nagyon szeretem, sőt Albániát is, de pl. Olaszországot is. Pedig mindegyik más. :-)

Előzmény: Muity Mijo (18394)
halacs Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18395

Valóban rosszkor voltatok rossz helyen, és elhiszem, hogy csalódtatok, de azért az általános következtetéseid enyhén szólva túlzóak. Az ország maga csodálatosan szép, az emberek többnyire kedvesek (igen, a hozzáállás is számít, én pl. még soha nem gondoltam ott "orkokra", és egy mosoly csodákat tehet ám), az árakra meg nem is tudom, mit mondjak, hol és mit nézhettetek, merthogy szerintem Horvátország sokkal drágább. Ha nem ment el végleg a kedved Montenegrótól, látogass el oda a főszezonon kívül. Mi pl. az idei februári szabadságunk alatt ott töltött időt az egyik legszebb "nyaralásunkként" emlegetjük, és szeptemberben, a főszezon után is nagyon kellemes. :-)

De persze az sem baj, ha Horvátország neked jobban bejön, egészségedre. :-)

Előzmény: snw156 (18389)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18394

Én ebből nem akarok vitát, és odáig sem fogok lemenni, hogy egy fikázásra kreált új nick életszerűtlen marhaságait tételes elemzés alá vonjam. Tizenpár éves forumozóként volt "szerencsém" szembesülni nem egyszer ezzel a fajtával.

A prolizásáról és orkozásáról nem is szólva, ezzel nem egy itt megforduló topiklátogatót sért meg elég markánsan. Csak tized ilyen stílust engednék meg magamnak, máris rohannának az ügyeletes sasolók a moderátorokhoz. Egyszóval: fikanick!

 

Előzmény: halacs (18393)
halacs Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18393

Nem hinném, hogy igazad van, erősen szubjektív a véleménye, de ez az övé, és simán el tudom képzelni, hogy más is járhat így. Viszont szerintem az is igaz, hogy rosszul választotta meg Montenegróval való ismerkedéshez a helyet és az időpontot. Budva a legbulizósabb, leginkább nyüzsgő hely, bizony nekem is sok volt egy kicsit annak idején, másnak viszont épp ez jön be. És az is biztos, hogy a legnagyobb szezonban nincs az az ingyenesen látogatható (legfeljebb a napágyért kérnek minimális összeget) tengerpart, ahol ne lenne kosz. És ha valaki még a szállásában is csalódik, akkor bizony megkeseredhet a szája íze. Csak tanácsként mondom az utazóknak, hogy gondolják végig, mit szeretnének a nyaralás alatt csinálni, és ahhoz válasszanak megfelelő helyet.

Előzmény: Muity Mijo (18392)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18392

Ez egy végtelenül rosszindulatú és alaptalanságokat tartalmazó írás (szándékosan nem fogalmazok így, hogy "beszámoló"), mely egyértelmű célja a lejáratás. Több száz ellenkező véleménnyel szemben.

 

Előzmény: snw156 (18389)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.10 0 0 18391

Kilométeres dugók a horvát autópályákon

Zágráb és Karlovac között több baleset történt. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Előzmény: snw156 (18385)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18390

Megértelek.

Előzmény: snw156 (18389)
snw156 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18389

előző hozzászólásom eltűnt...

 

szóval mi most voltunk Montenegroban. sajnos nagyon nem jól sikerült. 12 napra mentünk volna. Ebből 3 lett a többit inkább Horvátországban töltöttük. Valamiért az volt bennem a fórumok illetve útikönyvek olvasásakor, hogy szép ország. A határon átlépve kicsit meglepődtünk. Egyre koszosabb és rendezetlenebb táj fogadott. Herceg Novin áthajtva kezdtünk aggódni. Nagyon balkáni minden. Végül Budvára érve kicsit megnyugodtunk, hog y majd minden rendben lesz. De nem így volt. 

A szállásunk: jó helyen volt(óváros mellett), volt parkoló és internet. viszont hangos volt nagyon, nem tudtunk aludni, mert hallani lehetett a parti discokat, a szomdszéd minden mozdulatát, és a reggel 7kor rohangászó gyerekeket, meg a porszívózó takarítót. Bár apartmanként hirdetik, de csak minibár hűtő van, a konyhában 2 kanál és 2 tányér volt ennyi. A recepciós angolul nem beszélt. A manager aki tudott angolul mondta nem ér rá, ne fárasszuk. Menjünk strandra és ne foglalkozzunk semmivel. Ez kicsit kiakasztott, hívtuk a londoni központot, kapott is fejmosást.

Budva: Gondoltuk nem számít a szállás ha szép a hely. De sajna a tengerpart szörnyű volt, koszos és zsúfolt. Megnéztük a környék strandjait mindenhol ugyanez, leginkább a strandkombinát a jellemző szó.

Az óváros szép, de kb. ua. mint a legtöbb horvát óváros. Viszont itt az éjszakai élet nagyobb. Nekünk kevésbé tetszett a prolishow, meg a sok bár, de 15-20 éveseknek ez kánaán.

Szóval nem akartuk a nyaralásunkat elrontani így visszamentünk Horvátországba. Tisztábbak, az emberek sokkal kedvesebbek, a táj is szebb és mindez sokkal közelebb. Nem beszélve arról hogy nagyságrendekkel olcsóbb Montenegronál. Kicsit sajnálom, mert szerettem volna kirándulni, és átfogóbb képet alkotni, de amerre jártunk ott mindenütt kosz volt, minden lepukkant és nem túl kedves emberek (orkok). 

Nekünk sajna így alakult. Roszkor voltunk rossz helyen.

Budva vs Makarska

 

Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18388

ühüm :)

Előzmény: szervezkedő (18386)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18387
Én az enyémet Szerbián keresztül húztam le. Én lakókocsi nélkül is arra járok, miért ne mentem volna arra?
Igaz amikor jöttek a hegyek, lovakat csereltem és nem 68 kivénhedt fáradt, hanem 135 vad csikó húzta.
Előzmény: 6000p (18369)
szervezkedő Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18386
...én pihenni?
Mondjuk azt inkább, hogy az élményeket gyűjtöm!
Vannak frissek is bőven!!!!
Pl. a legütősebb: nem sokon múlott hogy terrorcselekmény miatt lecsuktak!
Végül az utolsó pillanatban NEM robbantottam fel a bari pályaudvar utastájékoztató és jegypénztári részlegét!

Csak autóval menjen mindenki!
Előzmény: moncsa03 (18363)
snw156 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18385

én horvát autópályán keresztül mentem. nincs forgalom, és minimum 2 órával rövidebb, viszont fizetős. Bp-Budva 11 óra, 221 kuna, 10eur montenegró útdíj, +4 euro a komp.

Előzmény: 6000p (18369)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18384

Hűha :)

Előzmény: Törölt nick (18374)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18383

Ő sem rakta fel még a kocsiját, érdeklödni az adott helyen, hiába mondunk itt bármit, ha mégsem úgy van?

Előzmény: babigabiba (18362)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18382

Igen szó volt róla, az biztos, hogy Zabljakból Niksicig új úton jöttek, de hogy Risanig..........hmm

Előzmény: szktunde (18376)
Amaribp Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18381

Biztos jó lesz:! salalala :o)

Előzmény: stewehawkins74 (18380)
stewehawkins74 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18380

Éjfélkor indulunk!! Salalala!! :):)

stewehawkins74 Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18379

Köszi!! :):)

Előzmény: Törölt nick (18374)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.09 0 0 18378

kék öből katicanéni szervezésével.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!