Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20547

Igen levághatod.

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20546)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20546

Van egy meggyfám. Egészséges, bőven terem, de széltében nagyon megindult. Szabad letermés után fél-egy métert visszavágni?

"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20545

Igen,mondd ki!Időnként nem árt az embert szemesíteni,pláne ha kezdő és tudatlan.Talán egyszer mindenki volt az.Na akkor rászánom magam a kiírtásukra .Pláne hogy már az egyik paprika is gyanús.Idén még nem sok minden volt a kertben amiből tudtunk volna enni (egyedül a borsó).Talán majd jövőre okosabb leszek.

Előzmény: beetee (20544)
beetee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20544

Én mondjam ki?

 

A vírusos növény vagy bírja a gyűrődést és még hoz is terméseket, amik lehetnek jók, vagy rosszak (ízben, állagban, hozamban) vagy a termés kineveléséig sem jut el...

 

És még ha hoz is és ehetőt, akkor is fertőz a környéken. Elég egy jóllakott szárnyas levéltetű, ami új pályát keres a fertőzőről, és megtalálja a 2., 3., 4. szomszéd növényét....

 

 

Előzmény: "Trudi" (20543)
"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20543

A cukkini 

"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20542

Ajajj,ettől tartottam!Csak nem akartam elhinni.Gyomírtózás nem volt.Akkor most dobjam ki az összes (6db) uborka tövemet?De amúgy teremnek és ettünk is már belőle.Vagy lefertőzi az egész kertet?A cukkini is gyanús,mindjárt arról is rakok fotót.

Előzmény: beetee (20541)
beetee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20541

Keress rá az uborka mozaikvírusra, vagy CMV-re

Előzmény: "Trudi" (20539)
beetee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20540

Hopsz, jár a pofám...

 

Nem gyomirtózott valaki a környéken, amit odahordhatott a szél...

 

Ha nem, akkor sajnos esélyes a vírusfertőzés... az meg sajnos gyógyíthatatlan, és jobb mielőbb megsemmisíteni a növényt, ha még van másik egészséges, azt ne fertőzze!

Előzmény: "Trudi" (20537)
"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20539

Köszi,csak összehozom valahogy....

Előzmény: beetee (20538)
beetee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20538

A "beszúrás" szokott ilyen esetekben segíteni.

Azt nem mondom, hogy meg is gyógyul...

 

Előzmény: "Trudi" (20536)
"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20537

 

Itt a két fotó is 

"Trudi" Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20536

Sziasztok,ez a kép az uborka leveléről készült.Mi ez és mi lenne hatásos ellene?Bocsánat ha alap dolgokat kérdezek de teljesen kezdő kertészkedő vagyok.

successful77 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20535
Két napja este lenyomtam mospilannal a krumplit , reggelre fel volt fordulva mindkét nemzedék. Ma már megint láttam rágcsálókat. Na kapnak majd pár nap múlva még.
Előzmény: Törölt nick (20522)
Jani71 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 20534

Ha Championnal (+Silwet) permetezem a paradicsomot, akkor esélyes lehet, hogy megperzseli min. a virágot? Vagy ez már van annyira 'nano', hogy nem lehet baj? Természetesen normál hőmérsékleti viszonyok között gondoltam kiszórni a szert.

TINTUS Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20533

Miért nem raksz fel képet ha segítséget vársz? Hátha tudna valaki úgy....

Előzmény: Törölt nick (20528)
ElGreen Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20532

Kedves kollégák,

 

Folyamatosan üldözöm növényházban gyapjasékat de valahogy mindég túléli egy pár darab akik utána megint felaszaporodnak.... piszok dögök

Elhatároztam hogy Kohinorral fogom eltenni őket láb alól,beöntözéses átverős trükkel.

Milyen koncentrációban kellene beöntözéshez használnom?

Szìvem szerint a javallt "légi"dozírozás alá mennék, de bevallom őszintén, hogy nem nagyon használtam még neonikotinoidokat íly módon...

Minden tipp jól jöhet..

 

 

fehérkutya Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20531

körterozsdát írd be gugliba.

Előzmény: Törölt nick (20528)
szicsu1007 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20530

egyszerre permeteztem és ugyanazzal...

Magam is küzdök a cserlégy ellen (több-kevesebb sikerrel). Hadd fűzzem hozzá a véleményemet és a tapasztalataimat a HSZ-edhez:

Te ugyan egyformán permeteztél, de a gyümölcsök nem egyszerre színesedtek. Ráadásul a meggy hosszabb ideig volt támadható állapotban (nálad). Ha ehhez még oda illesztenénk a cserlégy rajzási csúcsait, nagyon furcsa (és szinte követhetetlen) információ-halmazt kapnánk. Bár téged ez nem vigasztal, de most elárulom, hogy nálam a meggybornak összezúzott cseresznyemeggyben (talán meteor?) tömegével úszkálnak a kukacok. Csak annyiban nem permeteztem egyformán (a cseresznyével), hogy a korábbi érési idő miatt nemcsak három napos Karate, hanem felszívódó Actara is kimaradt a meggynél.

A családom legtöbb tagja kutakodik a kukacok után. De ebben a cseresznyében még nem találtak (eddig:-) ). Viszont elkezdett rohadni, pedig kapott Teldort:-( .

 

 

Még valami: melyik gyümölcs héja keményebb? Vagy a tojócsőnek mindegy?

Fokozom. A cseresznyefámon szakadásig van termés, a meggyen itt-ott. Ha a legyek eloszlása egyenletes a kertben, akkor a meggyfán minden szemet meg lehet szúrni, de a cseresznyét nem győzik(?). A cseresznyeszemek (idén) összeérnek. Ha az egyiket megjelöli (mert megszúrta), a szomszéd gyümölcs nem jelölődik???

Előzmény: pacsepa (20524)
zildi Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20529

Kedves Antisystem! Talán emlékszel még a Som bonsai fácskámra, mely folyamatosan tetves volt, minden kipróbáltam a segítségeddel is, de nem pusztultak teljesen el. Idén nyáron külön tettem a többi növénytől, de ma tüzetesen megnéztem és tele volt kártevőkkel, ma kidobtam, mert menthetetlennek láttam.

további kellemes estét.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20528

Sziasztok! A körtefám levelein apró, narancssárga foltok jelentek meg, mindez igen rövid idő alatt. Olyan, mintha ezek a foltok vmiféle lágyabb, "köpetszerű" lerakódások lennének.

Tudnátok segíteni, mi ez, és mivel kezeljem?
Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20527

Egy két szemet szoktam betermelni, hogy eldöntsem, meggy vagy cseresznye :)

Egyszer leszedtem permetezés előtt, ott rohatt meg a hűtőben..........

Előzmény: beetee (20526)
beetee Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20526

Na ja... nincs engedélye a cseresznyére-meggyre.

Zöldségre ugyan 3 nap az ÉVI-je, de alma-körtére 28 nap... a biztos a hosszabb időtartam.

Kérdés mikor érte a permet, mennyi, és hogy kockázatkerülő vagy-e vagy sem.... :)

Előzmény: Törölt nick (20525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.15 0 0 20525

Vertimeccel permetezett cseresznyét-meggyet meg merjem kóstolni valamikor?

 

A sövényfrontot permeteztem, utánna vettem észre, hogy a vizuális takaráson túl, terem is némelyik :)

pacsepa Creative Commons License 2015.06.14 0 1 20524

Megvolt a hétvégén a cseresznye szüret. A tavalyi egyértelmű győzelmem után idén nem ilyen rózsás a helyzet.

A cseresznyelegyek elleni háború megnyerhetetlen. Most adtam és kaptam is, egy évre visszavonult mindkét fél...

Viszont azért igyekszem a tapasztalatokat hasznosítani.

 

Új tapasztalatok:

A szokásos felszívódó szerekkel történő védekezés sajnos önmagában kevés. Az időzítés sokkal fontosabb, mint ahogy korábban feltételeztem. Az érés előtt legalább 4-5 héttel el kell kezdeni védekezni.

Ennek az az oka, hogy láthatóan a felszívódó szer sem szívódik fel a teljes cseresznye, vagy meggy szemben, hanem talán csak a külső 1 mm-t védi. Vagyis, ha a cseresznyelégy petéjének kikelése után 1-2 nappal permetezek, akkor már vesztettem, mert ezen a kritikus mérgezett sávon túlra rágta magát. A mag körül biztonságban van, 10-14 napig ott is marad, miközben a növényvédőszer hatása csökken.

 

Idén a permetezést csak az utolsó pillanatban (illetve mint kiderült inkább utána egy hajszállal) tudtam megcsinálni, mert az időjárási viszonyok nem voltak alkalmasak. A cseresznyelegyek azért nem voltak ennyire finnyásak...

Ahogy az első szemek a fa déli oldalán elkezdtek zöldből kisárgulni, azonnal nekikezdhettek az üzekedésnek és peterakásnak. Ez onnan derül ki, hogy a fa déli oldalán volt kb. 5-10% kukacosodás a cseresznyén (a meggyről kicsit később). A kukacos szemek rendszerint csoportokban helyezkedtek el, nem szétszórtan, de olyan helyeken (is), ahol biztosan érte őket a permetezés! A felszívódó permetezés 14 napos ÉVI-je pénteken járt le (három héttel előtte ACTARA, utána egy hétre rá Calypso ment ki), ennek ellenére szépen fejlett kukacokkal találkoztam.

A fa alsóbb részein és a nem déli oldalán nem, vagy alig találtam kukacos szemeket.

 

A meggy külön történet. Kicsit hamarabb indult be a sárgulása a szemeknek, viszont lassabban érik be. Ma nem is szedtük még le, mert szeretem, ha erősen érett, kevéssé savas (korábban írtam: TELDOR-al segítek neki).

Nos a meggyfa déli oldala kb. 30-40%-ban kukacos, és szintén foltszerűen! Ez azért már sok ahhoz képest, hogy egyszerre permeteztem és ugyanazzal, mint a cseresznyét. A nem déli oldal itt is fertőzésmentes! Szerencsére az utóbbi fán a termés olyan bőséges, hogy a déli oldalt nem is bánom, nem is szedtem most. A jövő hétvégére a fa többi része kárpótolni fog.

TINTUS Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20523

Mospilan , Actara  Calypso de ez zöldkönyves.

Előzmény: Törölt nick (20522)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20522
Üdvözlök mindenkit! Azt szeretném kérdezni tőletek hogy melyik rovarölőszert ajánlanátok a krumplibogár ellen ami felszívódó. Előre is köszönöm a segítséget.
Jani71 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20521

Na, szépen vagyunk... :-) Basszus, teljesen elfelejtettem... :-(

Asszem jó lesz, ha felírom valami jól látható helyre, vastag betűkkel...

Köszönöm, hogy ezúttal is válaszoltál! Köszönöm a türelmet és a segítséget!

Előzmény: Antisystem (20516)
kismonika... Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20520

Szép napot!

 

Van egy fás pünkösdi rózsám.  Elvirágzás után a levelei elkezdtek betegeskedni. Tavaly ugyanezt csinálta, idén már nem is virágzott olyan dúsan mint máskor szokott.  Volt olyan ág amit le is kellett vágni tavasszal róla. Van valami ötletetek hogyan mentsem meg?   

 

bootss Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20519

Üdv!

Szeretnék segìtseget kérni Cacanska szilvafàkkal kapcsolatban.

 

Fómàs betegségre milyen szer ajànlott, ilyentàjt érés közben? Valami felszivód, kontakt, vagy mehet neki gyenge réz? A szakirodalom Topspint ajànl ( sajnos 2 kategorias), illetve rezet(azt meg gondolom lemosàshoz).

2. Tàmadnak a szilvamolyok is...Mospilant màr nem akarok neki adni kétszer permeteztem daràzs, és tetvek ellen...Melyik a nyerő szer? 

 

Köszönet!

csereháti48 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 20518

Ha lehetne díjazni, én biztosan dobogós helyre juttatnálak a topikok hozzászólói között. Légy szíves nekem is mondj egy jó ötletet: most a szabadban tartott citromfácsán elszaporodott a pajzstetű, szeretnék megszabadulni tőlük.

Előzmény: Antisystem (20517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!