Keresés

Részletes keresés

bertalan7575 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1867

Sziasztok.Átmenetileg albérletbe kellett költöznöm.kb 1.5-2 évig leszek itt.36 nm-es szuper kuckó,jó helyen,saját kerttel.Szépség hibája,hogy nincs gáz bekötve.Egy légterű a szoba és konyha kb.30 nm,fürdő 6nm.Földszinti,nyílászárok újak,szigetelés normális,burkolat járólap.Mi lenne a legjobb megoldás fűtésre?

bananarepublica Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1866

www.jotul.ru

 

 

 Talan itt bovebb infot talasz!

Sznhép Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1865

Kicsit reklámszagúan fogalmaztál....mellesleg a Jotul kandallókra én is kértem árlistát, amit ha megvennék nem hiszem, hogy maradna pénz nyaralásra. :-) Lehet, hogy nagyon jók, de hasonló kandallók elérhetőbb áron is vannak. Ami meg a kandalló árlistát illeti, azt külön tortúra megkérni. Nem értem miért nem lehet feltenni a netre, mi ez a titkosítás.

Ha időnként fórumozol, néhány tapasztalatot megoszthatnál a cserépkályha kandalló fórumban is. Néha kérdezik mások, hogy mit tud a Jotul, de tapasztalata nem sok fórumozónak van. Ha már egy telet használtátok, biztosan tudsz segíteni.

 

Előzmény: pumitacsi (1861)
gera66 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1864

A Nagy Lajoson van a bemutatotermük. Nekem 5 éve van egy 2000 Wattos. Komfortos kis cucc egyenletes jó meleget ad, de képes volt egy 10 nm-es szobába egy tél alatt 200.000 Ft számlát csinálni, és még nem is volt nagy meleg. Az igaz, hy egy öreg szigeteletlen épület volt. Az olajradiátornál azért jobb.

Előzmény: KalásziM (1863)
KalásziM Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1863

 Csak azt nem értem miért van a bemutató termük Balatongyörökön.

Meg itt ez a szöveg :

  

"Van lehetőség akár személyes helyszíni felmérésre, tanácsadásra, fűtőpanelt, termosztátot viszek magammal így kipróbálhatjuk Önnél a fűtőpanelek hatékonyságát és a saját szemével győződhet meg A NOBO panelek fűtőképességéről, hatékonyságáról.
Természetesen ez Önnek pénzbe kerül (távolságtól függően 15.000.- 20.000.- Ft. között), de így egy az Ön lakására mérten pontos árajánlatot és egyben tanácsadást is tartalmaz."

  A reklámjukban semmi konkrétum nincs !!

 Tán csak nem Te is fiam.....  ??

Előzmény: pumitacsi (1861)
nap50 Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1862

nekem nagyon rossz tapasztalatom volt velük, senkinek nem ajánlom őket. valótlan adatokat közöltek termékük gagyi, nem felel meg a magyar szabványoknak, és drága is nagyon.

Előzmény: pumitacsi (1861)
pumitacsi Creative Commons License 2012.03.04 0 0 1861

Sziasztok!

Látom sokaknak jelent problémát a pénztárca kímélő fűtési megoldás. Eddig nekem is az volt, míg rá nem bukkantam erre a kíváló oldalra: www.nobofutes.hu

Teljeskörű felvilágosítást kaptam, hogy milyen fűtés a legjobb a számomra. Helyiségekre lebontva kaptam részletes árajánlatot. Így  a szobákba nobo fűtőpanelek mellett döntöttem és a nappaliba jotul kályhát vásároltam. Az idei nagyon hideg telet nem éreztük meg ráadásul még a nyaralásra szánt pénz is megmaradt. Nem csak azért ajánlom ezt az oldalt, mert nagyon beváltak a termékek, hanem azért mert a termék rátukmálása helyett teljeskörű felvilágosítást kaptam.   

 

imagepeace Creative Commons License 2012.02.23 0 0 1860

Én lennék a kérdező--Igen sokan mondjak hogy a cserepkalyha v kandallo kényelmetlen.. nekm már öt éve van és szeretem.. kellemes komfortos meleget ad.. és nem érzem problémának a begyújtást... napi kétszer kell megrakni és tulajdonképpen egy átlagos méretű cserépkályha nálam kb 25 q fát eszik meg egy télen ez ugye kb 50000 ft... az új ház ugye kb 90 kw/év /m2 fűtésigénnyel rendelkezik / 2 emberke jutott hasonló kb 90 95 ös értékre../  Azt gondolom most hogy egy cserépályha fogja fűteni a nappali étkező konyha - és közös fallal a hálószoba 1-et.  A fürdőszobába teszek egy elektromos padlófűtést vagy falifűtést nappali árammal...  /mivel kb 5 m2 ezért azt gondolom 1000 w ost és csak igény szerint fűtöm.. A nappali konyha étkező helységbe és a hálószoba 2 be / gyerekszoba/ tennék egy - egy vezérelt áramos hőtárolós kályhát 2 kw-ost.. és marad egy 6 m2 vendégszoba oda tennék egy norvég fűtőpanelt 1,5 kw hogy ha igény van rá befűtsem.. amugy csak 16-18 fokos temperálást biztositana a vendégszobában... a számításaim szerint álltalányban 20 körül lenne a fűtési villanyszámlám az ugy 240 000 ezer egy évben... + az 50 000 fa bár azt nem tudom kiszámolni hogy a nappaliban lévő hőtárolos mennyit megy hisz ott a cserépkályha is.. azt remélem zinte semmit hisz nem megy a ventillátora tehát alig hül ki.... egy hőtárolos kályha feltöltési energia igénye a katalógus szerint 0állapotról  üzemi hőfokra -  90 C 17kw..  a ház adatai a korábbi hozzászólásban.. Mostmár csak a norvég  adac fűtőpanolokról nincs infom...

 

Előzmény: KömKel (1852)
ötfelezős Creative Commons License 2012.02.17 0 0 1859

Ja, ez legyen hosszú távú megoldás. :))))))))))))))) Mondjuk, egy debreceni polgárnak. :)))))))))))))))))))))

Előzmény: jarkoj (1858)
jarkoj Creative Commons License 2012.02.16 0 0 1858

Bárki tankolhat kannába fűtőolajat a benzinkúton ausztriában ,olcsóbb is mint a gázolaj.

Azért olcsó ,mert elég kevest keresnek 2-3ezret havonta.....

ötfelezős Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1857

A hetvenes években volt az olajkályha korszak, amikor gázolajat tüzeltek ezekben a szerkezetekben.

Nos, az olajkályhakorszakot (ami a 60-as évek volt) pont a 70-esekben már tökön is lőtte az olajválság.

Akkor már villanyról és olajról bebizonyosodott, hogy a gyanútlan kuncsaft beruházása után hirtelen igen drága lett, mint mondtam. De nyilván nincs igazam abban, hogy ilyen helyzet a jövőben is előfordulhat. :))))))

 

De létezik még fűtőolaj

Tényleg? :)

"Bokros Lajos akkori pénzügyminiszter, jelenleg miniszterelnök jelölt,hivatalba lépése után egyik napról a másikra a fűtő olaj kiskereskedelmi forgalmazását megszüntette. Nem árusítják azóta sem.Csak diesel üzemanyag, gázolaj kapható".

De elismerem, nekem ez 6 másodperc guglizás volt, ha 20 másodperccel ellenkező információ jön elő, hát rajta. :)

Vajon amikor a fél ország fával próbál tüzelni

Ezt nem tudom, kinek írod, gondolom, nem nekem.

Előzmény: kjapp (1850)
ötfelezős Creative Commons License 2012.02.15 0 0 1856

Ennyire értesz a at energetikához ?

Hát, nem is kellene értenem... Elég, ha a tévékabaréra hivatkozom, Hofira, aki a cserépkályhába szerelt nappali áramos, csúcskizárásos villanyfűtést figurázta ki. Valahogy így:

Beszereltette... Nem mondták neki, hogy ez nem cserépkályha, hanem csapda...

De segítek, ennek a háttere az volt, hogy a nappali villany is elérhető volt fűtés céljára. Az éjszakás áránál csak 33%-al volt drágább. Tömbhatáron felül. Annyira olcsó volt az elektromosság, hogy a kedvezményesek, akik villannyal fűtöttek, lemondtak a kedvezményesről! Aztán egyszer csak nem... Miért is ne lehetne megint ugyanilyen helyzet?

 

De legalább olvass figyelmesen.

Kár itt vagdalkozni, ha pont te nem gondolod át figyelmesen, amit olvasol (figyelmesen)...

Leírta. Mert ő sem bízik abban, hogy egyedül a 12-es kazán az elég.

Előzmény: Dunit (1854)
Dunit Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1855

    

A leírtakkal szemben áll a jövőre vonatkozó kérdés, vajon mi lesz a gázcsőben 10 év múlva? Vagy a villanydrótban?

 Ennyire sőtéten kár látni / látatni a jövőt !!

 

 Lesz még 30 év múlva is, igaz akkor már valószinű jóval drágábban.

 Egyébként  egy embernek a léthez való térnormája (micsoda kifejezés most konstruáltam )   kb. 10 m2 tehát egy ember bőven elfér ekkora fűtött térben.

A máskérdés hogy hogyan érzi magát.

 Két példa : éppen  ma hallottam, hogy az egyik unokaöccsnek mennie kell a lakásból.

 Úgye milyen szomorú.

De az érem másik oldala : a nővére és a sógora lakását használja egyedül, ingyen . Ez egy jó kégli, 66 m2, vagy 10 éve lett fullosan felújítva, a Kálvin térnél, nyilván a testvéri szeretetnek is van határa.

 Vagy másik : tegnap meglátogattuk az anyóst. Ő lakik egy 130 m2 -es házban. Ebből fűt egy nagy nappali szobát ( 30 m2 ) és   egy 21 m2-es abba nyiló szobát.  A nappaliban egy cserépkályha azt feltornásztuk 18 fokra a másik szobában csak 15 fok van. A konyhában kemény 3 .5 fok volt,  a többit had ne mondjam.

 Párszor felvetettem mi lenne ha a Mama csak a nagyszobát használná ? Mintha szentséget törtem volna.

 És ez is 3 x -osa az általam meghatározott normának.

 A megszokás és a butaság nagy úr !!

Előzmény: ötfelezős (1849)
Dunit Creative Commons License 2012.02.13 0 0 1854

 Ennyire értesz a at energetikához ?

 De legalább olvass figyelmesen. !

 É.  bajátunk leírta, hogy van tartaléka !!

Előzmény: ötfelezős (1847)
kjapp Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1853

Igazad van, minden ház más, a tulaj is másképpen gondolkodhat.

 

A megtérülésekkel azonban csínján bánjunk, mert egy ház nem tíz évre épül, a benlakó talán nem az utolsó tíz évét akarja ott lakni. 

 

Egy falazottgarázsnak mi a megtérülése mondjuk egy lábakkon álló beállóhoz képest?

Egy fürdőszobának ami a minimum fölött van burkolatban, szaniterben, mi a megtérülése a minimumhoz képest? 

Egy cserépkályhának egy kondenzációs kazánhoz képest (jóval nagyobb komfort) mi a megtérülése?

A felsorolt rossz példáknak tűnő dolgokban nincs megtérülés, a szigetelés meg ha 10 év feletti is lehet, de kiadást csökkenést hoz több tíz évig.

 

Nem veled vitatkozom, hanem inkább arra szeretnék rávilágítani, hogy vannak dolgok, amiket a megtérülésre hivatkozva indoklunk miért nem csináljuk, és vannak olyanok, amiknél kerüljük a megtérülés kérdését felvetni, pedig azok is millió forintokkal mérhető beruházások.

 

 

Előzmény: KömKel (1852)
KömKel Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1852

A kérdező házára kiszámolt 1000 m3 gáz szerintem nem egy rossz adat, bár tény, hogy lehetne jobb is. Viszont egy meglévő épületnél ezt feljavitani már aránytalanul nagy költség, bőven 10 év feletti megtérüléssel.

 

Akármennyire is soknak tartja a gáz bevezetését, a villannyal szemben ennél a háznál még mindig jobb alternativa, és pár éves távon kiegyenlitődik a kezdeti beruházás közti különbség. Természetesen ekkor full komfortos lesz a kégli fűtés szempontjából, bármelyik esetet is nézzük.

 

A kandallóval fűti a ház egy részét+két hálóban hőtárolós kályha már megbolygatja a képet. Ez olcsóbb megoldás a többinél, viszont komfortban messze van tőlük.

Előzmény: kjapp (1851)
kjapp Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1851

szigetelés előbb, majd aztán a megfelezett (harmadolt, ötödölt) fűtési energiát könnyebb és biztosabb bevinni bármilyen formában. 

Előzmény: kjapp (1850)
kjapp Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1850

...A leírtakkal szemben áll a jövőre vonatkozó kérdés, vajon mi lesz a gázcsőben 10 év múlva? Vagy a villanydrótban?...

 

A hetvenes években volt az olajkályha korszak, amikor gázolajat tüzeltek ezekben a szerkezetekben. Azóta sok idő telt el, nagyon kevés az a hely, ahol megéri ezzel fűteni.

De létezik még fűtőolaj, lehet kapni, csak eszünkbe se jut alkalmazni.

 

10 év múlva lesz gáz és villany is. Csak az ára lehet magasabb.

 

Vajon amikor a fél ország fával próbál tüzelni, mert az olcsóbb (most), de az erőművekben is megújuló alibiként azt égetnek, 5-10 éves távlatban vajon lesz -e elég fa, és ennek az ára hasonlóa arányban lehet-e olcsóbb mint most?

Hozzátéve hogy állítólag szabolcsban nehezen lehet fához jutni, mert a pelletgyártók kezdenek mindent felvásárolni, mert Auzstriába termeik a pelletet?

Előzmény: ötfelezős (1849)
ötfelezős Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1849

Én csak növelném a döntéssel kapcsolatos fejfájásodat. :)

Van egy zsák más szempont is. Például, lehetsz most energikus, napi 12 óra csúcsmenedzseri munka után elviszed a kedvesedet vacsorázni, majd nekiállsz fát vágni másnapra, és 2 óra alvás után újrakezded. Hanem ez mindig így lesz? Jelen pillanatban a villanyt vagy a gázt nem kell ölben becipelni a házba. A következő ház-eladásnál is szempont lehet ez.

A leírtakkal szemben áll a jövőre vonatkozó kérdés, vajon mi lesz a gázcsőben 10 év múlva? Vagy a villanydrótban?

A kályhában el lehet égetni a néha zavarbaejtően nagy térfogatú szemetet, karácsonyi ajándékok csomagolópapírját, gyümölcslevek dobozait, ablakcsere hulladékát, szomszéddal közös sövény nyesedékét, bizalmas iratokat, megatöbbit.

Egyszerű kályha/kandalló/akármi működhet viszont hosszú áramszünetben. Ha éppen kábeles csatlakozód van, és kipukkad. Vagy: hány napos volt az áramszünet pár éve a Bakonyban vagy hol? Három? Négy?

Azonban a kandallós szoba büdös és koszos, nem?

A hőtárolós kályha ronda, igen nagy és zajos. Szerintem. :) Emellett semmilyen hirtelen időjárási jelenségre nem tud jól reagálni. Ez akkor, ha csak kiegészítő fűtés, és éppen felfelé megy a hőmérséklet, nem akkora a baj. :)

 

Az infrasugárzót nagyon alaposan át kell gondolni, mert  az tényleg felsőbbrendű a hőérzékelés szempontjából, de hogy hol leszel, és hová sugárzik, na, az nagyon nem mindegy. Például ülsz, a tévét nézed, a hátad mögötti falon van a lap, vállban és fejben kellemes, a lábad meg lefagy.

 

Most így hirtelen. :)

Előzmény: imagepeace (1842)
ötfelezős Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1848

Megjegyezném, hogy a hőtárolós is szóba került, az meg csak olcsóbb.

Előzmény: KömKel (1846)
ötfelezős Creative Commons License 2012.02.12 0 0 1847

És megint eljutottunk oda, hogy ha a hidegben elmész egy hétre síelni, akkor a 12-es kazán 3 hét alatt fűti fel a lakást.

Előzmény: Émile (1845)
KömKel Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1846

Csak hogy mások is "okuljanak" belőle.

 

A ház hűlőfelületei alapján a -15 fokban igényelt maximális fűtésteljesitmény 8,16 kW.

Éves fogyasztása 8600 kW.

 

Ez:

- villanyban x50 Ft = 430.000.-

- gázban (90% hatásfokkal) = 1000 m3 x 150 Ft = 150.000.-

- fatüzeléssel (puffer+radiátorok) = 41 mázsa fa (ez saccra 80-100.000.- Ft)

Előzmény: imagepeace (1844)
Émile Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1845

 

Mint írtad 90 m2 -es a ház és és itt írod, hogy  2, 75m a belmagasság.

 Legyen 2.8. Így a lakás térfogata az  252  m3.

 Egy ilyen 'jólszigetelt'  ház  elvan 5 m3 gáz/lm3/ fűtési szezon értékkel.

 Az  252 x 5 =  1260 m3 gázzal, ami  kb 12000 kWó energia.

 De lehet máskép is megközelíteni. Kell nekie kb. 110 kWó/m2, így mán csak 9900 kW óra energia szükséges.

 Egyébként kiszámolni nem lehet az összes hő szükségletet, mivel lehetnek különböző telek, különféle melegigényü családok lakhatják azt a házat és lehetnek takarékosok ill. pocsékkolók.

 

 Viszont utólag meglehet állapítani a ténylegesen elfogyasztott hőt, sőt több évi adatok birtokában átlagot is lehet

 számolni. De a hőigényből ill a már tényleges hőmennységből se lehet  mechanikusan a hőtermelő teljesítményét meghatározni.

 Miért ?

 Hát mert tetemes tartalék kell szélsőséges esetekre. Pl olyan hidegekre is mint a mostani.

 Azért a tartakékkal is csinján kell bánni. Ebből is lehet túlzott értékekre jutni.

 Mint anno 20 éve az én épületgépész tervezőm.

 Feladata egy engedélyezési terv készítése volt egy majdnem akkora házra mint a Tiéd. 92 m2, igaz nem 'jól szigetetelt' csak szigetelt. Pl. a padló alatt semmi szigetelés nem volt stb. stb.

 No hozza a kolléga a terveket - kolléga mérnök  ő és mérnök voltam én is.

 Látom egy 24 kW -os kazán van felvéve.

 Mondom megálljon a menet,   csak 12 kW -os lesz. Elsőnek lemeredt az illető, hogy egy 'laikus'  így bele szól a munkájába - nem tudta, hogy energetikus vagyok. Meg már  2 hónapja a kamrában parkolt a C12 -es kazán. Szóval lemeredt, alá akart íratni ezt azt, végül nagy nehezen megértette, hogy nem  az ő feladata a készülék teljesítményének a meghatározása. Igaz rá kell írni a tervekre, hogy mi fog fűtögetni.

 Tehát  C12 -esem van, de csak 8 -9 kW-al meneget még ebben a nagy hidegben is.

 ja és a hőigényből sokra nem mennénk. Cirka  10 000 kW óra energia megy el , mondjuk 200 nap alatt.  Az napi 50 kWóra és elvileg azt

elvileg  50 / 24 =  2,.. kW twljesítménnyel lhetne elő állítani, de ha csak ennyi lenne  , most megfagynánk.

 Amúgy eléggé a határon volt az a C12 , de volt még tartaléknal 2 db. hőtárolós kályha is. Az egyik még mindig megvagyon.

Előzmény: imagepeace (1844)
imagepeace Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1844

egy alaprajzot tudok küldeni.

Az ablakok és az ajtók gázos fa nyilaszarok /esetleg fotót tudok küldeni/

az aljzatbeton alatt 15cm szigetelés van a födém fa felette 20 cm hőtükrös szigetelés...

a belmagasság asszem 275cm..

Az alaprajzot hova küldjem?

Előzmény: KömKel (1843)
KömKel Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1843

Ki kell számolni a ház éves hőveszteségét, ez alapján meg lehet mondani, hogy mennyi kifűteni különböző fűtési módokkal.

 

Én a helyedben inkább egy vizteres kandallóban + pufferban + radiátorokban gondolkodnék, mert a villany a legdrágább fűtési mód. Ráadásul amit te csupasz Ytongként jó szigetelésű háznak vélsz, az csak közepes inkább (mármint az új épitésűek között).

 

Ha átdobod:

- külső falfelületek összmennyisége

- ablakok/ajtók összfelülete, szigeteltségi értéke

- padló rétegrend és összfelület

- födém rétegrend

- lábazat magasság és szigeteltség

 

Akkor számolok neked egy éves fűtésköltséget, így tudsz dönteni arról, hogy melyik a jobb.

Előzmény: imagepeace (1842)
imagepeace Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1842

Sziasztok! Kérdésem lenne..

Adott egy újépítésű 40 cm ytongól éplt egyszintes ház,  90 nm egy kéménnyel.. Jelenleg egy 7kw fatüzelésű kályhakandalló van benne / most fogunk odaköltözni... Gáz nincs bevezetve.. Ara gondoltam hogy nem vezetném be hanem vagy modern hőtárolós kályhát /2 db-ot / vagy ezt a norvég fűtőpanelt szerelnék be / szintén 2 db gondolkodom../ http://www.adax.hu/?gclid=CJH6vaPXkK4CFccLfAod8ERImg   vagy..http://www.futokabeles.shp.hu/hpc/web.php?a=futokabeles&o=adax_futopanel_I0Yu    azt gondoltam 1kw vagy 2 kw max darabonként.. a Kandalló persze maradna és lehet hogy összeraknék egy cseréphályhát helyette.. sehol nem találok igazan összehasonlító elemzést igazan csak a marketinges szövegeket...  Mivel a ház igen jól szigetelt mindenki azt állítja teljesen jó a lesz a kettő együtt és nem érdemes bevetni a gázt / ami az utcáról bekötve kiépítve kb másfél milló/ tudnátok segíteni hol lehet utánnaolvasni..?? vagy tanácsokat adni?

köszönöm..

gera66 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1841

Orosz oldalon találtam, azt irja, hy 3 Kw-os 170 légköbmétert tud felfüteni, 1855 kcal/óra, 0,5 Kw/óra-tól van az áramfelvétele, azt nem irja hogy meddig csak azt hy tól?!

gera66 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 1840

Sziasztok, valakinek van indukcios kazánja? Tapasztalat a fogyasztásáról, hatásfokáról?

Dunit Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1839

   "Radiátort azért cserélnék, mert a kondenzációs 50 fokos vize nem elég, hogy felmelegítse hideg idő esetén ha pedig 80 fokon megy akkor elég a sima t"

 

 Akkor se cseréld, hanem bővítd, tegyél fel még plusz radiátorokat. Ez mindenféle fűtésnél segít !!!

Előzmény: donci07 (1838)
donci07 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1838

6.2 kaptam, de most cseréltük a nyílászárokat 3 rétegűekre, ez gondolom majd javít ill a padlást le akarom teríteni kőzetgyapottal. Radiátort azért cserélnék, mert a kondenzációs 50 fokos vize nem elég, hogy felmelegítse hideg idő esetén ha pedig 80 fokon megy akkor elég a sima turbós kazán is (ha jól értettem az eddigieket) és akkor maradnak az öntöttvas radiátorok. De egyre inkább úgy vagyok vele, hogy marad a jelenlegi rendszer és inkább a házra teszek egy 10cm nikecel szigetelést.

 

Köszönöm a segítséget

Előzmény: Dunit (1837)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!