Keresés

Részletes keresés

Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23267

Hát én szedtem duomoxot, ceroximet es doxyt ;( és persze mindig mellé a kedvenc kliont...

Előzmény: Törölt nick (23264)
Melpoma Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23266

"....tanuld meg élvezni a küzdelmet. De ezt csak akkor tudod, ha hiszel magadban. És hiszel a győzelmedben. Akkor a harcod nem elkeseredett lesz, hanem játékos....

Van valaki benned, aki ezt tudja. És föl tud állni a padlóról. És újra tudja folytatni a csatát. És hisz abban, hogy eljön majd a te időd. És előbb-utóbb kijutsz a napra. És megszépülsz. És kivirágzik az életed. Csoda van - de ne várj rá, mert te magad csinálod. Az a valaki csinálja, aki benned él, s mindezt tudja...."

Müller Péter

Melpoma Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23265

Köszönöm szépen, jól van. 8 hónapos, mászik, ül, feláll, ahol csak tud és az ágy mentén kapaszkodva megy. Kiflit, virslit stb... egyedül eszi. Majdnem kilenc kiló. Utánoz, tapsol, sokat beszél babanyelven és sikítozik. Nagyon ügyes. Barátságos, mindenkire mosolyog. Igyekszem is jól lenni, hogy sokáig tudjak neki örülni.

Előzmény: Törölt nick (23244)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23264

Herxed lehet, nekem mindig a Tinidazoltól volt erős izomfájdalom. Eleinte azt hittem, hogy azért, mert nem hat, viszont idővel rájöttem, hogy pont hogy hat, és azért. Örülök, hogy amúgy már jól vagy.

De mely hatóanyag a legjobb garinii ellen? Az afzelii ellen a tetraciklint írják, ez eddig oké. De nehogy penicillint kelljen szednem, mert arra allergiás vagyok. Márpedig most a Bózsik féle protokollban azt olvasom. De csak van valami más helyette, hiszen elvileg a makrolidok váltják fel a penicillint annál, aki allergiás rá.

Előzmény: Memphi (23263)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23263

Nekem 4 alfaj volt...fő tünetem a szívpalpitáció, szerencsére ez már megszűnt. Ez az izületes, izomfájdalmas dolog ez új, azért reménykedem a herxben. De mostmár napok óta fel-felüti a fejét. Tény, hogy eléggé megerőltettem magam a napokban, és ennek száz oka lehet, de érzem, hogy ez a lyme-val nem mással van összefüggésben. Remélem annak a jele, hogy még mindig írtja őket az AB, vagy ürülnek ki. Nagyjából azért úgy érzem, meggyógyultam.

Előzmény: Törölt nick (23262)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23262

Pedig a leletek alakulásában van ráció. Nálam nagyon erősen az idegrendszeri tünet volt a vezető, ezért én a garinii-re mindig is gyanakodtam, és lám, ki is jött.

Előzmény: Memphi (23260)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23261

Nekem azt mondta, hogy ez csak a fejemben létezik, pánik, és hagyjam abba, mert tönkre teszem az életem!!!! Az egyik fő tünete a pánik a lyme-nak btw, de nem pánikoltam, csak rosszul voltam és a kurva sok orvosnak ötlete se volt mitől...a lyme egyiknek se jutott eszébe, csak a műtétek és a nyugtatók...

Előzmény: Törölt nick (23255)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23260

Jaaa és a legjobb a lászlóban a főorvos volt, aki azt bírta mondani, hogy a WB-mre, hogy ez falspozitív és ellenőrizni kéne egy WB-vel. Mondtam miért ez nem az??? EL SE OLVASTA!!! Értitek ezt? Csak el kezdte szidni az Istenhegyit, és azt írta a jelentésében, hogy persze ez pozitív lett, ahogy az lenni szokott...EZZEL AZ ARROGANCIÁVAL!!! Esztó úgy kibukott amikor mutattam neki, hogy le is másolta....BOTRÁNY!

Előzmény: Törölt nick (23253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23259

Egyik szomszédom mesélte, hogy egyszer megcsipte egy kuli, hamarosan jöttek is a tünetek. Felkelni nem birt a fájdalmaktól, megcsinálták a sima vizsgálatot és azt mondta a házidoki ez negativ. Nem nyugodott bele, továbbvitte, kiderült nem negativ volt az az eredmény csak a doki nem értett hozzá. Ma már nagyjából tünetmentes.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23258

Nekem is az als-re tett utalást, amit el is hittem akkor még, és hetekre magamba roskadtam. Azt a lelkiállapotot szerintem neki még nem kellett átélnie.

Előzmény: Törölt nick (23255)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23257

Nem beszéllek le Balaiczáról sem, ő is remek orvos, itt is többen járnak hozzá. De maximálisan elégedett vagyok Esztó drnővel, lehet, hogy hozzá is érdemes lenne azért elmenned majd, persze előbb még egy másik fajta teszt (Wb).

Előzmény: Törölt nick (23254)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23256

Lakos engem is elküldött, mit elküldött elhajtott, mint egy őrültet. Még szerencse, hogy én is mentem tovább, de sajnos akkor is telt az idő.. már rég túl lehetnék mindenen...azért jó lenne valahogy az ellen az állat ellen fellépni. Anyám (aki szintén orvos) be akarta perelni, akkor azt mondtam hagyjuk, csak a gyógyulás érdekel a bosszú nem. De nincs ez így jól, hogy félrediagnosztizál mindenkit....

Előzmény: Törölt nick (23253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23255

Nick, u.ezeket én is elmondhatom! Sosem felejtem Lakos mondatát: "Imádkozzon hogy Lyme legyen" meg hogy ő erre nem sok esélyt lát, és ugye negativ is lettem nála. Előtte az SZTK-s vizsgálaton is. De mai napig nem tudom a pontos eredményeket, csak annyit hogy negativ.

Előzmény: Törölt nick (23253)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23254

Most mindenképp meg kell várnom a kúra végét, nem akarok bekavarni. De köszi hogy mondod, jó hogy két orvos foglalkozik komolyabban ezzel nálunk, és igy is ketten tesznek ki egy felet. Az ember nem tudja mit tegyen. És jó hogy a 100ezerből erre az alfaj dologra már nem tellett. Az ember esze megáll. Páromnak is mennie kell wb-re, mert egyre több tünete van amik nem múlnak. Szerintem megyek majd vele és azt is megcsináltatom, de lehet előbb rákérdezek Balaiczánál, febr 18.án megyek vissza. Ma van a 20. napom, eddig minden változatlan.

Előzmény: Törölt nick (23250)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23253

Hát nekem is eszembe jut Lakos valamikori válasza "ez biztosan nem lyme"..A képzeletbeli bicska csak úgy forog ilyenkor az ember zsebében :)

Meg amikor az sztk-ból is elküldtek azzal, hogy "lyme tuti nem lehet..." még jó, hogy ezt nem hittem el, és mentem tovább. Leginkább ennek a fórumnak köszönhetem, hogy ragaszkodtam a lyme diagnózishoz, mert éreztem, hogy az lesz a jó irány. Úgyhogy köszönöm Nektek!

Előzmény: Törölt nick (23251)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23252

Memphi.

 

Én is rosszul vagyok minden pirula bevételénél, a tudattól, hogy milyen mennyiségű gyógyszert viszünk be a szervezetbe, de amikor látja az ember, hogy enyhülnek a tünetek, van már 1-2 jobb órája az embernek, akkor az erőt ad.

Előzmény: Memphi (23247)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23251

 

De legalább megvan a bizonyosság! Örülj neki. Mennyi kérdés van még itt ezzel a baktériummal kapcsolatban, hihetetlen. Sajnos az orvos társadalom csak megnehezíti ennek a felgöngyölítését, nagy részük tudatlanságból, meg a betanult dogmákhoz vakon ragaszkodásból, fejlődésképtelenségből, jó esetben jóindulatúan, más részük meg hanyagságból, mert kényelmesebb nem felvállalni ennek a sok beteg embernek a nyűgét, és ehhez társul egy nagy rosszindulat is.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (23241)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23250

Az alfajt a Western blot mutatja meg. Olyat is kéne csináltatnod. Esztó drnő úgy írja fel a kúrát, hogy az alfajt is figyelembe veszi, melyikre mi volna a leghatékonyabb. Mert az nem minden alfajnál egyforma, hogy mi lesz rá a legjobb gyógyszer.

Előzmény: Törölt nick (23248)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23249

Egyetértek. Van mindenféle gyógyszerérzékenységem, de valahogyan akkor is megcsinálom a 3. kúrát is. Sőt már várom. Én is túl akarok lenni ezen az egészen már.

Előzmény: Memphi (23247)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23248

Az én diagnózisom Borreliosis és Ehriliosis, alfajról nem tudok. Azt külön nézik? Nekem elispot volt. A társfertőzéseket tudom hogy külön nézik, mármint plusz lóvéért, de ez az alfaj dolog nem tiszta

Előzmény: Törölt nick (23245)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23247

Egyetértek! És sose gondoltam, hogy ezt fogom mondani, de AB kúra mielőbb! Komoly kezelés és akkor az élmény mellett, hogy mennyivel jobban vagy eltűnik a kúra hossza és fárasztó, fájdalmas volta is....hiszen még mindig csak pár hónap...

Előzmény: Törölt nick (23244)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23246

Nekem időpontom volt a kardiológián egy szívkatéterezésre, hiába magyaráztam a dokinak, hogy érzem, hogy nem a szívemmel van a baj, hanem valami másról van szó. Végül a net miatt mentem el és csináltattam meg a tesztet. A főorvos, amikor lemondtam a műtétet megkérdezte jól vagyok-e, mondtam lyme-al kezelnek. Mire ő: jaaaaa, akkor lehet ezért van az egész! pffffffffffffffffffff.....igen felőröl...de az is, hogy a tüneteket nézegeted magadon folyton és igyekszel minden egyes falatra, mozgásra, pihenésre is állandóan odafigyelni. Jó lenne már ha vége lenne....

Előzmény: Törölt nick (23242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23245

Neked melyik alfajok vannak?

Előzmény: Törölt nick (23242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23244

Szia Melpoma,

 

Elhiszem. Csak pozitív gondolkodás! Gondolj mindig arra, hogy hányan tünetmentesek már, akik ugyanolyan rosszul voltak mint te. Lehet, hogy hülyeség, de a párom mindig azt mondja amikor elcsüggedek, hogy gondoljak arra, hogy milyen jó, hogy nem agydaganatom van. Fel kell venni a harcot vele.

 

Hogy van a kisbabád?

Előzmény: Melpoma (23240)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23243

Engem majdnem felvágtak piriformis szindróma gyanú miatt, még jó hogy közben kiderült a lyme. Azt mondta a dokim mindenképp ebbe az irányba kell elmenni. Hát igy már könnyű nyilatkozni.

Előzmény: Törölt nick (23242)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23242

Nick! Én is igy voltam, sőt még most is nehéz elhinnem hogy ez áll a háttérben. De szerintem ez a sok csalódás miatt van, a sok felesleges kör lefutása miatt.

Előzmény: Törölt nick (23241)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23241

Engem most még sokkol a dolog, még most kezdem ésszel felfogni, hogy tényleg ez a betegségem van.

Előzmény: Törölt nick (23239)
Melpoma Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23240

Szia Cat!

 

Jövõhéten megyek, mert az Elispotot is megcsináltatom, fél 10- ig oda kell érni a G1intézetbe, nem tudtam úgy megszervezni az utazást, majd jövõhéten. Igazából 29- re kell azeredmény, addigra meg meglesz.Már nehezen bírom testileg és idegileg is.

Előzmény: Törölt nick (23233)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23239

Jól tetted, hogy levetetted! Lehet hamarabb is volt már IGG-d.

Előzmény: Törölt nick (23236)
Memphi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 23238

Úgy vagyok vele, hogy sokkal jobban vagyok és ha még kell egy, hát legyen, az már biztos az utolsó. De közben meg már érzem is, hogy elég ez a sok vegyszer a szervezetemnek (nem vagyok túl vastagocska sem ;)), jó lenne már a méregtelenítésre koncentrálni és kitisztítani minden bacilustól és méregtől is. Köszi a támogatást!

Előzmény: Törölt nick (23237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!