Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BéckeK Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1535

Sziasztok!

 

Ezt az autót készülök megvásárolni:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_2.0_hdi_sportline-3688543

 

Szeretném a véleményeteket kérni így a hirdetés alapján. Nem volt több gond az első szériával(2004-es gyártások), mint később?

 

Megnézettem az autót márkaszervízben, az olajteknő tömítését kell javítani, valamint P1598 hibát jelez a kompúter, ami az "állandó hiba. hűtőkör bypass szelepe mágnesszelepének köre két vezeték közötti zárlat vagy pozitív (+) zárlat" hibát jelenti, legrosszabb esetben a szervíz szerint kb. 50e forintért javítható a szelep cseréjével, persze előbb a csatlakozókat néznék meg.

 

A fentiek tudatában ti, mint tapasztalt 407-esek megvennétek az autót? Az eladó nem fogja megjavítani ezeket.

 

Köszönöm a válaszokat előre is,

 

Béci

Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1534

Szia Viktor!

 

Szerintem cserélj akkut!!! Nekem most februárban a 5. évében kezdett elektromos gondokat kreálni, főleg indításkor. ESP hiba, izzó hiba stb. Szervizes emberem egyből mondta akku csere kell. Csere után rögtön megszüntek a hibák. Sőt azóta jobban is indul.

 

Real

Előzmény: gasparv (1479)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1533

Szia!

 

Nekem is zörög az SW-m hátulja, próbáltam már mindent, csavarok meghúzása, lazítása, még ablak szigetelő szivaccsal is próbálkoztam, de nem segített semmi. Aztán rájöttem, hogy van JBL hifim és már nem is hallom a zörgést:D

 

Real

Előzmény: voroscs (1448)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1532

Kormányszervó téma: Bocs, hogy csak most írok, de nem volt lehetőségem rá... Szal annyi a történet, hogy kipucoltak valami szelepeket és azóta jó. Szvsz ebben a koszos, trágya időben jött elő és amióta mepucolták és nincs 1/2 méretes hó, na meg sós latyakos út azóta hibamentes....

 

Egyébként a sózásról annyit, hogy szépen hazavágta a króm díszeket na meg az egyik kikicsemról is lemarta a fényezést. Biztos az EU szbályoknak megfelelő sikosság mentesítést végeznek Mo.-on.

 

Real

Előzmény: gy-ér (1290)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1531
Lehet szét van esve a lámpatestben a szabályozó mechanika. Vagy talán eltört a fogaskerék / tengely. Bár kicsi a valószínűsége, hogy mind két lámpában ugyan az a hiba esne meg egyszerre. Passzolom. Biztos, hogy működik a motor? (Kérj meg valakit, hogy állítgassa helyetted az autóban a szabályzót, te meg tedd a füled a lámpára.
Előzmény: janika1974 (1530)
janika1974 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1530
Nekem "sima" égők vannak a kocsiban, de szívok a lámpával. Nem tudom a magasságot állítani. Valamiért nem mozdulnak a lámpák. Állításnál mintha búgna a motor, de semmit nem csinál.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1529
10 kapcsolásból mondjuk 4szer volt hiba.
én kizártam a hőmérsékletet.
üdv.
Előzmény: gasparv (1528)
gasparv Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1528
Szia Balázs!

hmm... az a fura mióta voltam szervizben és ott nem csináltunk semmit nekem nem jelentkezik a hiba ... a problémás szettel.
Fogalmam sincs mi a két dolog között az összefüggés.

Emiatt kérdeztem milyen sűrűn volt neked a jelenség. (?)

(Mert ha hőmérséklet függő akkor télen újra fogja csinálni ?:-((( )

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (1526)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1527
Sziasztok!
407 SW tetőablak rolón, a csúszó fülek le vannak törve. Javitott már valaki illyet ? Nincs valakinek esetleg bontott rolója? Köszi
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1526
Helló!

Hát, sz mi szó, épp csütörtökön voltam trafót cseréltetni. Mondta is a szerelő, hogy "újabban" hívogatja valaki, aki ugyan ilyen problémával küzd. :-) Mondtam, hogy tudok róla, egymásra találtunk az Indexen. :-)

A helyzet a következő:
Betettünk egy trafót, ami azonnal produkálta a hibát. Így betettünk egy másikat (ez is Can Bus-os), ami azóta sem!!! De nem akartam se neked (se a beszerelőnek - mert "kérte hogy feltétlen jelezzek vissza neki, "miattad") elkiabálni még. Keddig teszteltem volna. Szóval ez a trafó jónak tűnik. A "teszt" kapcsán a csere óta nagyon sokat kapcsoltam a lámpát, semmi gond nem volt. (kopp-kopp-kopp)

Üdv.:
Balázs

trafó jobb
Trafó bal
Előzmény: gasparv (1515)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1525
Elküldtem az emiledre.
Előzmény: birobandi (1523)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1524
Sziasztok!
Nekem tegnap este 1.5 óra alatt lejött az 1.6G ISO formátumban. Van hozzá crack, és teljesen jól működik, igaz én XP alatt használom, a WIN7-et nem tudom.
Előzmény: userik (1522)
birobandi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1523

Szia userik
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, így csináltam. Ez egy dll fájl. Sajnos -1000 nap jelenik meg a licence-nél. Ezek szerint a Win.7 nem tudja kezelni. Nagyon sajnálom, mert amennyit látok belőle, az szuper!!
Üdvözlettel: birobandi

Ps: Az emeilem: birobandi@torzsasztal.hu

Előzmény: userik (1522)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1522
Szia Biró Bandi!

Elvileg van 1 crack könyvtár amiben a fájlt be kell másolni a telepítés hellyére és felül írni az eredetit. ha nincs crack benne adj 1 emailt és elküldöm a cracket.


Ja és ha valaki tud olcson vezérmű szíjat és görgö feszítőkkel az jól jönne köszi.
Előzmény: birobandi (1521)
birobandi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1521
Szia userik!
Nekem a letöltéssel nem volt gondom, de a "megvétel" nem sikerűl. Nem tudom, hogy én vagyok béna, vagy esetleg a Windows 7 nem tudja kezeleni a progit. Feltelepül látszatra tökéletesen, de nincs licence hozzá. Elnézést kérek az off-ért.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: userik (1520)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1520
Türelem rózsát terem Viktor! :)
Előzmény: gasparv (1519)
gasparv Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1519
3 órája töltöm 1,2 % :(((
Előzmény: Balika123 (1518)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1518
Szia Userik!
Köszi, sikerült letölteni a progit.
Van még esetleg valakinek valami hasonló szervizes dolog 407 SW-hez.Köszi
Előzmény: userik (1517)
userik Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1517
http://thepiratebay.org/torrent/5392353/VIVID_WORKSHOP_DATA_ATI_9.2_hun



Előzmény: gasparv (1515)
userik Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1516
Szia Balika!

A progi neve Vivid Workshop Data, és igen benne van minden kocsi márka és tipus,
ez egy komplett szervíz , műhely program.

Megtalálhatod a itt és letöltheted
Előzmény: Balika123 (1514)
gasparv Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1515
Szia Lux Kapitány!

Tegnap hívtak a xenonnal kapcsolatban, hogy valakinek kicserélek a trafót és most úgy néz ki megjavult a dolog.
Te vagy a valaki ? :)
Milyen trafót raktak be?

Még a régebben kérdetem milyen sűrűn jelentkezett a problémád?

Üdv.
Balika123 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1514
Szia Userik!
Ezt a képet mellyik programból illesztetted be, mi ennek a neve, nagyon tetszik.
Én egy 2004-es 406 SW tulajdonos vagyok az is szerepel benne?
Előzmény: userik (1513)
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1513
A biztosíték kiosztás a csomagtartóban.

Lux Kapitány kérésére.
Előzmény: Lux Kapitány (1511)
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1512
A biztosíték kiosztás a csomagtartóban.

Lux Kapitány kérésére.
Előzmény: Lux Kapitány (1511)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1511
Nah, megcsináltam.

Segítség ehhez a gépkönyvből:
Peugeot 407SW hátsó izzók cseréje








Nagyobb mérteben ugyan ez ITT

Személyes "élmények":
- (Erik!) nekem nem két szárnyas anya van, csak egy
- (Erik!) cserébe van két negyed fordulatot elfordítható műanyag "patent", amiből az egyik nagyon gusztustalan helyen van
- a kézikönyv azt ajánljam hogy használjuk a kerékkulcsot (!!!) a szárnyas anyához --> hülyék, még a kezem se fér be normálisan, nem hogy egy kerékkulcs
- az egyik műanyag "patent" annyira el van dugva, hogy ki kellett szedjem a reléház fedelét is (tényleg: abban mihez vannak a relék? találtam egy szabad csatlakozót is)
- a műtét közben szanaszét vágta a lemez a kezem
- ami eltörhet az el is törik alapon a lámpatest oldalán ( a csomagtér ajtó felől) lévő fekete takaró műanyag rögzítése már törött volt (ragasztanom kellett)
- cserébe lehet ez volt amit az ajtóba véltem zörögni (holnap kiderül)

Annak ellenére, hogy az izzócsere hátul egy viszonylag egyszerű művelet lenne, én eltöltöttem vele 20 percet.

Köszi Erik a segítséget!

Üdv.:
Balázs
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1510
Hello! Capatain Lux

A csomagtartó felől kell benyulni a kaszniba, 2 darab szárnyas anya letekerése után
egy ovatos lökésre kipattan az egész lámpatest, készülj nagyon köcsög helyre rakták a szárnyas anyákat.

Üdv Erik
Előzmény: Lux Kapitány (1509)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1509
Sziasztok!

Hogy a ménkübe kell (bal) hátsó féklámpa izzót cserélni?
Nem jövök rá, hogyan jutok a lámpához.

Köszi,
Balázs
gyufa81 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1508
Szia!

Hibát írt ki a számítógép,de viszont olyan hibát írt,aminek nincs hibakódja,tehát nem is lehet törölni.Sima hiba,mint például,ha kiég egy izzód.Csak a részecskeszűrő jelét rakja ki,és a középkonzolon valamit ki ír.
Végignéztünk mindent,és letesztelünk mindent aminek köze lehet a részecskeszűrőhöz,de minden értékhatáron belül van.Folyadék is még félig stb.
Ezután végig néztünk mindent a kocsin számítógéppel,és az EGR szelep folyamatosan 99%-on "dolgozik".Ezért gondolom,hogy egy tisztítás segítene talán.
emlékeim szerint már írta valaki,hogy ő már tisztított EGR-t,de nem találom sehol azt a beírást.
Szűrőt már vettem le a kocsiról,mert ketté volt repedve,de simán visszaraktam,és azóta is jól működik.
Köszi a tippet délután bemászok a motortérbe hátha megtalálom a tartály környékén valahol.
Előzmény: gasparv (1507)
gasparv Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1507
Szia!

Miből gondolod hogy az a hiba?

Tudomásom szerint a FAP előtt van, de ahhoz azt is le kell venni.
De ezt ugy kitalálták hogy a FAP szűrő körüli tömítés csak egyszer használatos, nem tudod visszatenni ismételten. Kb 10-15 e Ft az ára. Meg elég sokmindent le kell hozzá bontani. Én nem állnék neki házilag, nagyobb kárt lehet okozni mint a munkadíj.

Az új EGR szelep az 1.6 HDI-ben újonnan 100-120 e Ft.
Ha ez a hiba, nézz bontottat 30e ft körül megkapod.

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: gyufa81 (1506)
gyufa81 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1506
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Korábban olvastam,hogy az EGR szelepet sokszor elég csak megtisztítani,és utána tökéletesen működik.
A kérdésem az lenne,hogy pontosan hol találom a szelepet,mert úgynézki,hogy az enyém is megadta magát,és hátha egy tisztítás segít rajta.
1.6HDI motor van a kocsimban.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!