Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1538

! ! ! !

 

Beszéltem a rendszámtáblakeret Peugeot szervízzel. Nagyon készséges volt a srác, bizony ők szervízelték, turbó csere, turbócső csere, FAP csere(180e-nél), külső tükör csere, hűtőcsere, mert melegedett. 207e időszaki szervíz az utolsó, 2009ben, ahogy nézem ezután már nem sokkal állt az autó.

 

De rendszeresen volt karbantartva :D

 

Szerintetek 1,5milliót megér az autó? Megkérném annyiért.

 

Létezik olyan, hogy náluk látszik a rendszerben, hogy miket szervízeltek, de a szolnoki márkaszervízben nem?

 

Majdnem behúztak a csőbe.

 

Béci

Előzmény: gasparv (1537)
gasparv Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1537
Szia!

Csatlakozom REAL márkatárs hozzászólásához , ha így jársz el jelentősen csökken az esélyed hogy beválasztasz valamibe.

Annyit tennék hozzá hogy sajnos nem minden szerviz könyveli le a központi rendszerbe az elvégzett javításokat, csak ha még garanciában végzik el, utána nem kötelesek.... :-/

Amúgy meg nekem is ilyen színű a paripa (egyik legszebb szín), és nem érzékeny a koszra :))

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: BéckeK (1535)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1536

Szia!

 

Az enyém 4 hónappal fiatalabb, mint a hirdetett járgány, volt baja bőven, de garanciába ez első tulaj nagyon sok mindent megcsináltatott. Nekem már csak a fránya lendkerék maradt:( cca. 170e-ért. Ezért is érdemes megfogadni az első és legfontosabb tanácsom, abból minden kiderül.

Vásárlás előtti tanácsaim:

Rendszám alapján az évjárat stimmel, tehát nem egy külföldről behozott agyonhasznált gép. Amit javasolni tudok legalább is Én így jártam el, hogy alvázszám alapján próbáld lekérni, hogy milyen javításokat végeztek el rajta, ezt egy márkaszervizben le tudják kérni, ne engedd, hogy lerázzanak, hogy ilyet nem lehet. A PH rendszere komplex, tehát minden elvégzett javítást dokumentálnak. (Pl. ha be van rögzítve hogy volt a 140e km-es szervizen, de a hirdetésben csak 109e km van akkor felejtős) Ha márkaszervizben csinálták akkor rögzítve lesz a rendszerben, ha nem akkor 2 lehetőség van vagy sufniban lett javítva számla nélkül, vagy nem lett javítva semmi. Mikor Én megvettem az SW-met ezzel kezdtem. Végig volt dokumentálva az összes kötelező szerviz, a garanciális javítások szal minden oké volt. Persze Én is átnézettem, de nem ott ahol vettem, normál esetben a kereskedő ha komoly a vásárlási szándék erre általában hajlandó. Nekem spec. felhozták Kecskemétről Budapestre. Ha nagyon nem akarják kiadni a szerviz infót írd meg privátba az alvázszámát, megpróbálok segíteni ebben. 

Ha ezzel megvagy és alapos vásárló vagy akkor rendszám alapján illik ellenőriztetni, a BM. nyilvántartásban, hogy nincs-e az autó körözés alatt, bármilyen okból akár baleset okozása miatt, vagy azt is megtudják mondani, hogy van-e esetleg hitel, vagy bármi banki vacak rajta. Ebben is tudok segíteni. Továbbá lehet kérni a biztosítótól kártörténeti igazolást. Aztán ha még alaposabb akarsz lenni szerezz egy festékvastagság mérőt és hozzáértő emberrel nézesd át. Itt is lehetnek turpisságok. Nekem az első kinézett SW-nél itt derült ki hogy szépen hátba vágták, amit a tulaj nem igazán hozott előtte tudomásomra, és ügyvéd volt az ember.  Aztán a sokak által emlegetett peugeot servicebox weboldalon egy regisztráció után, megnénéztem az autó gyártásáról az infókat, tényleg az e a felszereltsége mint ami. Gondolok itt az utólagos xenon-ra pl. ez is sok problémát okoz. Summa használt autót csak kellő körültekintéssel vegyél meg. Én ezeket mind végig zongoráztam most már 2 éve nálam van és hibátlan az autó. Persze 3x le kell kopogni (kop-kop-kop) Peugeot már csak ilyen, de törődni kell vele és a macsek meghálálja....

 

Sok sikert az autóvásárláshoz, remélem Te is boldog 407-es tulaj leszel:D

 

Real

 

Előzmény: BéckeK (1535)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1535

Sziasztok!

 

Ezt az autót készülök megvásárolni:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_2.0_hdi_sportline-3688543

 

Szeretném a véleményeteket kérni így a hirdetés alapján. Nem volt több gond az első szériával(2004-es gyártások), mint később?

 

Megnézettem az autót márkaszervízben, az olajteknő tömítését kell javítani, valamint P1598 hibát jelez a kompúter, ami az "állandó hiba. hűtőkör bypass szelepe mágnesszelepének köre két vezeték közötti zárlat vagy pozitív (+) zárlat" hibát jelenti, legrosszabb esetben a szervíz szerint kb. 50e forintért javítható a szelep cseréjével, persze előbb a csatlakozókat néznék meg.

 

A fentiek tudatában ti, mint tapasztalt 407-esek megvennétek az autót? Az eladó nem fogja megjavítani ezeket.

 

Köszönöm a válaszokat előre is,

 

Béci

Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1534

Szia Viktor!

 

Szerintem cserélj akkut!!! Nekem most februárban a 5. évében kezdett elektromos gondokat kreálni, főleg indításkor. ESP hiba, izzó hiba stb. Szervizes emberem egyből mondta akku csere kell. Csere után rögtön megszüntek a hibák. Sőt azóta jobban is indul.

 

Real

Előzmény: gasparv (1479)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1533

Szia!

 

Nekem is zörög az SW-m hátulja, próbáltam már mindent, csavarok meghúzása, lazítása, még ablak szigetelő szivaccsal is próbálkoztam, de nem segített semmi. Aztán rájöttem, hogy van JBL hifim és már nem is hallom a zörgést:D

 

Real

Előzmény: voroscs (1448)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1532

Kormányszervó téma: Bocs, hogy csak most írok, de nem volt lehetőségem rá... Szal annyi a történet, hogy kipucoltak valami szelepeket és azóta jó. Szvsz ebben a koszos, trágya időben jött elő és amióta mepucolták és nincs 1/2 méretes hó, na meg sós latyakos út azóta hibamentes....

 

Egyébként a sózásról annyit, hogy szépen hazavágta a króm díszeket na meg az egyik kikicsemról is lemarta a fényezést. Biztos az EU szbályoknak megfelelő sikosság mentesítést végeznek Mo.-on.

 

Real

Előzmény: gy-ér (1290)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1531
Lehet szét van esve a lámpatestben a szabályozó mechanika. Vagy talán eltört a fogaskerék / tengely. Bár kicsi a valószínűsége, hogy mind két lámpában ugyan az a hiba esne meg egyszerre. Passzolom. Biztos, hogy működik a motor? (Kérj meg valakit, hogy állítgassa helyetted az autóban a szabályzót, te meg tedd a füled a lámpára.
Előzmény: janika1974 (1530)
janika1974 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1530
Nekem "sima" égők vannak a kocsiban, de szívok a lámpával. Nem tudom a magasságot állítani. Valamiért nem mozdulnak a lámpák. Állításnál mintha búgna a motor, de semmit nem csinál.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1529
10 kapcsolásból mondjuk 4szer volt hiba.
én kizártam a hőmérsékletet.
üdv.
Előzmény: gasparv (1528)
gasparv Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1528
Szia Balázs!

hmm... az a fura mióta voltam szervizben és ott nem csináltunk semmit nekem nem jelentkezik a hiba ... a problémás szettel.
Fogalmam sincs mi a két dolog között az összefüggés.

Emiatt kérdeztem milyen sűrűn volt neked a jelenség. (?)

(Mert ha hőmérséklet függő akkor télen újra fogja csinálni ?:-((( )

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (1526)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1527
Sziasztok!
407 SW tetőablak rolón, a csúszó fülek le vannak törve. Javitott már valaki illyet ? Nincs valakinek esetleg bontott rolója? Köszi
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1526
Helló!

Hát, sz mi szó, épp csütörtökön voltam trafót cseréltetni. Mondta is a szerelő, hogy "újabban" hívogatja valaki, aki ugyan ilyen problémával küzd. :-) Mondtam, hogy tudok róla, egymásra találtunk az Indexen. :-)

A helyzet a következő:
Betettünk egy trafót, ami azonnal produkálta a hibát. Így betettünk egy másikat (ez is Can Bus-os), ami azóta sem!!! De nem akartam se neked (se a beszerelőnek - mert "kérte hogy feltétlen jelezzek vissza neki, "miattad") elkiabálni még. Keddig teszteltem volna. Szóval ez a trafó jónak tűnik. A "teszt" kapcsán a csere óta nagyon sokat kapcsoltam a lámpát, semmi gond nem volt. (kopp-kopp-kopp)

Üdv.:
Balázs

trafó jobb
Trafó bal
Előzmény: gasparv (1515)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1525
Elküldtem az emiledre.
Előzmény: birobandi (1523)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1524
Sziasztok!
Nekem tegnap este 1.5 óra alatt lejött az 1.6G ISO formátumban. Van hozzá crack, és teljesen jól működik, igaz én XP alatt használom, a WIN7-et nem tudom.
Előzmény: userik (1522)
birobandi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1523

Szia userik
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, így csináltam. Ez egy dll fájl. Sajnos -1000 nap jelenik meg a licence-nél. Ezek szerint a Win.7 nem tudja kezelni. Nagyon sajnálom, mert amennyit látok belőle, az szuper!!
Üdvözlettel: birobandi

Ps: Az emeilem: birobandi@torzsasztal.hu

Előzmény: userik (1522)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1522
Szia Biró Bandi!

Elvileg van 1 crack könyvtár amiben a fájlt be kell másolni a telepítés hellyére és felül írni az eredetit. ha nincs crack benne adj 1 emailt és elküldöm a cracket.


Ja és ha valaki tud olcson vezérmű szíjat és görgö feszítőkkel az jól jönne köszi.
Előzmény: birobandi (1521)
birobandi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1521
Szia userik!
Nekem a letöltéssel nem volt gondom, de a "megvétel" nem sikerűl. Nem tudom, hogy én vagyok béna, vagy esetleg a Windows 7 nem tudja kezeleni a progit. Feltelepül látszatra tökéletesen, de nincs licence hozzá. Elnézést kérek az off-ért.
Üdvözlettel: birobandi
Előzmény: userik (1520)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1520
Türelem rózsát terem Viktor! :)
Előzmény: gasparv (1519)
gasparv Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1519
3 órája töltöm 1,2 % :(((
Előzmény: Balika123 (1518)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1518
Szia Userik!
Köszi, sikerült letölteni a progit.
Van még esetleg valakinek valami hasonló szervizes dolog 407 SW-hez.Köszi
Előzmény: userik (1517)
userik Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1517
http://thepiratebay.org/torrent/5392353/VIVID_WORKSHOP_DATA_ATI_9.2_hun



Előzmény: gasparv (1515)
userik Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1516
Szia Balika!

A progi neve Vivid Workshop Data, és igen benne van minden kocsi márka és tipus,
ez egy komplett szervíz , műhely program.

Megtalálhatod a itt és letöltheted
Előzmény: Balika123 (1514)
gasparv Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1515
Szia Lux Kapitány!

Tegnap hívtak a xenonnal kapcsolatban, hogy valakinek kicserélek a trafót és most úgy néz ki megjavult a dolog.
Te vagy a valaki ? :)
Milyen trafót raktak be?

Még a régebben kérdetem milyen sűrűn jelentkezett a problémád?

Üdv.
Balika123 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1514
Szia Userik!
Ezt a képet mellyik programból illesztetted be, mi ennek a neve, nagyon tetszik.
Én egy 2004-es 406 SW tulajdonos vagyok az is szerepel benne?
Előzmény: userik (1513)
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1513
A biztosíték kiosztás a csomagtartóban.

Lux Kapitány kérésére.
Előzmény: Lux Kapitány (1511)
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1512
A biztosíték kiosztás a csomagtartóban.

Lux Kapitány kérésére.
Előzmény: Lux Kapitány (1511)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1511
Nah, megcsináltam.

Segítség ehhez a gépkönyvből:
Peugeot 407SW hátsó izzók cseréje








Nagyobb mérteben ugyan ez ITT

Személyes "élmények":
- (Erik!) nekem nem két szárnyas anya van, csak egy
- (Erik!) cserébe van két negyed fordulatot elfordítható műanyag "patent", amiből az egyik nagyon gusztustalan helyen van
- a kézikönyv azt ajánljam hogy használjuk a kerékkulcsot (!!!) a szárnyas anyához --> hülyék, még a kezem se fér be normálisan, nem hogy egy kerékkulcs
- az egyik műanyag "patent" annyira el van dugva, hogy ki kellett szedjem a reléház fedelét is (tényleg: abban mihez vannak a relék? találtam egy szabad csatlakozót is)
- a műtét közben szanaszét vágta a lemez a kezem
- ami eltörhet az el is törik alapon a lámpatest oldalán ( a csomagtér ajtó felől) lévő fekete takaró műanyag rögzítése már törött volt (ragasztanom kellett)
- cserébe lehet ez volt amit az ajtóba véltem zörögni (holnap kiderül)

Annak ellenére, hogy az izzócsere hátul egy viszonylag egyszerű művelet lenne, én eltöltöttem vele 20 percet.

Köszi Erik a segítséget!

Üdv.:
Balázs
userik Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1510
Hello! Capatain Lux

A csomagtartó felől kell benyulni a kaszniba, 2 darab szárnyas anya letekerése után
egy ovatos lökésre kipattan az egész lámpatest, készülj nagyon köcsög helyre rakták a szárnyas anyákat.

Üdv Erik
Előzmény: Lux Kapitány (1509)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1509
Sziasztok!

Hogy a ménkübe kell (bal) hátsó féklámpa izzót cserélni?
Nem jövök rá, hogyan jutok a lámpához.

Köszi,
Balázs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!