Keresés

Részletes keresés

RobUr Creative Commons License 2010.07.08 0 0 8877

Nem csak az  ilyen hir dobbenti meg az embert, hanem pl. az is, hogy a bibliai Noe tortenete egy vilagosan felismerheto szanszkrit legenda. :-)

 

Es ki tudja hany ilyet lehet talalni a "Szent" Bibliaban?

Előzmény: najahuha (8875)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.07 0 0 8876
Most levélben már a roncsolásmentes fémvizsgálat lehetőségét ajánlották fel. A roncsolás után. Fogani mernék, hogy nem őrízték meg a lereszelt hulladékokat.
Előzmény: najahuha (8872)
najahuha Creative Commons License 2010.07.07 0 0 8875
Kedves RobUr !


Nem tartozik szorosan ide, csak mint erdekesseg.
"Prof. Eric Meyers szerint, az Israel Museum feliratgyujtemenyenek 30-40 %-a hamisitvany."
Egeto szukseguk van David es Salamon letezesenek bizonyitasara. :-)




Elképesztő, ugyanakkor én nem csodálkozom.


Nemrégiben volt a BBC-ben riport egy ZSIDÓ történésszel (Shlomo Sand), aki váltig állítja, kutatásai alapján a zsidók voltaképpen egy jóval fiatalabb etnikum, történelme misztifikált legenda, amelyet más etnikumoktól "nyúltak" le, kellően agresszív mivoltuk révén.

No de ennek részletei nem ide valóak.


Előzmény: RobUr (8874)
RobUr Creative Commons License 2010.07.07 0 0 8874

Nem tartozik szorosan ide, csak mint erdekesseg.

 

"Prof. Eric Meyers szerint, az Israel Museum feliratgyujtemenyenek 30-40 %-a hamisitvany."

 

Egeto szukseguk van David es Salamon letezesenek bizonyitasara. :-)

RobUr Creative Commons License 2010.07.07 0 0 8873

"Disznok ele gyongyot" esete.

 

Tessek perelni, par millios buntetessel!

Előzmény: Tiszteletes úr (8871)
najahuha Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8872
Kedves Tiszteletes úr !



Gyakorlatilag ezt a "minimális" beavatkozást tekinthetjük HAMISÍTÁSNAK is, hiszen aki kellően szakértő ahhoz, hogyan kell egy KORDATÁLÁShoz szükséges tárgyi elemet a lehető legkisebb beavatkozással eltüntetni vagy éppen "odavarázsolni", akkor voltaképpen a régészeti TÁRGY TÖRTÉNELMI HITELESSÉGÉT tette tönkre.

Kivált akkor, ha az "akaratlagos kontárság" előtt semmifajta bizonyító erejű FÉNYKÉP nem készült....

Ez esetben még szerencse, hogy van fényképes bizonyíték, összevetési alap.


Előzmény: Tiszteletes úr (8871)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8871
Az írásjelek körvonalait tették bizonytalanná s ez pl. az "sz" betű esetében a jel létezését teszi megkérdőjelezhetővé. Ennek megfelelő volt RKG reagálása is: szerinte már csak két jel van a fibulán. Ez mindennél világosabb elismerése annak, hogy a lecsiszolás mit eredményezett: jelpusztulást, vagy egy lehetőséget a jel letagadására.
Előzmény: RobUr (8869)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8870
Pedig van. Esetenként rendkívül fontos. Az írás a felületen van s éppen azt változtatták meg. A vascsapról nem is beszélve, amelyik a kor meghatározásához fontos.
Előzmény: RobUr (8866)
RobUr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8869

"Azt gondolom, hogy Tiszteletes úr ezt világosan, érthetően mondta,..."

 

Nem, mert ameddig meg nem neztem az elott es utani allapotot, azt lehetett gondolni, hogy az irast is lecsiszoltak, kiradiroztak.

Előzmény: rovásmúltú (8867)
RobUr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8868

Az a vascsap nem oszt vagy szoroz itt.

A lenyeg, hogy az irasjeleket nem csiszoltak ki.

Szal, nem kell jajgatni.

Előzmény: rovásmúltú (8867)
rovásmúltú Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8867
Azt gondolom, hogy Tiszteletes úr ezt világosan, érthetően mondta, s nem angolul és ékezethiányosan!
"egy vascsap kb. másfél mm-es csonkja is kiállt a hátulján; kértem egy új fényképet róla. Ezt elküldték"
Tehát lecsiszatolták a vadbarmok!
Előzmény: RobUr (8866)
RobUr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8866
Nem latok lenyeges kulonbseget a csiszolas elotti es utani allapot kozott.
Előzmény: Tiszteletes úr (8865)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8865
moziga2 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8864
Valami ilyesmi, anno a jégkorszaki KM idején. Kipusztulásuk oka valszeg a hírtelen klímaváltozás, melegedés és a délről tömegesen visszatelepülő vadász, halász gyüjtögető emberek tevékenysége lehetett. A mammuté szintén.
Előzmény: Raphael (8863)
Raphael Creative Commons License 2010.07.06 0 0 8863
Ez a fajta rinocérosz forog szóban.
Előzmény: RobUr (8862)
RobUr Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8862

"Rhinoceros Head. "

 

Ez a kep, nekem hatarozottan mammutnak nez ki.

Vilagosan latni az ormanyt.

A masik, kisebb "orrszarv", az ormany mogott, az az agyar lesz.

Előzmény: RobUr (8859)
rovásmúltú Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8861
Csatlakozom.

"Forrása szerint a festmények a fekete és képviselik az állatok, beleértve a bölény, a ló, esetleg egy macska, egy vagy két medve feje, és két orrszarvú. Egy metszet, ami a törzs egy nő, szintén találtak, valószínűleg egy szimbólum. "

Orrszarvú? Akkor élhettek itt ezek az állatok?
"Egy metszet, ami a törzs egy nő, szintén találtak, valószínűleg egy szimbólum. "

Az megeshet, hogy szimbólum, és pedig az anyaság szimbóluma lehet.

Előzmény: najahuha (8860)
najahuha Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8860
Kedves RobUr !

Nagyon jó ! A magam részéről hálásan köszönöm.
Előzmény: RobUr (8859)
RobUr Creative Commons License 2010.07.05 0 0 8859

http://www.donsmaps.com/romaniancaveart.html

 

Barlangrajzokat fedeztek fel az Erdelyi Kozephegyseg (Apuseni) egyik barlangjaban.

 

Kb. 28-35ezer evesre becsulik.

Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.04 0 0 8858
Kedves rovásmúltú!

Ez a rovat itt - bár a hatalmasok az alternatívok közé sorolták - a célkitűzések szerint egy tudományos rovat szeretne lenni. Ezért nem érdekes, hogy ki kinek a barátja, vagy az ellensége. A tudomány ugyanis nem lehet részrehajló. Nem ismerhet sem istent, sem embert (elsőként), csak a tudományos igazságot.

Az azonban érdekes, hogy az ostoba, önellentmondó és gyűlölködő hozzászólásaival ki rombolja a rovatot. Ez sem tudományos kérdés ugyan, de a rovatrombolás a tudomány kárára megy, mert elveszi a teret és a kedvet az érdemi hozzászólásoktól.

Ezt ugyan kevesen értik meg azon barmok közül, akik kettőig sem tudnak számolni, de hát a barmok világa már ilyen.

Természetesen azt feltételezem és remélem, hogy ebben (a tudományos célban és a békés beszélgetésben) egyetértünk s a jelenlévők kivételek (nem rovatrombolók és nem barmok).
Előzmény: rovásmúltú (8857)
rovásmúltú Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8857
Nos akkor egy "akárki" aki megvédi ám egy kicsit mociga2-öt!:-)
Az "akárki" rovatában igen hasznos és nagyszerű hozzászólásaival kifejezetten barátommá is vált, csak úgy rovásügyileg kedves Tiszteletes úr!
Az meg hogy, miként civakodnak egyesek a rovásírásunk ürügyén, a szép és kódhordozó rovásbetűinket egyáltalán nem érdekli!
ÜDV. "EGY AKÁRKI"
Előzmény: Tiszteletes úr (8856)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.03 0 0 8856
Valóban durva vagy, méghozzá teljesen indokolatlanul. Ez azonban itt megszokott, mert ide akárki beszólhat.

A nagyobb baj az, hogy semmi másra nem is vagy képes - a jelek szerint.

Ha eldöntötted, hogy mit akarsz, és ezt értelmesen meg is tudoad fogalmazni, akkor majd szólj!
Előzmény: moziga2 (8855)
moziga2 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8855
"Irígyelni csak magasabb szakmai helyzetben lévőket szoktak, szánnivalóakat nem. Ezt én ellentmondásnak érzem az érvelésedben."

Én meg téged, de mindegy.....

Látod Kedves Tiszteletes Úr nem értettél meg engem. Speciel én nem ez alapján ítélkezem, s biz a legtöbbet időnként a még szakmanélküli gyermekektől tanulok. Leszarom a szak(sárgul a )májukat!! :-((

Jöhetnek a konkrétumok, hogy mi nem tetszik a mű(vek)ben. A papírokkal, amire a pap ír, meg adott esetben kitörlöm a seggemet. Ennyi. Boccs...

ELNÉZÉST!! (Kicsit durva voltam belátom :-(()

Na szóval béküljünk ki.

Extraktumokat várná(é)nk, hogy konkrétan mi a probléma. Pol lemma. Lecke, recenzia. Spec nekem nincs kedvem elolvasni a művet, de ha idehoztok konkrét problémákat róla, azt meg kellene beszélnünk.

Tehát!?

Előzmény: Tiszteletes úr (8854)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8854
Nem sokat érthettél meg belőle, ha ennyire önellentmondó a véleményed.

Ha a kötet elsősorban az akadémikus áltudomány képviselőit és nézetrendszerét bírálja, akkor hogyan fedezhettél fel benne "MTA kiakadémiai stílusú dolgot"?

S ha a bírálat jogos (márpedig az); akkor ugyan miért kellene, vagy mi miatt lehetne a megbírált, nem eléggé okos embereket irígyelni? Irígyelni csak magasabb szakmai helyzetben lévőket szoktak, szánnivalóakat nem. Ezt én ellentmondásnak érzem az érvelésedben.

A kötet tele van konkrétumokkal, ezzel szemben a te értékelésedből ezek hiányoznak, csak az ide nem illő jelzőidet osztod bőkezűen. S ugyanakkor konkrétumokat várnál. Ott van a kötetben egy csomó konkrétum. Nem tűnt fel? Próbáld meg újra és újra elolvasni - hátha akkor leesik a tanmtuszod. Persze, ha nem érted meg, vagy figyelmesen el sem olvastad , akkor csak ilyen általános semmitmondásokkal tudsz csak reagálni.

Nem lehetséges, hogy te vagy az egyik megbírált, vagy a puszipajtása? Mert akkor érthető.
Előzmény: moziga2 (8853)
moziga2 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8853
Olvastam és ezért is kérdeztem rá.
MTA kiakadémiai stílusú dolgot véltem felfedezni. Elsősorban szakmai irígységet, és féltékenységet.... :-((

Tehát konkrétumokat várnánk. A többi nem számít. Mellesleg örülök a legújabb kutatási eredményeknek.

Főleg a régészeti leleteknek. Kiváncsi vagyok, hogy a boszniai leleteket, milyen elképesztő erőlködéssel próbálják majd beilleszteni (vagy elhallgatni) a fáradtságosan felépített őstörténelmi képbe. Mindenesetre a beillesztés szétszedeti, és újrarakatja az egész képet.

A székely rovásírás, sokkal egyszerűbb, mert ősibb dolog annál, hogy bárki itt össze-vissza szagértősködhessen, hősködhessen. :-(((
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8852
A kötet nem a Szakács-Friedrich párról szól (nem személyekre, hanem hibákra van kihegyezve), mert az ő szerepük marginális. Bár a hibáik elképesztőek, sokkal több nem várható az átlagos szakképzetlenektől.

Az akadémikus "tudomány" emberein azonban számon lehet kérni az értelmes és becsületes hozzáállást, mert nekik hivatalból okosaknak és becsületeseknek kellene lenniük.
Előzmény: Tiszteletes úr (8851)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8851
Ezen a linken megtalálod a kötet tartalomjegyzékét:
http://tudos.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=87244

Így írtok ti magyar őstörténetet
Előzmény: rovásmúltú (8849)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2010.07.01 0 0 8850
Kedves mozika!

Ott volt a link alább, amin a problémák egy része le van írva.

Elolvashatod, ha valóban kíváncsi vagy rá.

Előzmény: moziga2 (8848)
rovásmúltú Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8849
(8845) Úgy gondolom, hogy a szerző ebben a könyvben is elmondja véleményét erről.
Igaz a fülszövegben nem olvastam a Szakács-Friedrich szerzőpárosról, de valószínű, hogy érinti ezt is.
Nos már itt se vagyok.:-)
Előzmény: moziga2 (8848)
moziga2 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 8848
"elméleti hibákkal terhelten"

Mire gondolsz konkrétan Kedves Tiszteletes Úr?

Jó lenne, ha itt együt megbeszélhetnénk.
Előzmény: Tiszteletes úr (8846)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!