Keresés

Részletes keresés

James 42 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 11371

Bennem felmerült a hozzászólásod alapján az a kérdés, hogy ha Te így szoktad, akkor Neked vajon mekkorát kell oda...ni az ásóval?

Előzmény: citcat 18-16v (11370)
citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.23 0 0 11370

Erre monta nagyapám hogy az élet olyan mint az ásás, néha akadályoz egy-egy gyökér,de annak oda kell b@szni az ásóval aztán menni tovább.

Egyébként ilyen esetbencsak annyit tehetsz,hogy mérőhely szabványosítást csinálsz és akkor abba a hensel dobozba már nehezebben lehet lemágnesezni a az óra mágnesfékét.(Klönben elég rutintalan aki így akar kicseszni veled)én váltóáramú tekercset szoktam ehez használni az kb 10mp alatt kivégzi és napi 500-1500 kw is belerepül és a hensel sem védi meg tőle. Inkább azon kéne gondolkozni ki lehetett és miért.

Előzmény: arrius7 (11369)
arrius7 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 11369

Telekhatár-vitám van és most 'valaki' egy bazi nagy mágnest rakott a villanyórámra. Mindjárt fel is jelentett, de én előbb megtaláltam és levettem. Bevittem a szolgáltatóhoz, ahol már 3. napja nem hajlandók írásban elismerni a bejelentést.

Mi a teendő rövid és hosszú távon (ha megint rátesz)?

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.22 0 0 11368

fordulj ügyvédhez.

Előzmény: Miluka52 (11367)
Miluka52 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 11367

Sziasztok!

SOS segítséget kérek.Én új áldozata vagyok jogállamnak.Elvesztettem első fokon egy olyan pert amiben alperes voltam és a felperes a FŐTÁV. A követelés tárgya 7 db utólagos elszámoló számla, amit a közös képviselő és a hő leolvasó cég közösen elkövetett véletlenül? adminisztrációs hibájából keletkezett az én káromra. Az egyik radiátoron a költségosztón leolvasott egységet huszárosával felszorozták és éveken át a havi számlámat ezzel a szorzóval képezték. De ez sem volt elég nekik még az utólagos elszámoláskor is rám osztottak egy halom fizetni valót.Mivel ezt megtagadtam a behajtást megindították ellenem. A bíróság a bizonyítékot nem vizsgálta pedig hivatalos papírral tudtam az igazamat bizonyítani. Az első tárgyaláson a bírónő a felperessel megbeszélte,hogy mi mindent fognak velem megfizettetni. A második tárgyaláson a felperes nem volt jelen. A bírónő a harmadik percben ítéletet hirdetett. Jogos a követelése a felperesnek és a perköltség is engem terhel. A másodfokú bíróság csak azt vizsgálja, hogy a bírónő jogszerűen járt e el.Hányszor fizessek még? Ha nem fizetek akkor a lakásomra terhelik. Mit tehetek ha a hatalom az ellenfelem?

citcat 18-16v Creative Commons License 2014.09.16 0 0 11366

Egy idős néninek keresek valakit aki nem fél elvállalni egy nem egyszerű ügyet.

Egyik nap felhívott a néni,hogy be kéne fogadnom a macskamenhelyemre a cicáját mert az önkormányzat újra gondnokság alá akarja helyezni és amikor először legondnokolták akkor agondnoka eladta a házát 5millió Ft-ért és amikor kikerült a kórházból akkor nem volt hova mennie,albérletben lakott de a gondnoka vett neki egy másik házat 5,5milióért ami 2 év múlva összedőlt. Később kiderült,hogy a házat valójában csak 500,000Ft-ért vette de a két eladó közül az egyik már hónapok óta halott volt, ebből lett rendőrségi ügy is de a néninek adtak egy ócska lakatásra alkalmatlan sufnit,most ebben kénytelen lakni és nézegetheti a régi házát amit most több mint 40millióért árul az új tulaj.

 Ha valaki tud segíteni a néni tel száma:06702402237 én csak macskákat tudok menteni néniket sajnos nem.

tgwh8 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11365

A földhivatal azt mondta nekik nem kell :D

Előzmény: kicsimag (11364)
kicsimag Creative Commons License 2014.09.10 0 0 11364

Tgwh8!

 

Valójában tényleg nem egy extra dolog, viszont az adásvételi szerződésbe kötelező beleírni a tanúsítvány számát, enélkül ugyanis  a földhivatal elutasítja a tulajdonjog bejegyzési kérelmedet, és nem kerül a nevedre az ingatlan. 

Előzmény: tgwh8 (11363)
tgwh8 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 11363

Üdv.

Lakás/ház adásvételiben mennyire kötelező az energiatanusítvány? Lehet a hiánya miatt bármi probléma? Lényegében úgy sem ér semmit, csak azért van, hogy valaki jól járjon vele, szemre sorolják be az egyes kategóriába, ennyit én is tudnék :D

dr_ius Creative Commons License 2014.08.28 0 0 11362

Igen, szerintem is, és újabb cikkben nyomatják az "ügyvédnőt", erős a látszat, hogy mellőzve érzi magát a dologban.

Előzmény: kicsimag (11361)
kicsimag Creative Commons License 2014.08.28 0 0 11361

Szerintem ez az egész cikk csak  rémhírkeltésre jó, hibás jogi - és logikai következtetésekkel

Előzmény: dr_ius (11349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11360

hogy minden jogszabálynak megfeleltek.

Előzmény: Elm (11359)
Elm Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11359

Melyik része a mondatnak? :o)

Előzmény: Törölt nick (11358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11358

Ide vagy oda állás nélkül megjegyezném, hogy ez nem teljesen fedi a valóságot:

"a bankoknak szinte esélyük sincs nyerni, és olyan szerződésekért büntetik őket, amik a megkötésükkor minden jogszabálynak megfeleltek."

Előzmény: Elm (11354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11357

Én azt tenném a helyedben, hogy írok egy feljegyzést, amiben leírom a részleteket, majd mindhárom résztvevővel aláíratnám.

Ha kérdezősködik a NAV, azt mutatnám meg nekik.

Előzmény: Zoli_t5H (11355)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11356

Köszi, hasznos cikk volt. Én is ezzel értek egyet, DA még egy kollegáját sem mutatta fel, aki vele értene egyet. Emellett ügyvédnek titulálja magát miközben törölve van.

Előzmény: Elm (11354)
Zoli_t5H Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11355

Sziasztok!

 

A következő ügyben kérnék tanácsot:

 

a párom nagymamája eléggé beteges az utóbbi időben, és nincs mit szépíteni, felkészült a legrosszabbra, próbál gondoskodni arról, hogy esetleges halála után ne legyen teher a hozzátartozók számára, röviden szerény kis nyugdíjából összerakott annyit, ami fedezheti egy egyszerűbb temetés költségeit. Jelenleg a nevelt lányáéknál él, akikben nagyon nem bízik, így az az ötlete támadt, hogy majd nekünk adja ide azt a pénzt (nem nagy összeg, 200ezer forintról van szó) megőrzésre, amiból majd fedezzük a temetés költségeit. Ebben szóban megállapodtunk, hogy ha összegyűlik a pénz, akkor eljuttatja hozzánk. Ma kaptuk a telefont tőle, hogy átutalta az összeget a feleségemmel közös bankszámlankra, méghozzá a következő módon: mivel kvázi mozgásképtelen, így megkérte egy jó ismerősét, hogy vigye el a pénzt a bankba és fizesse be a már emlitett számlára, amit az illető nagyon elmésen úgy tett meg, hogy a saját nevében küldte el, tehát gyakorlatilag a bankszámlánkon megjelent 200ezer forint egy vadidegen embertől. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy egy esetleges NAV ellenőrzésnél ne izzadjon le az ember? Mégcsak nem is ajándékozásról van szó, mert mi csak őriznénk azt a kis pénzt, ráadásul ugye nem is rokontól jött (vagyis igen, csak épp papíron nem). Van erre valami egyszerű megoldás. Én sajnos az a fajta ember vagyok, aki ha egyszer felejti otthon a jogsiját, akkor tuti igazoltatják a következő sarkon, szóval nem szeretnék ezen parázni, hogy ha esetleg az elkövetkezendő 5 évben ellenőriz a NAV, akkor magyarázkodnom kelljen, neadjisten még meg is büntessenek, pedig én csak szívességet próbálok tenni egy idős rokonnak.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Zoli

 

Elm Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11354

A 444 cikke is emlitest tesz erről, a másik oldal mellé állva.

Előzmény: dr_ius (11352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11353

megvallom, az előző cikket kissé nem értettem.

 

így viszont kerek a kép. logikusnak tűnik az érvelés. mélyebben nincs energiám belemászni.

Előzmény: dr_ius (11352)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11352
Előzmény: dr_ius (11349)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11351

Kicsit részletesebben kérhetem?:)

Előzmény: Törölt nick (11350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11350

én is...

Előzmény: dr_ius (11349)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.24 0 0 11349

Kedves Kollegák!

 

Mi a véleményetek a cikkben foglalt két állításról, amit a kolleganő mond? Én kicsit meglepődtem.

 

Üdv P

 

http://mno.hu/penzesjog/ugy-nyert-az-allam-hogy-vesztettek-az-adosok-1243871

GI999 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11348

sziasztok!

németországban vettem egy autót kereskedésben ami 2 nap múlva valami szétt ment a motorban( kocsi jelenleg szervízben keresik a hibát). esetleg nem tudja valaki mi a néme. jogszabály erre ? ugyanis nem szívesen fizetnek úgy hogy 100 km mentem összesen a kocsival. ugy tudom ha export rendszámot rakattam volna rá semmit nem tudtam volna velük kezdeni de mivel német van rajta igy elv vannak valami jogaim csak sehol nem találom mik azok:). Hozzá teszem egyenlőre a kereskedő normális de na kitudja mikkor mondja a szerelő hogy 3 ezer euro mit mind a kereskedés. köszi előre is a válaszokat

 

GI999 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11347

sziasztok!

németországban vettem egy autót kereskedésben ami 2 nap múlva valami szétt ment a motorban( kocsi jelenleg szervízben keresik a hibát). esetleg nem tudja valaki mi a néme. jogszabály erre ? ugyanis nem szívesen fizetnek úgy hogy 100 km mentem összesen a kocsival. ugy tudom ha export rendszámot rakattam volna rá semmit nem tudtam volna velük kezdeni de mivel német van rajta igy elv vannak valami jogaim csak sehol nem találom mik azok:). Hozzá teszem egyenlőre a kereskedő normális de na kitudja. köszi előre is a válaszokat

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 11346

Hát ha nem tudsz fizetni és jogos a bírság, akkor szerintem üld le.

Előzmény: Agnes.P (11338)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11345

Ha konkrét esetet nézünk, akkor az autó itthon van, Pesten megtekinthető. Nem adatlopásról van szó, mail váltás sem történt. Megtekinthető, kifizethető, elhozható. Csak több esetben felmerül bennem, hogy itt nincs az áfa befizetve..

Előzmény: Replay (11344)
Replay Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11344

Láttad a papirokat vagy csak mondták? Amúgy olvasd el ezt a cikket, mert sok ilyen átverés volt:

http://www.origo.hu/auto/20130725-valos-adatokkal-trukkoznek-a-csalo-autohirdetok.html

 

 

Előzmény: Paragon1985 (11343)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11343

Tisztelt fórumozók!

 

Autójogban lenne egy kérdésem. Autóvásárlás előtt, nézegetve a használtauto.hu oldalt, több olyan 1/2-1 éves gépjárművet is találtam, melyeket Németországból hoztak be, teljesen makulátlan az előélete, az itthoni szalonban alvázszám alapján leellenőrizték, valóban kinti tesztautó volt, stb... Viszont olyan áron árulja itthon az eladó, amiből kizárt, hogy bármi haszna legyen. Illetve egyféleképpen, felmerül, hogy bizony az autóval itthon kikerülték az Áfa befizetését. Másképpen lehetetlen ilyen áron adni egy szinte új szalonautót. Az autó érvényes magyar okmányokkal rendelkezik, és teljesen korrekt adás-vételit írnak.

 

Kérdésem: Mi van akkor, ha jóhiszeműleg, gyanútlanul megvásárolok egy olyan autót, ami után az eladó kikerülte az áfa befizetését. Mindent lepapirozunk, kifizetem az átírást, stb.. Ilyen esetben ha az áfa be nem fizetésére fény derül, ki felel érte? Mármint az általam jogosan megvásárolt autót lefoglalhatják? Származhat károm belőle? Hiszen ha az autó magyar rendszámmal, magyar iratokkal rendelkezi, honnan kell tudnom, hogy a tulaj rendezte-e kötelezettségét az áfa terén. 

 

Nagyon köszönöm a válaszokat!

 

(Másik jogi topicban is feltettem a kérdést, hátha az jobban pörög..)

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.18 0 0 11342

a vevő az, aki a számlán vevőként szerepel.

Előzmény: GeriSoft07 (11341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!