Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1552

Ne ezzel Én is pont igy voltam már-már feladtam aztán egyszer csak megtaláltam........

Nem szabad feladni, kitartás lesz 407-es úgyis. Meglátni és megszeretni.

 

Előzmény: BéckeK (1551)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1551

Sziasztok!

 

Köszönöm a tippeket.

 

Csak szeretném lezárni a mai kis sztorimat:

 

az autót nem vettem meg, még mindig 407-t szeretnék, de eléggé elkeserített ez a mai átvágósdi. Biztos, hogy csak lenyomozható, nem viszapörgetett km órás autót fogok megvenni. Ma már gondolkodtam egy kisebb, vagy inkább egy ennél nem sokkal drágább új autón is. De hát azok egyik sem iylen szép.

 

B

Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1550

Jelenlegi helyzet a hasznaltauto.hu-n 407-eseknél:

- 70%-a külföldi ez élből felejtős, mert nem tudod ellenőrizni mit, veszel meg

- 20%-a magyar, de kereskedő ahol, mint a lenti eset is mutatja, tutti átvágnak

- 10%-a magánszemély ebből fele tutti gázos, de legalább tisztában lehetsz a várható anyagi ráfordításról (jó alku alap). A másik fele meg tutti, de drága a piachoz képest.

Mondom, nem kell elkeseredni meg lehet találni a jókat. Nekem 1/2 évbe telt, de megérte várni.

 

Előzmény: gasparv (1549)
gasparv Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1549
Sziasztok!

Nagyon tanulságos volt a lenti eset...

Nekem szerintem az a szerencsém, hogy én kifejezettem hazai forgalomba-helyezésűt kerestem. (elég nehéz volt)
Ha kinézem egy ilyet, volt egy ismerősöm Peugeot szervizben aki mindent elmondott az autóról az alvázszám alapján.

Utána jött a szemrevételezés és a rétegvastagság mérés.

Így is lehet még zsákbamacska, de amennyire lehet leszűkítettem ennek kockázatát.

Üdv.: G.Viktor
Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1548

Köszönöm!

 

Hitellel is lehetnek kacifántos ügyek, kereskedők előszertettel refinanszírozzák az autóikat, aztán mikor megveszed akkor ki kell neki fizetni, de néhányan ezt "elfeljtik"és csak a gond marad. Van autód, de nem tudsz vele menni. Ezért írtam, hogy érdemes előre tájékozodni erről is.

Persze ez csak egy tánács és vannak tisztességes kereskedők ahol ez nem jelent gondot.

 

Real

 

Előzmény: Lux Kapitány (1544)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1547
Ha valakit érdekel, akkor tudok olyan behozott SW-t "ajánlani", ami ugyan fullos, de árvíz áldozata lett. csak ezt nem írják a hirdetésbe, illetve nem mindenki veszi észre.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1546
Meg ne vedd ezt az autó!!!!!
Előzmény: BéckeK (1540)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1545

pofátlanság határa.........

 

Tudod a remény hal meg utoljára, csak türelmesnek és alaposnak kell lenni. Én már csak tudom. 1/2 év és vagy 30db autó megnézése után találtam rá a macsekra, aki ráadásul a szülinapomon lett először forgalomba hozva:D

 

Real

Előzmény: BéckeK (1543)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1544
Micsoda alapos ember! Jó volt ezt olvasni.
(bár szerintem a hitelnek nem érdemes utána járni, mert ha hitel van, akkor törzskönyv nincs. törzskönyv nélkül meg nem veszünk autót. :-)

Én futottam bele olyan SW-be, amit nyolcvan akárhány ezer kilométerrel hirdették Sz.fehérváron, de lekérdezés után kiderült, hogy másfél éve NÉMETORSZÁGBAN motorcserés volt, akkor 163.000 km-el!!! (Még most is hirdeti az "Eladó").

---

Én miután márkaszervizben átnézettem és ott kb. mindent rendben, illetve állapotának megfelelőnek találtak, 3 nappal a vásárlás után egy pitiáner vákuumcső probléma miatt szervizbe kellett hagynom az autót (szerencsére pont onnan 300méterre robbant le).
Előzmény: Real_77 (1536)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1543
207enél volt az utolsó időszaki, most 3,5e mutat a szervízóra, ergo ~220e van benne. Elfelezték a futásidejét. Nem is a futott km zavar, hanem hogy át akartak verni. A kereskedő azt mondja, biztos nem ők tekerték vissza, kinevettek amikor 1,4m-t ajánlottam érte, sőt azt is mondta, hogy "szoktak ilyet csinálni". Pedig már majdnem megvettem. Olyan szép.
Előzmény: Real_77 (1542)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1542

Ha jól értem 207e km van benne a kinézett járgányban???? Pfffff csak kapkodom a levegőt......

 

Központi a rendszer tehát a PH tartja nyilván. Ami látszik itt az ott is....

Előzmény: BéckeK (1538)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1541

Szia!

 

Én úgy tudom, hogy kötelesek rögzíteni, főleg ha számlát is kapsz róla. A rendszer olyan hogy pl. alkatrészt is csak alvázszám alapján tudnak rendelni a központtól. Ergó a rendszer ekkor rögzít. Az Én autómnál minden vacak rögzítve volt ezért is vettem meg gyorsan. Lehet én a szerencsésebbek közé tartozom..

 

 

Real

Előzmény: gasparv (1537)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1540

Egyébként a Qualité'96 szolnoki használtautó telepén van az autó, bizományos értékesítésen van ott.

 

Béci

Előzmény: BéckeK (1539)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1539

Update:

A Peugeot Szolnok(Qualité'96 Kft) szervízese, Holba Péter nem tud felmenni a Peugeot központi szerverére, hogy ellenőrizze van-e valami múltja az autónak. A tulajdonos elmondása szerint az autót szervízkönyvvel adta át, ez eltűnt valahol Székesfehérvár és Szolnok között(egy aláírási címpéldányt hagytak az autóban, az alapján találtam meg). A székesfehéérvári szervíz nem tudja elfaxolni, sem elemailezni az autó bejegyzéseit, arra hivatkozik, hogy ezt csak a tulajdonosnak teheti meg.

Erősen gondolkodom egy büntetőfeljentésen, kérdés csak az, hogy a székesfehérváron bejegyzett adatok eltűnhetnek-e. Valamikor meg kellene már állítani az autókereskedők féktelen csalásait. Lehet, hogy ez a kérdés nem a topik témájához kapcsolódik, csak annak kapcsán merült fel, de ha valakinek van valami ilyen irányú tapasztalata, az jelezze legyenszíves, nem tudom, mi tévő legyek, ugyanakkor nem szeretném a fórum hangulatát sem elrontani, így küldjetek el nyugodtan a francba akár :D

 

Béci

Előzmény: BéckeK (1538)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1538

! ! ! !

 

Beszéltem a rendszámtáblakeret Peugeot szervízzel. Nagyon készséges volt a srác, bizony ők szervízelték, turbó csere, turbócső csere, FAP csere(180e-nél), külső tükör csere, hűtőcsere, mert melegedett. 207e időszaki szervíz az utolsó, 2009ben, ahogy nézem ezután már nem sokkal állt az autó.

 

De rendszeresen volt karbantartva :D

 

Szerintetek 1,5milliót megér az autó? Megkérném annyiért.

 

Létezik olyan, hogy náluk látszik a rendszerben, hogy miket szervízeltek, de a szolnoki márkaszervízben nem?

 

Majdnem behúztak a csőbe.

 

Béci

Előzmény: gasparv (1537)
gasparv Creative Commons License 2010.03.30 0 0 1537
Szia!

Csatlakozom REAL márkatárs hozzászólásához , ha így jársz el jelentősen csökken az esélyed hogy beválasztasz valamibe.

Annyit tennék hozzá hogy sajnos nem minden szerviz könyveli le a központi rendszerbe az elvégzett javításokat, csak ha még garanciában végzik el, utána nem kötelesek.... :-/

Amúgy meg nekem is ilyen színű a paripa (egyik legszebb szín), és nem érzékeny a koszra :))

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: BéckeK (1535)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1536

Szia!

 

Az enyém 4 hónappal fiatalabb, mint a hirdetett járgány, volt baja bőven, de garanciába ez első tulaj nagyon sok mindent megcsináltatott. Nekem már csak a fránya lendkerék maradt:( cca. 170e-ért. Ezért is érdemes megfogadni az első és legfontosabb tanácsom, abból minden kiderül.

Vásárlás előtti tanácsaim:

Rendszám alapján az évjárat stimmel, tehát nem egy külföldről behozott agyonhasznált gép. Amit javasolni tudok legalább is Én így jártam el, hogy alvázszám alapján próbáld lekérni, hogy milyen javításokat végeztek el rajta, ezt egy márkaszervizben le tudják kérni, ne engedd, hogy lerázzanak, hogy ilyet nem lehet. A PH rendszere komplex, tehát minden elvégzett javítást dokumentálnak. (Pl. ha be van rögzítve hogy volt a 140e km-es szervizen, de a hirdetésben csak 109e km van akkor felejtős) Ha márkaszervizben csinálták akkor rögzítve lesz a rendszerben, ha nem akkor 2 lehetőség van vagy sufniban lett javítva számla nélkül, vagy nem lett javítva semmi. Mikor Én megvettem az SW-met ezzel kezdtem. Végig volt dokumentálva az összes kötelező szerviz, a garanciális javítások szal minden oké volt. Persze Én is átnézettem, de nem ott ahol vettem, normál esetben a kereskedő ha komoly a vásárlási szándék erre általában hajlandó. Nekem spec. felhozták Kecskemétről Budapestre. Ha nagyon nem akarják kiadni a szerviz infót írd meg privátba az alvázszámát, megpróbálok segíteni ebben. 

Ha ezzel megvagy és alapos vásárló vagy akkor rendszám alapján illik ellenőriztetni, a BM. nyilvántartásban, hogy nincs-e az autó körözés alatt, bármilyen okból akár baleset okozása miatt, vagy azt is megtudják mondani, hogy van-e esetleg hitel, vagy bármi banki vacak rajta. Ebben is tudok segíteni. Továbbá lehet kérni a biztosítótól kártörténeti igazolást. Aztán ha még alaposabb akarsz lenni szerezz egy festékvastagság mérőt és hozzáértő emberrel nézesd át. Itt is lehetnek turpisságok. Nekem az első kinézett SW-nél itt derült ki hogy szépen hátba vágták, amit a tulaj nem igazán hozott előtte tudomásomra, és ügyvéd volt az ember.  Aztán a sokak által emlegetett peugeot servicebox weboldalon egy regisztráció után, megnénéztem az autó gyártásáról az infókat, tényleg az e a felszereltsége mint ami. Gondolok itt az utólagos xenon-ra pl. ez is sok problémát okoz. Summa használt autót csak kellő körültekintéssel vegyél meg. Én ezeket mind végig zongoráztam most már 2 éve nálam van és hibátlan az autó. Persze 3x le kell kopogni (kop-kop-kop) Peugeot már csak ilyen, de törődni kell vele és a macsek meghálálja....

 

Sok sikert az autóvásárláshoz, remélem Te is boldog 407-es tulaj leszel:D

 

Real

 

Előzmény: BéckeK (1535)
BéckeK Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1535

Sziasztok!

 

Ezt az autót készülök megvásárolni:

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/peugeot/407/peugeot_407_2.0_hdi_sportline-3688543

 

Szeretném a véleményeteket kérni így a hirdetés alapján. Nem volt több gond az első szériával(2004-es gyártások), mint később?

 

Megnézettem az autót márkaszervízben, az olajteknő tömítését kell javítani, valamint P1598 hibát jelez a kompúter, ami az "állandó hiba. hűtőkör bypass szelepe mágnesszelepének köre két vezeték közötti zárlat vagy pozitív (+) zárlat" hibát jelenti, legrosszabb esetben a szervíz szerint kb. 50e forintért javítható a szelep cseréjével, persze előbb a csatlakozókat néznék meg.

 

A fentiek tudatában ti, mint tapasztalt 407-esek megvennétek az autót? Az eladó nem fogja megjavítani ezeket.

 

Köszönöm a válaszokat előre is,

 

Béci

Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1534

Szia Viktor!

 

Szerintem cserélj akkut!!! Nekem most februárban a 5. évében kezdett elektromos gondokat kreálni, főleg indításkor. ESP hiba, izzó hiba stb. Szervizes emberem egyből mondta akku csere kell. Csere után rögtön megszüntek a hibák. Sőt azóta jobban is indul.

 

Real

Előzmény: gasparv (1479)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1533

Szia!

 

Nekem is zörög az SW-m hátulja, próbáltam már mindent, csavarok meghúzása, lazítása, még ablak szigetelő szivaccsal is próbálkoztam, de nem segített semmi. Aztán rájöttem, hogy van JBL hifim és már nem is hallom a zörgést:D

 

Real

Előzmény: voroscs (1448)
Real_77 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1532

Kormányszervó téma: Bocs, hogy csak most írok, de nem volt lehetőségem rá... Szal annyi a történet, hogy kipucoltak valami szelepeket és azóta jó. Szvsz ebben a koszos, trágya időben jött elő és amióta mepucolták és nincs 1/2 méretes hó, na meg sós latyakos út azóta hibamentes....

 

Egyébként a sózásról annyit, hogy szépen hazavágta a króm díszeket na meg az egyik kikicsemról is lemarta a fényezést. Biztos az EU szbályoknak megfelelő sikosság mentesítést végeznek Mo.-on.

 

Real

Előzmény: gy-ér (1290)
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1531
Lehet szét van esve a lámpatestben a szabályozó mechanika. Vagy talán eltört a fogaskerék / tengely. Bár kicsi a valószínűsége, hogy mind két lámpában ugyan az a hiba esne meg egyszerre. Passzolom. Biztos, hogy működik a motor? (Kérj meg valakit, hogy állítgassa helyetted az autóban a szabályzót, te meg tedd a füled a lámpára.
Előzmény: janika1974 (1530)
janika1974 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1530
Nekem "sima" égők vannak a kocsiban, de szívok a lámpával. Nem tudom a magasságot állítani. Valamiért nem mozdulnak a lámpák. Állításnál mintha búgna a motor, de semmit nem csinál.
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.29 0 0 1529
10 kapcsolásból mondjuk 4szer volt hiba.
én kizártam a hőmérsékletet.
üdv.
Előzmény: gasparv (1528)
gasparv Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1528
Szia Balázs!

hmm... az a fura mióta voltam szervizben és ott nem csináltunk semmit nekem nem jelentkezik a hiba ... a problémás szettel.
Fogalmam sincs mi a két dolog között az összefüggés.

Emiatt kérdeztem milyen sűrűn volt neked a jelenség. (?)

(Mert ha hőmérséklet függő akkor télen újra fogja csinálni ?:-((( )

Üdv.: G.Viktor
Előzmény: Lux Kapitány (1526)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1527
Sziasztok!
407 SW tetőablak rolón, a csúszó fülek le vannak törve. Javitott már valaki illyet ? Nincs valakinek esetleg bontott rolója? Köszi
Lux Kapitány Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1526
Helló!

Hát, sz mi szó, épp csütörtökön voltam trafót cseréltetni. Mondta is a szerelő, hogy "újabban" hívogatja valaki, aki ugyan ilyen problémával küzd. :-) Mondtam, hogy tudok róla, egymásra találtunk az Indexen. :-)

A helyzet a következő:
Betettünk egy trafót, ami azonnal produkálta a hibát. Így betettünk egy másikat (ez is Can Bus-os), ami azóta sem!!! De nem akartam se neked (se a beszerelőnek - mert "kérte hogy feltétlen jelezzek vissza neki, "miattad") elkiabálni még. Keddig teszteltem volna. Szóval ez a trafó jónak tűnik. A "teszt" kapcsán a csere óta nagyon sokat kapcsoltam a lámpát, semmi gond nem volt. (kopp-kopp-kopp)

Üdv.:
Balázs

trafó jobb
Trafó bal
Előzmény: gasparv (1515)
userik Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1525
Elküldtem az emiledre.
Előzmény: birobandi (1523)
Balika123 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1524
Sziasztok!
Nekem tegnap este 1.5 óra alatt lejött az 1.6G ISO formátumban. Van hozzá crack, és teljesen jól működik, igaz én XP alatt használom, a WIN7-et nem tudom.
Előzmény: userik (1522)
birobandi Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1523

Szia userik
Nagyon köszönöm a gyors válaszodat, így csináltam. Ez egy dll fájl. Sajnos -1000 nap jelenik meg a licence-nél. Ezek szerint a Win.7 nem tudja kezelni. Nagyon sajnálom, mert amennyit látok belőle, az szuper!!
Üdvözlettel: birobandi

Ps: Az emeilem: birobandi@torzsasztal.hu

Előzmény: userik (1522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!