Keresés

Részletes keresés

Didergő Király Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20512

hú tényleg arra hasonlít nagyon, köszi!

 

a mospilanos dologra valaki?

Előzmény: Szilárd 76 (20503)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20511

Ja, baci vagy gomba vagy is-is... ezért csak a réz jön szóba... faragd le a sebeket az épig, kend be rézhidroxid vagy rézoxiklorid-péppel (magyarán egy kis zacskó Championt vagy Rézoxikloridot keverj meg egy kevés vízzel, hogy olyan sűrűbb festék - hígabb tejföl-szerű legyen, és ecsettel) és ha megszáradt, akkor mehet rá a fasebkezelő, az megvédi az eső okozta lemosódástól is... (én minden centisnél nagyobb átmérőjű metszést is így zárok, biztos ami zicher, azóta nincs is sebfertőződésem)

 

Utána a fát lepermetezheted párszor Aliette-vel (szabad forgalmú, van kis zacskós is) az elvileg fokozza az ellenálló képességét. (a tűzelhalásra javasolt adaggal, gondolom ennek a fának úgyse eszed a termését, tehát mellékes, hogy az ott almára javalt)

 

ÜdV

Előzmény: CloakedWayne (20510)
CloakedWayne Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20510

Eloszor csak ilyen kisebb dudorok voltak egy kis fuggoleges szaliranyu repedessel es a regebbiek mar igy kinyiltak, bennük meg teljesen elkorhadt a törzs. Valószínűleg tenyleg ez a gombás rákos cucc lesz. Köszönöm! Azért még pár képet küldök a sajatjaimrol:

Valami gombaolos szerrel kéne elintezni miután kikapartam az elhalt reszeket? Utána meg azzal a folyékony sebtomito anyaggal zarnam be.

Előzmény: Antisystem (20505)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20509

Túl sok nincs... persze kérdés, mekkora az a "kis" körtefa?

Nem egyszerűbb a málna körtefa felé eső részére rádobni egy fóliát?

A másik lehetőség, hogy használj kenőszappant, az is jól ritkítja a tetvet, és 0 nap az ÉVI... (max ha nem mosod meg a málnát, és sok szappan marad rajta, akkor okoz egy kis szaporafosást:)))

 

ÜdV

Előzmény: Alcheimer Potnyik (20508)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20508

Levéltetü ellen van értelme beöntözni kis körtefát? Sajna nem permetezhetek a mellette érő málna miatt.

Ameñyiben van értelme milyen aránybsn kell keverni pl acraránál?

Figyelget Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20507
Előzmény: CloakedWayne (20504)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20506
Előzmény: CloakedWayne (20504)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20505
Előzmény: CloakedWayne (20504)
CloakedWayne Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20504

Srácok #20378 legalább annyit mondjatok már hova menjek, mit kérdezzek, legyetek szivesek!

Soma

Szilárd 76 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20503

Szomolyai fekete cseresznye!

Előzmény: Didergő Király (20502)
Didergő Király Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20502

találtam képet a cseresznyéről:

Előzmény: Didergő Király (20501)
Didergő Király Creative Commons License 2015.06.13 0 0 20501

sziasztok! szilvában levéltetvek ellen rendszerint kétszer (május elején és június elején) használok mospilant, de egy kicsit utánaolvasva úgy gondolom, hogy kevésbé ártalmas szerrel (azt írják, hogy a lebomlási képessége nem ismert) is meg lehetne úszni a dolgot, és jövőre már mással védekeznék. (ráadásul a kezelt szilvafa mellett van egy meggyfa, ami óhatatlanul is kap a szerből mindkét alkalommal, ami éppen eggyel több, mint a meggyben engedélyezett használat száma.) tudnátok ajánlani kíméletesebb megoldást? egyébként az mitől lehet, hogy a környéken nem nagyon látok levéltetves szilvafákat, a miénket viszont azonnal ellepik, ahogy kijönnek a zsenge levelek?

 

más: van egy nagyon hálás cseresznyefám, 10+ éve sosem permetezem, mégis egészséges, bő termést hoz minden évben (szemben a másik cseresznyémmel, amelyiken mindig minden szem kukacos). be szeretném azonosítani a fajtát, de sehol nem látok ilyet, hogy utána tudjak érdeklődni. hátha ti tudtok segíteni leírás alapján: nem ropogós, viszonylag lédús, közepes méretű, éretten nagyon fekete cseresznyéről van szó. ízre is elüt a sima "ropogós cseresznyétől", azt mondanám, hogy "több íze van", markánsabb az ízvilága. durván fingatós!

beetee Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20500

Köszi.

Átfutottam a lényegét.

Értem, hogy az Actarta 233-szor mérgezőbb a méhekre kontaktként, mint a Mospilan,

;)

 

Impozáns tanulmány, majd átolvasom részletesebben is. Kár, hogy a méhekre van kihegyezve, mert az általam kezelt növények mindegyikén (diófán nem kellett használnom) szinte semmi azonnali hatást nem tapasztaltam.

Előzmény: Antisystem (20498)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20499

Ja, és bocs, de erről eszembe is jutott valami, ami fontos lehet... az ivermektin, moxidectin és hasonló rovarölők (a Vertimec is ide tartozik) meg a Collie fajtájú kutyákra - és keverékeikre - jóval veszélyesebb, mint az összes többire, egy skót juhászkutyát az átlag terápiás adag is megmérgezi. Az ok annyi, hogy egy enzim-variáció miatt a collie-k esetén a méreg átjut a vér-agy gáton, a többi kutyánál meg jóval kevésbé... ( http://www.awca.net/drug.htm )

Szóval 1 db enzim eltérése elég hozzá... nem, nem a csikok száma:)))

 

ÜdV

Előzmény: beetee (20497)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20498

Parancsoljon az úr, ha szeretne belemélyedni:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3338325/table/Tab3/

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3338325/

:)))

Mint láthatod, két olyan hatóanyag van, aminek az LD50-je a méhekre (tehát az az adag, amitől a mérgezettek fele elpusztul) kétjegyű szám kontaktként is, meg szájon át is, az acetamiprid (Mospilan) meg a thiacloprid (Calypso), az összes többi neonikotinoidnál ez két nagyságrenddel kisebb tört. Egyszerűen azért, mert ezt a két hatóanyagot a méh szervezete jól és gyorsan metabolizálja, detoxikálja:)

 

ÜdV

 

ps: szerintem is gyenge a Mospilan kontakt hatása, de ez nekem úgy tűnik, hogy növényfüggő is valamiért,  a rózsáról olyan 48 óra alatt takarítja le a feketetetvet, ehhez képest a diófáról meg 2-3 óra alatt - legalábbis ezt tapasztaltam. Gondolom az elsőbe könnyen szívódik fel, tehát kis ideig hat kontakt méregként, a másodikba meg nehezebben, tehát hosszabban hat helyileg...

Előzmény: beetee (20497)
beetee Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20497

Mospilant hatásosnak írják tetvek, molyok, legyek, cserebogarak, darazsak!!!! ellen.

 

Biztos válogat a mintázat alapján, hogy ez darázs, ez ellen hatok, jé, ez méhecske, ezt ellen hatástalan maradok...

;)))

Mint ahogy az Aszpirin is megnézi, hogy ez sziámi, vagy perzsamacska...

:)))

 

Ráadásul én hiába permetezem kontakt nélkül Mospilannal a rózsán a levéltetű-kolóniát, az hat 2-3 nap múlva. Mint gyomorméreg. Nem tapasztalok érintőméreg hatását.

 

Nem is igazán azt vitatom, hogy nem lehetne esetleg szelektív hatása, hanem hogy érintőméregként egyáltalán nincs hatása, és így persze nem bántja a méhet.

Előzmény: Antisystem (20495)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20496

Ez rendben is van, de a kártevők is sokfélék. A levéltetűtől a cserebogárig mindenre van kontakt hatása, csak a méhekre nincs?

Előzmény: Antisystem (20495)
Antisystem Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20495

Tényleg létezik, hogy hatásában szelektál a rovarok között???? Mármint a méh és a levéltetű között?

Miért ne létezhetne? Gondold át, az emlősökre sem egyforma a különféle mérgek-hatóanyagok hatása... köztudottan nem adható egy rakat emberi gyógyszer macskának (többek között az Aspirin!) és a nyúl is vígan elrágcsálja azt a növényt, aminek a megevésétől te elpatkolnál... egyszerűen arról van szó, hogy az emberi szervezet mondjuk 3 óra alatt bontja a beadott Aspirin felét, a macskáé meg 72 óra alatt, tehát, ha neki adod ugyanúgy napi 4x, felhalmozódik, és szegény cicus hamar néhai lesz... a nyúl gyomra elbontja az atropint, rá csak injekcióban hat, amíg az ember gyomra nem, tehát neki szájon át is gyógyszer vagy méreg az adagtól függően...

Miből gondolod, hogy a rovarok ne ugyanígy működnének, tehát a különböző fajaikra nem különbözőképpen hatnának egyes anyagok?

 

ÜdV 

 

Előzmény: beetee (20491)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20494

...nevében Gizike, a mindenes ;)

Előzmény: beetee (20493)
beetee Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20493

fejlesztési és
engedélyezési manager

 

:)

Előzmény: öreg_néne_b (20492)
öreg_néne_b Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20492

Nekem úgy tűnik, a választ a marketinges írta, aki a prospektusból tájékozódik.

Előzmény: beetee (20491)
beetee Creative Commons License 2015.06.12 0 0 20491

Egy érdekes kérdésfelvetésem lenne...

A Mospilannak van, vagy nincs érintőméreg hatása?

Én úgy tudtam, hogy nincs, de egy másik topikban valaki belinkelte a forgalmazó honlapját, ahol a leírásnál szerepel, hogy de bizony van...

A prospektusában meg hogy méhkímélő és nappal is kijuttatható...

 

Erre írtam egy levelet a forgalmazónak, akik példás gyorsasággal válaszoltak. Ezt:


Köszönjük a kérdését!
Látszik, hogy figyelmes, olvas, tájékozódik. :-)

A Mospilan 20 SG felszívódó készítmény, de van kontakt hatása is!
Méhekre nem veszélyes!
Értelmezhető ez egymás ellentéteként, ha nyelvtanilag értelmezzük, de itt nem erről van szó, mert ez kémia, biokémia, biológia.
Röviden az a lényeg, hogy van aki/ami el tud bontani valamit, van aki/ami nem.
A méhek szerencsére roppant ügyes és "okos" társaink!

A Mospilan 20 SG felszívódó készítmény, de van kontakt hatása is a rovarkártevőkre!
Méhekre nem veszélyes, ill. ahogy a Mospilan  engedélyokirata fogalmaz, nem jelölésköteles, de ez az utóbbi kifejezés Nekem "nyelvtalilag" zavaros és nem informatív és talán nem csak Nekem!

Remélem segítettem!

 

aláírás

titulus

 

Tényleg létezik, hogy hatásában szelektál a rovarok között???? Mármint a méh és a levéltetű között?

Számomra nagyon kicsit hihető...

Ha meg nem, akkor átverés a honlap is, és a levél is?

 

Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.11 0 0 20490

Jaj nem. Ez teljesen úgy néz ki még a szinezéke is, de mintha fátyol szerű uszálya volna. Na ha holnap is látom lefényképezem.

Előzmény: smith (20489)
smith Creative Commons License 2015.06.11 0 0 20489
Előzmény: Alcheimer Potnyik (20488)
Alcheimer Potnyik Creative Commons License 2015.06.11 0 0 20488

Sziasztok, a körtefám levelein fura darazsak jelentek meg. Mintha darázs, de fél testhossznyi villás farkincával. Mintha nagy zölt levéltetüt eszegetnének. Van ennek értelme?

pacsepa Creative Commons License 2015.06.09 0 0 20487

Ha egy szert túl sokszor használsz, akkor segíted a rezisztencia kialakulását. A maximális ajánlott használat számmal rá akarnak kényszeríteni más hatóanyagú szerek használatára is. Ezzel csökken a rezisztencia kialakulásának veszélye, mert ami rezisztens lenne az egyikre, az nem tud felszaporodni, mert remélhetőleg viszi a másik...

Tulajdonképpen ez minden gyártó érdeke, még ha ellentmondásosnak tűnik a dolog, akkor is. Az az érdekük, hogy a hatóanyagot 10-15 évig tudják használni. Inkább, mint hogy legyen 2-3 "jó évük".

Előzmény: Törölt nick (20486)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 20486

Evős növénynél fontos lehet a felhalmozódás miatt.

Nem evősnél, jó kérdés, azt nem tudom...

Előzmény: fehérkutya (20485)
fehérkutya Creative Commons License 2015.06.09 0 0 20485

Legtöbb permetszeren van egy jelölés, hogy kezelések maximális száma 1,2,3.  

Ti ezt komolyan veszitek? 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 20484

Ezért szerettem a Talstart, mert az rovart, atkát, hernyót mindent vitt.

Egy magyar cikkben azt olvastam, EU tilalom van rá, ezzel szemben, asszem' olasz weboldalon vígan árulják.

Előzmény: pacsepa (20476)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.09 0 0 20483

Köszönöm a válaszokat!

 

Mivel főleg örökzöldben utazok, kénes, rezes cuccok amúgy sem játszanak.

Előzmény: beetee (20468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!