Keresés

Részletes keresés

'szti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6953
Előzmény: Léna007 (6951)
'szti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6952

akkor ez a lisboa card, ebben van 43 % kedvezmény a reptéri buszra, meg múzeumokra, stb, mint a többi városkártya

Előzmény: Léna007 (6951)
Léna007 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6951

Szia szti,

 

24,48 és 72 órás van, ez biztos, az útikönyv is írja, meg az interneten is megtaláltam. Csak az nem volt tiszta, hogy a reptéri busz is benne van-e, mert az útikönyvünk szerinz ez menetrendszeri busznak számít és nem különjáratnak.

Előzmény: 'szti (6946)
Léna007 Creative Commons License 2016.01.28 0 1 6950

Szia Geodo,

novemberben mikor néztem találtam még 150 euro körül bérautót 10 napra, meg is lepett, mert a Kanári-szigeteken kívül máshol nem vagyunk ilyen kedvező árakhoz szokva.

De most 230-ért találtam már csak ugyanott és 8 napra, és bejelöltük, hogy önrész nélküli biztosítás, plusz üvegkár és kerékkár esetén se kelljen fizetni, így ez emelt rajta még 20 euróval, ehhez jön majd még az a leolvasó szerkentyű, meg ki tudja mit kérnek még el, mert valami olyan is volt írva, hogy személybiztosítás nincs benne, mondjuk ez nekünk nem kell, mert van külföldi baleset biztosításunk, de hogy vajon ránk "kötelezik"-e mint sokszor...

 

Előzmény: geodo1 (6945)
wekerlei Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6949

Nem olcsó az autópálya. Ha Spanyolországból Badajozon keresztül jössz Liszabonba, akkor az olyan 15,00 euró is lehet. Liszabon - Algarve szerintem (1-es kategória) legalább 20,00 - 25,00 juró. Nekem meg olyan kocsim van, ami 2-es kategória, így inkább kerülöm az autópályákat. Általában van más lehetöség s és ha szabin vagyok, ritkán sietek.

Liszabonbahn a hidak hsználatáért is kell fizetni, de csak egy irányba (városba be). A régi híd olcsóbb, mint az új. 

Előzmény: Léna007 (6944)
'szti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6948

helyesbítek, a lisboa cardban 43 % discount van az aerobusra

Előzmény: 'szti (6946)
PJ Proby Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6947

Köszönöm szépen az infot.

Mellesleg nagyon tetszett a tavaly májusi képes beszámolód a blogodon.

Előzmény: geodo1 (6941)
'szti Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6946

turista jegy? lisbon cardra gondolsz? mert közlekedésre csak 24 órás van

az aerobus nincs benne egyik bérletben se

Előzmény: Léna007 (6942)
geodo1 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6945

érdekes amit írsz. nekünk mind a pár évvel előbbi, téli portói, mind a tavaly április végi/május eleji út kifejezetten barátira sikerült. kifejezetten olcsó szállások, normális árú autóbérlések, miközben az ottani költségek is rendben voltak. nekünk abszolút úgy maradt meg portugália, mint egy nagyon is jó ár/érték arányú (és már-már görögország-szinten szerethető.. :) ) ország.

Előzmény: Léna007 (6944)
Léna007 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6944

Köszönöm, így érthető.

A kütyü napi 1,98 Euroba kerül, az áutópályadíjakról még foglamam sincs, de így már csak a készülékért is majdnem 20 Eurót fizetnénk és akkor még nem jártunk sehol. Van egy olyan érzésem, hogy ez a portugál ót sokkl többe lesz, mint amilyen olcsónak indult és látszott. ;-)

Előzmény: geodo1 (6943)
geodo1 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6943

a verzió: van a kütyü, ekkor a zöld sorba állsz be /haladsz át, nem kell fizetni ott semmit, később fogják ráterhelni arra a bankkártyára, amit a bérlés során amúgy is megadsz. ami már 'megérkezik' a céghez addigra, mire leadjátok, azt már helyben kifizeted leadáskor, a többit meg terhelik (nálunk ez így volt, de úgy emlékszem volt már itt olyan, akinek az egészet utólag terhelték csak).

 

b verzió: nincsen kütyü, nem a zöld, hanem a sima sorba állsz be, és kapunál fizetsz, mint pl. olaszországban.

 

ha a verzió, akkor is tudod figyelni az összeget, minden kapu előtt ki van írva az összeg (legalábbis lisszabon környékén ahol mi áthaladtunk kapunk, ott ki volt írva/digitálisan felvillant). mivel rendre jóval rövidebb/nincs sor a zöldnél, szerintem megéri a kütyü, de hát kinek hogy.

Előzmény: Léna007 (6942)
Léna007 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6942

Sziasztok!

 

Szeretném kérni, hogy valaki írja le egyben, részletesen, hogyan vannak ezek az autópályadíj leolvasó kütyük. Az autóbérbeadó cégtől kell ezt bérelnünk, napi díjért, ha jól értem és akkor ha megyünk az autópályákon, akkor ez automatikusna érzékel valamit digitális módon és felírja a pénzt, amit majd a végén a kölcsönzőnek kell kifizetnünk? Nem egészen világos ez az egész. Valamint mi a B verzió, ha nem bérelek ilyen kütyüt?

 

Tegnap elintéztük az autóbérlést. Mivel első 5 napban Lissabonban vagyunk, azt gondotuk, az első két napra nem kell autó, utána mennénk északi irányba kintenn kirándulgatni autóval, majd le az Algarvéra, így úgy szerettük volna az autót, hogy a nyaralás harmadik napján felvesszük a városban és a nyaralás végén pedig leadjuk a reptéren. kb. 10 kölcsönzőnél végigzongoráztam ezt és nem lehetett, azaz ahol lehetett, ott már nem volt arra az időszakra autó, vagy  plusz díjat akartak kérni a felvétel és leadás különböző helye miatt. Így is túl drága lett az autó, így az maradt, hogy a harmadik napunkon kibuszozunk a reptérre és ott vesszük fel az autót.

 

Még egy kérdés:

A reptéri busz (Aerobus 1), ami a Marqes Pombalra megy be, benne van árban abban a 48 vagy 72 órás turistajegyben, amit a városi közlekedésre lehet venni?

 

A válaszokat előre is köszönöm.

üdv

geodo1 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6941

általános autóbérlős kisokos, hátha hasznos: itt.

 

- ha brókeroldalon foglalsz, akkor a bérlési feltételekre katt, oda van írva, hogy a cdw mellett mennyi az önrész. na kb. sorvezető, h annyit foglalnak be, amennyi az önrész.

 

vagy

 

- az adott cég weblapján mindig megtalálható ez az adat. ha nem, akkor vagy foglalj máshol ahol igen, vagy írj nekik egy e-mailt.

 

 

 

 

Előzmény: PJ Proby (6940)
PJ Proby Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6940

Azt hiszem sokakat érdeklő kérdés, hogy milyen összegű depositot kérnek az egyes kölcsönzők, vagyis hogy mennyivel töltse fel az ember a hitelkártyáját. Erre vonatkozóan sehol sem találtam megbízható adatokat, a saját tapasztalataim szerint ez csak a helyszínen, a kocsi felvételénél derül ki. Június elején megyek Lisszabonba, így most is ezzel a problémával szembesülök. Van valakinek ötlete, hogyan lehet ezt előzetesen megtudni?

geodo1 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6939

hm, azért talán lehetnek itt fogalmi gondok is, de ez most mindegy is. én csak azt akarom mondani, hogy a simlisség =/= kis cég, és megbízhatóság szintén =/= nagy cég. főleg nem lehet ilyet mondani általánosságban.

én pl. eddig még csak nagy cégnél szívtam be (szerencsére ott sem nagyon), ettől még nem gondolom, hogy legközelebb csak azért ne válasszak nagy céget, mert volt rossz tapasztalat. utána kell nézni, mit lehet találni róluk a neten, milyen az ár/érték arány, na és persze nem árt tudni pontosan, hogy mi micsoda egy bérlésnél.

 

amúgy a cégek között amit felsorolsz, van olyan, ami szerintem kicsinek számít, és nem nagynak. :)

Előzmény: wekerlei (6936)
wekerlei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6938

Ne érts félre, nemcsak rossz tapasztalokra tettünk szert, de az ismert cégek (belevéve olyanokat is, mint National, Guerin vagy az Auto Jardim) egyszerüen megbízhatóbbak. Ha szükség van egy bérelt kocsira, akkor dönteni kell.

Az Autoeuropa-t vagy a Sunny Cars-t például egyáltalán nem tudjuk ajánlani. 

Előzmény: attamatta (6937)
attamatta Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6937

Akkor marad a saját autó, simliskedést teljesen kizárni nem lehet, ami cég ma okés, holnap már nem feltétlen lesz az.

Előzmény: wekerlei (6936)
wekerlei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6936

Béreltünk legutóbb egy autót - ugyancsak egy internetes portálon. A visszaigazolás casco biztosításra vonatkozott önrészesedés nélkül, átvételkor ragaszkodtak ahhoz, hogy az törölve legyen. De már olyan is volt, hogy a rendelés és az átvétel idöpontja között megváltoztatták általános üzleti feltételeiket. Késett az esti gép és nem akartak autót adni, stb. Sok simlis dolgot éltünk már át és - legalábbis ami minket illet - nem akarunk ilyen dolgokat már. 

Előzmény: geodo1 (6935)
geodo1 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6935

esetenként ez így van, de azért az esetek kisebb részében. ahogy az esetek kisebb részében van gond a kicsikkel. És nem azért mert ők olyan jófejek, hanem azért, mert a nagyok legalább akkora zsiványok. Bár már eleve ez se okés, hogy általánosítunk, hiszen a nagyok meg a kicsik között is vannak kerülendőek és ígéretesek. Ez nem feltétlenül a cég méretén múlik.

Sztem nem az alapján érdemes dönteni, hogy kicsi vagy nagy a cég, hanem az aktuális ár mellett a beszerezhető infók alapján. Miközben azt eléggé biztosan ki merem jelenteni, hogy görögországban vagy a kanárikon nem érdemes nagy cégtől bérelni. Ebből a szempontból Portugália igazi köztes, tényleg nagyon nyitottnak kell itt lenni.

Előzmény: attamatta (6934)
attamatta Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6934

Esetenként a nagyobb cégek "végösszege" kevesebbre jön ki, mint a családi vállalkozásoké.

Más esetekben pedig olyan kevéssel drágábbak csak, hogy inkább legyen -1 éjszaka, de az nyugiban.

Előzmény: wekerlei (6933)
wekerlei Creative Commons License 2016.01.25 0 0 6933

Mi ugyan Németországban élünk, de Portugáliában is van egy "második ágyunk". Rendszeresen bérlünk autót is, mert saját kocsival csak hosszabb idöre érdemes lemenni oda. Az elmúlt 25 év tapasztalata azt mutatta nekünk, hogy nincs sok értelme kisebb névtelen autókölcsönzökkel foglalkozni. Sokszor fizettünk már tanpénzt, mert vagy nem olvastuk el azt, ami kis betükkel volt írva rendesen, vagy valami ócska kocsit adtak nekünk. Olyan is volt, hogy esetleg egy órát kellett rájuk várni a reptéren, mire eljöttek értünk és elvittek valami eldugott helyre az autót átvenni. Amikor vissza akartuk adni a kocsit, akkor meg az volt, hogy a megadott cím nem volt pontos és majdnem lekéstük a gépet vissza, mert a GPS valami más helyre irányított bennünket.

A döntés a Tied, de mi leszoktunk erröl és inkább a nagy ismert cégek akcióit vadásszuk.  

Előzmény: H. János (6931)
geodo1 Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6932

tartok tőle, hogy nincs ilyen, ilyen európában csak görögországban van. :) esetleg még a kanárikon, de ott is máshogy azért picit.

 

viszont, kis cégek, helyi erők vannak, és super cdw biztosítás megvásárlásával a deposit-mentesség is elérhető (a nagy cégeknél is egyébként).

 

ezen a brókeroldalon csinálva egy próbafoglalást pár helyi erő is fel szokott tűnni, de a gugli is segíthet megtalálni őket. pár név: cael, drive on holidays, auto jardím, amoita, guerín.

némelyik olcsóbb lesz, mint a nagyok, de görög árakra azt hiszem nem érdemes számítani sajnos. de ha találsz mégis, akkor jelezd légy szíves.

Előzmény: H. János (6931)
H. János Creative Commons License 2016.01.24 0 0 6931

Szép jóestét kívánok a Portugáliát ismerő, és megismerni szándékozó fórumtársaknak!!

 

Információt szeretnék kérni.

A helyzet az, hogy a Párommal július közepe-vége környékén szeretnénk Portugáliába utazni, kb 10 napra.

Saját szervezéses út lenne, repülőjegyek, szállások közül már szemezgettem.

Amivel gondban vagyok, az az autókölcsönzés. Találtam én a neten kismilliót, de azok legnagyobbrészt a globális cégek, én valami helyi, olcsó, és leginkább deposit mentes megoldásra gondoltam.

Valami ilyesmire, amit tavaly vettünk igénybe Korfun:

"http://michaliscarhire.com/"

Korrektek voltak, egy fillér depositot nem kértek, megfelelt nekik a kp. is, egy hétre egy kisautó belekerült legalább 125 euroba :-).

 

Esetleg, ha valaki tud hasonlót Portugál kivitelben, az légyszi írja már meg ide a fórumba, vagy a janoshegyikukuchotmail....-ra.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

 

János.  

klems Creative Commons License 2016.01.24 0 1 6930

Fogalmam sincs, de érdemes megnézetni, mielőtt veszel.:) Sose lehet tudni.

Én a 3 naposomat odamutattam a pénztárosnak, hogy erre is fel lehet-e tölteni, (mert volt, aki azt mondta), vagy venni kell kártyát is? Mire: nem kell, van rajta még két nap! És ezen? Ezen is. De csak az egyiken volt 2.

A kártyáért magáért külön kell fizetni, amit elvileg visszaadnak, - a vonatjegyeknél mégsem. Illetve azt mondták, hogy a Lisszabon körüli vonatjegyeket is fel lehet használni metrójegyként, de csak a vonatozás után. Hát ez se jött össze. Mert amelyiken egy nap lett csak, ahelyett a sintrai vonatjegyre próbáltuk feltölteni. A LC kártyára se. Aztán nem vacakoltunk a visszaváltással, nem tudok nyilatkozni, hogy azt tényleg visszaváltják-e. €0,5/db - ha jól emlékszem.

Előzmény: attamatta (6928)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6929

Köszönöm a videót,tényleg könnyű használni.

attamatta Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6928

Úgy érted, plusz 2 ill. 1 nap gátisz volt rajtuk? Azt meg hogyan?

Előzmény: klems (6927)
klems Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6927

Igen, az első érvényesítéstől számít, amit rá is kell írni a hátuljára (elvileg azonnal) tollal. Megtettem, 72 óra múlva akartam venni napi jegyet, a pénztáros megnézte és azt mondja, de hiszen ezen még van két nap! Így aztán nem vettünk. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy az egyik volt csak +2 napos, a másik csak +1 napos. :)

Ezért éri meg.  

Előzmény: Quas (6920)
'szti Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6926

nézd meg a videót, amit betettem, azon tök jól követhető!

Előzmény: attamatta (6924)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 -3 0 6925

 Igen!

Előzmény: attamatta (6924)
attamatta Creative Commons License 2016.01.23 0 0 6924

Maga a kártya, amire rátöltesz, az honnan van? Azt is az automatából kell kérni első alkalommal?

Előzmény: Törölt nick (6923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!