Keresés

Részletes keresés

balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34927

De most tényleg: milyen nő az, aki nem tudja, hogy bicskát NEM ÁZTATUNK??! Ez alap.

Ezt át kéne fogalmazni, mert ironikusan hangzik, de én szó szerint értettem!

 

B.ú.é.k.

Előzmény: python 357 (34926)
python 357 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34926

Nekem az egyik ex barátnőm egy  agancsnyelű Puma White Hunter kést áztatott be a mosogatóba!!!!.........Fogalma se volt róla,-hogy egy félhavi fizetésébe került az a kés!!!! Összepakoltam a cuccait!!!!!!!:)))))))

Előzmény: H_G (34919)
fenyooldrider Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34925

Szép gyűjtemény,így már értem,hogy Kocsis mesternél miért van technikai szünet!{nyilván lefoglaltad a kapacitását}

Jó,csak vicc volt,tényleg szépek!

Boldog Új Évet!

Előzmény: theraphosa (34921)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34924

Milyen szép gyűjtemény, gratulálok!

Előzmény: theraphosa (34921)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34923

Köszönöm a véleményed!

Igen, szénacél. 

Előzmény: papuba (34920)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34922

köszönöm a véleményt!

 

Ez bizony mangalica, csak nagyon fogy...

Előzmény: H_G (34918)
theraphosa Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34921

Bicskáim:

 

 

Az agancsmarkolatú fejesgörbe az asszonyé, a Bubinga markolatú Opinel pedig a gyereké.

papuba Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34920

Korrózió, de semmi komoly, én így hagynám. Karaktert ad a késnek - szénacél az istenadta, vagy mi?!

Előzmény: balkezesn (34917)
H_G Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34919

Nekem szerencsére még csak egy jó kis konyhai Opinelem (113) bánta az (egyébként nagyszerű) babysitterünk látogatását, aki képes volt órákra beáztatni a mosogatóba! Pedig azt hiszem, nem is pesti születésű és nem is szőke, fel nem foghatom, hogyhogy ennyire nincs fogalma a fanyelű kések kezeléséről...

 

Előzmény: Longboat (34899)
H_G Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34918

Hmmm, guszta a szalonnád :)

 

Ez bizony korrózió, de ennyivel szerintem még nem kell törődni.

 

Előzmény: balkezesn (34917)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34917

Köszönöm a gyors válaszokat! Lefényképeztem (nem is volt egyszerű), mindkét felét. Mivel balkézben fogom, úgy raktam fel.

 

Beszélek majd a készítővel, de érdekel a véleményetek.

 

Köszönöm!

Előzmény: papuba (34916)
papuba Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34916

Biztos, hogy rozsda az a fekete pötty? Fényképet tudsz róla feltölteni?

 

Előzmény: balkezesn (34909)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34915

Szívesen felpolírozom neked ingyen és bérmentve,csak küldj emailt és megbeszéljük.

Előzmény: balkezesn (34912)
Schnitt Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34914

A fotók a netről vannak, de csinálok majd sajátokat, és kicserélem az albumban, azért nem a képeket linkelgettem be direktben.

 

A netes fotókat csak azért tettem fel, hogy egyértelmű legyen, miről van szó, mert pl gerber paracord is van többféle, meg olyan fotót nem tudok otthon csinálni, amin az ultimate és az ultimate pro egy képen szerepel, mert "csak" pro-m van :)

De akkor már lefotózom a filézőt is, csak az olyan régi, hogy minden felirat lekopott róla, de az éle nagyon jó.

Talán valaki be tudja azonosítani.

 

Előzmény: balkezesn (34911)
_D.S. Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34913

nem kuka. először polírozd vagy políroztasd fel amennyire tudod.  a nem hozzáférhető helyeken alkalmazhatsz rozsdamarót, csak utána alapos öblítés és egy kis védőbevonat kívánatos.

a pengét meg patinásítsd meg valamelyik itt leírt módszerrel. pl citrommal, vagy ha szebb felületet akarsz, akkor hidegbarnító folyadékkal. ezt vadászboltban kapsz kb. 1 ezresért és bicskapengére használva elég lesz vagy 50db-ra.

a patinásítás után alaposan törölgesd/dörzsölgesd át egy ronggyal, nem baj ha fakul a réteg egy kicsit. ezután kis szalonnabőr vagy olaj és elmúlik minden gondod :)

Előzmény: balkezesn (34909)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34912

Bocs, nem csillag, hanem idézőjel.

 

Nem lehet utólag törölni a saját hozzászólásomat?

Előzmény: prs (34908)
balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34911

ha a két csillag közötti részt másolod, akkor bejönnek a képek, profi fotók

Előzmény: prs (34908)
Schnitt Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34910

Talán most jó lesz a link (legalábbis az előnézetben annak tűnik):

 

https://picasaweb.google.com/110538962153217511584/Kesek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJKs5t-miszgywE&feat=directlink

 

 

A marttiini-t körbefotózom holnap :)

balkezesn Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34909

egy kicsit szomorú vagyok: egyértelmű, hogy rozsdásodik a szénacél pengém! Már az első használat utáni következő kinyitáskor észrevettem az apró kis fekete pöttyöket a penge egyik oldalának tövénél (azóta lefényképeztem: rozsdafoltok). Soha nem mosogattam, csak törölgettem, de lehet, hogy a kezdeti ügyetlenkedéskor nem töröltem el alaposan (paradicsom, paprika, alma, sonka, kolbász, kenyérhasználat...), úgy csuktam be, és ez elég volt neki A többi része a pengének egyenletesen mattul, ahogy a szénacélnak kell. Vagy anyaghiba? Szerintetek kuka?

Előzmény: szabi72 (34903)
prs Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34908

Én is koca vagyok, ne aggódj.

 

A Gerberekért majd kapsz. :-)

(Nem azért, mert annyira rosszak lennének, inkább azért mert erősen túlárazott divatcuccok. Azért a pénzért sokkal jobbat is kapnál.)

 

Az albumlinkbeszúrást ismételd meg (előnézetben nézz rá), mert akárhogy próbálom faragni, internal server errort kapok.

 

A Marttiini érdekelne képen.

 

" a szintén többször negatívan értékelt Victorinox család tagjai, egy Nomad, és egy Sentinel"

Ez nem így van, a Victorinox bicskák helyükön kezelve korrekt, tisztességes minőségű darabok, nekem is van vagy négy-öt, jól élezhetőek, a korlátaikat ismerve tökéletesen megfelelnek.

 

A Tarjányi kések is abszolút rendben vannak (csak a gyöngyháznyelű halas bicskát kéne feledni...).

 

Zwilling santokum nekem is van, Tesco-s, nem tagadom. Asszony annyira nem szereti (ő egy Wüsthof séfkést használ), én meg ritkán főzök. De nem baj, hogy van. ;-)

Előzmény: Schnitt (34907)
Schnitt Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34907

Sziasztok!

Régóta olvasok/írok az index fórumokon, de ezt a késes topikot csak nemrég találtam meg.
Tetszenek a sztorik, képek, hivatkozott cikkek, bár én csak "koca" felhasználó vagyok, azért van pár kedvenc pengém.
Ezeket mutatnám be most,  csak felsorolás szinten.
Tudom, hogy közülük többről voltak már elég negatív vélemények a fórumon, de ez számomra a használati értéküket nem csökkenti.

A hozzászóláshoz tartozó képeket ebben az albumban tudjátok megnézni:
<a href="https://picasaweb.google.com/110538962153217511584/Kesek?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJKs5t-miszgywE&feat=directlink">Bővebben: link</a>

Kezdem a túra szekcióval.
Van egy Gerber ultimate pro késem a Bear Grylls szériából. A benzinkutas pontgyűjtős ultimate verziótól alapvetően a pengeanyagban és a nyélkialakításban különbözik.
ultimate: 420HC, 3/4 tang
ultimate pro: 9CR19MoV, full tang.
Az albumban van egy kép, ami a 2 féle nyélkialakítást mutatja, nem kérdés, melyik a pro :)

Ez nálam alapvető túra/tábori szerszám, nyársfaragástól a hegyezésig, gyújtós faragásig bármilyen durvább munkára befogható, használtam könnyű bárd helyett is egész csirke kettécsapására.
A nyelén kévő markolatgomb a penge része, ellentétben az ultimate verzióval, ahol csak a műanyag nyél végére van erősítve, ezért a pro nyéllel kalapálni is lehet, szoktam is, pl sátorcöveket leverni.
Ha melléütök, az fájdalmas, oda kell figyelni.
A tokban van tűzszerszám, amivel a tábortűz kis gyakorlás után meg szokott gyulladni, így ez egy teljes értékű tábori mindenes nálam.
Ezt a kést a hátizsákban hordom, könnyen elérhető helyen.

A másik túrakés egy kisebb, Gerber Paracord kés.
Ezt övre fűzve hordom, mindig kéznél van. Jól jön gombászáskor, horgászatkor, ha pl beakad a zsinór és le kell vágni, csalit darabolni, vagy nyírfaháncs kaparászáshoz gyújtósnak, stb.
A paracord markolat kicsit kényes, de mosható, akár cserélhető is késnyél készítői gyakorlat nélkül, és nekem nagyon kényelmes a fogása.

Van mégegy túra/vadászkésem, de az annyira szép, hogy sajnálom használni. Egy Marttiini lapp vadászkés polírozott pengével, csúszásmentes nyéllel.

A túrázós/nyaralós konyhai/evőkések a szintén többször negatívan értékelt Victorinox család tagjai, egy Nomad, és egy Sentinel.
Evésre nekem nem kell jobb, funkcionálisan tökéletesek, teljesen elégedett vagyok velük.
Remekül kiegészítik a 2 gerbert.

Az otthoni konyha részei 6 db Tarjányi kés, mindhárom pengeformából 2-2 darab. Ezeket nagyon szeretjük, éltartóak, könnyen fenhetők, jó a fogásuk, egyszerűek.
Egy vásárban sikerült magától a készítőtől beszerezni. Ennek már 5 éve, azóta napi használatban vannak, és 1x kellett fenőkövön élezni, egyébként az acélon
fenés elég neki.

Van még egy Zwilling santoku szakácskés, amivel  hámozáson és a filézésen kívül minden konyhai darabolás megoldható, amire eddig szükség volt.
Ez is jól tartja az élét, de vigyázok is rá, késblokkban van, és csak deszkán használom.

Kb ennyi a flotta, van még néhány futottak még kategóriás darab, azokat most nem sorolom, és lesz még néhány új szerzemény a jövőben, ha a pénztárcám és az
ár találkozik.

Ennyit szántam így bemutatkozásnak, vagy vitaindítóna, kinek mit jelent :)

Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34906

Igen én is említettem neked, hogy van egy pár kés, ami kint van a saját helyén, és ezekkel szoktam felváltva étkezni, kb. 3 óránként, mert diabéteszes vagyok, tehát igen csak sűrűn használom ezeket! De mit csináljak a maradék több száz darabbal, ráadásul azok már nagyon egyedi és nagyon csúcs minőségű, drága kések vagy bicskák, ezek kifejezetten gyűjtői darabok és ehhez méltóan is bánok velük!

Előzmény: Longboat (34902)
szabi72 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34905

Ide nem nehéz. Kiválasztod a gépedről, lekicsinyíted, majd a "beilleszt" gombot megnyomod, és a kép már meg is jelent a hsz-ben.

Ha kicsit lejjebb görgetsz az egérrel, láthetod, hogy az alatt az ablak alatt, ahol éppen írsz, van egy másik is, "kép feltöétáse saját gépről" elnevezéssel.

Előzmény: Vwiktor (34904)
Vwiktor Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34904

Köszi Karben 79 az infót,nemtom hogy tudok képet feltölteni,de megpróbálok.....

szabi72 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34903

Köszi! ;)

 

 

python357: egy bicska tényleg nagyon személyes tárgy tud lenni, szinte hozzá nő az emberhez. 

Előzmény: D-zoli (34894)
Longboat Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34902

Erről már többször beszéltünk. Én használom a kedvenc késeimet és nem vitrinben tartom őket. Nem azért van néhány jó késem és bicskám, mert gyüjtő vagyok, hanem azért, mert szeretem jó minőségű és egyben szép használati tárgyakkal körülvenni magam.

Előzmény: Fekete Tibor (34901)
Fekete Tibor Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34901

Nekem erre a „hülye” faktorra, van egy Kínai bicskám,ha becsattintja, ennek sem örülök,de nincs túl nagy bánatom,viszont a Vitrinembe csak a Fiam és a Feleségem nyúlhat rajtam kívül,de be is van zárva,tehát illetéktelen vendég csak kívülről nézegetheti,de ez így van jól már megtanultam!  A Feleségem és a Fiam, nos, Ők is allergiások az ilyen manusokra, és nagyon vigyáznak mindenre, mert szeretik a késeket és bicskákat.

Előzmény: python 357 (34900)
python 357 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34900

Igen,-végűlis nagyon személyes tárgy egy kés, olyan mint egy fegyver!Most már én sem adok ki a kezemből semmit,-csak annak akit már régóta ismerek!

Előzmény: Longboat (34899)
Longboat Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34899

Én már senkinek nem adom oda a rendes késeimet. Ha valaki kést kér kölcsön, kezébe nyomom a viktorinox, vagy a byrd bicsakot. A múltkori eset csak azért történhetett meg, mert a vendégem kérés nélkül elvette a konyhaasztalról a kést.

Előzmény: python 357 (34898)
python 357 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 34898

Engem konkrétan kivert a víz, amikor megláttam,-mit tett a Diefenthal vadász bicskámmal! Olyan éle volt,-hogy csak úgy pattantak el a szőrszálak a pengéről, amikor az alkaromon húztam le a szőrt! De van egy hosszú hentes  lapos sima fenőacélom,-azzal párat húztam rajta és rendbe hoztam!:)))))

Még attól áll fel a szőr a hátamon,-amikor összetaperólják a pengét,-aztán látva az eltorzult arcomat, -sietve elkezdik a szálirányra merőlegesen húzogatni a ruhájukon a pengét!:))))))))

Előzmény: Longboat (34897)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!