Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2014.09.07 0 0 11363

Üdv.

Lakás/ház adásvételiben mennyire kötelező az energiatanusítvány? Lehet a hiánya miatt bármi probléma? Lényegében úgy sem ér semmit, csak azért van, hogy valaki jól járjon vele, szemre sorolják be az egyes kategóriába, ennyit én is tudnék :D

dr_ius Creative Commons License 2014.08.28 0 0 11362

Igen, szerintem is, és újabb cikkben nyomatják az "ügyvédnőt", erős a látszat, hogy mellőzve érzi magát a dologban.

Előzmény: kicsimag (11361)
kicsimag Creative Commons License 2014.08.28 0 0 11361

Szerintem ez az egész cikk csak  rémhírkeltésre jó, hibás jogi - és logikai következtetésekkel

Előzmény: dr_ius (11349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11360

hogy minden jogszabálynak megfeleltek.

Előzmény: Elm (11359)
Elm Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11359

Melyik része a mondatnak? :o)

Előzmény: Törölt nick (11358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11358

Ide vagy oda állás nélkül megjegyezném, hogy ez nem teljesen fedi a valóságot:

"a bankoknak szinte esélyük sincs nyerni, és olyan szerződésekért büntetik őket, amik a megkötésükkor minden jogszabálynak megfeleltek."

Előzmény: Elm (11354)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.27 0 0 11357

Én azt tenném a helyedben, hogy írok egy feljegyzést, amiben leírom a részleteket, majd mindhárom résztvevővel aláíratnám.

Ha kérdezősködik a NAV, azt mutatnám meg nekik.

Előzmény: Zoli_t5H (11355)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11356

Köszi, hasznos cikk volt. Én is ezzel értek egyet, DA még egy kollegáját sem mutatta fel, aki vele értene egyet. Emellett ügyvédnek titulálja magát miközben törölve van.

Előzmény: Elm (11354)
Zoli_t5H Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11355

Sziasztok!

 

A következő ügyben kérnék tanácsot:

 

a párom nagymamája eléggé beteges az utóbbi időben, és nincs mit szépíteni, felkészült a legrosszabbra, próbál gondoskodni arról, hogy esetleges halála után ne legyen teher a hozzátartozók számára, röviden szerény kis nyugdíjából összerakott annyit, ami fedezheti egy egyszerűbb temetés költségeit. Jelenleg a nevelt lányáéknál él, akikben nagyon nem bízik, így az az ötlete támadt, hogy majd nekünk adja ide azt a pénzt (nem nagy összeg, 200ezer forintról van szó) megőrzésre, amiból majd fedezzük a temetés költségeit. Ebben szóban megállapodtunk, hogy ha összegyűlik a pénz, akkor eljuttatja hozzánk. Ma kaptuk a telefont tőle, hogy átutalta az összeget a feleségemmel közös bankszámlankra, méghozzá a következő módon: mivel kvázi mozgásképtelen, így megkérte egy jó ismerősét, hogy vigye el a pénzt a bankba és fizesse be a már emlitett számlára, amit az illető nagyon elmésen úgy tett meg, hogy a saját nevében küldte el, tehát gyakorlatilag a bankszámlánkon megjelent 200ezer forint egy vadidegen embertől. Mit lehet ilyenkor tenni, hogy egy esetleges NAV ellenőrzésnél ne izzadjon le az ember? Mégcsak nem is ajándékozásról van szó, mert mi csak őriznénk azt a kis pénzt, ráadásul ugye nem is rokontól jött (vagyis igen, csak épp papíron nem). Van erre valami egyszerű megoldás. Én sajnos az a fajta ember vagyok, aki ha egyszer felejti otthon a jogsiját, akkor tuti igazoltatják a következő sarkon, szóval nem szeretnék ezen parázni, hogy ha esetleg az elkövetkezendő 5 évben ellenőriz a NAV, akkor magyarázkodnom kelljen, neadjisten még meg is büntessenek, pedig én csak szívességet próbálok tenni egy idős rokonnak.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Zoli

 

Elm Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11354

A 444 cikke is emlitest tesz erről, a másik oldal mellé állva.

Előzmény: dr_ius (11352)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.26 0 0 11353

megvallom, az előző cikket kissé nem értettem.

 

így viszont kerek a kép. logikusnak tűnik az érvelés. mélyebben nincs energiám belemászni.

Előzmény: dr_ius (11352)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11352
Előzmény: dr_ius (11349)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11351

Kicsit részletesebben kérhetem?:)

Előzmény: Törölt nick (11350)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 11350

én is...

Előzmény: dr_ius (11349)
dr_ius Creative Commons License 2014.08.24 0 0 11349

Kedves Kollegák!

 

Mi a véleményetek a cikkben foglalt két állításról, amit a kolleganő mond? Én kicsit meglepődtem.

 

Üdv P

 

http://mno.hu/penzesjog/ugy-nyert-az-allam-hogy-vesztettek-az-adosok-1243871

GI999 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11348

sziasztok!

németországban vettem egy autót kereskedésben ami 2 nap múlva valami szétt ment a motorban( kocsi jelenleg szervízben keresik a hibát). esetleg nem tudja valaki mi a néme. jogszabály erre ? ugyanis nem szívesen fizetnek úgy hogy 100 km mentem összesen a kocsival. ugy tudom ha export rendszámot rakattam volna rá semmit nem tudtam volna velük kezdeni de mivel német van rajta igy elv vannak valami jogaim csak sehol nem találom mik azok:). Hozzá teszem egyenlőre a kereskedő normális de na kitudja mikkor mondja a szerelő hogy 3 ezer euro mit mind a kereskedés. köszi előre is a válaszokat

 

GI999 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 11347

sziasztok!

németországban vettem egy autót kereskedésben ami 2 nap múlva valami szétt ment a motorban( kocsi jelenleg szervízben keresik a hibát). esetleg nem tudja valaki mi a néme. jogszabály erre ? ugyanis nem szívesen fizetnek úgy hogy 100 km mentem összesen a kocsival. ugy tudom ha export rendszámot rakattam volna rá semmit nem tudtam volna velük kezdeni de mivel német van rajta igy elv vannak valami jogaim csak sehol nem találom mik azok:). Hozzá teszem egyenlőre a kereskedő normális de na kitudja. köszi előre is a válaszokat

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.20 0 0 11346

Hát ha nem tudsz fizetni és jogos a bírság, akkor szerintem üld le.

Előzmény: Agnes.P (11338)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11345

Ha konkrét esetet nézünk, akkor az autó itthon van, Pesten megtekinthető. Nem adatlopásról van szó, mail váltás sem történt. Megtekinthető, kifizethető, elhozható. Csak több esetben felmerül bennem, hogy itt nincs az áfa befizetve..

Előzmény: Replay (11344)
Replay Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11344

Láttad a papirokat vagy csak mondták? Amúgy olvasd el ezt a cikket, mert sok ilyen átverés volt:

http://www.origo.hu/auto/20130725-valos-adatokkal-trukkoznek-a-csalo-autohirdetok.html

 

 

Előzmény: Paragon1985 (11343)
Paragon1985 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 11343

Tisztelt fórumozók!

 

Autójogban lenne egy kérdésem. Autóvásárlás előtt, nézegetve a használtauto.hu oldalt, több olyan 1/2-1 éves gépjárművet is találtam, melyeket Németországból hoztak be, teljesen makulátlan az előélete, az itthoni szalonban alvázszám alapján leellenőrizték, valóban kinti tesztautó volt, stb... Viszont olyan áron árulja itthon az eladó, amiből kizárt, hogy bármi haszna legyen. Illetve egyféleképpen, felmerül, hogy bizony az autóval itthon kikerülték az Áfa befizetését. Másképpen lehetetlen ilyen áron adni egy szinte új szalonautót. Az autó érvényes magyar okmányokkal rendelkezik, és teljesen korrekt adás-vételit írnak.

 

Kérdésem: Mi van akkor, ha jóhiszeműleg, gyanútlanul megvásárolok egy olyan autót, ami után az eladó kikerülte az áfa befizetését. Mindent lepapirozunk, kifizetem az átírást, stb.. Ilyen esetben ha az áfa be nem fizetésére fény derül, ki felel érte? Mármint az általam jogosan megvásárolt autót lefoglalhatják? Származhat károm belőle? Hiszen ha az autó magyar rendszámmal, magyar iratokkal rendelkezi, honnan kell tudnom, hogy a tulaj rendezte-e kötelezettségét az áfa terén. 

 

Nagyon köszönöm a válaszokat!

 

(Másik jogi topicban is feltettem a kérdést, hátha az jobban pörög..)

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.18 0 0 11342

a vevő az, aki a számlán vevőként szerepel.

Előzmény: GeriSoft07 (11341)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 11341

Kicsit feldobom a topikot: az új ptk és új távollévők közti szerződés értelmében kérdezek

 

Fogyasztónak minősül-e a vásárló, és élhet-e a 14 napos visszaküldés jogával, ha számlát kért a termékről, azonnal?

Az áru nem viszonteladásra, hanem saját használatra lett vásárolva (és itt nem arra gondolok, aki a 3000Ft-os gazdaságos köszörűvel termel és 3 naponta cserélteti mert elromlott)

 

pl. veszek neten rendelve egy laptopot, de számlát kérek róla, máris nem természetes személy leszek és nem küldhetem vissza?

Van határvonal, vagy csak a két ködösítésből az adott fél ügyesebb jogásza nyer?

Agnes.P Creative Commons License 2014.08.15 0 0 11340

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: twiaj (11339)
twiaj Creative Commons License 2014.08.14 0 0 11339

Illetve nem találom azt a bizonyos >> 20/1981. (VI. 19.) MT rendelet - a közúti személyszállítási szerződésekről << rendeletet sem, ami alapján akkor elvileg elévült a dolog.

 

Azért nem találod, mert az 2013. március 1-ével hatályát vesztette, de ha személyszállítási szerződést ezen időpont előtt kötötted, azaz ha az adott utazás e dátum előtt történt, természetesen változatlanul hivatkozhatsz rá.

 

Előzmény: Agnes.P (11338)
Agnes.P Creative Commons License 2014.08.14 0 0 11338

Kedves Fórumozók!

 

Néhány hétig nem voltam itthon, tegnap kaptam kézhez egy (teljesen közönséges "Díj hitelezve", nem ajánlott, nem térti) levelet egyenesen a BKV-tól, amelyben  tájékoztatnak róla hogy van 24500 Ft tőketartozásom amit mostazonnal, de legkésőbb 15-ig (holnap...) fizessek be, vagy pedig fizetési meghagyás, behajtás, bíróság, drága lesz és féljél, dr Környei Éva sk.

Ehhez mellékeltek egy lapot amit visszaküldhetek, miszerint elismerem, hogy bűnös vagyok és bűnhődni akarok.

 

Nem volt leírva semmi magáról a büntetésről, idő, hely, jegyzőkönyv, de még a címzett is csak névvel van azonosítva.

2009-ben volt egy büntetésem amit 2012-ben keresett rajtam dr Mihályi, de neki megírtam hogy elévült, azóta sem válaszoltak.
Igen, mea culpa, de nem fizettem be sem akkor, sem azóta, mert épp nincs miből.

Érdeklődöm, mit tehetek? Hívjam fel a BKV-t, esetleg sétáljak be "Az Akácfába"?
Illetve nem találom azt a bizonyos >> 20/1981. (VI. 19.) MT rendelet - a közúti személyszállítási szerződésekről << rendeletet sem, ami alapján akkor elvileg elévült a dolog.
Ha tudtok segíteni, azt nagyon szépen megköszönöm
Üdvözlettel, Ágnes




Nándika83 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 11337
Az auchanban dolgoztam tömőrítőként és a selejtből elvettem egy tabletet lebuktam és felmondtak.Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy arra hivatkozva nem kapom meg a béremet hogy nem tudják mennyi büntetést kapnak.Meg csinálhatják-e ezt.4 órába jelentik be az embereket mert ha 8-ba akkor jóval kevesebbet adnak mindezt napi 12-16 órában.Nincs fizetett szabadság sem fizetett ünnepnap.Na és az órabéremet 2 hónap után lecsökkentette.Válaszukat előre is köszönöm Tisztelettel:Üveges Nándor
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.10 0 0 11336

azert a boltok nagy resze visszaveszi, ha levasarolod, ahogyan irtak. egy probat mindenkeppen meger.

Előzmény: old kancsuka (11335)
old kancsuka Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11335

Személyesen vettem, nem interneten.

Most vihetem két nap múltán féláron v. még rosszabb arányért eladni tehát a teljesen vadonat új notebookot, összes papírjával?

Sikerült balekség volt. 

Előzmény: Törölt nick (11334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.09 0 0 11334

szemelyesen nem, interneten 14 nap.

Előzmény: old kancsuka (11332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!