Keresés

Részletes keresés

balayla Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1558
Sziasztok!

Aki ECL nyelvvizsgázott már, az meg tudná mondani, hogy az eredmény közlése után (net) kb. mennyi idő múlva adják oda a bizonyítványt?

Ja, és Origósoktól is szeretném megkérdezni ugyanezt :)

Köszi!
balayla Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1557
Köszi szépen a segítséget! Most már valamivel tisztább képet tudok alkotni arról, hogy milyen lehet egy szóbeli vizsga és kb. mit várnak el tőlem :)
Előzmény: gnius (1556)
gnius Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1556
Egyrészt egy Origo-s tipp, kicsit érinti a kérdésedet:

"1. KÖTETLEN BESZÉLGETÉS

* Igyekezzen oldottan és természetesen viselkedni.
*A beszélgetés során próbálja "eladni" magát és mondandóját. Semmiképp se érje be azzal, hogy csak igen-nemmel felel, hanem próbáljon meg 3-4 mondattal válaszolni minden feltett kérdésre.
*Fogadja el, hogy a vizsgaszituációban olyasmit is elmond magáról egy idegennek, amit egyébként nem mondana; amint kimegy az ajtón, a vizsgáztató úgyis elfelejti; az alap- és középfokú vizsga azonban a hétköznapi élethez és személyes problémákhoz kötődik, ezért az ilyen jellegű témák megkerülhetetlenek. "

Másrészt:

Az első témakörük egy része talán ide vág:

1. ÉN ÉS A CSALÁDOM
• bemutatkozás
• személyes információk
• a család, barátok, rokonok bemutatása
• saját maga és családtagjai foglalkozása. ezzel kapcsolatos tervek, elképzelések
• harmadik személy külső megjelenésének, belső tulajdonságainak, szokásainak leírása


Harmadrészt:

*Ha tanulsz, biztosan szóbakerül, hogy hol, mi a kedvenc tárgyad, mik a továbbtanulási terevid.
*Ha dolgozol, akkor hol, mivel foglalkozol.
*A hobbid fontos, hogy mit csinálsz a szabadidődben, mit csinálsz szívesen (kirándulás, disco, stb)


Egyébként pedig a szóbelin kétféleképpen kell tudni a kérdésekre (összesre) válaszolni:


a, általánosságban.
b, magadra szabottan

Így, ha az összes témából felkészülsz, akkor mindegyiknél olyan szemszögből is nézd, hogy Neked mi a fontos, te mit gondolsz a témáról.

Pl: egészséges táplálkozás:

a, a termelői zöldségek stb egészségesek, a gyorsétkezdék egészségtelenek

b, én kövér vagyok, mert túl sok zsíros ételt eszem, de elhatároztam, hogy ezentúl csak egészséges ételt fogok enni...

Ez most vagy segített, vagy nem :)

Üdv!

Előzmény: balayla (1553)
gnius Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1555
Szia!
Nincs mit, szivesen segítek, nekem is rossz volt, hogy nem tudtam semmit a körülményekről.

Üdv, és szorítok!
Előzmény: manoka90 (1554)
manoka90 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1554

Szia gnius!

Nagyon szépen köszönöm az infókat,és bocsi hogy csak most reagálok,de kissé elfoglalt voltam.

Sokat segítettél ezzel nekem,ezért mégegyszer nagon köszi! :)

Neked Gratula,hogy sikerült,én pedig megpróbálok majd nem izgulni! :D :)

Üdv Neked!

Előzmény: gnius (1514)
balayla Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1553
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy kb. miről kell beszélni szóbeli nyelvvizsgán (angol középfok) az "Egyén" témakörnél? Írják, hogy életkori sajátosságok, viselkedési szokások, divat, öltözködés stb. - de mit értenek ezalatt? Milyen életkori sajátosságaim vannak nekem és a beszélgetőpartneremnek??? Vagy milyen rossz szokásaim? Hogyan öltözködöm? Ilyesmikre gondolnak vajon?

Előre is köszi a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1552
*vizsgaközponTTól.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1551
nehezebb, mint az érettségi. ezt nem én mondom, hanem a vizsgáztatók. egyébként vizsgaközponntól függetlenül 60%-tól van meg, és minden mért készséget teljesítened kell emellett legalább 40%-osra. hiába van 63%-od, ha a leveled csak 37%, akkor sajnos nem mentél át.
Leeate Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1550
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy általában mennyire nehéz egy nyelvvizsga. Mondjuk egy érettségihez képest. És hány %-tól van meg?
vanil Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1549
Szia!

Köszönöm az információkat, és a biztatást is!
Remélem menni fog, a témákat meg kidolgozom.

Üdv.
Előzmény: gnius (1548)
gnius Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1548
Szia!

Én eleve úgy kezdtem tanulni a nyelvvizsgára, hogy az összes témát kidolgoztam, de szerintem erre Neked most nem lesz időd.
Ha tudsz mondatokat összerakni, és csak a szókincsed hiányos, akkor sokkal kifizetődőbb lenne egy tematikus szótáron átfutni. Főleg azokon a témákon, amik rosszul mennek.
Bajnóczi Beatrix-Haavisto Kirsi Tematikus szótár angol nyelvből én ebből tanultam. Az ára is csak 1400 Ft.

Kb. ezeket érdemes kidolgozni, többinek a szavait átnézni:

-saját magadról, családodról röviden

-generációk együtt élése, egyedülálló szülő helyzete, egyedüli gyerek helyzete, sokgyermekes család helyzete

-lakásbérlés-szerintem ez fontos/gyakori téma.

-utazás: élménybeszámoló, KRESZ, balesetek

-vásárlás: tudjál panaszkodni, ez is fontos. Szóval, a hibás, lyukas, visszatéríteni, kicserélni, garancia, elégedetlen stb szavakat is nézd át

-időjárás: klímaváltozás, globális felmelegedés, ezt együtt a környezetvédelemmel: szelektív hulladékgyűjtés, stb Ezt sztem esszé-szerűen kérhetik. Valamivel kapcsolatban a véleményedet. Ezt érdemes előre betanulni.

-egészség: ez elég speciális szókészletű, fenti könyvből át tudod nézni.

-sport: nem tudom, érdemes-e csak egy sportágra kidolgozni, mert itt akármit kérdezhetnek, szóval, itt is a szavakat kell gyorsban átnézni. Megjegyzés: sportnemenként változik a pályák neve.

-EU: korábbi hozzászólásban bemásoltam egy kidolgozottat


Kb. ennyi.

Majd írd meg, hogy sikerült :)

Üdv
Előzmény: vanil (1547)
vanil Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1547
Szia!

Köszi a tanácsokat! A könyvben próbálom átvenni a teszteket, lefordítom , de sajna lehet csak nekem tűnik úgy de vannak benne nagyon nehéz szövegek, amiket néha még magyarul sem tudnék összepárosítani. Szóval félek kicsit ettől a nyelvvizsgától, diplomához kéne most csak, és nem túl sok időm fog rá jutni, ha ez nem sikerül.
És még annyi kérdésem lenne, h sokan tanácsolták, h alap témákhoz tanuljak be előre megirt szövegeket a levéliráshoz, szerinted ez hasznosítható?

Köszi!

Üdv.
Előzmény: gnius (1534)
gnius Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1546
Örülök, szívesen!
Előzmény: balayla (1545)
balayla Creative Commons License 2009.11.13 0 0 1545
Köszi szépen!!! Nagyon sokat segítettél vele nekem!!
Előzmény: gnius (1544)
gnius Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1544
Ezt még 2007-ben kaptam, nem tudom, használható-e...

The European Union

The European Union was established in 1992 when 12 countries* signed the Treaty of Maastricht.
Az Európai Unió 1992-ben lett alapítva, 12 ország írta alá a Maastrichti szerződést.

In 1995 three other countries** joined the EU and on May 1, 2004 another 10 countries*** – including Hungary – also took up membership.
1995-ben három másik ország csatlakozott az EU-hoz, és 2004 május 1-én 10 másik ország.

On 1 January 2007 Romania and Bulgaria also joined the EU.
2007. január 1-én Románia és Bulgária szintén csatlakozott az EU-hoz.

*Belgium, Denmark, France, Germany, Greece, Ireland, Italy, Luxembourg, the Netherlands, Portugal, Spain and the United Kingdom.
**Austria, Finland and Sweden
*** Cyprus, the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, Slovakia, and Slovenia

The EU’s main objective is to establish economic and monetary union between its member countries.
Az EU fő célkitűzése, hogy gazdasági és pénzügyi szövetséget építsen ki a tagállamok között.

In 2002 twelve countries began to use the Euro, but some countries, e.g. Great Britain refused to introduce it.
2002-ben 12 ország kezdte használni az Eurót, de néhány ország, mint például Nagy Britannia elutasította a bevezetését.

The European Union has several institutions, for example:
Az Európai Uniónak számos intézménye van, például:
- the European Commission (bizottság)
Európai bizottság
- the Council of Ministers (tanács)
Minisztertanács
- the European Parliament
Európai Parlament
- the European Central Bank
Európai központi bank

Hungary has 24 seats in the European Parliament.
Magyarországnak 24 helye van az EP-ben

The EU flag contains 12 golden stars forming a circle in the blue sky. It represents the union of the peoples (népek) of the EU.
Az EU zászló 12 aranycsillagot tartalmaz egy körben elhelyezkedve a kék égen. Reprezentálja a népek unióját az EU-ban.

The number of the stars is a symbol of perfection.
A csillagok száma a teljesség szimbóluma

One of the advantages of being a member of the EU is that the European citizens are allowed to live, work and study in almost all of the countries of the EU.
Az EU tagság egyik előnye, hogy az európai polgároknak engedélyezett a munka és a tanulás majdnem az összes EU tagországban.
Előzmény: balayla (1540)
balayla Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1543
Köszi szépen!
Előzmény: Gozo (1542)
Gozo Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1542
When was the European Union established?
Who were the founder members?
Which city is the capital of European Union?
How many countries are the members of the European Union nowadays?

u.i.: nem biztos, hogy tökéletesek
Előzmény: balayla (1540)
mcsontos Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1541
üdv!
SOS!
BME szóbelin (Debrecen, német középfok)
mik vannak?
-milyen témák, vizsgáztatók, szivatnak-e, szituációk
angolból (közép) a bizottság ugyanaz volt ( 2x voltam egymásután). és ugyanaz a jóindulat volt jelen pontozáskor is :)
balayla Creative Commons License 2009.11.12 0 0 1540
Sziasztok!

Tudnátok írni nekem néhány Európai Unióval kapcsolatos kérdést angolul, vagy esetleg ajánlani olyan weboldalt, ahol írnak röviden az EU-ról (Mo-i csatlakozás, EU programok, munkavállalás stb.)? Nagyon fontos lenne! Előre is nagyon köszi!
gnius Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1539
Szerintem hamarabb kapsz választ, ha elkezded megkeresni.

http://www.danubiusnyelviskola.hu/ bal oldali menü, nyelvvizsgák
Előzmény: Barna88 (1538)
Barna88 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1538
Hello mindenkinek!

Remélem, még nem volt téma, ha igen, akkor előre is elnézést, mert 1500 bejegyzést az ember nem szívesen olvas végig. Az lenne a kérdésem, hogy értékbeli különbség van-e a kétnyelvű és az egynyelvű nyelvvizsga között, és ha igen, melyik javára?
gnius Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1537
Szia!

Csak egy magánvélemény, nem oktatói szemmel:
Én az angol felsőfokot választanám.
Ezzel tudnál leginkább érvényesülni később is, és ahogy mondtad, ha már ilyen magas szintű a tudásod, szókincsed, érdemes ebbe fektetni energiát.
Előzmény: :viking: (1535)
balayla Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1536
Sziasztok!

Decemberben megyek angol középfokú szóbelire (ECL) és nagyon izgulok amiatt, hogy nincs vizsga-partnerem, ami azt jelenti, hogy egy idegen vizsgázóval vagy a vizsgáztató tanárral kell beszélgetnem. Ettől azért félek, mert egyedül készülök fel, így nincs kivel gyakorolnom a beszélgetést.

Tudna valaki nekem tanácsot adni abban, hogy hogyan lehet hatékonyan/eredményesen felkészülni a szóbelire? Most az 1000 kérdésből tanulok, de annyira reménytelennek és száraznak tűnik... Persze kidolgoztam már nagyjából a saját válaszaimat, de lehetséges, hogy valamilyen képtelen kérdést tesznek fel (pl. mi történik tavasszal a természetben)?

Általánosságokat kérdeznek inkább (globális felmelegedés pl.) vagy a személyes tapasztalataimat?

A képleírás-beszélgetés hogyan zajlik ECL-en? Egyedül kell róla beszélnem vagy azt is a partnerrel? A képek összefüggenek a kihúzott szóbeli témával vagy függetlenek attól?

Ha valakinek vannak tapasztalatai szóbeli ECL-ről vagy jótanácsai, ötletei a szóbeli felkészüléssel kapcsolatban légyszi ossza meg velem! Please!
Nagyon-nagyon köszi!
:viking: Creative Commons License 2009.11.11 0 0 1535
Egy fontos döntésben kérném a közösség véleményét. Be kell szereznem legalább egy középfokú nyelvvizsgát. Közel sem reménytelen a helyzet, van közel 8 hónapom, sok időm és viszonylag gyorsan tanulok.

Egyik lehetőség: angol felsőfok.
Angolból közel felsőfokú, de erősen szakmai-orientációval rendelkező tudással rendelkezem, tehát pl. egy üzleti tárgyalás a szakmámba vágó dologgal kapcsolatban nem gond, ugyanakkor a helyesírásom, fogalmazásom is rendezettnek mondható.
Ám nem tudok halom dolgot, ami szükséges lehet: kaják neveit, ilyen-olyan szituációk speciális szavait, amiken előszeretettel lovagolnak ilyen vizsgákon. A rokoni fokozatok meg kész rémálom, magyarul sem tudom ezeket használni.
Ezen kívül a nyelvtant számos helyen rosszul használom, amiket a kevésbé csiszolt angolok illetve az angolt csak közvetítőnyelvként használók sem tudnak rendesen. Tehát ez alapján garantáltan elbuknék.
A középfok úgy hallottam alig tér el ezekben a dolgokban, tehát semmit nem nyernék, mert felsőfokon pont a szókincs adja a többletet, abban meg viszonylag jól állok.

Másik lehetőség: francia középfok. Ezzel a nyelvvel olyan "nem adnak el Párizsban" szinten vagyok, kutyarágta nyelvtannal, tehát alapos felvarrás kellene neki. Viszont mindig is jobban haladtam a francia nyelvvel, nehem ugyananannyi idő alatt több "mászik a fejembe" belőle. Ezen kívül úgy hallottam, hogy az angol és a német nyelvvizsga eléggé fel van srófolva, tehát nehezebbek, mint az azonos szintű egyéb nyelvvizsgák.

Szerintetek melyik vizsgára erősítsek inkább? Angol középfokra semmiképpen nem mennék, elvesztegetett időnek tartom.
gnius Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1534
Szia!

A könyv végén van egy témalista, ezeket ha tudod, a szókészletét, akkor a levélnél sem lesz meglepetés.

Az olvasott szöveg értése lehet nehéz is, ez szerencse kérdése, és a jó összeszedettségé. Hozd ki magadból a maximumot.

Mivel kevesebb a feladat, kevesebb az idő is, de a jó ebben az, hogy nem merülsz ki, hanem az egész vizsgán tudsz maximálisan koncentrálni.

Még egy dolog: ha nem lesz meg, akkor sincs gáz, mert tudni fogod, min kell javítani.
Ennek a vizsgának érdemes másodszorra is nekiffutni, nem olyan, mint az orrba-szájba szívató BME írásbeli, ami többeknek negyedszerre sem sikerül.

Szóval, kitartás! ;)
Előzmény: vanil (1533)
vanil Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1533
Szia!

Köszönöm a választ, és az információkat!

Ezt az 5 tesztes könyvet megvettem, abból tanulok. Meg próbálom a vizsgáig a szókincsemet is bővíteni, olvasok netről leszedett angol szövegeket is és tanulom az új szavakat. De egy kicsit mégis félek, h nehéz szövegek lesznek.
Meg akkor összességében nem olyan nehéz a vizsga? Elsőre úgy gondoltam, h ez könnyebb lehet, mivel nincs nyelvtani feladat, de itt meg jobban is el lehet rontani, mivel csak 4 feladat van.
Előzmény: gnius (1530)
Dorkuci Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1532

Szia!

 

Köszönöm szépen az infókat!Angolból van alapfokom, de már kb.5 éve nem nyitottam ki angol könyvet és össze kellene szednem egy középfokú nyelvvizsgát.Régen sokszor nekifutottam a középfokú szóbelinek, de utána belefáradtam a sikertelenségbe.Tanultam az 1000 kérdés 1000 válaszból de nem szerettem ezt a könyvet.

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: gnius (1527)
gola20 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1531
Ezt ugy érted, hogy előfordulhat, hogy elfogadják a válaszokat?Mert végülis a válaszok jók, csak magyarul kellett volna leírnia, de csak eszükbe jut a javítóknak, hogy biztos csak az izgulás miatt válaszolt néhány kérdésekre angolul.
Előzmény: Törölt nick (1526)
gnius Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1530
Szia!


Lehet kapni vizsgafelkészítő könyveket, én nagyon javaslom, hogy vedd meg legalább az egyiket. Az 5 tesztes 2500 Ft. Én abból tanultam.
Le is lehet tölteni Inetről, ha ügyes vagy megtalálod :)

Enlish Level C(B2) Practice Examination book 1
ECL practice exams 1-5

Egyébként, van két teszt, és van két levél.
A magnó a szóbelihez tartozik.

Az első részben:
45 perc alatt kell megoldanod két olvasott szöveg értése-feladatot (könyvben:Reading)
Vagyis, jobb ha beosztod az időt, és nem úgy csinálod, h 40 perc az egyikre. 5 perc a másikra.

Ez után, beszedik a feladatokat.

Második rész:(erre 75 perced van, igyekezz, hogy 35 perc alatt végezz egy feladattal)
Kapsz egy másik feladatlapot, amin lesz két levélkiírás, a szokásos módon.
Annyi a különbség, az átlaghoz képest, hogy ez lehet egy blog-bjegyzés, egy hivatalos levél, vagy baráti levél is. Vagy egy esszé. Nem csak hivatalos és baráti levél.
A levél témáját könnyen fel lehet ismerni, meg lehet érteni.
Ha mondjuk 4 támpontból egyet nem értesz, akkor a másik háromról írsz bővebben, hogy meglegyen a 200 sor.

Itt tényleg azt mérik le, mit tudsz.
Nekem nem hiányzott a szótár a vizsgán, meg lehet oldani nélküle.
Előzmény: vanil (1528)
s.ada- Odin Creative Commons License 2009.11.10 0 0 1529
Tudtok nekem ajánlani angol gazdasági középfokú nyelvvizsgát? Amelyik nem annyira nehéz...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!