Keresés

Részletes keresés

Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15076

Izompólyát hogy nyújtod az izmok nélkül? Ez olyan kamu szöveg, mint a mélyhátizom erősítés, csak óvatosan, hogy minden más körülötte levőt véletlenül se erősítsünk, mellesleg azt se.

Ez a fórum már ott tart, hogy a mckenzi tornát is jobban tudod.

Attól, hogy valakinek bármilyen betegsége van, még ugyanúgy reagál az izma a dolgokra.

Ha a jógától rugalmas, hajlékony, gyors, robbanékony leszel, akkor csináld, ha stabilizálni akarod a testtartásod, akkor súlyzózz.

Az a schroth terápia is egy szekta ás egy piramis játék keveréke. Egyetlen orvos sem ismeri el, csak a gyógytornászok, akik fizettek érte.

Egy 14 éves simán leszűri ezeket.

Előzmény: Törölt nick (15075)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15075

Van a SOTE és azon belül a különböző karok.

Az orvosi karon belül is egy ideig u.azt tanulják, majd szakosodnak.És akkor mi van? Semmit nem von le az értékükből.

Egy jó gyógytornász a diplomával nem fejezte be a tanulást, folyamatosan képzi magát, nemcsak itthon, külföldön is.

 

Dubi Annát, egy 18 éves egészséges lányt állítod itt mintául a gerincbetegeknek, mondván, hogy ő felhúzott 60 kg-t. 

Dubi Anna azt tudja, hogy hogyan kell egy egészséges és fiatal testet edzeni, abban viszont nem jártas, hogy mit kell tenni egy megroggyant gerinccel. Miért érdekes az, hogy 14 éves lányok tanítják a fitneszt? Jaj, mennyi mindent tudtam én 14 évesen! 

Nyilvánvalóan nem a kis súlyokkal van a baj, de te 60, sőt 300 kilóról beszéltél.

 

Minden mozgás jót tesz.Aki annyira szarul van, hogy a klóra négykézláb mászik ki, annak álom lehet a séta. Minden mozgást az állapothoz kell mérni.

A súlyok emelgetése valóban növeli az izomtömeget, de attól még nem leszel rugalmas, hajlékony, gyors, robbanékony...

 

Az smr henger pedig nem az izom nyújtását szolgálja, hanem az izompólyáét, az az áttetsző burok hajlamos guzsba kötni az izmot.

 

A jógaoktatók lehet, hogy súlyt is emelnek, sőt lehet, hogy sétálnak, futnak, bicikliznek, úsznak is. Miért ne?

Tarthatna fitnesz órákat is, hisz azt is fizetik, de ő jógaórákat tart. Néhányuk korábban fitnesz edző volt.

 

Előzmény: Dávid1224 (15073)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15074

Áhhh, ez nagyon jó!!!

Előzmény: Törölt nick (15072)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15073

Mivel sokan olvassák ezt a fórumot, azért leírom az igazságot.

A gyógytornász és az ápoló 3 évig ugyanazt tanulja, nem értem sokan miért várják a csodát tőlük.

Sajnos a séta, a futás, a biciklizés a jóga, az úszás még mindig nem erősít, ha valaki lát egy izmos jóga oktatót, ő is fitnesz terembe járt.

És akkor miért tart jóga órákat? mert fizetnek érte.

Ha valaki fél felemelni 3kg ot, akkor kezdje kevesebbel. Csak rá kéne keresni, netalán kipróbálni, hogy a legjobb hátedzés az ülve lehúzni a kezünkkel rúdat, abszlút nem terheli a gerincet.

Ha gerincferdülése van, az se a világvége, a gerinc alapból nem egyenes.

Az smr hengert is a sportolóktól vették át. Az izom olyan, ha nyújtjuk szál irányba, akkor erre merőlegesen összemegy, ha merőlegesen nyújtjuk, akkor szálirányba megy össze. Ennek élsportban van értelme, ahol naponta több edzés is van, átlagember simán tudja nyújtani az izmát, ha pedig az ellentétét akarja, edzéssel lehet vastagítani és így rövidül, feszesebb lesz.

Lehet szidni az egészségügyet, de aki megvetéssel tekint a sportra, a segítségre, mert rengeteg oldal ingyen megmutatja, hogy kell használni a fitnesz gépeket az meg is érdemli.

Ez a fórum megy vagy 15 éve és szerintem én írtam elősször, hogy hasznos a fitnesz terem, egy valamit ez is elmond.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15072
Előzmény: Törölt nick (15071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15071

Ez hogy néz ki? Tudsz egy linket adni?

Előzmény: Törölt nick (15070)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15070

Az a baj ezzel a hengerrel, hogy nem hagytak egy vájatot a csigolyának, a cél pedig a gerinc melletti izom kéne, hogy legyen.Kellemetlen, ahogyan ezek a bordák, dudorok hengerelik a csigolyát. A combra, fenékre jó.

 

Előzmény: Bubuca (15069)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15069

Hátnál talán még az lehet a henger előnye,hogy be tudod lőni könnyen,hogy pontosan hol akarod kimozgatni jobban vs a homorításnál vagy hídnál kicsit kevésbé. De unalmas tevékenység..az tény:)Én a henger nélküli nagyobb homorításnál érzem,hogy hol vannak a kis scheuermannos merevebb szigetecskéim - ott ellazított állapotban látni is hogy egy csigolya kijjebb áll..a teve pózhoz megvan a púp is :-))

Előzmény: Törölt nick (15066)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15068

A hengerrel való kinzás tényleg végtelennek tűnik..amikor már kezdek fellélegezni a 10. húzás után (pl vádlinál..úgy,hogy egyik láb a másikon van nehezéknek és húzás közben kicsit jobbra balra is forgatom)...akkor jön a gyógytornász-pilates edző és ránehezedik. Na akkor kb csillagokat látok:)de megéri..mert utána sokkal jobb.

 

Hengerezésre igyekszem úgy rávenni magam..hogy a tv nézés alatt a reklámidőben csinálom...igy visszatérően eszembejut..és nem maradok le semmi érdekesről.(látszik,h nem vagyok nagy TVs, na:)

Előzmény: Törölt nick (15066)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15067

Nekem az ellipszis trainer valamiért problémás - de ha csak mozogni akar az ember..es nincs gerinceredetű gondja..miert ne..

Előzmény: Törölt nick (15065)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15066

Gondolom, egyrészt azért mondják, mert míg hengerelünk, pl.lábat, feneket,tartani kell magunkat és már ezzel is a core izmokat használjuk.

Másrészt lehet, hogy igazuk van abban, ha fellazítjuk a fasciát jobban működik az izom.

 

A lényeg, hogy én nagyon utálom.😕 Olyan, mint egy inkvizíciós eszköz.

Előzmény: Bubuca (15064)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15065

Tevepóz... hova kerültem???

 

A sírollerhez mit szóltok? Dettó mint a sífutás, csak ez ishazánkban 4 évszakos dolog.

Az egész testet átmozgatja, gyakorlatilag olyan mint az ellipszis tréner.

 

 

Előzmény: Bubuca (15064)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15064

Azt hiszem, ezt a tevepózt beveszem a gyakorlatlistába.:) köszi. Érdekes,hogy a gyógytornászok mindig a hengerezést mondjak a középhát mobilizálásra..pedig ez vagy a híd nagyobb hatásfokúnak tünik:)

 

Előzmény: Törölt nick (15055)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15063

Nem tűnik rossznak...

Előzmény: Törölt nick (15062)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15062

Érdekes!

 

És ez de durva. Felfújható nyakemelő, mint az afrikai nőknél a gyűrűk.

http://www.gyogytermekek.hu/kiromed-nyakcsigolya-nyujto-parna-p157969

Előzmény: kacsaXD (15058)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15061

A csak kézzelhúzós verzió lett volna az igazi, de ahhoz izom is kellett volna, így maradt a majom verzió. De lefelé! :))) Igazából azért mentem csak fel a csigáig, hogy jó sokat jöhessek le úgy mint a cirkuszban szokás, csak kézzel kapaszkodva. A bordásfalon lógás is jó volt amíg nem kellett lábemelést csinálni. Aztán hirtelen nagyon nyomni kezdett mindenhol. Fujj.

Előzmény: Törölt nick (15060)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15060

Elkerülni nem engedték, hiába mondtam, hogy inkább a rúd.

Valahogy sosem találtam a kötelet a lábamnál, inkább csak csüngtem.

Előzmény: Törölt nick (15057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15059

Ja, ez a hátvarázsló. Én nem használtam, de Umea igen, azt mondta, hogy neki nagyon használ.

Előzmény: kacsaXD (15058)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15058

http://www.gyogytermekek.hu/gerinc-doktor-hatnyujto-pad-gyvfl01-p157769

 

Ehhez mit szóltok , egy hete vettem egy ilyet.

Előzmény: Törölt nick (15055)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15057

Az volt a kedvencem, mindennél jobban szerettem. :)))Tipikusan az a szer amit a csajok nagy ívben elkerülnek.

Előzmény: Törölt nick (15056)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15056

Én a kötélmászást utáltam.

Előzmény: Törölt nick (15053)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15055

Lehet, hogy neked nem jó a fekvésből való homorítás.Próbáld meg a tevepózt, az barátságosabb, mint a jógahíd. (Egyébként a Bene nagy kedvence).Ide beszúrom a menetét, hogy ne kelljen keresgélni.

A csónaknál a lábtartás 45 fokos.

 

Amióta van ez a Mckenzie, sokan azt hiszik, hogy az a kobra, pedig nem.A kobra nem a kézzel való feltolás, hanem belegzésre, hátizomból való felemelkedés, vállakat jól hátra kell húzni, majd kézzel kell kitartani a pózt.

De valóban nem mindenkinek jó.

Én a jógahídnál úgy csalok, hogy alattam a fitball, így nem esek pofára.😄

Egyébként minden gyakorlatnak megvan a menete és ezt az oktatók meg is mutatják.

Pl.egy kezdő úgy próbált fejenállni, hogy letette a fejét és a tenyereit  majd megpróbálta magát lendületből felvinni, felrúgni.

Az oktató elmagyarázta, hogy a felkarját tegye a földre, lépkedjen előre, majd mikor egyenes a gerinc, húzza fel a lábait.A hídnál is ez a helyzet, a hát meghajlítására is kell koncentrálni nemcsak a derékra. Milyen egyszerű volt ez gyerekkorban.

 

Szóval nem véletllen, hogy a profi jógások izmosak 

Előzmény: Bubuca (15054)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15054

Ez klassz,ez a 10es lista - Pont par hete kezdtem kipróbálni 15 év kihagyás után,hogy tudok- e hidat. Hát ha láttál szánalmas próbálkozást..na ez még azt is alulmulta:) pedig 15 éve állásból ment..és simán tudtam kezet vagy lábat emelni. Most csak úgy tudtam elindítani,hogy kézfejjel az ágy oldalába kapaszkodtam hogy ellentartsak és több mint egy méter volt a kezem meg a lábam között. Az ágy tetején próbáltam hogy ne legyen nagy gáz ha fejreesek:)). Viszont nagyon jót tet mind a nyaki mind a gerinc felfelé migráló protruzioimnak..szóval most lelkesen gondolkodom,hogy milyen homorítós dolgokat érdemes még bevetnem ezen kívül ..a kobrára teljesen rezisztens vagyok..

Láttam,hogy hídból lehet olyat is,ha már elég erős vagy..hogy kicsiket rugózol a kezeden.

Csónaknál az a kérdés hogy ideális esetben hány fokban kéne hogy álljon a láb a földhöz viszonyítva? 

Előzmény: Törölt nick (15052)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15053

"Be kellett hajolni a két szék közé és felkaron külső részén támaszkodva..."

Ezt tornaórán nyújtónak hívják. Nagyon utáltuk, mindig attól féltünk, hogy beesünk a két karfa közé, inkább a gyűrűn lógtam amit csak én nem utáltam, mindenki más igen. :)

Előzmény: Törölt nick (15052)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15052

Én is úgy gondolom, hogy Yjengar az okot célozza a rotáló ászanákkal.Bene sem kifogásolja mindegyiket, a filmjében be is mutatja, hogy mi ellen van, amikor egyszerre hajolsz és rotálsz.

Pontosan azt írtad le, ami velem történt, még a kezdetekben, amikor még nem tudtam a ferdülésről.Piszokul fájt a bal csipőm, az mr nem igazolta, de ott volt az ágyékon a jobbra konvex scoli, amiről még nem tudtam.És akkor jött az Yjengar, rotáltunk rendesen.Soha többet nem fájt a csípőm, mintha nem is lett volna.

A fejenállástól, gyertyától megkíméltek a nyakam miatt, de azért adtak helyette más feladatot.

Odahozott két széket, hogy na akkor te ezen állsz fejen.Rávezetett a hogyanra. Be kellett hajolni a két szék közé és felkaron külső részén támaszkodva...Volt amit nem tudtam megcsinálni csak néhány másodpercig, ilyen a csónak, bitang erős hasizom és jó egyensúlyérzék kell hozzá. A core izmokat erősíti.

Ja, be is teszem ide Gauranga rövid kis írását, de főleg annak szól, aki itt azt sugallta korábban, hogy ebben a mozgásformában nincs izomerő:

http://www.jogapont.hu/cikk/0000000536/core-erosito-gyakorlatsor-10-percben/#.V-lSI8t_TqB

 

 

 

Előzmény: Bubuca (15051)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.27 0 0 15051

Nos,ha 4 év alatt nem lett sokkal nagyobb a prortuzio és romlottak a tünetek - akkor valószínüleg jó ászanákat választasz:) Bene vs Yjengar valahol ott lehet az igazság,hogy Yjengar jógájával az igazi "root cause-t" próbálja befolyásolni .(nem tudom megítélni a hatásfokát).mert ha az ember nem dolgozik ellene az asszimetriáknak,akkor a sérvet kiválto tényező marad - hiába nem csavar az ember..meg kiméli..csak idő kérdése és az egyenetlen terhelés megteszi hatását. 

Nem véletlen, hogy azt is megfigyelték,hogy igen sok esetben ha a nagyobb ferdülés pl jobbra konvex akkor bal csipő jobban kopik(gyengébb) és jobbra terhelődik jobban a porckorong..(gondolom itt számít,hogy hány kanyar van)vagy ha scheuermann kapcsán egy szakasz merev akkor alatta felette túlmozgás és sérv lesz. Es mivel a scheurmann is hozza a ferdülést..az irány is adódhat..

Kivéve ha a kötőszöveti rendszer elég erős a sikeres kompenzáláshoz.ami máshol nem okoz gondot..de a statisztikákat hallva..ebben a csapatban nincsenek nagyon sokan;(

Néha én is unom az ilyen-olyan tornát...de a limitáltságot/fájdalmat még jobban..

 

Előzmény: Törölt nick (15049)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15050

Ja, az lenne a legjobb, a működő gyógymód, nincs is más választásom, mint ezt keresni, még senki sem akart műteni.

Előzmény: Bubuca (15048)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15049

Sejtettem, hogy rá gondolsz, vaszisthászana (oldalsó deszkapóz), a tornában plank.

 

Hát is bevezethetnék ezeket a gépeket, sokkal jobb lenne, mint corzettben lenni 23 órát naponta.

Én minden nap végzek rotációs gyakorlatot.

Egyszer amikor a medencém rögzítem és a hátam rotálom ki, másodszor amikor a hátam rögzítem (a padlón) és a derékrészt forgatom el.

Épp az általad és a cikkben említett cél miatt.

De azért sérvnél, csigolyaelcsúszásnál....hát, nem csinálnám.

Tudom, hogy Yjengar gurunak az volt a véleménye, hogy a csavarással helyre lehet tenni a sérvet, emiatt Bene nyíltan támadta, mondván, hogy elnyírja vele a sérvet. Ha csak a logikát nézem, Benének adok igazat.Viszont az élet Yjengart igazolta, 96 évesen még fejenállt.

 

Tornát csak addig a rövid ideig csináltam, amíg gyógytornászhoz jártam.Nem áll hozzám közel. Elég kevés tornagyakorlatot tudok fejből.

Gyerekként a Delly féle könyvből jógázgattam, ezért az ászanákat viszonylag ismertem, csak fel kellett elevenítenem.Persze fontos volt, hogy helyesen hajtsam végre  ezért úgy egy éven keresztül hetente 1x2 órát Yjengarékhoz jártam.

Kb. négy éve csinálhatom.

 

 

 

Előzmény: Bubuca (15048)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15048

Bocsi,az oldalsó plankra gondoltam (vasithansana). Dr loren fishman kutatása - de úgy néztem ott is elsősorban c alakú idiópátiásakat nézett viszont egészen 85 évig...

Jó kèrdés,hogy mennyit alakul a tudomány az új generációnak - azt hallottam gyógytornászoktól,hogy gyerekeknél scheuermannal is nagy sikerejet értek el hengerrel..de ugy hogy napi 2-3 szor is használták egészen sokáig..mert olyankor ez meg a csontosodásra is hatással volt.

A témában utolsó gondolat még..úgy tünik az általam problémásnak tűnő rotáció is beválik..merthogy pl a ferde hasizmot remekul tudják asszimetrikusan edzeni vele - erdekes eredmenyeket szedtek össze ezen a linken is:

http://www.scoliosis.org/forum/showthread.php?8976-Torso-Rotation-Strength-Training-for-Scoliosis

Azt hiszem..abban nagy igaszság van,hogy jó gyakorlat van dögivel..csak tudni kell kiválasztani mi működik igazán mielött még halaszthatatlanná válik a dolog valami műtét vagy egyéb gond kiséretében..és ez néha hosszas kisérletezéssel jár:((te hány éve is csinálod már a tornát?

Előzmény: Törölt nick (15045)
Lujzi2002 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 15047

Szia!

Én nem használok spéci párnát, próbáltam de rosszabb volt. November 10-én megyek állapot felmérésre, és akkor kapok új gyógytornát. A háziorvosom mondta, van olyan lehetőség hogy gyógytornász 2*15 alkalommal kijön hozzám, csak szakorvosi vélemény kell hozzá. Holnap megbeszélem  az orvosommal. Én mindenben az orvos által javasolt terápiát követem. Én is megpróbáltam az alternatív terápiát 10 hónapon keresztül, de nálam egyáltalán nem vált be. Tüneteket ideig óráig csökkentette, és rengeteg pénzembe került.

Előzmény: malvin27 (15046)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!