Keresés

Részletes keresés

Utolsó Muhi kán Creative Commons License 2017.04.11 0 0 492

A csuda vigye el, életem első (zománcos) nyeles vasedényem nyele letört...

Zsolnán vettem '83-ban, később Szlovákiában vettem még vagy 4 félét, de fedőből elég 3 féle...:}}

Mindegy, a családnak az lesz a húsvéti ajándék, hogy visszaragasztom a nyelet( ha sikerül)...:}}}

 

Amúgy kutya baja, pedig használtuk eleget...

ZsuR Creative Commons License 2017.04.10 0 0 491

Meg az is lehet, hogy en is!!! Regen sutottem palacsintat!

 

Előzmény: katimanó (490)
katimanó Creative Commons License 2017.04.10 0 0 490

már alig várom hogy kipróbáljam. Holnap biztos megcsinálom

Előzmény: ZsuR (488)
ZsuR Creative Commons License 2017.04.10 0 0 489

A csirkemell es az omelette elso sutes!!!  Es semmi nem ragadt le benne...

 

Itt a video rola:

 

https://www.youtube.com/watch?v=N1Cd5Jb0Z5k

Előzmény: ZsuR (473)
ZsuR Creative Commons License 2017.04.10 0 0 488

Igen - eleg.  Sot... az egyiket elboktem - es egy acelgyapot sikaloval kisikaltam.  Nem karcolodot - es utana ugyanezt tettem. Vekony reteg olaj bele, ovatosan melegiteni, attorolni es kihuteni... tokeletes.

 

 

Előzmény: katimanó (487)
katimanó Creative Commons License 2017.04.10 0 0 487

Ma megérkezett a de Buyer palacsintasütőm!!!! És egy picurka blini sütő is :-) . Elmondanád te hogy avattad be? Olvastam utána, ott azt írták, hogy olajat pár mm-t önteni bele, felforrósítani, benne hűlni hagyni és lehet használni. Tényleg ennyi elég lenne? köszönöm

Előzmény: ZsuR (483)
piul Creative Commons License 2017.04.06 0 0 486

Köszike

 

Előzmény: ZsuR (485)
ZsuR Creative Commons License 2017.04.06 0 0 485

Ez valami csodalatos darab... de az ara is az - nem veszek ilyen dragat. Nem hiszem, hogy tizszer annyi tud - mert az ara kb tizszeres a Lodgenak es a hasonlo mezei ontottvasnak.

 

Előzmény: piul (484)
piul Creative Commons License 2017.04.05 0 0 484

Sziasztok! 

Staub öntöttvas edényekről tud valaki infót mondani, megéri az árát? 

Használ valaki otthon ilyen vasedényt? 30cm-es kerek edényen gondolkozom. 

Német webáruházakba olcsóbb, mint itthon. 

Üdv

ZsuR Creative Commons License 2017.03.30 0 0 483

Nagyon szivesen.  Szeretem - jo hasznalni, jobb mint a teflon bevonatosak...

Előzmény: katimanó (482)
katimanó Creative Commons License 2017.03.30 0 0 482

Köszönöm hogy válaszoltál. Ezt néztem ki én is akkor. Hamarosan be is szerzem. 

Előzmény: ZsuR (481)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.30 0 0 481

Előzmény: katimanó (480)
katimanó Creative Commons License 2017.03.30 0 0 480

Szia! Most találtam a bejegyzésedet. Régóta keresgélek hasonló edényeket és nagyon megörültem, hogy feltetted és a tapasztalataidat is megírtad. Engem most a palacsintasütő érdekelne. Megnéztem a termékeket, ot kétféle palacsintasütő van, olcsóbb és drágább. A tied melyik?

Köszönöm, ha válaszolsz.

Előzmény: ZsuR (473)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.28 0 0 479

En is azt szeretem - online vettem... 

Előzmény: H0ri60 (478)
H0ri60 Creative Commons License 2017.03.28 0 0 478

Tisztelettel érdeklődöm,hol tudok olyan vook-ot venni?A második érdekelne...

Előzmény: ZsuR (473)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.10 0 0 477

Megmertem - 2 mm

Előzmény: zalber (474)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.08 0 0 476

Iron

  • Advantages: Good conductivity: uniform distribution on the bottom and the skirt; traditional; sturdy; micro-roughness on the metal’s surface: enables seasoning (natural anti-adhesion). Iron favours the Maillard reaction.
  • Composition: Natural material made of iron. Iron used: EN 10130 DC01
  • 2 types of iron used by de Buyer:
    • White sheet: "classic" iron
    • Blue sheet: blue sheet blued on the surface with a thermal treatment. Natural colour, no coating. This thermal treatment makes the metal more resistant to oxidation.
  • Magnetism: Extremely magnetic, no sandwich bottom. Only ranges that are thick enough are compatible with induction (at least 2mm thick)
  • Specific features: Change of natural colour following contact with heat. It turns blue, purple.
  • Functions: Sear, brown, grill.
  • Food cooked: Red meat, omelettes, fish, crêpes, potatoes, vegetables (except tomatoes and other foods with an acid taste).
  • Reminder of ranges and compatibility with heat sources:
    • Mineral B Element, white sheet (all hobs including induction)
    • Carbone Plus, white sheet (all hobs including induction)
    • Force Blue, blue sheet (all hobs; induction at moderate temperature)
    • La lyonnaise, blue sheet (all hobs except induction)
Előzmény: ZsuR (475)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.08 0 0 475
Előzmény: zalber (474)
zalber Creative Commons License 2017.03.07 0 0 474

Szia, pár napig nem jártam erre. Látom van a készletedben mindenféle darab. Egyelőre én még csak serpenyőben gondolkodom, ami a második, harmadik és negyedik képeden van olyat fogok elsőre venni, illetve mellé még kipróbálom az öntöttvas serpenyőt is. A szénacél serpenyőid neked milyen falvastagságúak? 1,5 mm falvastagsággal találtam már több helyen is, de azt kissé vékonynak éreztem fogásra. Inkább kiadom a több pénzt érte csak legyen kellően vastag. 

Előzmény: ZsuR (473)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.03 0 0 473

No akkor megmutatom milyen serpenyoim, labosaim vannak... mert en is vegigjartam a lehetosegeket - sokszor elboktem :)) dologokat, es meg biztos fogok is... de... az eredmeny finom etel - es kevesebb veszelyes anyag a szervezetben.  Megeri... a szenacel es az ontottvas orok eletuek - a zomanc bevonatos kell, de ha lepattan, annyi.  Abbol egyet mar elrontottam, kenyeret sutottem benne - nem teszem tobbet.

Ez volt a legolcsobb kek acel - tokeletesen mukodik, amire vigyazni kell, ne fozzek benne savas etelt.

Ez is kek acel - de dragabb volt... elso alkalommal tokeletes palacsintat sutottem benne.

 

Itt a tobbi szenacel - eleg dragak voltak, de megertek. A bejaratasuk egyszeru volt, ket ujjnyi olajjal kellett kozepesre melegiteni 20 percig - az elson latszik meddig volt az olaj... nem egett oda sem a csirke, es a tojast lehetett "razni" benne.

 

Es az elnyuhetetlen ontottvas!!! Imadom oket!!! A tuzhelyen, a sutoben, sot!  A grillen is hasznalom.

 

A zomancost is szeretem - mig a bevonat nelkulit lehet eloheviteni amennyire csak kell (kenyer sutesnel) a zomancost nem szabad... olajban sutesre is kivaloan alkalmas - szepen es egyenletesen melegit - no meg az osszes savas etel...

 

A rozsdamentes sokmindenre jo - es sokmindenre nem... pl a tojas... bar talaltam egy olyan modszert, amivel lehet rantottat sutni rozsdamentesben!!! :))...de, a minoseg nagyon fontos.  Gyenge minoseggel csak csalodas lesz.

 

Wokot eleg ritkan hasznalok - bar tokeletesen lehet benne sutni olajban - ket felet vettem, az egyiket nem szeretem... a masikat viszont nagyon.  Az elsot talan egyszer ha hasznaltam - nem a kedvenc, de a masodikat szeretem.  "Kezre all" nagyon.

 

Előzmény: zalber (472)
zalber Creative Commons License 2017.03.03 0 0 472

Köszönöm a tapasztalataid megosztását. A teflon edényeket már én is száműztem korábban, a rozsdamentes acél egész jól bevált, viszont kellene mellé valami amiben ha sütök tojást, csirkét, stb. az kevésbé ragad le. Akkor jött az ötlet, hogy kipróbálom a öntöttvasvas serpenyőt és miközben azokat kerestem, bukkantam rá a szénacél serpenyőkre. Lehet, az lesz kipróbálom mindkettőt és majd a használat eldönti, hogy melyik válik be számomra jobban. A szénacél serpenyők esetén találtam 1,5 - 2 - 2,5 - 3 mm falvastagságút is, érdemesebb minél vastagabb falút választani? Azt, hogy ezek milyen minőségűek nem tudom, de többnyire nevesebb gyártók termékei, nem is nagyon találtam névtelen szénacél serpenyőt, vagy csak nem kerestem eléggé. Öntöttvas esetén viszont a neves gyártók termékei mellett számtalan helyen fellelhetőek jóval olcsóbban "névtelen" termékek is, és ahogy már több helyen olvastam minőségben azok is teljesen rendben vannak.  

Előzmény: ZsuR (471)
ZsuR Creative Commons License 2017.03.02 0 0 471

Mind a kettot hasznalom - de... nem tudnam leirni azt, miert mas, hogyan mas.

 

Azt hiszem sok fugg attol, hogy milyen minosegu a szenacel serpenyo.  Az ontottvasnal nem erzem - de szenacelnal igen.  Aztan lehet, tevedek.


Van egy serpenyom ami szemtelenul olcso volt - gombolykes az alja, indiai edeny - nem alkalmas tojas sutesre vagy palacsinta sutesre.  De... jo benne fozni.  Nem kellett kiegetni.

 

A serpenyo - szenacel - harom van.  Az egyik egy altalanos hasznalatu - igy arultak - es a "bejaratas" egyszeru volt.  Az elso alkalommal sikerult ragadas nelkul sutni benne csirkemellet.

Van egy palacsinta suto - kek acel - szinten jol mukodik, ami orom, nem kell teflon bevonatut hasznalnom.

Aztan a legnehezebb feladat, tojasrantotta!!!  Nem egyszeru ha a tojast kavarni akarom - de ha omelettet vagy tukortojast sutok, tokeletes.

 

Szeretem hasznalni oket - mar evek ota nincs teflonom.

Előzmény: zalber (470)
zalber Creative Commons License 2017.03.02 0 0 470

Sziasztok!  

 

Mi a különbség a bevonat nélküli öntöttvas és a húzott szénacél edények, serpenyők között sütés-főzési szempontból? Aki mindkettőt használta megosztaná a tapasztalatait? A húzott szénacél simább polírozott felülete az előnyösebb sütés közben? Vagy megfelelő kiégetés esetén ennek nincs jelentősége?

ZsuR Creative Commons License 2017.02.20 0 0 469

A bevonatos jo a savas etelek keszitesere is - a nem zomancosban erzek kicsi vas izt.

 

A nem zomancost, naturt sutesre hasznalom legtobbszor, ha mar elegge oreg akkor meg tojast, palacsinatat is tudok sutni benne.  Sot... kenyeret is sutok benne.  A zomancos erre sem jo, mert az edenyt fel kell forrositani mielott beleteszem a kenyeret.

A naturt jo felheviteni mielott a zsiradekot beletesszuk.

A zomancost nem szabad uresen felheviteni, mert art a zomancnak.

 

Kell mind  a ket fajta - es ha tudod hogy hogyan tisztitsd a naturt, hamar nonstickke valik.

 

Előzmény: klarissza51 (467)
beetee Creative Commons License 2017.02.20 0 0 468

Mire szeretnéd használni?

Mert a natúr jól előkészítve és beletanulva a használatába örök élet plusz egy nap.

A zománcossal kevesebb macera van tisztítás, beavatás (nem kell) tekintetébe, de ha megsérül, akkor nem igazán lehet javítani a bevonatát.

 

Előzmény: klarissza51 (467)
klarissza51 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 467

üdv Mindenkinek! Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy a natúr öntöttvas, vagy a zománcozott öntöttvas edények a jobbak? Másik kérdésem: hol lehet megvásárolni (olcsóbban) ezeket? 

ZsuR Creative Commons License 2016.12.18 0 0 466

Nekem is van - zomancos is, meg nem zomancos is.

A zomancos idovel serul... nalam mar idovel van.

A menymenek most vettem egyet - 85 dollar... ez 31 amit betettel.  Hasznalni nagyon szeretem.  Van labosom is, 6 quart, es 3.5 guart... (ez lehet ami a kepen van).

A menyem nagyon orult neki!!! :))

Előzmény: Boar... (465)
Boar... Creative Commons License 2016.12.18 0 0 465
ZsuR Creative Commons License 2016.03.30 0 0 464

Hat meg mikor tele van es akkor akarod felemelni! :))

 

De hat pont ez a jo benne.  Csodalatoas a hoelosztasa es tarolasa... szeretek benne fozni.

Előzmény: Hepci (463)
Hepci Creative Commons License 2016.03.30 0 0 463

Most vett ilyet a párom.

Olyan nehéz a fedele, hogy amikor meg akartam nézni a benne fővő sonkát, azt hittem, leragadt. :)

Előzmény: ZsuR (461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!