Keresés

Részletes keresés

Frajti Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79324

De jó ára van most :) Hogyhogy el is adod rögtön?

Előzmény: Longboat (79323)
Longboat Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79323

Egy a linkelt példányhoz nagyon hasonló pár kesztyűnk már van, az mínusz sokban is jó nekem is, a gyereknek is, pedig mindketten igencsak fázós kezűek vagyunk. Ma reggel is abban indult el a gyermek edzeni, az utcánkban -6 volt, de Isaszeg környékén bizonyára hidegebb van. Majd megnézem a kezét, amikor hazaér, de nem szokott panaszkodni.

Előzmény: SzeZo (79322)
SzeZo Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79322

Van egy pár Pearl Izumi kesztyűm, két éves.

0 fok felett kiváló, de a héten, -9-nél (de már -5-nél is) bele kellett tuszkolnom egy másik, vékonyabb kesztyűt.

Ha megérkezik az általad linkelt, megnézném. Bár így, képen eléggé hasonlít a mostanira.

Előzmény: Longboat (79321)
Longboat Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79321

És megoldottad a téli kerékpáros kesztyű kérdését? Csak azért kérdezem, mert pár nap múlva lesz egy pár felesleges ilyen új kesztyűm L, vagy XL méretben:

 

http://www.sealskinz.com/UK/outlet/kj991-winter-cycle-gloves-black.html

 

A forint árát majd kiszámolom, mert pár napja - amikor rendeltem - egy kicsivel még olcsóbb volt, mint most.

Előzmény: SzeZo (79320)
SzeZo Creative Commons License 2014.02.01 0 0 79320

Szerdán voltam rheumatológián, mert a jobb mutatóujjam nem igazán tudom használni. Fáj az utolsó ízületnél. Az első mondat az volt, hogy vén vagyok, megkopott. Aztán meg az, hogy óvni kell a hidegtől, mert az árt neki a legtöbbet.

Sajnos akárhogy is óvom, az én mancsom nagyon fázós - éppen az ujjaim felől. Ha a többi ujjam is követi a "példát", akkor pár év múlva kihullik a kormány a kezemből.

Előzmény: Galabor (79319)
Galabor Creative Commons License 2014.01.31 0 0 79319

Köszi, majd megpróbálom esetleg a többi programot is. A fázásról: nekem a kézujjaim nem szokták bírni, de olvastam nemrég, hogy egy laborkesztyűt (sima vékony gumikesztyű) véve a thermo kesztyű alá jelentősen javul a hőszigetelés és tényleg bevált. Izzad ugyan a kezed a gumikeszyűbe, de egyáltalán nem fázik, legalábbis 1 óráig simán bírtam azt, amit korábban nem. 

 

Előzmény: Holgery (79313)
rinceWIND Creative Commons License 2014.01.31 0 0 79318

Akkor még kicsit gyúrok jövő tavaszig.

Előzmény: papirusz8 (79315)
Sasi123 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 79317

A visszafelé Esztergom felé van :))

Előzmény: papirusz8 (79315)
SzeZo Creative Commons License 2014.01.31 0 0 79316

Épp kinéztem az ablakon, amikor a 11-esen húzott Békás felé a csapat(ka). Nekem úgy tűnt, nem voltatok hatvanan:-).

Előzmény: papirusz8 (79315)
papirusz8 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 79315

A Flórián téri csapat a múlt vasárnapi mínusz hatban rekord tempót ment visszafelé (fáztunk).

Előzmény: rinceWIND (79314)
rinceWIND Creative Commons License 2014.01.30 0 0 79314

Valamint, hogy majdnem a teljes választék fel legyen vonultatva, én a Sports-tracker-t használom.

Hasonlóan pontatlan, mint a másik kettő, csak nekem a kezelő felülete jobban bevált, biztos, mert csicsásabb, azért. Mindent tud, ami kell, plusz Bluetooth-os pulzusmérő is csatlakoztatható. Ami további pozitívum, hogy letölthetőek a GPX fájlok, és akár Stravára is feltölthetők.

 

Edzésről szólva: Amilyen lassan indult munkailag az év, nagy naivan azt hittem, hogy simán 1000 km felett leszek már januárban (laza, 50-60-akat tekertem a szigeten), de teljesen kiestem a ritmusból, mert nyakamba zúdult egy csomó munka. Aztán a múlt héten, amikor a végigdolgozott hétvége után végre lett volna két szabadnapom edzésre, addigra megbetegedtem. Az influenzában az egyetlen pozitív, hogy az átlagnál sokkal gyorsabban hajtja át a tápanyagokat rajtam, így legalább az elhízástól nem kell félnem. Folytatásként, a héten pedig csak akkor értem volna rá edzésre, amikor éppen havazott. Most meg éppen a derekam állt be, ami persze nem tart vissza a tekeréstől, csak a komfortérzetet csökkenti jelentősen. Mostanában legalább kerékpárral közlekedek, hogy ne felejtsem el a mozgásformát. Jó lenne az elkövetkező másfél hónapban annyira összekapni magam, hogy a Flórián téri csapattal el merjek indulni, ha egy kicsit jobb idő lesz.

Előzmény: Galabor (79312)
Holgery Creative Commons License 2014.01.30 0 0 79313

Esetleg próbáld ki a STRAVA nevű programot is! Az még érdekesebb, mint az Endomondo, mert ott egy jó kis közösség van, (Strava Hungary), ráadásul összehasonlítja a program, hogy ki, hol, mit tekert. Jó móka, persze most eléggé OFF szezon van, de azért még most is mozgolódnak a felhasználók. Alapfelhasználóként ez is ugyanúgy ingyenes mint a másik program. Sőt egy csomó olyan szolgáltatást nyújt alapban, amit az Endo, csak fizetősben.

Előzmény: Galabor (79312)
Galabor Creative Commons License 2014.01.30 0 0 79312

Néha idenézek, hogy történt-e bárkivel bármi érdekes, látta-e valaki egyáltalán a bringáját mostanában vagy csak a pincék sötétjében árválkodnak szegény drótszamarak. Bárcsak én is elmenekülhetnék Tenerifére pár hétre, mint a nagyok. Addig marad a lépcsőn közlekedés, fekvőtámasz stb. Kétszer már felültem januárban a bringára azért, az egyetlen pozitívuma az volt, hogy kipróbáltam az új telefonomon az Endomondo programot és nagyon bevált, szépen mutatja a szintkülönbségeket, sebességeket, el lehet menteni meg ilyenek. Nekem ez még új, eddig csak kutyaközönséges kerékpáros sebességmérőket használtam, magassági adataim nem is voltak. Na, sziasztok, tavasszal már biztos felpezsdülnek az élménybeszámolók.

voroscsaba1970 Creative Commons License 2014.01.08 0 0 79311

Sziasztok,

 

Vörös Csaba vagyok az „Engedélyezzék a Kerékpározást Szentendrén“ kezdeményezés elindítója. Sok pozítiv visszajelzést kaptam ezért gondoltam, hogy itt is nagy érdeklődésre tarthat számon.  A legfrissebb bejegyzésemet itt olvashatjátok, amiben leginkább a kétkedőknek üzennék. http://bikemag.hu/magazin/hirek/meg-tobb-nyilvanossagot-aktivitast-engedelyezzek-a-kerekparozast-szentendren-2

 

Bízom benne, hogy ezen oldal olvasói is támogatni fogják.

Közvetlenül itt tudjátok aláírni https://docs.google.com/forms/d/1Fz4PL9qfTJ9C3cqNhZpv7zVbQ-kbJOVWtGnygLihuOM/viewform

 

Köszönettel Csaba

rinceWIND Creative Commons License 2014.01.05 0 0 79310

Egy hónapja kezdtem alapozni, de aztán munka miatt le is álltam vele.

Karácsony óta végre van egy kis idő tekerni, amit a jó idő is támogat.

Nem viszem túlzásba, egyelőre napi 50-eket pörgetek a Margitszigeten, de elsején felnéztem Szentkereszt fölé is. Az elmúlt 11 napból kilencen el tudtam szabadulni tekerni. Kondizni is kéne, de ahhoz nagyon nincs kedvem.

Egyébként, inkább a sárban nyomom, mint a görgőn.

Előzmény: kisKöves (79308)
Sasi123 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 79309

Pelenkázva.

Előzmény: kisKöves (79308)
kisKöves Creative Commons License 2014.01.05 0 0 79308

Hejj,

 

Áldott Békés Boldog Új Évet, hejjj!!

 

Remélem azé' jár még ide valaki. :)

 

Én egyenlőre görgőn, futva, guggolva várom a szezonz. 

 

Ti?

tk237 Creative Commons License 2013.12.30 0 0 79307

Pénteken valaki itt a közelben (Dégről indulok) egy tekerés? Akár Siófok vagy Fehérvár is szóba jöhet.

Pál György Creative Commons License 2013.12.29 0 0 79306

Sziasztok! Holnap 10 órakor Kistarcsa Omv mögötti trafik, és indulás egy Valkó karika!

Ha van valakinek kedve csatlakozhat..

tk237 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 79305

Köszönöm a választ!

cápa69 Creative Commons License 2013.12.27 0 0 79304

Holnap délelőtt 10 óra Pécel.Hogy Valkó vagy Gomba kör még elválik. Üdv.

ave / timeslip.hu Creative Commons License 2013.12.26 0 0 79303

Ha Fehervar akkor Szingo.  (ami nekem beugrik)    Nem ismerem oket igazan, szoval ez nem igazi ajanlas, de a kozos tekereseikhez erdemes egyszer-ketszer csatlakozni, aztan meglatod magad.

Előzmény: tk237 (79302)
tk237 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 79302

Köszönöm a válaszokat. Csak azért lenne rosszabb számomra az egyesület mert hétköznapokban nem tudok a tagokkal tekerni, mert koleszos vagyok. 1 hónapban 1x jöhetek haza. Csak a szübetek lennének alkalmasak, de gondolom úgy meg nem lehet egyesülethez tartozni, ha csak a szünetek alkalmassak. De azért tudnátok fejér megyében egyesületet ajánlani? Fehérvár közelében. Válaszokat előre is köszönöm.

SzeZo Creative Commons License 2013.12.25 0 0 79301

Ez szó(tag)ismétlés. Valahogy így kellett volna: ||:egy:|| esületet.:-)))

Előzmény: Sasi123 (79300)
Sasi123 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 79300

Én inkább az javasolnám, hogy keressen egy egyesületet.

Előzmény: SonnyCrockett (79299)
SonnyCrockett Creative Commons License 2013.12.25 0 0 79299

Szia Kornél!

Neked is boldog karácsonyt! Figyeld a fórumot és csatlakozz a közös tekerésekhez. Jó lesz! :)

 

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok mindenkinek! 

 

Üdv. : Sonny

Előzmény: tk237 (79298)
tk237 Creative Commons License 2013.12.25 0 0 79298

Mindenkinek boldog karácsonyt! Lehet h nem most van ennek itt az ideje és helye, de szeretnék csatlakozni az egyesülethez. Ez hogyan valósítható meg, egyáltalán lehet-e? Amatőr országútis vagyok. Üdv. : Tóth Kornél

cápa69 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 79297

Jó nagy a csend errefelé?! Minden kedves tekerésző sporttársnak nagyon boldog Karácsonyt kívánok!

totnes Creative Commons License 2013.12.12 0 0 79296

http://velo.hu/index.php?modul=blog&kod=462

A lényeg: ismét aláírásgyűjtés a 11-es út Szentendre belterületén való kerékpározhatóságáért.

Első körben elkészült egy nyomtatvány, amit itt tudtok megnézni.

https://drive.google.com/file/d/0B-OPcllrdQUNVXIzWnZaYmhhU2N3VUlzbUdUUVU3eFRpczZ3/edit?usp=sharing

A tervem az, hogy minél több kerékpárüzletbe eljuttassam. Valamint kivinném Csepelre a nagykerekhez is, mert így a vidéki üzletekbe is eltudna jutni. Elkészült egy interneten terjeszthető google-s változat is.

https://docs.google.com/forms/d/1Fz4PL9qfTJ9C3cqNhZpv7zVbQ-kbJOVWtGnygLihuOM/viewform

Az internet adta lehetőség azt gondolom nagyon hasznos lehet, mindenképpen élnünk kell vele. Szeretnék bevonni gyakorlatilag Kerékpáros Egyesületi tagokat, baráti köröket, a Kerékpáros Szövetséget, kerékpáros hírportálokat, újságokat stb. Nagyon remélem, hogy mindenki támogatni fogja a kezdeményezést. Illetve minden ötletet szívesen fogadok, ami hatékonyabbá tudná tenni a célhoz vezető utat. Kellő összefogással az első lépést megtehetjük. Nem ígérem azt, hogy februárban leveszik majd a táblákat - ez egy hosszú menet lesz, de valahol el kell kezdeni. Szerencsére egyre többen vagyunk kerékpárosok - az idő nekünk dolgozik.
Az első nyomtatványok már a KERÉKVÁR bp- i Hattyú utcai üzletébe megtalálhatóak.

Vörös Csaba
Szerpentin Kerékpáros Klub

kicsi67 Creative Commons License 2013.12.11 0 0 79295

Kinek másnak? Neked nem szokott pulzusod lenni.

Előzmény: papirusz8 (79294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!