Keresés

Részletes keresés

Cirkusz01 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2208

Szia!  Ez most az eladásra szánt termelő család nagysága. Sajnos ettől jóval kisebbeket is el adnak termelő család árán.

 Üdv

Előzmény: Kempingez (2207)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2207

A 6-7 keret fias főleg ha táblás ilyenkor még egyáltalán nem szokványos. Előfordulhat de nem állományi szinten, esetleg néhány család. Akkinél esetleg ez mégis így van, annak akácra már hány fias van? Vagy a fa tetején nézegeti őket? 

Az telelőélelelmről ilyenkorra már természetes hogy elfogy. A gyengébb, és nyugtalanabbul telelő családok fogyasztanak többet. Telelő léputcánként 2kg a minimum élelem. Ez főleg nem télen, hanem tavaszon a fiasítás beindulásával kezd erőteljesen fogyni. 

Az első jelentősebb hordás amiről már pergetni is lehet az a repce. Ezt megelőző virágzásokról nem képesek pluszt gyűjteni, de még a szükségletüket sem. 

Nem kell ahhoz olasz vagy hibridje, hogy idő előtt elfogyjon az élelmük. Csak a  nyár végén, szűkmarkú méhész akki nem nyúl eléggé mélyen a cukroszsákba.

Egyébként ha repcére elfogy az élelem az már ideális is. A régi mézet nagyon csak kínjukban fogják felhasználni. én a frepce előtt ha van még a telelő élelemből felfedelezem. És be a fészekbe, kipucolják a mézet és az anya teli petézi a sejteket. Ez többet, ér néhány deci cukrosvíznél. 

lukiwaker Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2206

Attól függ, hogy mennyi méz van a kaptárba bár én nem rakodóba méhészkedem, de én 2 naponta szoktam etetni 3 dl-vel, hogy elhúzzam az etetést almára készülök itt a Nyírségben, (kis dopping nekik az alma akác előtt) de kifogm tolni 3 napra az etetést míg az alma nem virít, bár nekem van benn bőven méz illetve virág por átlagba 7 kereten vannak a méhek van persze gyengébb is ilettve erősebb azért írtam átlagot.

Cirkusz01 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 2205

Szia! Ez úgy lehetséges,hogy valószínű nem krajnai méh van a kaptárban. Az a fajta elég óvatos,de  ők is éhen tudnak halni. Egy egy szaki kezében. Most egy termelő családnak legalább 10 keret párt kell akarnia erősen,és benn 6-7 keret pár fiasnak kell lennie. Az verően takarás azt jelenti,hogy nem látszik  a lép amin ülnek.

Repce előtt már igényli a 3. fiókot. Azt,hogy az hova kerül az sok tényezős. Egy kezdő jobb,ha lefelé fejleszt. Vagyis a fiókot alájuk rakja.

 Üdv

Előzmény: kacagógerle (2202)
madar86 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2204

Lehet amit begyüjt fel is emésztik.

Van ahol az van 2dl szirup elég etetni naponta.

Előzmény: kacagógerle (2202)
madar86 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2203

Lehet etetni kellene kicsit nem?

 

Meg kell várni egy szaki véleményét.

Előzmény: kacagógerle (2202)
kacagógerle Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2202

A keretek ki vannak építve, viszont élelem alig van, szinte nincs is. Az az érdekes, hogy nem is serkenti őket semmivel, mégis elég nagy a fiasítás, virágpor is elég sok van bent.
Minden könyvben azt lehet olvasni, hogy akkor petézik jól az anya ha van élelem. Itt nincs élelem, mégis jól petézik...Hogy lehet ez?

Előzmény: madar86 (2201)
madar86 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2201

Tanulmányaim szerint :-D a különbség az,hogy kivannak e épitve a keretek :-) van elég élelme,és egy jó anyja.

A mostani fiasitás függ az anyától,a dajka méhek számától,az élelemtől.

Micsoda profi lettem.

 

Előzmény: kacagógerle (2200)
kacagógerle Creative Commons License 2015.04.17 0 0 2200

Sziasztok!

A jelenlegi(repce előtti) állapotok szerint mi a különbség egy kölyökcsalád és egy termelő család között? Kb. hány keret fiasnak kell lenni egyikben és másikban is? Szeretnék 3 családot venni, át is néztük pár napja. Kb. 3-4 fedett fias keret van, ami szinte a fél keretet takarja(NB). Nyitott fias is sok van, az anya is szép(átnéztük). Szerintem ezek tavalyi szaporításból valók.
Egyik méhésztől hallottam, hogy ilyenkor ha nincs 6-7 kereten fiasítás, abból nem lesz termelő család. A másik méhész azt mondja, hogy a kölyökcsalád is képes felfejlődni akácra annyira, hogy hordjon valamennyi mézet.

Mi lehet az igazság?

Köszi!

lukiwaker Creative Commons License 2015.04.16 0 0 2199

Csáó mindenkinek valaki van a Nyírségből?

madar86 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2198

Elvileg müködik legalább is videon,de ott kivették a keretet.

Youtuben németül van fent csaka neve nincs meg.

Előzmény: Kempingez (2197)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2197

Kicsit gyanús a dolog, mert ha belegondolok hogy nyári kánikullákban ennyi hőmérséklet emelkedés a napon lévő kaptárak esetén akár természetes módon is létrejöhet. A méhek igyekezete ellenére is. 

Előzmény: Jam Clerk (2195)
madar86 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2196

Mindenki magáénak tudja :-D 

Előzmény: Jam Clerk (2195)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2195

A méhészegyesületi gyűlésen is mutattak ilyesmit, csak ott magyar találmány volt, meg nem kellett kivenni fias keretet, csak egyfajta "hőlégbefújó" akármit, kb. 5-6 ezer forintos alkatrészekből összeütve, ami a kaptárba rakva, 20-30 percig keringeti a 38-40 fokos levegőt, amit a fias és a méhek még elviselnek, de az atka már nem, mert 36 fok felett lehull.

Előzmény: madar86 (2194)
madar86 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 2194

Nem tudom hol jártam,de ott nem volt cenzúra szerintem szitkozódás és a többi.Ki mit és miért úgy csinálja....

 

 

 

Valaki használja ....láttam videón egy kis fűtött szekrény beteszik a fedett fiasítást x időre és az atka elpusztul.

 

Német találmány elvileg.

Előzmény: Kempingez (2193)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.14 0 0 2193

A zöldön legfőbbképpen a moderátorok viszik negatív irányba a fórumot. Nem kizárólag formai hanem tartalmi cenzúrázással is élnek. Amely hozzászólás nem egyezik személyes nézeteikkel,  azt törlik. Pontos évekre visszamenő nyilvántartást vezetnek arról, hogy a  fórumozók személy szerint mikor és mennyi időt töltenek az oldalon. Ha ellenvéleményen vagy, követelik a nevedet. 

De amin csodálkoztunk, és megvoltunk rőkönyödve amikor azt eggyik fő emberük azt követelte  kérdezte hogy milyen társadalmi megbízatást tudok felmutatni. Már elnézést de tudtommal méhész, és nem politikai fórumra regisztráltam. 

A méhészkedésre, és nem közszereplésre vagy társadalmi szerepvállalásra adtam a fejem. Persze azt is mondhatnám röviden, hogy semmi köze hozzá. 

Egy másik szintén zöld főmumus, az aki teljesen abszurd koholt váddal illetett. Kegyeletsértéssel vádolt. 

Miért? Mert megkérdőjeleztem a fórumszabályzatuk jogszerűségét. Nos mivel az egyik, szabályt alkotó sajnálatos módon elhalálozott. Így a vádló arra hivatkozott, hogy a szabályzat az illető személyes kegyeleti emlékének viszonyul, igy a kritika egyenlő kegyeletsértéssel. 

Ez baromság. 

 

Szóval ahol a légkört ilyen emberek befolyásolják, ott nem is érdemes lenni.

 

De jellemző még hogy leiskoláznak, földbedöngölnek. 

 

Szóval mindenki a saját felelősségére dugja a fejét az oroszlán szájába.

Én a méhészkedésben a szépségét, és nem a háborúskodást keresem.

 

Előzmény: Cirkusz01 (2192)
Cirkusz01 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 2192

Szia! ezt páréve már kibeszéltük,de a ,Méhész fórumon akkor is nagyon sok értékes információ van.Ráadásul jó keresővel,és tematikus rendszerezéssel. A méhész klub is hasonló,de ott még nincs akkora tudás elérhető formában. Nem is lehet hisz nemrég alakult.

Azt,meg hogy egy közösségen,hány nem oda illő ember látogat sajnos keveset lehet tenni.Bárhol vagyok én az ő vitájukba nem folyok bele,a hozzászólásaikat el sem olvasom.Tovább görgetek.

Szóval minden netes fórumot ajánlom mindenikek aki rá ér,és fejlődni akar.

Egy közös netes ismerős írta nekem.Meg kell tanulni mi a fals kérdés,a kötözködés. Így kell olvasni némely ember írását.

 Üdv

Előzmény: Kempingez (2191)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2191

A Méhész Klubb fórumot csak ajánlani tudom, ott normális viszonyok vannak. A ződ fórum inkább a megalázásról szól, nem ajánlom, esetleg mazoistáknak. 

 

Előzmény: madar86 (2186)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2190

A rostán keresztül  a tálcásetető is feltölthető, sziruppal, vagy kristálycukorral, vízzel. Jó az nem csak vándorláskor, csupán arra céloztam hogy  később is pótolható. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Jam Clerk (2187)
henrik1513 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2189

Nagyon rendezett! Látnátok az enyémet :)     (bár ez egy régebbi kép)

 

 

Előzmény: Jam Clerk (2184)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2188

Én nem vagyok máshol, és amit eddig láttam másutt, nem is igen megyek máshová. Van itt elég jószándékú méhész ;)

Előzmény: madar86 (2186)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2187

Számomra azért tűnik alkalmazhatónak a rostaszövet, mert bár álló méhészetet szeretnék (egy ideig biztosan), de megnyugtatóbbnak érzem, ha a tető levétele után nem kapom rögtön az "első csapásmérő hadosztályt" a képembe :) A keretekre tett fólia szerintem erre nem felel meg, ha nem ragasztják oda mindenütt, a "pusztai szelek" pikk-pakk lekapják, és mivel pont a kaptárak hátulja felől jön az uralkodó szélirány, így ha van egy kis szellő, az rendszerint a kaptársor elé fújja, amit csak tud. Jobb inkább elkerülni, hogy folyton eléjük sétálgassak :)

Előzmény: Kempingez (2185)
madar86 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2186

Jól néz ki :-) 

 

 

 

 

Vagytok más forumokon is?Ami ott folyik mindenki szidja a másikat....nem semmi :-( 

Előzmény: Jam Clerk (2184)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2185

A rostakeretnek vándorlásig nincs jelentősége. 

 

Én jártam már úgy, hogy elfelejtettem feltenni a méhészkalapot. Néhány családot átnéztem mire rájöttem. 

 

A változékony időt sem kedvelik, ma igen szeles idő kerekedett. Kicsit csapkolódtak, de nem volt veszélyes, a szél miatt inkább békén hagytam őket. 

 

Előzmény: Jam Clerk (2181)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2184

Így néznek ki :)

madar86 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2183

:-D 

 

 

 

Előzmény: madar86 (2182)
madar86 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2182

Volt benne részem 10000 szám jöttek keszű mint a sündisznó :-( kárvolt oda menni :-( értelme n volt.

 

 

 

Valamelyk nap láttam méheket inni az árokban kékák meg szedték őket össze :-( n nyelte le egyböl,de a hidegvizben nem nagyon birták sokáig.

N igen volt nekik itató 20 méterrel arrább 20 körüli kaptár.

Előzmény: Jam Clerk (2179)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2181

... ha csak úgy nem ;)

 

A szegény hobbiméhész meg akkor csinálja, amikor ráér... még annak is örültem, hogy vasárnap délre elkészültem mindennel, ami kellett a cseréhez. Persze közben rájöttem még 1-2 dologra, ami hiányzik, és még a héten meg kell oldanom... a rostaszövet fölhelyezése például nem jött össze, a méret sem egyezik, illetve ha a keretekre teszem, folyton "megül" rajtuk a tető, és jönnek ki mellette a méhek. Úgyhogy jelenleg nincs rostaszövet, ellenben van fólia, hungarocell, tető, meg mindegyiken egy-egy tégla, hogy eszükbe se jusson arra tévedni, menjenek csak szépen lefelé, a nagy kereteken keresztül, ha ki akarnak jutni :)

Előzmény: Kempingez (2180)
Kempingez Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2180

Csendes időben, amikor szelidek a méhek. :)

Előzmény: Jam Clerk (2179)
Jam Clerk Creative Commons License 2015.04.13 0 0 2179

Hát azért amikor kopognak a fejemen meg a kalapon, mint a jégeső, erősen elgondolkodtam, hogyan csinálhaták ezt régen, és hogyan csinálják néhányan kalap nélkül :)

Előzmény: madar86 (2178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!