Keresés

Részletes keresés

SANK Creative Commons License 2010.06.14 0 0 814
Az automatikus leolvasztásos normál hűtésnek pont ez a lényege, hogy hol folyik a víz, hol magfagy. A hőkapcsoló kapcsolási tartománya elég nagy (kb. -15 foknál kapcsol ki, úgy +5 foknál vissza, ez biztosítja a normál tér 1-8 fokos tartományát. És ezért önleolvasztós, mivel + hőfoknál kapcsol csak vissza, időt hagyva a leolvadásra.
Előzmény: jacquline19 (808)
SANK Creative Commons License 2010.06.14 0 0 813
Szerintem ez így van minden kombi hűtőnél, ha nem kétmotorosok. A mélyhűtőt méri az elektronika, mert ott feltétlen meg kell lenni a beállított hőfoknak. Ettől van azért kivétel, volt egy orosz MINSZK hűtőnk, ami valami mágnesszelepféleséggel szabályozta hova menjen a hűtőközeg, el is romlott szegény, elengedte a gázt, ráadásul javíthatatlan volt, mert teljesen behabosították a csöveket. De lehet hohy van olyan módszer is, ami nem a fagyasztórészt méri, hanem a normál teret, akkor viszont ha sűrűn nyitogatjuk a fagyasztót, felengedhet. A kettő kombinációja csak a hűtőközeg szabályzásával lehet, de ezt szerintem nem nagyon alkalmazzák, mert nagy a hibalehetőség. Vagy a két külön motor természetesen.
Előzmény: pimmi (812)
pimmi Creative Commons License 2010.06.10 0 0 812

Ezt már kérdeztem,csak nem jött reakció.

 

Lg no frost

 

Azt vettem észre hogy ez a hűtő nem méri a sima hütő rész hőfokát, vagyis ha sokat van nyitva felül akkor sem indul korábban, mint a hagyományos hütők, viszont ha a fagyasztót nyitogatjuk, arra rögtön reagál és indul a kompi.

Szerintem nem méri a hőfokot felül,a szabájzó csak a befujt levegő mennyiséget állítja, szerintetek ?

silversat Creative Commons License 2010.06.10 0 0 811

Felhívtam a Samsung hűtő szervízét. XXll. kerületben vannak... a kompresszor hozzá 18e pénz, a hiba keresése idő, annak függvénye az ár. Elmondásuk alapján lehet dugulás a rendszerben, de erre azt mondták, ha meg kell bontani akkor drága a javítás. A kérdés, hogy bontják meg ha kell, ha a hátulja teljesen burkolt, leszigetelt... és egyáltalán minek bontják, attól a dugulási rész még zárt marad:)

Kb. 30-40e ből elvileg megcsinálható, ennyit szánnék is rá, mert egy frankó, szép, új hűtő...

Samsung hűtők egyébként jók? Vagy számítani lehet rá, hogy újra be fog dögölni!?

Előzmény: Törölt nick (807)
vf1 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 810
Ha megfelelő a hűtőn belül a hőmérséklet, akkor nem!
Elvileg a hűtő belső hőfokszabályzója mindég ugyanazt a hőfokot szeretné beállítani, télen, nyáron.
A kérdés mennyi energiával sikerül ez neki.
pimmi Creative Commons License 2010.06.09 0 0 809
Most hogy kánikula van, érdemes a hütő fokozatát feljebb tenni ?
jacquline19 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 808
Hello!

Tanácsot szeretnék kérni!

1 hete vettünk egy AEG s75348kg98 hűtőt.
Fagyasztó no frost, hűtő autom. leolvasztás.
A problémám,hogy amikor megy a kompresszor, állandóan furcsa szörcsögő hangot hallat, nem tudom jobban megfogalmazni. :) Kicsit hangosnak találom a régi kishűtőnkhöz képest. Normális ez a hang?
Illetve fölül, a hűtő részben állandóan vízcseppek vannak a hátulján, amik hol folynak, hol odafagynak. A kaják rendesen be vannak csomagolva és nem érnek hozzá a hátlaphoz. Mitől lehet ez? Én azt hittem, hogy ebben a hűtőben épp az a lényeg, hogy nem lesz benne víz --> jég.

Vagy ez mind normális és csak én problémázok feleslegesen? :)

Előre is köszi a választ!

Üdv.


Jacquline
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 807
Ha ingyen kapta akkor megéri megjavíttatni szakemberrel, de nem mekk mesterrel.
Óccón vagy drágán de ha nem a megfelelő szakit választod, az mindig bukta.
egy kompresszor 20 és 40 körül elérhető, de az elektronikai javítás határa a csillagos ég.
Ha nincs benne kompresszor nehezebb a hibát megtalálni. Jó szaki tudja hogy kell feltölteni egy rendszert de egy fűtésszerelő nem biztos hogy ért hozzá.
Találj egy megbízható szervizt, vagy le kell szokni a hűtőgépről. Utóbbi a legolcsóbb megoldás :)
Előzmény: silversat (806)
silversat Creative Commons License 2010.06.08 0 0 806
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Kaptam egy SAMSUNG hűtőt egy családtagomtól. (típusát nem tudom most megírni, de kb. 2m magas, alul fagyasztós, inox, felül digitális kijelzős stb. Egykori új ára 140e volt!) Kb. 3 éves, de csak egy évig üzemelt. Amint lejárt a garanciája, tönkrement a kompresszora, és mivel nem lett egyből samsung szervizbe elszállítva, így zsebből lett anno szerviz házhoz hívva.
Tettek bele új kompit, működött is vele, de nem hűtött rendesen. A szervizes azt mondta, hogy valószínűleg dugulás lehet a rendszerben, ezért van ez a probléma. Kompresszort nem lett benne hagyva mert minek, de ez a móka is 12e be fájt unokatestvéremnek...
Egy fontos infó még, hogy a hátulja "radiátor" része teljesen burkolt, sima.
Mi lehet a hiba? Ha dugulás lenne, javítható? Kompresszor nincs, csak maga a hűtő! Érdemes vele foglalkozni?

Köszönöm
recoil Creative Commons License 2010.06.07 0 0 805
Liebherr-t ajánlom, Zanussit felejtsd el, ha jót akarsz.....
Előzmény: Zoli***** (788)
sünikoma Creative Commons License 2010.06.03 0 0 804
Sziasztok,

Ismét itt vagyok. :)
Aristont kizártam és legfőképpen a normál hűtőtér mérete alapján ezek maradtak meg:

http://www.kirakat.hu/hutoszekreny/gorenje_rk_61391_w/

http://www.armatrix.hu/Termek/whirlpool-wbe-3712-a-w-p39353.html

http://www.armatrix.hu/Termek/electrolux-erb-40033w-p38907.html

Mi a véleményetek, tapasztalatotok, melyiket érdemes megvenni?

Köszi előre is a segítséget. Már kicsit meghülyültem a sok keresgélésben...
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.02 0 0 803
A zöldségtartó rekesz funkciója, hogy magasabb páratartalommal bírjon. Az én gépem GR419BSCA. A zöldségeket ott tartom, de higiéniai okokból zacskóban.
Előzmény: Plusstigris (799)
Plusstigris Creative Commons License 2010.06.02 0 0 802
Ó, köszönöm a velős, érthető magyarázatot!
besike75 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 801
Szia!

A nevében is benne van, 0 fok celsius körül van a benne lévő hőmérséklet. Azért tud benne ennyi lenni, mert a hűtő teljes beltartalmához képest kicsi a térfogata, (viszonylag zárt) és egy külön levegő befóvó pontra csatlakozik.
Előzmény: Plusstigris (799)
Plusstigris Creative Commons License 2010.06.02 0 0 800
az, hogy egyajtós, nem teljesen igaz - akkor mi értelme volna a No-Frost-nak, szóval két ajtós, azaz hűtő-fagyasztó, azt szerettem volna jelezni, hogy nem amerikai típusú.
Plusstigris Creative Commons License 2010.06.02 0 0 799
Sziasztok.
Tegnap lett egy Lg hűtőm, fehér, egyajtós, No FROST, márkája LG GR-B399PQA, de ez M.O-n ha jól látom, nincs forgalomban - mindegy. Ami érdekelne, hogy a "frissentartó rekesz" vajon mit jelent? Nagyon szerettem volna, ha a hűtőmnek van nullás zónája (elnézést, nálunk SK-ban így hívják, nem tudom mi a pontos magyar megfelelője), és a Datart netes oldalán rendeltem meg, itt a null-zóna tartozékként van feltüntetve. Vajon ez ugyanaz? tehát hús-sajt -felvágott tovább friss marad itt? de vajon hogyan? Hiszen ez csak egy ugyanolyan doboz (bár kisebb), mint a zöldségtároló. Van esetleg valakinek közületek ilyen?
sünikoma Creative Commons License 2010.06.01 0 0 798
Sziasztok,

Nagyon köszi a tanácsokat.
LG-n kívül mit ajánlasz? Legalább 250 l-es hűtőtérrel szeretnék hűtőt venni.
Előzmény: Törölt nick (797)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.01 0 0 797
Ha ez az air ventillációs szerkezet és nem a total no frostos akkor ne vegyed meg, mert a fagyasztót olvasztgatni kell.
persze végül is mindenki azt csinál a sajátjával, amit akar :)
Meg az már lehet a 2008-as darab is, lehet hogy sokat állt már raktárban, az se szerencsés.
De aristont ne vegyél hosszútávra csak ha nagyon olcsó. 100e nem óccó :)
Előzmény: sünikoma (796)
sünikoma Creative Commons License 2010.06.01 0 0 796
Sziasztok,

Hűtővásárlás előtt állunk és a segítségeteket szeretném kérni.

Mi a véleményetek erről a hűtőről?


Ariston NMTM 1921 VWB/HA


Olyan hűtőt szeretnénk (100.000 Ft körül), aminek nagy a normál hűtője és kicsi a mélyhűtője, mert van külön egy fagyasztónk. Csak az Aristonnál találtam ilyet, pedig rengeteget keresgáltem. :(

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 795
Igen ez így van, de azt hiszem hogy a hőmérsékletet is kicsit növeli, zöldség maradhat de húst, tejterméket nem hagyhatsz benne, szóval kicsit vákító a duma erről, én biztos a mindig is használt alacsony fokozaton hagynám vakációkor. Akkor úgyse nyitogatja senki, vagy pakolj ki belőle teljesen, aztán a vakáció alatt nyitott ajtóval hadd szellőzzön. Az csak hasznára van
Előzmény: Perillustris (794)
Perillustris Creative Commons License 2010.05.25 0 0 794
Energiatakarékos üzemmód, arra alapozva, hogy amíg elutazol, nem nyitogatja senki a hűtő ajtaját.

A fagyasztó természetesen nem olvad ki, kicsit sem.
Előzmény: pimmi (793)
pimmi Creative Commons License 2010.05.25 0 0 793

Van egy Lg full no frost hűtőnk, van rajta egy gomb a vakáció, ez mit csináll pontosan ?

A leírás elég szűkszavu, annyit ír ha hosszabb időre elutazunk nyomjuk be, és a normál rész szabájzóját vegyük lejebb.

Na ok, de a hütés milyen lesz? lehet bent hagyni kaját, a fagyasztó nem olvad ki nagyon?

Tapasztalat ?

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 792
Legyél bátran kísérleti nyúl, ebben a kategóriában nem gyártanak teljesen szrt.
A nevet mindenképp meg kell fizetned, és sok csicsa is van benne, a zeolit örök élet szagtalanító nem tudom mi lehet, ebben azért így, nem hiszek.
Előzmény: enterprise (787)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 791
Sajna asipító hang előfordul a hűtőegyetemben, mindegyiknek más és más hangja lehet. Ha egyéb panaszt nem okoz, megfelelő márkáknál kicserélhetik, de nem vennék rá mérget. Lehet hogy a szerviz ki se jön amíg nincs nagyobb baj. Próbálkozni persze érdemes.
Előzmény: timcsike84 (781)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 790
Hűtő szétbont,lemez kikalapál, szórógitt csiszi csiszi aztán akár metálfényt is kaphat.
Előzmény: recoil (773)
taptapo Creative Commons License 2010.05.13 0 0 789
Természetesen a LIebherr a jobb!!
Előzmény: Zoli***** (788)
Zoli***** Creative Commons License 2010.05.10 0 0 788

Sziasztok!

 

120cm-es hűtőszekrényt keresek.

 

Először néztem Zanussi ZRD317WO01-et  63990-ért, most a MM-ben látok Liebherr  CT2051-et, ami 69990FT

A liebherr A+-os a Zanussi A-s.

 

 

Melyik éri meg jobban tartósság a fő szempont, vagy ebben az árkategóriában melyik hútő a jó. Szekrényben lenne, de van felette 7-8cm, és a felette levő polc nyitott és annak a vége is ki lesz vágva úgyhogy a szellőzés  is rendben van

 

Köszönöm!

 

enterprise Creative Commons License 2010.05.09 0 0 787

Latom a link nem muxik amit beraktam, de a pana oldal rossz.

 

Most igy irom be.:)

 

http://panashop.hu/items/details/37193/category/295/nr-b30fg1/panasonic/kombinalt_hutoszekreny/

 

Ezt neztuk ki, de nem tudom milyen lenne. Pl a mediaban azt mondjak meg nem tudnak rola bovebbet mondani mert nincs tapasztalatuk meg...

 

Hat nem tudom nem szeretnek kiserleti nyul lenni.:)

 

NZol Creative Commons License 2010.05.06 0 0 786
Hűtő vásárlás előtt állok,és érdekelne melyik a legmegbízhatóbb márka.Max 100e-ért.
pimmi Creative Commons License 2010.05.01 0 0 785

Szia, nekünk is lyen van, szeptemberben vettük azt hiszem.

A hangja normál, szerintem nem hangosabb mint egy normál kompresszoros, iszont hűt mint a barom.

A fagyasztó kettesen van, ott -18-20 fok van, a normál rész az 2 es és hármas között, ott 3-5 fok van, én szeretem ha égeti a hideg a torkom :)

az előző gorenjénk ha + 25 fok volt kint szinte állandóan ment és 7 foknál nemtudta lejjebb szenvedni magát.

Az üzemidő a megvétel után csökkent, mostanság kb 20-25 percet megy és kb 25-30 percet áll, ezt akkor mértem mikor azért volt egy két nyitogatás.

Gondolom ha nem nyitogatjuk ez változik, de ha itthon vagyunk általában mindig nyitja valaki.

 

-- Más

Azt vettem észre hogy ez a hűtő nem méri a sima hütő rész hőfokát, vagyis ha sokat van nyitva felül akkor sem indul korábban, mint a hagyományos hütők, viszont ha a fagyasztót nyitogatjuk, arra rögtön reagál és indul a kompi.

Szerintem nem méri a hőfokot felül,a szabájzó csak a befujt levegő mennyiséget állítja, szerintetek ?

Előzmény: BearGOD (697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!