Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 567
Kösz a lelkes válaszokért, maradjunk email-kapcsolatban (is). Este írok. A neten fent van Lénárd Sándor Római könyve c. szakácskönyve, a teljes szöveggel, benne a suppli is, nagyon ajánlom. Az inexen van egy Olasz konyha topik is, nem tom most a pontos címét, a megfelelő rovatban.
Előzmény: henike7 (566)
henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 566
megtekintettem a neten, mi is az a suppli, már le is mentettem a receptet. de azért a könyvet is megvesszük. mi is a címe? itt az index6fórumon hirdették reggel, de munkám volt, így nem jegyeztem le, és most tessék, itt állok és nem tudok semmit. hogyhogy? megkaphatom? van email címem is, ha nem akarod reklámozni széles körben, bár megvan hozzá a jogod.
köszönöm
Előzmény: Törölt nick (562)
henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 565
most kaptam egy smst egy olasz ismerősömtől, kérdeztem melyik éttermet ajánlaná, hát írom:
Angeli a Borgo, Borgo angelico 22, közel a piazza risorgimento-hoz, ez meg a vatikánhoz van közel. ahogy az ember megy a vatikáni múzeumokhoz, ezen a téren jut oda, arra kell keresni,de sajnos én személyesen nem ismerem, viszont Misi olasz, ő tudja, ráadásul istenien főz, tehát biztos letesztelte, és meg volt elégedve az ízhatással. ennyit tudtam segíteni.
és irigykedve várom ám a beszámolókat,
henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 564
wow, hozzám is érkezett végre hozzászólás-köszönöm. én máris mennék,de mivel mostanság már olyan olcsó a repjegy, circa 20000ből meg lehet oda-vissza járni, lehet eccer csak itthagyom ezt a bagázst(munkahely)és kirepülök.akkor majd szólok, és mehetünk egyet étkezni.amúgy nem tudom mi az a suppli. sajnos. nem voltam eleget rómában, vagy nem jó körökben mozogtam.
a cukrászdáról: aki nem jár arra, az nem ismerheti, bár akikkel találkoztam rómában és akárhol máshol olaszországban mind ismerték és dícsérték.
ez a via giulia is ismerős, istenem de régen voltam ott, lassan már olaszul is elfelejtek. alig bírok gagyogni, ha hívnak az ismerősök.
amúgy épp hétvégén beszéltem barátosnémmal, aki nemszintén róma rajongó, együtt fedezgettük fel anno, és javasoltam nézzen be ide, de tanulmányai elfoglalják. mindenesetre szétnézett itt, és felismert téged, eccer írt egy részletet, amit te írtál a rómaiakról, mármint hogy ez a környezet nem engedi felnőni az ottélőket, így azok örök gyerekek. mert mi erről megbizonyosodtunk. szóval ott örültünk. mármint ennek az infonak.
Előzmény: Törölt nick (562)
Szilva567 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 563
mi erdekelne benneteket a tanfolyamrol?

sok valtozata van..amire en megyek az heti 15 oras, abszolut nemzetkozi csoportokban
az iskola a kozpontban van, sajat kavezoval, allitolag szerveznek programokat is
ez kb 80000Ft, ha jol emlekszem

szallas valaszthato: csalad, apartman, hotel..

kerdezzetek, ha kell meg valami

Sz

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.19 0 0 562
Yomo egy tavaly ilyenkor beírásban megadta Róma legjobb fagylalt-cukrászdáját. Elég messze, a Via Antica Appia felé. Szivesen versenyeztetném a két helyet. Más: mikor mész? Ha egy időben velem, akkor:
Találkozhatnánk kedvenc helyemen, a Via Giulia közelében, ahol meghívnálak egy prosecco-ra (ott nincs fagylalt).
Megint más: Ősszel megjelenő nagyobb Róma-könyvemből a Holmi c. folyóirat most áprilisi számában részletek olvashatóak - a suppliről is. Tudod, mi a suppli?
Előzmény: henike7 (561)
henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 561
hát akkor hajrá, itt gondolkodom, volt egy hely, ahova a leggazdagabb fiú vitt egyszer, nem a legdrágább, az tuti, de isteni ital bár volt, és rengetegféle étel, mégpedig a via del corson megy az ember a piazza del popolo felé, és van egy hatalmas nagy templom, előtte kis térrel, meg egy halom fiatallal, tovább kell menni, és lesz egy kis zsákutca balra, vagy legalábbis így emlékszem, hogy talán az, és ott van egy hatalmas fehér, oszlopos épület, az út jobb oldalán, alatta bolt, és ez a hely. igaz sorban álltunk előtte, de megérte várni. keresem a neten, de nem találom, megpróbálok ráérdeklődni. viszont tudok egy jó fagyizót, kicsit utazni kell hozzá, de nem kék kihagyni. a ponte milviónál, ami a legöregebb híd rómában, és mellesleg a stadio olimpico is ott van közel. azon az oldalon elmenni a hídig, és a téren átmenni, második út jobbra, de meg is lehet kérdezni, mindenki ismeri, MONDI DOMENICO - 00191 ROMA - 468/A, VIA FLAMINIA - 063336466, a filmvilág hírességei mind oda járnak, eszményi a kínálat, és jó áron. kicsit továbbmegy az ember, és ott egy másik isteni cuki. a via flaminia és via Riano sarkán, ennyit tudok mondani.
különben nem biztos, hogy a legdrágább étterem a legjobb. néha az olcsóbb helyen többet kap az ember a pénzéért.
Előzmény: Supernovablaster (558)
henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 560
a tanfolyam engem is érdekel, inkább ide írj erről, lécci. köszönöm
Előzmény: Szilva567 (557)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.04.19 0 0 558
Köszi a válaszokat.
Igazából az anyagiakkal annyira nem állunk hadilábon, hogy ha valami igazán jó, akkor fizessünk érte.
Most állítom össze a programot, azt hiszem, Testacciot belepréselem valahogy, kezd érdekelni.
Szilva567 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 557
Sziasztok, nagyon jo a forum, tenyleg csomo hasznos dolog van itt!

Van itt valaki esetleg, aki Romaban el/lakik jelenleg? Kethetes nyelvtanfolyamra megyek oda vasarnap, amit mar nagyon varok.
Azert lehet, hogy majd jo lenne valakivel talalkozni, aki ismeri a varost, jo helyeket stb..

Szoljatok, ha tudtok valakit legyszives,

Elore is koszi,

Szilva

henike7 Creative Commons License 2004.04.19 0 0 556
hallgass Testaccio rabjára, ő ismeri a várost, menj arrafelé. mert a campo dei fiori bizony kicsit drága lesz. azt hiszem. nekem volt szerencsém úgy menni, hogy az olasz fiúk fizettek. :o)))
Előzmény: Supernovablaster (552)
Via Galvani Creative Commons License 2004.04.17 0 0 555
Vaszlg ma este vagy holnap Berlinbe utazik (nem biztos), de vagy üzenj itt neki, vagy email. Ő a Testaccio Rabja, de ezt nyilván tudod.
Előzmény: panka (554)
panka Creative Commons License 2004.04.17 0 0 554
az smsfalon hirdetett római piramis írója itt van közöttünk?
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.16 0 0 553
Nickemhez méltóan a Testaccion ajánlok helyeket. Fő érdekességük, mint a Testaccio-nak: alig van turista, nem ismerik a külföldiek. Pizzeria Remo (Pzza Santa Maria Liberatrice 44) Nagyon olcsó, nagyon népies. Este 8 után sorbaállás.
Da Felice (via Mastro Giorgie 29) - A Testaccio Nagypiac kisvendéglője, piaci törzspofákkal: megesik, hogy a nem törzstagnak nem adnak asztalt, de mindenképp érdemes megpróbálni. Vasárnap zárva.
Trastevere főutcáján, ahol a 8-as villamos robog, 100 méterre a Garibadi hídtól az egyik leghíresebb olcsó népi vendéglő, ahol annakidején Pasolini csórói (és ő maga is) üldögélt:
Pizzeria Panattoni - Viale di Trastevere 53. A törzstagok L'Obitorio-nak (Boncterem, esetleg Hullaház) hívják, márványasztalai miatt. Sajnos, ma már kissé civilizálódott, 15-20 éve még igazi Rejtő Jenő-hely volt.
"Jobb", drágább vendéglőket lásd az utikönyvekben.
Előzmény: Supernovablaster (552)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.04.16 0 0 552
Köszi. A Trasteveret én is kinéztem, csak nem szeretnék az utikönyvek marketingdumájának csapdájába esni és még fizetni is érte.
Előzmény: henike7 (550)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.04.16 0 0 551
Köszi, láttam, csak hát nem szeretnénk minden este ugyanott étkezni, ha már egyszer Rómában vagyunk, ezért kérdeztem, hogy tud-e még valaki esetleg.
Előzmény: Törölt nick (549)
henike7 Creative Commons License 2004.04.16 0 0 550
szia, hangulatos vendéglő rengeteg van, elég barangolni a városban, és megtalálod őket, de én, mint rómát annyira nem ismerő a CAMPO DEI FIORI-t ajánlanám, ott a kis tér, ami éttermek által körülölelt, és a rómaiak csak supercentro-ként emlegetik, valami eszményi ott üldögélni, enni, és közben nézni a nyüzsgő fiatal olaszokat. meg idősbeket is. ott pl, ha szemben állsz a szoborral, akkor a jobb vállad mögött van egy sarki kis étterem, ott az egyik pincér kicsit tud magyarul, bár nekünk is csak a vacsora végén árulta el, és beszélt is kicsit magyarul. valamely őse volt magyar. nagyon kedvesek. de mehetsz bármelyikbe. viszont számolni kell a tömeggel. esténként dugig tele van. és akkor a piazza navona felé vezető úton, baloldalt van egy BLUE ICE nevű fagyizó, isteni fagyijuk van, és iszonyatos adagot adnak a pénzért. én kipróbálnám. vagy étterem ügyében menjetek a trasteverére, átmentek a ... hídon, a campo dei fiori felől, és ott balra aztán megkezdődnek a vendéglők, fagyizók, kirakodóvásár, stb, győzz válogatni. az árak ki vannak téve az étterem előtt, eldöntheted melyik szimpatikus. persze ez nem egyértelmű segítség, hisz semmi konkrétat nem mondtam, de valami. irigyellek benneteket, jó szórakozást.
Előzmény: Supernovablaster (548)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 549
Lásd 538. (Csak tízzel lejjebb-)
Előzmény: Supernovablaster (548)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.04.15 0 0 548
Sziasztok!

Mi április 28. - május 2. között leszünk ott, és ha valaki tudna hangulatos vendéglőket ajánlani a belvárosban, akkor azt megköszönném.

Harangozó Úr Creative Commons License 2004.04.07 0 0 546
What? Brrr...
A Via Venetto meletti kis uccákban vannak a legjobb éttermek. Igaz nempizzeriak és kb 100 eu a vacsora 2 fónek, de ezek között is van olcsóbb. Pl. a Brushetta. A tulaj úgy jón eléd mintha ismerne és finom a borju.
Előzmény: Törölt nick (538)
henike7 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 545
tiszta jó ez a fórum, olyan nagyon örülök, mert egy halom info van itt, ráadásul hasznosak, és egy rakat időt, meg energiát igénybe venne mindennek utánajárni. ráadásul sok olyanról van itt szó, amit tapasztalati úton lehetne megszerezni, na de mint mind tudjuk, rómához idő kell. nem is kevés. de megéri.
tire Creative Commons License 2004.04.07 0 0 544
Köszi a sok-sok hasznos infot!
Előzmény: Harangozó Úr (543)
Harangozó Úr Creative Commons License 2004.04.07 0 0 543
Taxi:
A nagy reptér a Via Republica-ig borravalóval 50 euro.
Vissza felé a hotelnek lehet megegyezése, igy a Hotel Aberdeen töl kimenni csak 35 eu.
Ne dölj be olcsó "taxisoknak". Föleg a reptéren mennek eléd és ajánlanak olcsó fuvart.
Fehér taxi, számmal az oldalán a magbízható. Elöre kérdezd meg, hogy a-ról b-re mennyit kér.
Borravaló:
NEM BORRAVALÓ ÉHESEK.
Külön hozzá adják a számlához a szervízt. Ha ezen kívül csupán felkerekíted az összeget (pl. 38-ról 40-re) nagyon szépen megköszönik.
Közlekedés:
Millió a motoros kamikazé. Hivatalosan elönyöd van a gyalogátkelön, de ha 30 cm van a partnered és közted becélozzák. Ma már nem csak a kis mopedesek pöfögnek, hanem tele vannak jól gyorsuló nagyobb motorokkal.
Viszont balesetet nem láttam.
Közbiztonság:
A zsebeidben ne vigyél semmit. Én mindent a nyakamban az ingem alatt tartottam a pénzt és a papírokat. 11 nap alatt 2 zsebest láttam "dolgozni". Az egyiket a földalattin. a Másikat a St. Peter téren. Az elsó egy szoló fiatal lány a táskáját maga elött tarva, az mógül nyulkálgatot ki a zsebekbe. mikor észrevettem azonnal leszált. Az utobbi egy fekete, egyszerüen letépte a ridikült egy idósebb nöröl és eltünt a tömegben. Sok a rendör, meg mindenféle egyenruhát hordó személy, de szerintem csak szirénázva száguldoznak. Egyébként a közbiztonság - amerre én jártam - jó. Hotelban volt a szobában "széf".
Jó utat.
Előzmény: tire (541)
vélemény Creative Commons License 2004.04.06 0 0 542
Szerintem hétfőn azért vannak sokan a Vatikáni Múzeumokban, mert az állami múzeumok akkor vannak zárva.
tire Creative Commons License 2004.04.06 0 0 541
Az előbb elfelejtettem:
a SkyEurope járatával megyünk, és néhány napja tájékoztattak, hogy nem a Ciampino-ra érkezik, hanem a Fiumicino-ra.
Így még a közlekedés is egyszerűbb.
Via Galvani Creative Commons License 2004.04.06 0 0 540
Magyar turisták nem akarják elhinni, hogy a kiejtése nem "venétó", hanem az első szótagon hangsúllyal: "VÉneto..."
Előzmény: Törölt nick (538)
tire Creative Commons License 2004.04.06 0 0 539
Sziasztok,
mindenkinek minden infoért hála és köszönet!
Útikönyvet megvettem, az Útitárs sorozatból. Van már ilyen könyvem pl. Prágáról, elégedett vagyok a tartalmával. Persze, a puding próbája az evés :-) Szállást is foglaltam, a venere.com-on. Szerintem elég jó áron sikerült (nagyon sokat kerestem, a probléma az, hogy pont a fő-fő szezonban megyünk, ebben az időszakban a legdrágábbak a szállodák). Végül a San Giusto***-ban foglaltam szobát, a Piazza Bologna-n. Egy éjszakára egy szoba 115 EUR. Jobbnak tűnőt, olcsóbban nem találtam.
Még egyszer mindent kösz, és ha valamilyen info-t még megosztásra érdemesnek tartotok, szívesen veszem.
A frommers.com-ról sok-sok info-t letöltöttem, meglátjuk, majd mennyire használható.
Ha hazaértünk, ígérem, beszámolok élményeinkről.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.06 0 0 538
Huszadszor mondom, de szivesen: Trattoria Baffetto (Via Governo Vecchio, az 53. sz. alatti Irish Pubbal szemben) Olcsó kisvendéglő, kicsit sorba kel állni, olyan népszerű. Élő legenda.
Via Veneto = brrr.
Előzmény: Harangozó Úr (537)
Harangozó Úr Creative Commons License 2004.04.06 0 0 537
Hétfön ne menjetek a Vatikán Múzeumba. A Szt. Péter térig állt a sor. (Senki nem tudja miért.)
Kedden 11-kor sorbanállás nélkül be lehetett menni. (Márc. közepén.)
Egyetek tiramissut a Trevi bal oldalán lévö cukiban.
És calzone-t akár hol.
A sült gesztenye nem éri meg. 2.50 6-8 db.
Olasz tornacipó 110 EU. Vacsora a Via Venetto-n kellemes de drága.
Harangozó Úr Creative Commons License 2004.04.06 0 0 536
A hotel neve Aberdeen, de van az uccában egy csomó másik hotel is. Ragyogó lokation. A könyv ügyben tévedtem. Magyar túristák kezében volt, megismertem a borítót azt hittem magyar kiadás.
Szeintem minden angolul tudónak kiváló információ anyag.
Én azt használtam.
Előzmény: vélemény (534)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!