Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10961

Üdv.  nikolas70 ! 

 

Szerinted a Guth1640 a felfüggesztett 2200 Watt -os trabantváltós flexes fúrójával eddig hány ásványvizkutat csinált ? Az a gond sajnos vele, hogy sajnos nagyobb a füstje mint a lángja !!! 

Előzmény: nikolas70 (10959)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10960

A faszi nem itt érdeklődött, hanem felhívott, valaki engem ajánlott. Ugyan mondtam neki, hogy valószínüen nem én vagyok az embere, de hamár így megkeresett, akkor igyekszem a legmesszemenőbek ig , már ami tőlem kitellik eljárni, hogy legalább jó irányba indítsam el.

Szóval ebben kérnék degítséget. Nna

 

"Halgass"mondtad, ha szakmailag nincs mit mondani. Nem mondom, hogy nem jogos. viszont azt éreztem az írásodból, hogy mintha örülnél egy kicsit. De ez egy kibaszott virtuállis vacak fórum. Nehogy már haragudjunk egymásra. Nem vagyok sértődős itt meg pláne nem.:) Csak vitatkozós.

Előzmény: Törölt nick (10958)
nikolas70 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10959

Üdv! A fickó nem a fórumon keres megoldást. Engem hívott fel először és mivel a feladat nekem túl nagy lett volna, én küldtem guth1640 barátunkhoz :) Kicsit pontosítanék a helszíneken, az egyik Kistarcsa a másik település pedig Szigethalom lenne.

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (10958)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10958

Ok. rendben van, ahogy akarod, de tuti, hogy teljesen félreértesz engem. Azt már hetekkel ezelőtt megjósoltam, hogy kileszel moderálva az igaz, de hogy örültem volna az nem valós. Mert miért is örültem volna, miért is volna ez jobb pld. nekem. Amúgy meg ha az a fazon komolyan gondolná, akkor nem ezen a fórumon keresne tanácsokat a megoldásra.

 

Előzmény: guth1640 (10956)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10957

A Linket ami legális azt a Lalinak küldöm ,hallgassa a hifin:) 8 millió ember nem tévedhet! Nekem nagyon tetszik és mivel nem szakmai a dolog, de szubiektíve nekem ez, tettszik és ülni látom a helyzetet itt, most ezzel bombázok :)

 

Egyébként Freddi4 a hibás mint olyan nem te vagy csak az előbb ezt elfelejtettem.  Én szoktam hibázni, és ha meg én jövök rá akor meakulpázom is , ha csak tehetem, de ha mondják akkor ez nagyon gáz, ettől ég mondják, van olyan:). Gondolom nme csak nekem.:))

 

Szóval jószerencsét És Üdv

guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10956

Tudom és látom, hogy  ami kurucos az neked nem szimpi, pedig én nem is vagyok kuruc:)

Arrogáns, hogy elkésett ötlet, A maszületett báránynak minden vic új.Nem? Ez az ember most kezdi, kezdené.Ne becsüljük le. Nem ismerem, Bombáznak naponta?! Nem ez a jó? A Fórum régi szellemében gondoltam megkérdezlek benneteket, de nincs válasz.

Az nem lenne jó, ha abbahagynád itt a fórumozást, ne tedd! Főleg miattam ne:) Egyébként nem is tudnád. Én próbáltam, főleg mikor olvastam, hogy örültél az ujabb kimoderálásomnak, ami nem baj. :) De hogy boritékoltad a vissza jövetelemet, és igazad is lett:) ez bosszantó :)

Na mindegy, ha tudtok adatokat akkor azt csak köszönni tudom, ha nem akkor meg nincsmit:)))

Ezt a linket Meg a Lajosn millió ember nem tévedhet:))ak küldöm (legális):  Lajos izzitsad a hifidet!

Más is meg halgathatja.

Előzmény: Törölt nick (10954)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10955

Sajnos valószinüleg véletlenül rosszul irtad, mert nem a nagyobb rétegnyomásúak nyelnek bármilyen vizes, vagy vegyszeres fúrólyuk, vagy belső szűrőmosatások esetén, hanem ellenkezőleg, éppen az alacsonyabb rétegnyomású vizadórétegek, értelemszerűen.

Előzmény: D16A8 (10952)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10954

Szia   Guth 1640 !

 

Sajnos nem értem, hogy miért irod azt, hogy nem akarok veled kommunikálni. Erről szó sem lehet, mert ez egyszerűen nem igaz. Nekem abszolút semmi gondom veled !

 

De azért kiváncsi volnék arra, hogy én pld. miért osztom arrogánsan az  "eszet" mert az nem helyes állitás. Szerinted az én hozzászólásaim és szakmai véleményeim azok arogánsak ? Mert ha valóban igy van, akkor én a mai nappal befejeztem a fórumozást ! Vagy esetleg mégsem bennem van a hiba ?

 

Amúgy ha bárki érdeklődik nálad  1 ilyen ásványvizkútfúrási témában, akkor azt nem kell azonnal tutira venni. Engem szinte naponta bombáznak ilyenekkel.

 

            Üdv.  -    és        Jószerencsét !

Előzmény: guth1640 (10950)
D16A8 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10953

A szűrőmostatást ha jól tudom olyan helyeken alkalmazzás ahol a furat megál pl: mészköves-dolomitos kutaknál, vagy régegi kutaknál ahol még szűrőkavicsot nem is használta csak bandázst mivel nem volt félő, hogy a lyuk összemegy tehát a kérdésed helytálló. De egy két esetben rétegvizes kutaknál is megkockáztatják ahol rengeteg iszapjavítót használtak fel.

D16A8 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10952

Javíts ki ha tévedek tisztelt Freddy4! De de a szűrőmostatás esetén az adott oldószer (trisó) közvetlenül érinti a Furatfalat vagyis az iszaplebenyt, és a nagyobb nyomásu rétegek víznyelése magasabb a hidrosztatikai nyomáskiegyelítődés miatt, ezért könnyeben eljut az oldószer a finomabb iszapig a tehát beitatott rétegbe.

Előzmény: Törölt nick (10949)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10951

Szűrőmosatás? milyen mély az illető kút?

Előzmény: D16A8 (10948)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10950

Üdv Freddi 4

 

Tudom nem akarsz velem kommunikálni. De azért had jagyezzem meg, hogy nem kaptam választ a kérdésemre. Rétegek vízössszetételek stb...Nem követelödzésiből mondom csak megjegyzem :)

 Lehet,hogy igazatok van, sőt szinte biztos. Viszont egy ideje az elefántcsont toronyból, megjegyzem merő jószándékkal, de mégis kissé arrogánsan osztjátok az eszet. Személyszerint akár még te mint Freddi4 talán meg is teheted, de Basszus.

Olvasd vissza a topikot 2 évre és nézd meg most. A kibaszott cocacolának meg csak gratula, hogy megint velünk cseszett ki.

 

Ez a megrendelő meg fog keresni valamellyőtöket (komoly kútfúrókra gondolok) Akkor is ilyen félválról veszitek?

 

Nemazt kéri, hogy vigyázzatok  ill igyázzak a pénzére, csak szeretne az említet helyek valamelyikén egy ilyen projektet .

 

A konkrét kérdés az az, hogy az említett: szigetszentmiklósi ill kistarcsai helyiségek területe alatt milyen palackozádsra alkalmas vizek lehetnek?

Ezeknek a vizeknek a kitermelésre alkalmas kútjainak a beruházási költségei mekkorák lehetnek?

 

Üdv Freddi4 és Lalibátyó És Banános Joe

 és Pasass, es stb...

Előzmény: Törölt nick (10939)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10949

Sajnos igy van, mosathatok én pld. egy  átm.  381 mm. -es fúrólyukba beépitett  244 mm. -es szűrőscsőrakatot belülről hetekig is, mert annak a hatása szinte semmit sem gyakorol a lyukfalra felkenődött és az abba beitatódott nagy fajsúlyú iszaptartalom okozta kiexpandálására. Max. akkor lehetne hatásos, ha alacsony volna a vizadóréteg nyomása.

Előzmény: D16A8 (10948)
D16A8 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10948

Freddy4

 

Elnézést, úgy látszik nem olvastam át elég figyelmesen amit írtál, tehát az öbblítéshez képest nagyobb átmérő jobban beitatja a réteget ezért nehezebb a hatás. Már értem és ez így is van. Szűrőmosatás esetén is igaz lehet ez?

D16A8 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10947

Jó estét Freedy4!

 

A kevésbé intezív mostás "víznyeletés"  esetén mit értesz, időtartam illetve mennyiség? A nagyobb átmérő ésetén, a termelőcsöhöz képest nagyobb a furat ?

Előzmény: Törölt nick (10946)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10946

Szia   D16A8 !

 

Valóban, úgy van ahogyan irod. Az iszapos és agyagolódott porózus vizadó rétegek tisztitására a legalkalmasabbak a foszfát tartalmú vegyszeres alkalmazások. Ezek

közül a legismertebb a sima háztartási trisó, a lugos kémhatása miatt.

 

Ipari  50 kg -os kiszerelésben pedig a nátrium-tripolifoszfát, a trinátrium-tripolifoszfát

és a kálium-tripolifoszfát, amelyeket Bp. -en a Kén utcában lévő szaküzletben lehet

beszerezni. Megjegyzem, hogy az esetlegesen szükséges sósav vagy kénsavakat is.

 

Azonban, az esetlegesen a fúrólyuk falára felkenődött, és a porózus vizadórétegek túlzott beitatódása, a vizadórétegek elszennyeződése esetén, már ez sem mindig segit. Főleg nagyobb fúrólyuk átmérők esetén nem, amikor kevésbé intenziv hatású a mosatás, stb.

 

               Üdv.  -    és       Jószerencsét !

 

Előzmény: D16A8 (10944)
nikolas70 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10945

Tisztelt Freddy 4! Köszönöm szépen a gyors és hasznos választ! További szép estét.

 

Üdv!

D16A8 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10944

Üdv!

 

A savazást általában mészkőben és dolomitosodott mészkőben alkalmazzák 14%-os sósav arányban, a kompresszorozás pedig azért alkalmatlan mert a bentonit elég kötötté teszi a homokréteget szinte betapasztja, túl agresszív. Persze ez attól is függ mekkora adagban kapta a bentonitot fúrt szakasz. A trisót kell ilyen estekben használni, az szépen leoldja az iszaplebenyt még az erősen bentonitos szakaszokon is.

 

Jószerencsét!

Előzmény: mágus67 (10942)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10943

Helló    mágus67 !

 

Sajnos az agyag és a bentonit a sósav hatására semleges, tehát inaktiv. A savazások csakis a meszes, mészköves üledékek és repedékes mészkőrétegek esetén hatásosak.

 

Otthon is kilehet próbálni, de tuti hogy igy van, mert mi régen nagyon sokat savaztunk.

Egyébbként éppen savazással a legegyszerűbb kipróbálni azt is, hogy most éppen mészkövet fúrúnk - e, vagy dolomitot. Mert a dolomitra is semleges hatással van a sav.

 

                Üdv.  -   és     Jószerencsét !

Előzmény: mágus67 (10942)
mágus67 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10942

Sziasztok én úgy tudom .hogy  a feltapadt agyagot.bentonitot,  savazással és kompresszorozással kilehet takarítani ,hogy avíz meginduljon,. bár én még nem alkalmaztam ezt az eljárást. további szépestét.

Előzmény: Törölt nick (10937)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10941

Helló    nikolas70 !

 

Bár Uri -ban még nem dolgoztam, de volna pár információm onnan. Persze a dokumentált hivatalos kutak nyilvántartásaiból.

 

Pld. :  a Béke TSZ  1 sz. kútjában, amely a tengerszint felett 169,0 m. -en van, ott a homok vizadóréteg  -67,0 m. -től  -82,0 m. -ig van. Itt a nyugalmi vizszint :  -32,8 m. az üzemi pedig :  -34,5 m.  200 l./perces vizhozam mellett, a vizhőfok :  14 C. fokos. Dombon van !

 

A Béke TSZ  2. sz. kútjában, a teng. sz. felett  155,1 m. -en a vizadó durvahomok  -74,0 m. -től  -94,0 m. -ig van egyrétegben. A nyug. :  -14,6 m.  az üzemi : -19,8 m.     Q:  250 l./p.

 

Van még  1 talajvizszint megfigyelőkút is, a teng. szint felett  152,21 m. -en. Itt a vizadó réteg:  -2,1 m. -től van  -4,1 m. -ig. Kőzet, ismerellen, de valószinüleg homok, mert csekély a vizhozama, amely  15 l./perc, vizhőfok  14 C. fok. Amúgy jól fúrhatók, agyag homok váltakozva, kevés laza homokkőpadokkal. A domborzat az viszont nagyon változékony.

 

                   Üdv.  -   és       Jószerencsét !

Előzmény: nikolas70 (10932)
true75 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10940

van is itt egy kút potom 250 milláért bár logikus, hogy " a termelés financiális problémák miatt szünetel" :))

Előzmény: Törölt nick (10939)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10939

Szia   Lalibátyó !

 

Valóban úgyvan ahogyan irod,  "elkésett ötlet"  már ez az ásványvizkútfúrás. A neten rengeteg ilyen kút eladó már kilátástalanul, mert a nagyhalak nemengedik labdába rugni a kicsiket. Sőt már a nagyok is harcban állnak egymással a felvevő piacokért, példa erre, hogy a Coca Cola cég csak azért felvásárolta a Margitszigeti Kristályviz céget, hogy azt kivigye a piacról.

 

Megvette, majd egyszerűen bezárta, az alkalmazottakat pedig kirugta. Ugyanakkor  a Coca Cola és az Apenta, Budapest körül  30 km. -es sugárban védőidom formályában levédte, illetve lefoglalta magának az ásványvizzel kapcsolatos üzleti lehetőségeket.

 

Egyébbként mi fúrtunk már több ásványvizkutat, még magamnak is kettőt, de nekem még sikerült időben túladni azokon. Tehát ez van,az érdeklődő Úr jobb ha más üzlet után néz.

 

            Üdv.  -   és     Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (10936)
lulu betyár Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10938

Üdv Freddy 4!Köszönöm a segítséget,és a mindenre kiterjedő vállaszodat!Jó szerencsét,és jó egészséget!

 

Előzmény: Törölt nick (10937)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10937

Helló   lulu betyár !

 

A múlt év végefelé már téma volt itt a Fórumon, ez a köpenycső nélküli sóderátfúrás. És éppen a Te kérdésedre válaszoltam a 10.467  és  10.471 sz. hozzászólásomban. Bár akkor

nem esett szó a TIXOTON használatáról.

 

De nem véletlen, mert az bentonitbázisú anyag, és azok csak műszaki célú fúrásoknál használatosak, vagy olyan kutaknál, ahol az adott fúrt szakasz kilesz csövezve véglegesen. Mert ez a bentonit gél olyan beszűrődött iszaplepényt képez a fúrólyukfalon, amelyet szűrőcsövezés után általában lehetetlen kimosatni és eltávolitani.

 

Éppen ezért régebben a nagyobb mélyfúró vállalatoknál a bentonit használata tilos volt a vizadó rétegek átfúrásakor és azok felbővitésekor. Még annyiban kiegészitem a két fenti hozzászólásomat, hogy az azokban felsorolt iszap adalékokból általában térfogat arányosan  3  -  5 % kell a vizbe bekeverni. Agyagosabb sóderek esetében kevesebbet, mert ugye az is sürösiti az iszapot. Ezért általában mindig az adott szituáció a mérvadó.

 

                 Üdv.  -    és     Jószerencsét !

Előzmény: lulu betyár (10933)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10936

Elkésett ötlet.

Qva sok pénz kell és a végeredmény kétséges. Kezdje bejárni a hivatalos utat Vituki és egyebek aztán ha mindig marad kedve ( és pénze ) akkor kell érdemben egy fúrósnak foglalkozni vele. Amúgy lehet már kész kutat is venni ha akar. Szerintem Freddy4 ha leírja mi minden kell hozzá inkább holdrakétát fog csinálni a pali.

Előzmény: guth1640 (10935)
guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10935

Tkútfúró urak!

 

Megkerestek az alábbi felkéréssel: Szigetszentmiklóson és/vagy Kistarcsán egy ilető olyan kutat szeretne amelyből ásványvizet tud palackozni. Érdekli a víz ösze tétele, a mélysége, továbbá az engedélyek és a kivitelezés becsült költsége.

Van valaki aki esetleg érdemben tud ezzel a projekttel foglalkozni?

 Mert nekem ez a megkeresés  ugyan megtisztelő, de nem vagyok ilyen feladatra elég képzett és felkészült.

guth1640 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 10934

Ok.

Előzmény: Innodrill (10930)
lulu betyár Creative Commons License 2011.02.09 0 0 10933

                üdv Freddy 4!Szeretném,kikérni a véleményed a TIXOTON használatáról!Szerinted lehet sóderrétegbe köpeny cső nélküli fúrni? ha igen hány kg kell köbméterenként? Jó szerencsét! 

nikolas70 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 10932

Üdv Mindenkinek! Úri település vízbeszerzési lehetőségeiről, szeretnék infót kérni. Milyen mélységre, talajra, vízhozamra lehet számítani? Köszönöm előre is mindenki fáradozását!

 

Üdv!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!