Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.28 -3 0 123539

"miért nem ingyenesek a szabványok. milyen nyomós oka van?"

 

Korrupt országban egyetlen logikus magyarázatot tudok elképzelni: néhány magánszemély óriási pénzeket keres a dolgon ÉS nem felejtenek el belőle folyamatosan kenőpénzeket csúsztatni  azoknak a politikusoknak, akik folyamatosan gondoskodnak arról, hogy ez az állapot ne változzon soha.

Előzmény: soproniirsai (123529)
kiggyo Creative Commons License 2021.07.28 0 2 123538

Kamu. Ott van a legfrissebb üzletszabalyzat csak ha lusta vagy értelmezni akkor kérheted az ügyfélszolgálat segítségét is.

 

Ennyi idő alatt megnézhetted volna, vagy rákérdezhettél volna. De nyilván nem az a cél, csupán annyi hogy rólad szóljon a topik.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123537)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123537

Ha egy SZOLGÁLTATÓnak 20-25 éve van honlapja, de a 15 évvel ezelőtt érvényes szolgáltatási feltételeit és díjit csak az ügyfélszolgálattól személyesen érdeklődve lehetséges megtudni,

 az valójában nem "szolgáltató", hanem valami más.

Előzmény: kiggyo (123526)
Celtis Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123536

Köszönöm a kimerítő választ!

 

Nem ismerem Jáger úr módszerét. Láttam egy módszert, amihez egy távoli kisegítő fölszonda kell, de én ezt leegyszerűsítettem. A fi relé előtt fázis és a földelés közé kötöttem egy 100 Wattos izzót és a földelés és nulla közötti feszültség növekedést mértem (ma ~17V), illetve az izzó áramát (~0,47A). Nyilván nem pontos, mert belemérem a trafónál lévő földelést is, de szerintem kielégítő eredményt ad és ebből nyilvánvaló, hogy nálam nem lehet meg a 10 Ohm.

 

 

Előzmény: galaseri (123535)
galaseri Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123535

"Nullázás belső feltételei

A TN-rendszerűnek nem nyilvánított, de közvetlenül földelt rendszerű, közcélú hálózatra csatlakozó fogyasztói vezetékhálózat TN-rendszerűnek minősíthető, ha kielégíti a következő feltételek (a nullázás belső feltételei) mindegyikét:

  • A fogyasztói vezetékhálózat csatlakozási pontjánál rendelkezésre áll a közvetlenül földelt nullavezető, amelynek keresztmetszete legalább 10 mm2, ha a fázisvezetők keresztmetszete 25 mm2-nél kisebb, illetve legalább a fázisvezetők keresztmetszetének a fele.
  • A fogyasztói vezetékhálózaton kialakították a meghatározott EPH-hálózatot, amelyhez betonalap-földelés, vagy egy (méréssel igazoltan) legfeljebb 10 Ohm földelési ellenállású, természetes vagy mesterséges földelés csatlakozik.
  • Az épületen belül, valamint az épület fogyasztói vezetékhálózatáról ellátott szabadtéri környezeten belül minden védővezetővel védett fogyasztó-berendezés teste (az áram-védőkapcsolással védettekké is!) nullázva van.

A szabvány előírja, hogy ezt a villamos berendezés első ellenőrzése jelentésének készítőjének ellenőriznie kell."

 

https://www.villanylap.hu/lapszamok/2014/december/3414-msz-hd-60364-62007---ellenorzes-iii

 

 

 

Mivel nálad a földelés ellánállása 40 Ohm, így a nullázás belső feltételei nem teljesülnek maradéktalanul, így nem is nullázhatsz jelen körülmények között.

 

Célműszerrel mérted a 40 Ohm ellenállást, vagy Jáger úr 2 multiméteres módszerével?

Előzmény: Celtis (123533)
ötfelezős Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123534

Alighanem ott kezdődik, hogy az IEC szellemi terméke.

Előzmény: soproniirsai (123529)
Celtis Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123533

Sziasztok,

 

20+ éves családi házban behúztam plusz vezetéket és egyben lecseréltem a lakáselosztót. Van földelőszonda, de hozzávetőleg 40 ohm-ot tud, EPH nincs kialakítva, a víz és gázvezetékek nincsenek direktben földelve. Fi relé volt és van.

A régi elosztóban nem volt nullázás. Nem tudom ilyen körülmények között az újban kellene-e nullázni. Úgy döntöttem, hogy egyelőre inkább nem módosítok. Jobban tartok a bejövő PEN szakadásától (van benne kötés), mint attól, hogy a fi relé nem old le egy testzárlatnál.

 

 

Mit gondoltok?

soproniirsai Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123532

tudom

Előzmény: cosomega (123530)
Jahno Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123531

Szabványbót oldalán le lett írva, meg Mekknél is bekattan pár havonta és akkor 2 napig ezen rágjuk a gittet. Itt is sokszor le volt írva, hogy ez olyan, mert...

Előzmény: soproniirsai (123529)
cosomega Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123530

Jótól kérdezted.

 

Előzmény: soproniirsai (123529)
soproniirsai Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123529

múltkor egy fogadáson, ahol az igazságügyminiszter jelen volt, felmerült, hogy miért nem ingyenesek a szabványok. milyen nyomós oka van?

Papus74 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123528

Csak olvasgatom a kommenteket, és jókat mosolygok mikor ez az "ezermester" irogat :)

Előzmény: cosomega (123527)
cosomega Creative Commons License 2021.07.28 -1 2 123527

Ti elhiszitek azt amit kérdez?

Amikor ügy érzi, hogy lankad a topic, akkor előkerülnek a szokott témái:

- 50A-es betáp (amit már felfejlesztett 80A-re)

- vén, hülye tanárok

- ingyenes szabvány

- kiküldött sárgcsekk a jó ismerősének, ami mellé semmilyen tájékoztató, hogy mire kell

- zsebbe csúsztatott pénzek ajánlása, korrupció

 

Ha kell tankönyvből idéz, amit megmásítva idéz, csak azért, hogy az tanárokat ócsárolja.

 

Most is úgy gondolta, hogy elszórakoztatja a közönsége, erre jött a 100A-es betáp és 50A-es vezérelt áram.

Percekben számolja a bérét, de arról még nem nyilatkozott, hogy mennyit kap az itt elbaszott időért. Mekkora bevétel kiesése lehet az itt összehordott baromságai miatt?

Ahogy elnézem, hamarosan tőzsdézni is fogunk.

Előzmény: kiggyo (123526)
kiggyo Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123526

a szent grál amit keresel:

a szolgáltató ÜGYFÉLSZOLGÁLATa.

Bemész vagy írsz és kapsz választ.

Rinya helyett...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123521)
ötfelezős Creative Commons License 2021.07.28 -1 5 123525

sehol nem állnak rendelkezésre, sőt valószínűleg csak hatalmas nyomozói munkával hozzáférhetők/összegyűjthetők 

Ez már csak a kétségbeesett kapkodás, mivel ez a két mondatrész ellentétben áll egymással. :D

És igen, a már nem érvényes dolgok a jogtárban nem ingyenesek. De ez az információért való könyörgés, mivel a keresést elindítani sem tudod, ez nálad régi szokás. Nálam meg az a régi szokás, hogy nem adom meg azokat, amelyek alap dolgok egy erősáramú szakembernél. Én jól elvagyok, mert van egy CD-s teljes jogtáram a kétezresek elejéről, és onnan meg a Magyar Közlönyök elérhetőek.  De nem osztom meg veled, mert ez a stílus, hogy először megrágalmazol valamit, majd nyüszítesz az infóért, ez nem szimpatikus nekem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123521)
ötfelezős Creative Commons License 2021.07.28 0 0 123524

Én az áthidalóról nem beszéltem, ahogy visszanézem. Mit írtam? Azt, hogy a bal oldali rövid kiemeltre kellene a nullákat kötni.

Ha jobban megnézed, hogy mit írtam: :D

Ha jobban megnézed, alighanem realizálod, hogy a bal oldalon a rövidebb lemez az el van szigetelve az alsótól, a védővezető síntől.

Ha szabályos volt a szerelés, akkor a kék, ami a nulla színe, az van a nulla jelzésű, említett bal oldali rövidebb sínre kötve.

Az áthidaló ugyanis a TN és a TT közti különbséget jelenti, melyet oda-vissza változtatni képzeltek eleink szabványalkotói. TT-nél a nulla az szigetelt üzemi vezető - ezért nem lehetett keverni.

Ilyen ez.

Előzmény: Kropacheck (123519)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123523

Dehonnem, simán megvan >> google :-) 
- a jogtárban
- az elosztói szabályzatban

A keresett konkrét infótól függően...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123521)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123522

Mindegy mi volt... az anno ki lett fizetve >> megvan.

----

Az adott tarifán belül átrendezheted az Ampert.
De vannak szabályok amikre nem árt közben figyelni!!!
pl. 63 Amper és 80 Amper is más játékszabályt-elszámolást jelent(het)...

HA nem elég az Amper akkor a plusz Amper fizetős.

----

A tarifák között nem átrendezhető (tudtommal).

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123516)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123521

Köszönöm, hogy mellébeszéléseddel megerősítettél abban a hitemben, hogy az egem jelenleg érdeklő információk sehol nem állnak rendelkezésre, sőt valószínűleg csak hatalmas nyomozói munkával hozzáférhetők/összegyűjthetők ;)

Előzmény: ötfelezős (123517)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -2 0 123520

"Annyira hanyattvágja őket az a pár 100 ezer ft,"

 

Az "energiatakarékosság" kifejezés szerintem valami ilyesmit jelent: X forintot befektetsz valamibe, ami életed végéig nemcsak behozza az árát, de meg is duplázza a befektetett összeget.

Képzelj el gy olyan részvényt,

- ami soha nem  váltható vissza és nem is eladható

- 16 évig nem fizet semmi osztalékot

- a 17. évtől fizet 8 százalékot évente.

Ehhez képzeld hozzá,hogy (a magyar egészségügy szintjét figyelembe véve) kb 20-25 év van hátra az életedből.

Ugye te sem vásárolnál a fenti részvényből 300eFt értékben? Még akkor is hülyeség, ha nem vág hanyatt ez az összeg. Okosabb elinni a kocsmában, mint arra költeni, hogy a hőszivattyú kedvezményes tarifára átkerüljön és ennek a befektetésnek ne lásd semmi hasznát.

Előzmény: kiggyo (123518)
Kropacheck Creative Commons License 2021.07.27 0 1 123519

Ha jobban megnézed, középen éppen látszik, hogy össze vannak kötve a sínek egy csupasz réz vezetékkel, ha jól látom. Minden egyben van.

Előzmény: ötfelezős (123506)
kiggyo Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123518

Ahol 100A feletti betáp kell ott nyilvánvalóan van fogyasztás is, ami nem kevés pénz lehet. Annyira hanyattvágja őket az a pár 100 ezer ft, vagy csak te puffogsz megint hogy de szar világban élünk?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123516)
ötfelezős Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123517

Le van  ez írva egyáltalán valahol közérthetően, vagy addig jó, amíg ez is zavaros/titok?

Az a baj, hogy megint olyanra dobálod a sarat, amire nem érdemes, mert világosan van szabályozva. Így csak te maradsz egy rosszindulatú habajgó. Vagy klinikai eset. és ezt kérlek, ne vedd bántásnak, csak tényeket állapítok meg.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123516)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123516

"Mivel szumma 32 Amper van csak "inygé"

 

Amikor ez a ház épült (kb 20 éve), akkor még mid a 100+50 amper teljesen ingyé volt? Nem lehet, hogy egy rakás pénzt kifizettek annak idején a sok vezérelt amperért és most ugyanazért még egyszer tartanák a markukat?

Mióta van ez a hálózatfejlesztési adó?

Hogyan voltak ezek a változások az évek során? Dátumok, ingyenes amper-határok, éccakai és/vagy nappali amperek árai, stb. stb Le van  ez írva egyáltalán valahol közérthetően, vagy addig jó, amíg ez is zavaros/titok?

 

"Ergo az 50vezéreltet kár is piszkálni"

 

Át szeretném szervezni az ampereket fázisonként egyenlőkről erősen aszimmetrikusra és hozzá akartam csapni ezt a soha semmire nem használt 30-40 ampert is.

 

A másik ötletem az volt, hogy H/Geo tarifás villanyórára áttenni ezeket az ampereket, de egy plusz villanyóra hely kialakítása nagyon sokba kerülne (soha meg nem térülő befektetés), mert egy Hensel Mi 72861-0  szekrényben hiába férne el akár 9 db villanyóra is, az ELMŰ maximum csak kettőt enged beletenni (máskülönben nem pörögne a bevétel a kenőpénzes üzleti partnereknél ;) 

Előzmény: Törölt nick (123515)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123515

2021.05.01-től már tutira igaz.
Mivel szumma 32 Amper van csak "inygé" az ÖSSZES tarifát immár EGYBEN nézve.

Ergo az 50vezéreltet kár is piszkálni... szerintem, elfér ha már van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (123514)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -2 0 123514

Erről jut eszembe:

Van egy családi ház, ahova jelenleg 100 amper normál villany megy be + 50 amper vezérelt áram.

A terv az, hogy ez a következőre változzon: 140 ampernyi normál áram legyen és mindössze 10 amper vezérelt. (ELMŰ terület, ha ez számít)

Igaz-e, hogy ilyen módosításnál 40 ampernyi hálózatfejlesztési díjat is kell fizetni?

Előzmény: Sraffter (123505)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -1 1 123513

"A 4 db kismegszakító helyett 6 db lesz berakva elvileg"

 

Plusz egy érintésvédelmi relé is. UGYE?

Előzmény: Kropacheck (123503)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.07.27 -1 0 123512

"A kismegszakítók közül az egyik elég sűrűn levágja magát."

 

Lehet, hogy ennek mindössze az az oka, hogy az a kismegszakító száz éves korára elfelejtette, hogy fiatal korában hány ampernél kellett lekapcsolnia és mára már túl ideges lett. Tehát lehet, hogy csak ki kellene cserélni egy új (ugyanannyi amperes) kismegszakítóra.

Előzmény: Kropacheck (123502)
cityba Creative Commons License 2021.07.27 0 1 123511

Nem az elosztócsere a megoldás a biztosíték lecsapásokra, nem fogsz több fázist találni. Sajnos a teljes rendszer felújítása a legoptimálisabb megoldás. Persze lehet plusz új kört kialakítani, elosztó, firelé, de ettől nem lesz jobb a meglévő, csak kicsit tehermentesíted. 

Előzmény: Kropacheck (123503)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.27 0 1 123510

Ez valami panelbuli? Picit húzz rá az összes csavarra miután az óránál lekapcsoltad, nehogy meg.asszon az áram. Megkeresni az összes kötöződobozt és utánhúzni a kötéseket. De ez sajnos nem fog menni és itt bukik a dolog, mert mind el van gipszelve, festve, tapétázva úgy ahogy szokás... Utána a konnaktorokat, kapcsolókat is illene utánhúzni, de ezeket is szokás befesteni, betapétázni...

Ami mindig levág az a konyhai? Nem csak túl van terhelve a sütő-mikró-vízmelegítő pingvinnel?

Előzmény: Kropacheck (123502)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!