Keresés

Részletes keresés

Aksi Creative Commons License 2007.02.22 0 0 44
Topikbeli szereplésem alapján nem is csodálom, hogy meglep, de pillanatnyilag sajnos van fontosabb dolgom, dehát nem viccnek nyitottam ezt a topikot :)

Nem igazán útvonalat akartam írni, bár az eleje az tényleg az talán Fiji-ig. Azt viszont sajnos én is olvastam, hogy kell hogy legyen vissza-tovább jegyed, csak eddig nem vettem komolyan. Ez elég szopás, mert pont a rugalmasságot öli meg - illetve szopást visza az egészbe a jegyekkel történő variálás. Mivel míg nem vagyok ott csak durván tudom átérezni mennyire fog tetszeni a hely.

Szóval nagy még a homály, de majd lassan alakul :) Amúgy nincs ellenemre semmilyen AU vagy NZ tranzit, csak a pénzmag szab határokat. Még számos konkrét Lonely planetek beszerzése előtt vagyok sajna.
Bár élő foglalásunk van a Fiji járatra (mivel sajnos márc végével lejár az akció) mégis néha elgondolkozom, hogy nem lenne e jobb direktbe Sydneyre repülni. A Seoul-i megálló kecsegtető, de problémákat vet fel lévén, hogy hideg van manapság arra felé, és túl sok meleg ruhát nem akarunk vinni /mindenestre 3 pólót is fel lehet venni a kapucnis alá :)
Előzmény: W.L. (39)
W.L. Creative Commons License 2007.02.22 0 0 43

Ja, ez a hajó a Havanna, és Vanuatun felmegy egészen Santóig.

Én ott láttam is.

Valóban havonta egyszer jár, de csak egy útra nehéz lenne használni, mert jegyet tudtommal csak a kiindulási helyen kapsz rá, márpedig ahhoz, hogy oda (repülővel) eljuss, már kérik a kiutazásra szóló repjegyet is.  Amiből persze visszaválthatót kell venni, ha utána mégis a Havanával akarsz továbbutazni.

 

Nem naghol idején jártam Vanuatuban, és az nem is igazán érdekelt.

Nagy lehúzós turistaatrakció állítólag brutális "belépőkkel".

Ennél lehetett sokkal autentikusabb fesztiválokat is látni ingyen...

Pentecost maga viszont egy gyönyörű sziget!

Előzmény: kossza (42)
kossza Creative Commons License 2007.02.22 0 0 42

Sziasztok,

 

van egy teherhajo, mi visz utasokat Noume, s Vanuatu kozott, igaz havonta egyszer, a tavalyi, legujabb LP szerint 110 USA dollarert.

 

W.L., Te a naghol idejen jartal Vanuatun?

W.L. Creative Commons License 2007.02.18 0 0 41

Kövér Óceánia!

 

Mint már korábban is megjegyeztem, a nádszál karcsú szépségeket inkább csak a posztereken lehet fellelni.

 

Most már hivatalos: Polinézia és Mikronézia nyert el 8 helyet a világ 10 legkövérebb országának rangsorábanl!

 

Ezzel szemben a jó öreg Melanézia sokkal egészségesebb - az egyetlen listára még felkerült melanéz szigetország, Vanuatu is csak 47. a rangsorban.

 

http://www.forbes.com/forbeslife/2007/02/07/worlds-fattest-countries-forbeslife-cx_ls_0208worldfat_2.html

Előzmény: W.L. (18)
W.L. Creative Commons License 2007.02.16 0 0 40

Még valami: Tényleg meg kell normálisan tervezni az útvonalat előre, mert itt nemigen működik a "majd ott meglátom merre tovább" hozzáállás, annál az egyszerű oknál fogva, hogy az óceániai országok mindegyike megköveteli, hogy már a belépésnél meglegyen a továbbutazásra szóló jegyed.

Vagyis nem lehet pl Vanuatura egy csak odaútra szóló jeggyel repülni arra számítva, hogy majd ott döntöd el, hová/mivel mész onnan tovább.

Előzmény: Aksi (38)
W.L. Creative Commons License 2007.02.16 0 0 39

Ha neked már az indonéz hajók sem tetszettek, akkor az Óceániában éjszakán át közlekedő hajókat alighanem jobb lesz elfelejtened. Sokkal ramatyabbak. A logika az, hogy ezek "olcsók", és akinek nem tetszenek, az repüljön.

A túristákra alapozott rövidebb hajójáratok, pl. amik Fidzsin a Yasawa-szigetekre mennek, vagy Új-Kaledónia szigeteit kötik össze, azok persze rendesebbek.

 

Az útvonalad elég fura.

Pl. Fidzsiről Niuéra hogyan akarsz átmenni?

Új-Kaledónia - PNG???

Ezeket csak új-zélandi illetve ausztrál tranzittal lehet összekötni.

 

Amúgy meglep, hogy tényleg mész! ;-)

 

Előzmény: Aksi (38)
Aksi Creative Commons License 2007.02.16 0 0 38
Bő hónap múlva indulás van :) - hamarosan tervezni kell konkrétabban

(Korea)-Fiji-Niue-Vanuatu a főbb terv, a majd esetleg New Caledonia-PNG-Nagy Koralzátony, úgyis a helyszínen döl el. Van Fijiről olcsón megközelíthető konkrét gyönyörű hely amit kihagytam? Még nem volt időm olvasni a témában mélyebben, ez még előttem van

A közlekedési jellegű hajózás közelebbi szigetek közt milyen színvonalú arrafelé (mondjuk ha 1 éjszakát a hajón kell eltölteni pl.)? Egyszer Indonéziában nagyon beszoptam ezt...

Előzmény: W.L. (37)
W.L. Creative Commons License 2007.02.16 0 0 37

Egy érdekes és jópofán jellemző hír Vanuaturól:

 

http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/6363843.stm

 

Jó látni, hogy nem csak puccsokkal és zavargásokkal kerülhet be Óceánia a nemzetközi hírekbe!

minimal Creative Commons License 2007.02.12 0 0 36
Tekintettel arra mennyi fórumozót vonz a témakör szerintem teljesen jól üzemelt. Rengeteg értékes hozzászólás van a témában évekre visszamenőleg - nem csak Francia Polinéziáról.
Előzmény: W.L. (35)
W.L. Creative Commons License 2007.02.12 0 0 35

Ez a topic Aksi szerint pont azért lett megnyitva, hogy az megmaradhasson a címben szereplő szigeteknek. Lásd ott utolsó hozzászólását.

Előzmény: minimal (34)
minimal Creative Commons License 2007.02.12 0 0 34
A Tahiti és Fr Polinézia topic kvázi Óceánia, viszonylag sok hozzászólással.
Előzmény: W.L. (32)
Aksi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 33
Kompromisszum képes vagyok :)
Előzmény: W.L. (32)
W.L. Creative Commons License 2007.01.30 0 0 32

Az a hajóút tényleg jól néz ki, de te nem hátizsákos utat emlegettél eddig??? ;-)

Előzmény: Aksi (30)
Aksi Creative Commons License 2007.01.29 0 0 31
Urghh :(
Túl meseszép volt, csak a NZ-Húsvét szg rész 2000GBP nem az egész túra, az egész 20k felett van sajna
Előzmény: Aksi (30)
Aksi Creative Commons License 2007.01.29 0 0 30
Hát ez a hajós túra marha jónak tűnik :))
még az időpont is stimmel a terveinkkel, kérdés milyen a hajó?
Előzmény: Mikó (28)
Mikó Creative Commons License 2007.01.25 0 0 28

http://www.sorenlarsen.com/Pacific_2007.htm

 

Van tapasztalatotok nagy vitorlás hajós utakról? Egyszer ki kellene próbálni...

W.L. Creative Commons License 2007.01.25 0 0 27
Bocs, csak beleturkáltam a lapba: hozzáadtam a listához a Húsvét-szigetet és Nyugat-Pápuát. Szerintem hagyományos (történelmi, néprajzi, földrajzi) megközelítésből mindkettő sokkal inkább része Óceániának, mint Galápagos.
Előzmény: Törölt nick (16)
Yogi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 26
Azt láttam, hogy nem vagy kezdő utazó...

Lehet sok mindenre spórolni, néhány dologra tényleg kell is, de azért utazásra csak marad valami.
Mindjárt meg is mutatom az asszonynak a linkeidet; tavaly is így kezdődött, hogy "csak az érdekesség kedvéért kukkantsunk bele".
Előzmény: W.L. (24)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 25

És még egy könyvajánló Indonéziához:

http://www.amazon.com/gp/richpub/syltguides/fullview/2V71095LBCL3M

Előzmény: Yogi (23)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 24

Kösz, megvan az a könyv is.

Amúgy a szerzőnél alighanem valamivel többet jártam Indonéziában:

http://members.virtualtourist.com/m/2e789/654/

Aminek egyébként sok része sok tekintetben veri Óceániát, hogy egy kicsit a témánál is maradjunk! ;-)

Pl. Maluku: http://members.virtualtourist.com/m/2e789/65a/

 

Remélem tényleg el fogtok jutni Óceániába ti is.

Noha nem Thailföld vagy Egyiptom, nem annyira drága, mint sokan gondolják.

Csak hát annyi fontosabb dologra lehet ugye spórolni: házi mozi, új kocsi, nagyobb lakás/ház, stb... ;-)

Előzmény: Yogi (23)
Yogi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 23
Akkor egy könyvajánló:
Balázs Dénes: Hajóstoppal az indonéz szigetvilágban
Igazi csavargó volt, az egész világot ingyen járta be.

Én a feleségemmel elmegyek Óceániába. Nem mondom, hogy az idén, de egyszer.
Előzmény: W.L. (22)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 22

Sajna pár új-guineai kiruccanást kivéve csak egyszer - bár akkor 8 hónapig ...

 

Niue jelenleg nemigen "ejthető útba" sehonnan sehová menet.

Anno még igen, tudtam Szamoáról odarepülni és onnan tovább Új-Zélandra, de a szamoai kapcsolat közben megszűnt és jelenleg gyakorlatice csak Aucklandből érhető el retúrjeggyel.

Vagyis útba nem esik egy óceániai úton, hanem zsákutca, emiatt csak az megy oda, aki tényleg érdekel. Hát, tömeg már csak ezért sincs ott soha... meg alighanem azért sem, mert a legtöbben nem is hallottak róla soha.

Őszintén szólva, meg fog lepni, ha ezekről a fórumokról valaki TÉNYLEG elmenne odáig! ;-)

 

 

Előzmény: Aksi (21)
Aksi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 21
Megnézegettem az utazás fórumot. Én hiszek neked: Tonga és Szamoa is ejtve van akkor.
WL, Te hányszor utaztál a régióban?
Előzmény: W.L. (12)
Aksi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 20
Köszi. Niue akkor mindenképpen útba lesz ejtve :)
Előzmény: W.L. (13)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 19

Nincs szerencsém a képek feliratozásával, de gondolom nem nehéz rájönni, melyik nő képviseli az "álmot", és melyik a valóságot. ;-)

Egyébként mindketten Tahitiről valók, csak az első egy profi táncosnő.

Előzmény: W.L. (18)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 18

A tipikus polinéziai álom:

 

 

A tipikus polináziai valóság:

 

Előzmény: W.L. (17)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 17

Szerintem te ugyanazokat a könyveket olvasgathattad valaha Szamoáról mint én! :-)

"Varázslatos Szamoa", "Négy gyerekkel egy pálmakunyhóban", stb... hát a mai valóság NAGYON más.

Persze minden relatív, aki életében először lát pálmafás tengerpartot, és nem számolja soha át a pénzét, annak még így is "paradicsom" lehet! ;-)

De ha igazán őszintén barátságos, mosolygós bennszülöttekre vágysz, akkor Melanézia (különösen Vanuatu és Pápua Új-Guinea), nem pedig Polinézia felé kell venni az irányt!

 

A polinézek ma már általában eléggé elnyugatiasodtak, borzalmasan elhízottak a modern semmittevésben és többnyire elég életuntnak tűntek nekem.

Nagy részük fő álma Új-Zélandra, az USA-ba vagy  más gazdag országba kivándorolni. A fűszoknyás szépségek csak a fotókon illetvbe a turistáknal tartott táncelőadásokon léteznek! ;-)

 

Ami Niuét illeti, ott sosem szabad elfelejteni, hogy a helyiek mind új-zélandi állampolgárok is, és szabadon átlötözhetnek oda.

Az eredmény: 90%-uk már Új-Zélandon él, viszont aki Niuén maradt az azért tette, mert jobban kedveli a szigetet és az ottani életformát.

Becsületességgel és átveréssel Niuén nincs gond, mert ha pénz kéne nekik, csak át kellene települniük Új-Zélandra, vagy pumpolni ott élő rokonaikat.

A mosolygás a polinézeknek nem olyan erőssége mint a prospektusok sugallanák, de azért én a niueieket nagyon barátságosnak és segítőkésznek találtam.

Nemcsak a szigeten magán hívtak meg helyi ismerőseim magukhoz lakni, hanem utána még Aucklandben is niuei ismerősök vártak!

Niue maga tényleg szinte érintetlen a turizmus által (én asszem összesen 2 másik turistát láttam ott) és vannak természeti érdekességei is (különösen szuper barlangok) da az igazsághoz hozzá tartozik az is, hogy strandjai rövidkék és a helyiek fűszoknyás táncesteket sem tartanak a turisták kedvéért.

Vagyis ez nem mindenkinek tökély!

Előzmény: Yogi (14)
Yogi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 15
Ez már kínzás, ilyeneket mutogatni...
Milyenek a népek arrafelé? Mennyire barátságosak, mennyire átverősek, mennyire mosolygósak?
Előzmény: W.L. (13)
Yogi Creative Commons License 2007.01.24 0 0 14
Ehh... A másik Nyugat-Szamoa volt...
De az álom nem racionális. Nem is a "paradicsomra" vágyom.
Viszont sajnos a te tapasztalatod nyilván frissebb, a könyveim meg évtizedesek. Mindegy, amint lehet, megnézem saját szemmel, hogy milyen az élet arrafelé.
Előzmény: W.L. (12)
W.L. Creative Commons License 2007.01.24 0 0 13

Niue honlapjának legnyálcsorgatóbb része ez:

 

http://www.niueisland.com/about/

 

Érdemes elolvasni, tökéletes álmodozáshoz is! :-)

 

Ja, és mind igaz...

Előzmény: W.L. (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!