Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2012.03.23 0 0 2254

Ez milyen gonoszság már Tőled, éppen, mikor Atkins-ozok a téli "babaháj" miatt:-))) Én is szeretek kísérletezni, a szárított paradicsomot az olasz kenyérbe már próbáltam (a paradicsomot minden formájában imádjuk), a pestót viszont nem ... na most süthetek kakaós kalácsot és pestós kenyeret, amiből max. fél-fél szeletet ehetek:-DDDDD

Előzmény: blaze73 (2253)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2253

Akkor kipróbálom még az ünnepek előtt én is!

Most olyat sütöttem , hogy :

 

5 deka tönkölyliszt

27 deka BL80 kenyérliszt

25 deka teljesk. rozsliszt

 

kefír nem volt itthon, így víz volt csak a folyadék (310ml) + 2 evk oliva olaj + 1 mokkás kanál ALDI-s pesztó krém

csipogáskor ment bele felaprítva szárított paradicsom + napraforgómag

 

Baromi szép lett, és olyan illata van... most hűl ki éppen.

Előzmény: 3ferret (2252)
3ferret Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2252
Igen, azt! Finom lett! Annyit változtattam, hogy 1 Lidl-s porélesztőt tettem bele, és kb 10-12 szem aszalt szilvát. A szilvát egészben, akkor, amikor csipogott, így vannak benne kisebb és nagyobb darabok is. Szépen megkelt, finom a tésztája.
Előzmény: .ETNA. (2251)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2251

Melyik kalácsreceptet próbáltad ki, a 2227-es hsz-ben leírtat??

Előzmény: 3ferret (2249)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2250

Ok, hamarosan próbálom a kalácsot és akkor BL55-tel... Meglátjuk! :) 

Előzmény: 3ferret (2249)
3ferret Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2249
Jó reggelt!
A télen felszedett néhány kiló nálam is ismerős, de nem vészes, majd lemegy. Éjjel kész lett a kalács, most kóstolom a kávé mellé ;-). Finom lett, nyugodtan próbáljátok ki. Én ugyan tettem bele kakaót, és mazsola híján kb 10 db aszalt szilvát, de ezek nélkül is jó lesz. Sima BL 55 liszttel csináltam.
A rétesliszt arányra nem akarok fejből hülyeséget írni, ha működőképes lesz a gépünk, leírom. Addig is próbáljátok ki ezt a receptet ;-).
Előzmény: blaze73 (2245)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.22 0 0 2248

:-) alternatívaként ajánlom valamelyik - a stadionnal szemben lévő - lépcsőház erkélyét (vagy a tetőt), persze inkognitóban, onnan is mindent látni, elég hozzá egy aprócska színházi távcső:-) Esetleg feljöhet hozzánk is tévézni, adok lilahagymás fehérkenyeret, grillezett padlizsánnal, s mivel nálunk minden ajtófélfa és ajtó sötétlilára van festve (tényleg), tuti jól is érezné magát:-)

Előzmény: firmitudo (2247)
firmitudo Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2247

Egy ötlet a diétára.

Fiam megy szombaton Miskolcra a Diósgyőr meccsre, mint UTE szurkoló(hát nem csattanok ki az örömtől).

Gondoltam lehetnél erre az időre pótmamája és ha megdobják kővel, Te visszadobnád kenyérrel. Mármint azzal a (hagymás)kenyérrel, amit a diéta miatt nem eszel meg. Csak egy "kicsit" keményebbre kéne sütnöd.  A LILA hagymát és a FEHÉR lisztet én állom :).

Előzmény: .ETNA. (2246)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2246

Rontani tuti nem fog rajta, biztosan ízleni fog nekünk is, a tejes, tojásos stb. kenyeret is szeretjük... igazából nincs is olyan kenyér, amit ne szeretnénk:-)) Igaz, hogy most diétázom (télen felszedett néhány kiló ledolgozási projekt), de azért egy-egy szelet kenyérke még nekem is belefér:-)

Előzmény: blaze73 (2245)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2245

Örülök, hogy ízlett kefírrel.  amióta próbáltuk mindig van benne, tényleg jó.

Kalács receptet ha találsz, megköszönöm.    Réteslisztből mennyit teszel bele a BL55 mellé?  Mi a keverési arány? 
Kakaó tuti nem megy bele....


ETNA : mindenképpen próbáld ki, látod 3ferret-nek is bejött a kefírrel a kenyér.  a 310ml folyadékot kell belőni, jellemzően egy doboz kefír 175ml....

Előzmény: 3ferret (2243)
3ferret Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2244
Ja, és nem muszáj beletenni a kakaót. Én sem szoktam mindig, van, hogy semmit, vagy mazsolát, fahéjat, de volt, hogy aszalt vagy kandírozott gyümölcsöt.
Előzmény: 3ferret (2243)
3ferret Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2243
Én nem szeretem a kefírt, de a múlt héten direkt vettem, hogy kipróbáljam ezt a kenyeret. Nagyon finom lett, köszi a receptet. Kalács recepttel sajnos most nem tudok segíteni, mert a számítógép megadta magát, ott van a recept, de az tuti, hogy alap programon szoktam sütni. És arra emlékszem, hogy 2 félét szoktam sütni, de azokban rétesliszt is van. Elég rég sütöttem, nem emlékszem a pontos receptre. Most viszont ezt kipróbálom, úgy megkívántam. Holnap írok, milyen lett ;-).
Előzmény: blaze73 (2241)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2242

Köszi a kefír ötletet, már máshol is olvastam róla, de ki is ment a fejemből, pedig majdnem mindig van itthon kefír, mert nagyon szeretem, de kenyérbe még nem tettem soha... na jól ki is próbálom:-))

Előzmény: blaze73 (2241)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2241

Köszönöm.  Ok, vettem BL-55.  Én is erre gondoltam.

Én a kenyeret is úgy sütöm, hogy 300gramm BL80 + 250 gramm teljes kiőrlésű, ez bevált.  Folyadék pedig úgy, hogy a 310 ml úgy jön ki, hogy 1,75dl kefír + olyan 1.3-1.4 dl víz, hogy a 310 ml meglegyen :)   Ezzel nagyon finom szokott lenni, bevált :)  

Előzmény: .ETNA. (2239)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2240

... akarom mondani (írni): BL 55-ös :-)

Előzmény: .ETNA. (2239)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2239

Közben találtam a gépemen egy másik receptet is, a netről mentettem le anno a linket, még ezt sem próbáltam:

http://www.tutireceptek.hu/kalacs-kenyersuto-gepben

 

Szerintem alapprogramon kell sütni, a fenti linkbeli receptnél is az alapprogit írja.

 

A liszt kérdésben pedig, szerintem a sima BL 50-es is jó, én egyébként - ha a liszt minősége jó - nem mindig érzékelek jelentős (!) különbséget a BL80-as kenyérliszt és a BL50-es sima búzaliszt között, legalábbis a kenyérnél nem igazán. Ha viszont a sima liszt minősége vacak, ami sajnos az utóbbi időben gyakran előfordul, akkor talán jobb a BL80-as. Igazából én mindig azt használom, ami éppen itthon van, viszont a sima kenyérbe is mindig keverem a lisztet teljes kiőrlésű rozsliszttel (400 gr fehér sima + 160 gr teljesk. rozs), nekünk így jobban ízlik.

Előzmény: blaze73 (2236)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.21 0 0 2238

Félre ne értsd, nagyon is jól tetted, hgoy leírtad!! Csak ilyenkor mindig felrémlik bennem, hogy vajon miért tanultam még középiskolában is (!) három évig fizikát, ha ennyire nem vagyok képben:-))) Szóval inkább magamon nevettem:-)

Előzmény: Törölt nick (2235)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 2237

a másik kérdésem.   a kalácsnál " 50dkg liszt "

ez szerinted BL80 kenyérliszt, vagy a sima BL55 fehérliszt ???? 

Előzmény: .ETNA. (2233)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 2236

Köszönöm, mennek nyomtatásra :) 


A kalácsot melyik programmal érdemes ?   Fehér Kenyér ?   A gyors program nem hiszem jó hozzá.... Mi lenne megfelelő ?
A gép egy két keverőlapátos SHG BB 1350 

 

http://www.grx.hu/shop/haztartasi-kisgepek/konyhai-kisgepek/shg-bb1350-kenyersuto-keszulek/print

Előzmény: .ETNA. (2233)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.20 0 0 2235

Valóban, részben és szándékosan szakmai szöveg, de egyébként nem az vagyok, aki hölgytársaságban műszaki dolgokkal untatja a partnert (sőt, vannak fickók, akikkel még beszélni is utálok ilyen elektronikai témákról, annyira unom a dumáját, hogy hihetetlen) :-) csak leírtam nagyjából a lényeget, hátha valakit érdekel.

Előzmény: .ETNA. (2232)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2234

... a tojásos, tejes, karácsonyi fűszeres kenyeret is az alapprogramon sütöm ...

Előzmény: .ETNA. (2233)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2233

Csak hagyd ki a kakaót és meg is kapod a sima kalács receptjét :-)

 

A "kk" a géphez kapott kanál kisebbik része, az "ek" a nagyobb, néhány recept:

 

1./ Tojásos kenyér:

3 db egész tojást elkeverek egy mércés edényben, majd felöntöm vízzel, úgy, hogy összesen 310 ml legyen.

560 gr liszt+2 kk só+2 ek cukor+4 ek vaj+2 kk instant élesztő (vagy egy friss 50 gr-os élesztőnek kb. a negyede futtatva, vagy morzsolva).

 

2./ Tejes kenyér: 310 ml tej + 560 liszt+2 kk só+2 ek méz (vagy cukor)+3 ek vaj(vagy olaj) és 2 kk instant élesztő

Ennél a kenyérnél mindig inkább mézet és vajat(nem olajat) szoktam használni, ahogy egyébként a tojásosnál is.

 

3./ Karácsonyi fűszeres kenyér (nem éppen diétás:-) )

310 ml: víz+1 tojás sárgája + tej,

560 gr sima fehér búzaliszt,

2 kk só,

2 ek cukor+3 ek méz,

3 ek vaj,

2 kk instant élesztő

Sípolásnál:

cukrozott narancs és citromhéj, kevéske fahéj és egy kevés mézeskalács fűszerkeverék

darabosra tört dió

(esetleg mazsola, vagy őrölt szegfűszeg stb.)

 

A folyadékot úgy mértem ki, hogy a mércés edénybe először beleütöttem egy tojás sárgáját, majd ezt először elkevertem egy kevés tejjel, utána  feltöltöttem tejjel 200 ml-ig és még adtam hozzá kb.110 ml vizet. Tehát úgy, hogy a sima kenyér receptje szerinti 310 ml folyadék jöjjön ki összesen.
A 2 evőkanál cukron kívül plusz 3 evőkanál mézet is tettem bele. A sípolásnál szórtam bele cukrozott narancs és citrom-héjat (készen vettem), egy kevés őrölt fahéjat csak a színe miatt, a készen kapható mézeskalács fűszerkeverékből is egy keveset és darabosra tört diót. Szép színe lett a fahéjtól és jó illata a fűszerkeveréktől. Lehet beletenni mazsolát is, vagy őrölt szegfűszeget is ízlés szerint, de vigyázni kell, nehogy túl fűszeres legyen, a kevesebb néha több!

Vajjal, mézzel, vagy lekvárral és habos kakaóval, vagy forrócsokival nagyon finom karácsonyi reggeli:-)

 

Ha bár belejöttem a receptmásolásba, nem tudom, hogy olvastad-e már a langallo/pizza/pompos receptet:

 

3./ PIZZA tészta receptje, 2-3 db pizzához (langallohoz, pomposhoz) elegendő, attól függően, hogy milyen vastagon szeretitek.

240 ml víz, 460 g fehér liszt+3 evőkanálnyi teljes kiőrlésű liszt (pl. rozsliszt) 1 evők. cukor, 2 kiskanál só, 2 kiskanál gyorsélesztő.

A Tészta programon készítsd, ez a mi gépünkön 1 óra 50 perc alatt van kész. Majd tedd lisztezett tepsire, vedd ketté, vagy háromfelé, ha vékonyan/ropogósan szeretitek (amíg nem használod, a másik cipót takard le egy konyharuhával), nyújtsd a kívánt formára (kerek, vagy szögletes, ahogy tetszik), kend meg ketchuppal, tegyél rá mindenféle finomságot, szórd meg oreganóval (vagy pizza fűszerkeverékkel) és reszelt sajttal, előmelegített sütőben magas hőfokon(230-250 fok)  kb. 10-15 perc alatt van készen. A sajtot ráteheted úgy is, hogy kb. 7-8 perc után (félidőben) kiveszed a tepsit és megszórod sajttal, majd újabb 7-8 percre vissza a sütőbe, akkor szoktam így csinálni, ha pl. baconszalonna van rajta, aminek nem árt, ha jól átsül még anélkül, hogy rajta lenne a tetején a reszelt sajt.

LANGALLO: pizza tészta, az előbbiek szerint, de miután betetted a tepsibe az előzőleg felcsipkedett szélű tésztát, körben a szélét fokhagymás olajjal megkened, a tésztára fokhagymás tejfölt kensz (nem kell sajnálni), megszórod reszelt sajttal, majd amikor elkészült, még a tepsiben, átkened a foghagymás olajjal az egészet.

POMPOS: ahogy a langallo, de a fokhagymás tejfölre teszel szeletelt lilahagymát és baconszalonna darabokat, majd erre jön a reszelt sajt - olajjal ugyanúgy megkened a szélét és mehet a sütőbe.

 

Mi sok tejföllel szeretjük, az olajba, ill. a tejfölbe is kb. 2-3 gerezd fokhagymát szoktam belenyomni.

Előzmény: blaze73 (2231)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2232

Az első mondatod, tipikusan az a szöveg, amiből én kb. csak minden második szót értek :-)), de jó tudni, jól meg is jegyzem!

Előzmény: Törölt nick (2229)
blaze73 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2231

Sima kalács lenne érdekes, nem kakaós nekik :)

 

A karácsonyi kenyér + tojásos is érdekel, ha bemásolod nagyon megköszönöm.

 

A kápiás nagyon fini lett :) 

Előzmény: .ETNA. (2227)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2230

De ebből adódóan a kelesztési fázisban lévő anyagot is meg lehet még menteni áramszünet esetén, csak dagasztást akkor már nem szabad indítani, kizárólag sütést, azt is a megfelelő időpontban, vagyis a kelesztés megbecsült végeztével.

Előzmény: Törölt nick (2229)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2229

Típustól függően, 5-20 perc áramszünet alatt még nem felejti el a programot, mert egy benne lévő kondenzátor egy ideig még tárol annyi töltést, ami a vezérlőprocesszor táplálásához elegendő.

 

Ha az áramszünet sütés közben történt és már törlődött a program, utána el lehet indítani a csak sütőprogramot. Mást nem is enged ilyenkor, mert érzékeli a forró sütőteret és hibajelzést ad.

 

Az enyémnél, ha törölni szeretném a programot, a Start gombot kell nyomva tartani, míg besípol, akkor lehet előlről kezdeni. Ez téves beállítás esetén lehet hasznos, vagy ha esetleg azt akarom, hogy jobban dagassza át, és emiatt szeretnék visszatérni a program elejére.

Előzmény: Émile (2226)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2228

Ez jó kérdés, most átlapoztam a használatit, nem szerepel benne erről semmi, de egyszerű kipróbálni, kíváncsiságképpen kapcsold le egy pár pillanatra a villanyórát:-)

 

A gond szerintem nem is azzal van, hogy újraindul-e, folytatja-e a programot éppen ott, ahol abbahagyta, hanem azzal, hogy ha pl. túl sokáig tart az áramszünet, s pl. a kenyér már sülés előtt volt, szépen megkelt stb. ... esélyes, hogy összeesik...

Előzmény: Émile (2226)
.ETNA. Creative Commons License 2012.03.19 0 0 2227

Ki fogom próbálni a kápiát, grillezni is azért szeretem, mert nem keseredik meg (a sima paprikával ellentétben) a grillezés során.

 

HANGSÚLYOZNÁM, HOGY NEM PRÓBÁLTAM ki, de itt a fórumon kaptam egy kakaós kalács receptet, bemásolom, úgy, ahogy anno én is elmentettem:

 

"Én szoktam kakaós kalácsot is készíteni benne. Isteni.
3dl tej, 5dkg vaj, 4ek cukor, 1ek kakaópor, csipet só, 50dkg liszt, 2,5dkg élesztő.
A recept a gyorsprogramot ajánlja, de azon összeesett. Kipróbáltam a sima kenyérprogramon, és azóta hétvégén sütök. Szerintem nagoyn finom lekvárral, v. vajjal."

 

Ha kipróbáltad, légy szi' írd majd meg, hogy milyen lett, hátha végre rászánom magam én is a "géppel kalácsot" történetre :-)

 

Én karácsonyi kenyeret csináltam már, majd kikeresem a hozzászólásaimból és bemásolom újra, hogy miket tettem bele, nekünk nagyon ízlett.

A tojásos kenyeret próbáltad már? Akár még húsvétra is jó lehet ...

Előzmény: blaze73 (2225)
Émile Creative Commons License 2012.03.18 0 0 2226

 Üdv Mindenkinek !

 

 A kérdésem : a kenyérsütők elektronikája milyen ?

 Áramszünet esetén újra indul e, vagy sem.

 Csak összehasolításként: a mosógépeknél  a ha nincs áram, leállnak, majd újra indulnak, ha van áram.

 A mosogató gépek viszont nem. Áramszünet után nem indulnak újra !!

blaze73 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 2225

Más: esetleg kalács recepted nincsen, ami bevált?   feleségem családja kalácsot eszik húsvétkor, én kenyeret...   szóval jó lenne valami kalácsot is sütni nekik a géppel :)

Előzmény: .ETNA. (2223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!