Keresés

Részletes keresés

baanagt Creative Commons License 2008.03.21 0 0 4359
Sziasztok!

Remélem tud valaki nekem segíteni. Stahl Judit azt a receptjét keresem, amikor a kókuszkocka nevű süteményt ( lehet hogy a neve nem jó, de arra gondolok, amikor a piskótát csokimázba, majd kókuszba forgatom) 24 lyukas minimuffin sütőbe készítette el. Borzasztóan fontos lenne, hogy mihamarabb megtaláljam.

Előre is köszi:

Andi

komórka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4358
Ez a Végre otthon-ban van azt hiszem és még nem gépeltem be, csak fotóztam. Majd ünnepek után.
Tudom, hogy ez egy húsvéti kalács, de most elolvasva a receptet semmi különös nincs benne azon kivül, hogy egy kalácsot süt, aminek a tésztájába 2 teáskanák sáfrányt (vagy sáfrányos szeklicét) tesz.
Előzmény: florentine (4357)
florentine Creative Commons License 2008.03.20 0 0 4357

A sáfrányos kalács receptjét be tudná írni valaki?

 

A stahl.hu-n és itt szerintem nincs, a gugliból meg megtudtam, hogy a Sólyomnak ilyet sütne - milyen érdekes...

Tereza Creative Commons License 2008.03.19 0 0 4356

Még nem volt időm megnézni, de neked is köszönöm. Eredetileg én is  is próbáltam megkeresni a videóját az mtv lapján, de nem találtam. Meglepődtem, hogy mégis létezik.

Előzmény: rod-in (4350)
Tereza Creative Commons License 2008.03.19 0 0 4355
Köszönöm.
Előzmény: zso70 (4349)
BlueBird Creative Commons License 2008.03.18 0 0 4354
Köszi : )
Előzmény: komórka (4353)
komórka Creative Commons License 2008.03.18 0 0 4353
Ez már volt.

CARBONNADE (FLAMAND MARHATOKÁNY)
HOZZÁVALÓK: 4 evőkanál olívaolaj, 4 evőkanál vaj, 1 kg marhalapocka, nagy kockákra vágva, só és frissen őrölt bors, ½ kg hagyma, szeletekre vágva, 2 sárgarépa, felkarikázva, 2 evőkanál sűrített paradicsom, 1 evőkanál mustár, 5 dl barna sör, 2 dl víz, 3 babérlevél, darabkákra törve, a tálaláshoz 1 nagy csokor apróra vágott, friss petrezselyem és 3 dl tejföl
Előmelegítjük a sütőt 150 fokra (gázsütőn 2-es fokozat), és kiválasztunk az elkészítéséhez olyan lábost választunk, amely a sütőben is használható, tehát a fogója nincs műanyagból. Ha csak ilyenünk van, akkor a fogókat több rétegnyi alufóliával kell beburkolni, mielőtt betennénk az edényt a sütőbe. A kiválasztott edényben takaréklángon összeolvasztjuk a vajat és az olajat, majd a keveréket jól felforrósítjuk, és néhány részletben előpirítjuk benne a marhahús-kockákat. Minimum 4-5 perc kell nekik, hogy szép színt kapjanak. (Azért nem szabad egyszerre beletenni a lábosba az összes húst, mert akkor nem pirulnak, hanem elkezdenek a saját gőzükben megpárolódni.) Az előpirított húst kiszedjük, megsózzuk, megborsozzuk, és félretesszük. A lábosban maradt olaj-vaj keveréken átpirítjuk a hagymát, majd a répát is. Ezeket, ellentétben a hússal, már pirítás közben is megsózhatjuk, megborsozhatjuk. Amíg a zöldségek megpirulnak, egy mérőkancsóban kézi habverővel összekeverjük a sűrített paradicsomot, a mustárt, a sört, a vizet. Az előpirított zöldségekhez visszatesszük a húskockákat, hozzájuk dobjuk a babérleveleket, majd felöntjük a sörös keverékkel. Az egészet alaposan összekeverjük, és felforraljuk. Ahogy felforrt a húsos ragu, lefedjük, és betesszük az előmelegített sütőbe. Itt 3 óra alatt szépen, ráérősen omlósra fő a hús. Közben néha-néha megkeverjük, de nem kell gyakran ránézni. Amikor a carbonnade elkészült, meghintjük az apróra vágott petrezselyem felével, a petrezselyem másik részét pedig belekeverjük a tejfölbe, és külön tálkában kínáljuk az ételhez. Szerintem friss, fehér kenyérrel a legjobb, de ha adhatjuk főtt krumplival is. Ebben az esetben tegyünk a krumpli főzővízébe néhány fokhagyma-gerezdet, mert ettől még finomabb lesz a krumpli íze.
CrazyAngel Creative Commons License 2008.03.18 0 0 4352
sziasztok..én épp most csináltam meg a petrzeselymes ricottas pennét az olaszos tészták könyvből..nem rossz ( objectiven) bár nem ez lesz a kedvencem:))mondjuk én nem turmixoltam össze a petreszleymet a ricottaval, lehet kkor kicsit má ize lenne..hétvégén viszont az ismerősünk megcsinálta a hmmm, nem emlékszem az eredeti nevére de a szövegben úgy szerepel, hogy...hmm "kurtizán módra) tésztát,, amibe szerdellapaszta is kell...ő mondjuk tett bele plusszba egy padlizsánt, de marha finom volt....alig bírtuk abbahgyani:))
BlueBird Creative Commons License 2008.03.18 0 0 4351

Bocsi, elírtam, Carbonad-ot csinált (marhás-belga sörös raguszerű?).

Ennek kéne a receptje : )

 

Köszi: BlueBird

Előzmény: Zitka (4346)
rod-in Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4350
Előzmény: zso70 (4349)
zso70 Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4349
sajnos csak annyit láttam, amikor pont a fokhagymát sajtolta ki hagyományos nyomón. Nagy Feróval voltak pusztában, s ott sütött serpenyőben húst. Kicsit nekem olyan volt, mint az angol szakács ( hogy hívják??? ), aki szabadban főz mindig, s közben iszik.
Előzmény: Tereza (4348)
Tereza Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4348
Buday új műsorát (elvileg már 2 adás lement) látta valaki? Ha igen, mit főzött?
chilii Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4347
ha jól hallottam a végén, akkor a tv2 honlapján újra meg lehet nézni az adásokat, de nem ellenőriztem. viszont, ha igazi csokis-mandulás tortát, vagyis Torta Caprese-t szeretnél sütni, akkor tudok segíteni!
Előzmény: tkyra (4344)
Zitka Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4346

Ugyan nem láttam a tegnapi adást, de halkan megkérdem: igazi carbonarat szeretnél enni, vgy kifejezetten ilyen Stahl-féle pancsoltat? ;-)

Mert ha igazit, akkor az olasz topikban megvan a recept, Antonio hsz-ai között keresd.

Előzmény: BlueBird (4345)
BlueBird Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4345

Sziasztok,

 

a tegnapi carbonara recept nincs meg valakinek? Itt már kerestem.

 

Üdv: Kinga

tkyra Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4344
Nem tudjátok, hogy a mostani Stahl adások receptjei megtalálhatóak-e valahol? (Ezek már újak tényleg) Tegnap volt egy kakaós-mandulás torta, de nem emlékszem az arányokra, és amióta mindig fent volt a honlapon, elkényelmesedtem, és nem jegyzetelek:-( Ha valaki emlékszik, hogy volt, felrakná? (egy barnasörös flamand húsétel volt, aztán ez a süti, valami saláta, és szendvicstorta a gyerekekkel)

Köszönöm!
chilii Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4343
:) azért reméltem, hogy így lesz!
Előzmény: zso70 (4340)
chilii Creative Commons License 2008.03.17 0 0 4342
:) elsőre kipróbáltam azt a babos mártogatós krémet, hááát..... aztán a paradicsomlében főtt penne az borzalmas volt! a szeletelt mandulába panírozott pulykamell az finom volt, de az nem igazán eredeti recept. amit átvettem az a párolt lilakáposzta fűszerezése, az tényleg finom, meg a juhtúrós gombafejeket alakítottam még kicsit át. más ötletet még nem sikerült hasznosítanom belőle, de tényleg szívesen venném mások tapasztalatait a könyvvel kapcsolatban!
Előzmény: H_G (4341)
H_G Creative Commons License 2008.03.15 0 0 4341
Te túlságosan magas fokon állsz már :) Nekem tetszett a könyv.
Előzmény: chilii (4327)
zso70 Creative Commons License 2008.03.15 0 0 4340

RO-ból: az új,s aját műsorában préselte az igazi fokhagymát :)

 

Előzmény: chilii (4323)
Csilla Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4339
Sziasztok!
Nincs meg valakinek véletlenül kigyüjtve az egyet a babának egyet a családnak kategória? A weblapja teljesen meghalt, vagy csak én nem tudom megnyitni?
Köszi.
bmari62 Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4338
Köszönöm a választ, de nem ez volt, ezek szerint az új könyvében van.Na, majd csak megtudom egyszer.Az bosszant, hogy vissza lehetett nézni a TV műsorait és most nem tudom.Ügyetlen vagyok v. tényleg nem lehet....?????
Előzmény: komórka (4331)
komórka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4337
Köszi!
Előzmény: nemisbéka (4336)
nemisbéka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4336
Stahl + andi = Standi :)).
Előzmény: komórka (4335)
komórka Creative Commons License 2008.03.14 0 0 4335
Én nem problémázok, de ezt a Szót most hallom elöször. Biztos béna vagyok. nekem a Standi sem azonositható be semmivel, de Te biztos jobban tudod!
Előzmény: nemisbéka (4334)
nemisbéka Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4334
Standi, mit kell ezen problémázni? :)
Előzmény: komórka (4332)
Zitka Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4333
nem működik a google a gépeden? :-)))))))
Előzmény: ennemkell (4330)
komórka Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4332
Az andi konyhája micsoda? Ez itt a Stahl konyhája!
Előzmény: ennemkell (4330)
komórka Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4331
Ez az uj könyvéből való szerintem. A régebbiekből viszont ajánlanám:

CITROMOS-MANDULÁS MUFFIN
HOZZÁVALÓK: 2 alaposan megmosott citrom, 3 tojás, 15 dkg őrölt mandula, 1 tk sütőpor, 15 dkg cukor
A citromokat beletettem egy kis lábosba, és annyi vizet öntöttem rájuk, amennyi ellepte őket. Miután felforrt a víz, lejjebb vettem a lángot, és fedő alatt 20 percig csendes bugyogásban tartottam a gyümölcsöket. Ennyi idő elég volt ahhoz, hogy megpuhuljanak, aztán kellett még további 30 perc, hogy kezelhető hőmérsékletűre hűljenek. Bekapcsoltam a sütőt 175 fokra, és nekiláttam a pofonegyszerű tésztakészítésnek. A citromokat félbevágtam, a magokat kés hegyével kipiszkáltam belőlük, és a magnélküli gyümölcsöket falatnyi darabkákra vágtam. Igen, szőröstül-bőröstül, azaz puha héjával és lágy belsejével együtt. Elővettem a késes betétű robotgépet, és máris zuttyantottam bele a citromdarabokat, hozzájuk küldtem a tojásokat, és a géppel addig kevertem, míg szinte sima massza lett belőle. Maradtak benne imitt-amott hangyakörömnyi citromhéjdarabkák, de azokra finom volt rábukkanni a már kész muffinokban. Hozzászórtam még a péphez az őrölt mandulát, a sütőport meg a cukrot, és megint jöhetett a gépi kevercselés. Ezzel kész is volt a tészta, amelyet bekanalaztam a papír kapszlikkal kibélelt muffinformába. A sütőben 25-30 perc alatt megsütöttem a muffinokat, amelyek a lédús citrompép miatt még egy-két nap múlva sem száradtak ki. 12 muffin lesz belőle.
Előzmény: bmari62 (4329)
ennemkell Creative Commons License 2008.03.13 0 0 4330
SOS. andi konyhájából a kukucskálós túrós receptjét keresem .Nem lehet az oldalára rámenni. KÜLDJE már el valaki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!