Keresés

Részletes keresés

E34er Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11062

120 kilós kopasz kigyúrt bmw-s vagyok. És ez nem fantasy.

 

Előzmény: Törölt nick (11049)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11061

Kedves KáGé84 topictárs,

 

mennyi volt a 90.000,- Ft-ból az anyagköltség, a gépek amortizációja, a munkabérre eső közteher??

Előzmény: KáGé84 (11048)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11060

A síktakarás az,

amikor a habbal kitöltött szerelési hézagot esztétikusan eltakarjuk egy műa. takaróléccel.

Ha nincs benne az ajánlatban, akkor nem csinálják meg, és látszani fog a hab. Ha megcsinálják, akkor benne volt az árban.. én panelnél mindig beleteszem a költségekbe.

:-)))

Nem kell levakarni semmi a falról, a takaróléc zárhat hozzá.

Csapos panel kiss_attinál = bütykös panel...

50 mm-es takaróléccel takarjuk.

:-))

 

 

Előzmény: P++ (11045)
E34er Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11059

KáGé84-nél ott a pont. A világ pénze nem lenne elég, ha mindent szakemberekkel kellene csináltatni. 

Előzmény: KáGé84 (11048)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11057

Hogy milyen anyagot kell felhasználni, azt is részletezzem?:))

Előzmény: Törölt nick (11055)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11056

:))

 

Ezt tudom honnan másoltad ki....azé, nem lennék a cég helyében, annyi "vaj van a fejükön"..

Előzmény: Törölt nick (11053)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11055

Szia és bocsi :)

 

"Csapos panel" ilyet még nem hallottam, valaki elnevezte önkényesen....

Az ablaktok mögött, amit nem látsz, mert most is 5 cm-es fa takarólécek takarják, egy betonborda van körben az ablak körül. Ezt felméréskor a szakinak tudnia kell.

 

Tehát, panelban a kivitelezés:

- bontás-beépítés, sittelszállítással,

- külső párkány, belső könyöklő felszerelés,

- takarólécezés 5 cm széles műanyag takaróléccel kívül belül, sziloplasztozás.

Ha kértél redőnyt, szúnyoghálót azok felszerelése.

 

A takaróléccel a szerelési  hézagot hivatott eltakarni, enélkül csúnya marad az ablak körüli rész.

Nem kell tapétát leszedni azért, mert szélesebb az ablak tokja, általában középre szoktuk beépíteni, így a takarólécezés után szép lesz minden az ablak körül.

Előzmény: P++ (11045)
boxer-gs Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11054

Köszi a megnyugtató választ.

Előzmény: kiss_atti (11042)
P++ Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11052

Valaki lenne olyan kedves válaszolni erre? :) #11045

Előzmény: P++ (11045)
KáGé84 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11050

OFF

1etértek, a moderátori eljárás jelen esetben szerintem túlzott volt, és a hsz-ek hiánya zavarja a megértést.

ON

Előzmény: Törölt nick (11049)
KáGé84 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11048

Kedves Ahos!

Ahhoz, hogy igaz legyen az "ugyanannyi idő alatt keresek annyit, mint azok" állításod, 2 millió forintnál valamivel többet kellene hazavinnem havonta (ezt a nekem adott legolcsóbb beszerelési ajánlatból - kb. nettó 90 ezer Ft/nap - számoltam ki). Annak ellenére, hogy a saját területemen jól dolgozom, még elég messze vagyok ettől. :)

Előzmény: Törölt nick (11026)
Garfield007 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11047

Az asztalos megcsinalta az ablakot, a komuves berakta a helyere, varhatoan mindketten jol dolgoztak, mert ismertek a szakmajukat. Ha rendes mesterekkel talalkoztal, akkor hallhattad a vitatkozasukat is, hogy melyik a nagyobb kokler, ha szorult az ablak, vagy csak eppen beazott.

DE

Ebben az egyenletben te az asztalos vagy vagy a komuves?

Az asztalosokat es komuveseket a sajat topikjukba b@szod le vagy ez most csak a muanyagosoknak jart?

 

 

Előzmény: E34er (11041)
fgcs Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11046

Ne haragudj, de én sem tudom már megállni szó nélkül.

 

Szerintem senki nem akart neked eladni semmit, nem akart nálad munkát vállalni.


Egyszerűen annyi történt, hogy kérdeztél valamit, amiből kiderült, hogy olyan dologhoz akarsz saját kezűleg hozzákezdeni, amiről fogalmad sincs. (pl. hogy kell levenni a szárnyat) 

Erről szerettek volna a többiek lebeszélni, és  biztos vagyok benne, hogy nem azért mondták, mert ők akarták beépíteni az ablakaid.

 

Ha neked megéri, hogy tönkre tedd azokat a dolgokat (ablakokat) amit drága pénzért vásároltál, hát tessék! Nem akdályoz sennki, de ne várd, hogy asszisztáljunk hozzá.

 

Én sem kezdek el hengerfejtömítést cserélni az autómban, mivel nem értek hozzá, és valószínüleg elb@sznám az egész motort. :)

 

A moderátorhoz meg szerintem nem kell minden sz@rral rohangálni, véleményem szerint senki nem sértegetett.

 

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=774913&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9111326

Előzmény: E34er (11041)
P++ Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11045

Szebi ajánlatához hasonló ablakok jönnek hétfőn (árfekvésben is hasonló). Párkányozás benne van, viszont síktakarásról nem volt szó. Tudnál erről a síktakarásról beszélni, panel esetén? Gondolod kispórolnák belőle és úgy hagynák a falat, hogy van ott egy lyuk? (vagy nem tudom, hogy ez hogy van)

 

 

Beszereléshez kapcsolódóan: 5,5 helyett 7,4cm széles ablakokat tesznek be panelba. Le kéne vakarni a tapétát az ablak mellől, ha nem akarom, hogy rátegyék, vagy az a +2 cm kívülre megy?

Egyik ablakos oldalon "csapos panelnak" hívják ezt a fajta házat.

 

Előre is Köszönöm.

Előzmény: kiss_atti (11036)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11044

Nem szóltam be,

 

felhívtam a figyelmedet a lépéseid valószínű következményeire. Meg is köszönheted, mert szívesen segítettem.

 

 

OFF

De ha már így megszólítottál bennünket, hadd mondjak valamit:

 

természetesen nem képzeljük magunkat sem atomtudósoknak, sem irodalomtörténészeknek, de még a devizapárokkal való on-line kereskedés is igen távol áll tőlünk. Az ablakbeépítés sem egy ördöngös tudomány, ezt onnan tudom, hogy a nép egészen egyszerű gyermekei is képesek elsajátítani alapfogásokat, az üvegezőkalapács, esetleg a 4-es imbuszkulcs használatát. A Te kérdéseid viszont olyan fokú tájékozatlanságról tettek tanúbizonyságot ezen a területen, mintha én most szeretnék belevágni a lekvázsibbasztó bizniszbe és ehhez annyi az eddigi tudásom, hogy egyszer kóstoltam már zsibbasztott csalánlekvárt, és rohadtul bejött.

 

Lehetek őszinte? Nagy ívben teszek arra, hogy a Hozzád hasonló ezermesterek mit követnek el a nyílászáróikkal, hogy hekkelnek-e lila neont az E34 küszöbjei alá, vagy éppen házilagosan aranyérműtétet végeznek a nagymamán ( hiszen az sem nagy cucc, nyilván, hiszen más emberek is meg tudták tanulni).

Jöttél, kérdeztél, válaszoltunk.

 

Azt szűrsz le és fogadsz meg belőle, amit akarsz. Részemről a téma lezárva.

 

ON

Előzmény: E34er (11041)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11043

Próbáld ki, építsd be, aztán majd lesz valami....

 

"Nem erőszak a disznótor "

 

Normális embernek eszébe sem jut, hogy saját maga építsen be egy műanyag ablakot, de még az sem, hogy kőművessel, de még az sem, hogy asztalossal. Ez mind más szakma, a milyenket nem tanítják, a jobbja eltanulja, megtanulja és keserves izzadság árán válik a szakma legjobbjává.

Nem nyalom az ügyfelek fenekét, egyszerűen a szakmai hozzáértésemet és tudásomat adom elő nekik. Ha megkeresnek telefonon, vagy emailban, akkor is önzetlenül segítek nekik, de a beépítés az más tészta. Oda szaki kell, aki érti a dolgát.

 

Nem normálisnak meg pláne nem érdemes magyarázni....ja, és a felkiáltó jeleket sem használom feleslegesen.

Előzmény: E34er (11041)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11042

Nem lesz baja, szerelhetik nyugodtan..

:-))

Előzmény: boxer-gs (11040)
E34er Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11041

A fa ablakok korában olyan hogy ablakos nem is létezett, üvegesek meg asztalosok voltak akik megcsinálták az ablakot, meg kőművesek akik berakták. A műanyag ablakkal együtt megjelentek a "szakemberek" akik úgy tűnik foggal körömmel kapaszkodnak az utolsó megmaradt forintokba. Nehogymár rakétamérnöknek képzeljétek magatokat ! Vagy diploma kell egy műa. nyílászáró berakásához ? Vagy amikor ajánlatot adtok az ügyfélnek akkor is ekkora arcotok van ? Vagy akkor kicsinek és alázatosnak kell lenni ?

 

Egy embernek volt érdemi hozzászólása ahhoz amit kérdeztem, de ő sem bírta ki megjegyzés nélkül, a többiek meg csak fikáztak. Gratulálok a színvonalhoz, csak így tovább !

 

Előzmény: Törölt nick (11032)
boxer-gs Creative Commons License 2011.08.09 0 0 11040

Sziasztok!

 

Egy statikai jellegű kérdésem van felétek. Egy kültéri bejárati ajtó és egy ablak között csak egy téglákból felfalazott oszlop van (Porotherm Profi 30HS). Őszintén szólva beparáztam, hogy a nyílászárók rögzítésénél ezek a téglák atomjaikra fognak hullani, ha két oldalról megfúrkálják őket a beépítők. Valahogy erre korábban nem gondoltam, de ahogy közeledik a project, egyre inkább ezen nyűglődöm.

 

Szóval mennyire vesz igénybe a falat, téglát a csavaros rögzítés? Az ajtó és az ablak másik oldalán már bízom benne, hogy nem lesz semmi gond, de ott, ahol a két nyílászáró közrefog egy téglát...

KáGé84 Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11039

Ha már így rákérdeztél...

Az én esetemben nem a spórolás volt az elsődleges tényező. Ha arról lett volna szó, hogy régi ablak ki - új be, akkor jöhettek volna az ablakosok, és már elfelejthettem volna az egészet. Viszont voltak kapcsolódó munkák, átalakítások meg egyéb igények, amik ezt nem tették lehetővé.

Egyébként nálam valszeg csak akkor lesz saját beépítés, ha egy, a Premier Ablakrendszerek Kft. által vizsgáztatott, és sorszámozott tanúsítvánnyal rendelkező szakember sem vállalja el, hogy adott időpontban beépíti a helyszínen lévő ablakokat a nekik előkészített nyílásokba. :)

Előzmény: Törölt nick (11032)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11037

Ahol mérik az iccét :))))

Előzmény: kiss_atti (11034)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11036

Párkányozás, kétoldali síktakarás ?

Előzmény: Szebi77 (11027)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11035

"Tisztelet a kivételnek, mert vannak korrekt emberek is, csak ők vannak sokkal kevesebben."

 

Vagy, Te keresgéltél rossz helyen.

Előzmény: E34er (11023)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11034

hol kezdje a vízmértékezést,

--

 

Nono... erről még szó sem esett...

:-)))

Előzmény: Törölt nick (11032)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11033

Kedves Szebi77 !

 

A Gealanosokat már kérdezted a Mi árajánlatainkról ?:)

 

Egyébként erre szoktam azt mondani, hogy "Gyanúsan olcsó, mintha valami még hiányozna belőle".

Előzmény: Szebi77 (11027)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11032

Vannak benne már nem időtálló leírások, csak átfutottam rajta. A dűbeles beépítés már nem létezik, jobb helyeken. Legalábbis ablakos körökben nem találkoztam vele.

 

Ha az érintőleges csavaros megoldást választod és véletlenül "átfut" a tokrögzítő csavarod feje a tok műanyag profil falán, akkor eszedbe se jusson visszacsavarni, mert kitörheti a profilt. Ez igaz....

 

 

... de ez most nem csak neked szól....

 

Miért kell ennyire spórolni azon, hogy szakemberek építsék be az ablakokat? Miért kell olyan hülyeségeket bevenni, mint pl. az üvegtégla helyett beépített nyílászáró tokját "jól el kell burkolni gipszkartonnal".....

 

...És az úgy szép lesz? Ha kitörik az üveg, akkor üvegcserekor az ablakos lebontja a gipszkarton falat, hogy hozzáférjen az üvegszorítóhoz?

Üvegcsere után megint lehet gipszkartonozni...

 

Miért választja az ember a legbonyolultab beépítési módot, holott még ablakbeépítést sem látott? Itt a szerelőfüles, kramlis, szerelővasas beépítésre gondolok. Azt sem tudja hova tegye az éket, hol ékelhet, hova csavarozza fel  a füleket, hol kezdje a vízmértékezést, hogyan vegye le az ablakot stb.stb.stb.

 

Azt hiszi, ha leírjuk, akkor már tutira menni fog neki? Hát nem ! Nem titok amit csinálunk és ahogy csináljuk, de azért Mi csináljuk, mert Mi értünk hozzá ....az Istenit már..

 

Én sem megyek a cipész topikba, hogy ugyanmá, hogyan készíthetnék magamnak cipőt, pedig Én is megtudnám csinálni, de valószínű nem húzná ki addig sem, míg felhoznám a levelet a postaládából. ( kb. 15m)

 

 

Előzmény: KáGé84 (11025)
facsavaro Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11031

ha jótállásnak hívják. és szavatosságnak -  így ok.

A garancia általában letéti, vagy biztosíték szolgáltatási stb. fogalom.

Előzmény: kiss_atti (11030)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11030

A garanciával kár idegesíteni magad - kinlódnod, mert olyan jogilag nincs.

--

De, van.

Van, ahol nincs, nálam van. Még akkor is, ha jótállásnak hívják.

Előzmény: Törölt nick (11026)
kiss_atti Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11029

Fix ablak,

 

szépen, szabályosan meghagyva a tokot.

az 1.0 mégis jobb, mint a 3,6.

Előzmény: tanca1 (11021)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.08 0 0 11028

Ha ilyen "jól" hőszigetel az üvegtégla, akkor még lépcsőházba sem kellene...

Előzmény: tanca1 (11015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!