Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18557

Augusztusban ilyen nincs, nem lelombozni akarlak, inkább így állj hozzá, és hol a szállás Bárban?

Előzmény: Piros2011 (18554)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18556

Még valami: mondod végigjártátok többször is Nisen át. Ez esetben ugye akkor arra fel sem kell, hogy hívjam a figyelmedet, mit jelent azokon a napokon elindulni, amikor a Nyugaton dolgozó balkániak utaznak hazafelé?

 

Előzmény: lelle5 (18549)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18555

Ha csak a km különbséget nézed, az is érv lehetne (713-605), de én mindig is jobban szerettem a kevésbé divatos útvonalakat, emellett meg kifejezetten utálom környékünk fővárosait.

Nem, nem a forgalom miatt - pl. Isztambulban direkt élveztem vezetni -, hanem az ilyen helyeken élők többségének alapmentalitása miatt. No de ne mélyedjünk ebben el, mert mindjárt kezdenek hörögni az inget magukra öltők.

Egyszóval tételes érveket tőlem ne várj, jártam erre is, arra is, a tárgyalt úticélhoz én személygépjárművel így utaznék. Egyébként Szabadkától az autót a vonatra verziót részesíteném előnyben, főként amiatt, mert esélyme nyílna egyes Pazolini filmjeiben szereplőkre emlékeztető utasokkal végiginni és -karattyolni az utat (közben foto katt-katt). De ettől egyes itteni hírek kezdenek eltántorítani.

 

Előzmény: lelle5 (18549)
Piros2011 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18554

És mikor indultok? Nekünk is ez lesz az első utunk Montenegróba, és már annyi útvonal van a tarsolyunkban, hogy igazából nem tudjuk eldönteni melyik lenne a jobb. Augusztus 1-én indulunk, szintén Bar-ba. Kicsit tartok az utazástól, főleg ebben a nagy melegben! Tudna esetleg valaki infót adni arról, hogy Bar környékén hol találunk olyan strandot ahol nem jellemző a tömegnyomor??

Előzmény: lelle5 (18549)
moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18553

:D Nyáron 8-18ig.

Előzmény: fityók (18552)
fityók Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18552

.... biztos nincs még /vagy ,már/ nyitva a kishatár :-))   hogy is dolgozik reggel 8-du.5 -ig?

Előzmény: moncsa03 (18551)
moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18551

Honnan indultok? Mi is ugyanerre megyünk ill. majdnem, mert ez marha nagy bar...ság az elején!:)))

Vagyis minek jönnél vissza Tiszaszigetről Röszkére? (De gondolom csak az útvonaltervező kreálta ezt a hülyeséget!)

Előzmény: lelle5 (18549)
moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18550

A vitákra válaszolva:

Azért nem ez a jellemző és bízzunk benne, hogy nem is ez lesz, ugorjátok át az utolsó 3-4 oldalt.:))

Viszont 1 év alatt nagyon sok minden változhat még, úgyhogy az útvonaltervezéssel nagyon ráérsz még szerintem. Lehet, sőt remélem jövőre teljesen elkészül a Belgrádot elkerülő pálya.

Mindenkinek más útvonal a tökéletes( főleg, hogy mindenki máshonnan indul) köztük ez az egyik legjobb variáció, főleg most, hogy fel van túrva Beográd. Ezt az utat preferálják többen is ( Szervezkedő, Muity M. stb.. )

Én egyedül azért ragaszkodom a Belgrádos úthoz mert azt ismerem, mentem már a másikon is de ott Novi Sadból kifele megkavarodtunk, aztán egy kukás ( szó szerint ) igazított minket útba.:)

Előzmény: Kroy Prince (18548)
lelle5 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18549

Úgy gondolod? Mi hosszas tépelődés után :) ezen az úton készülünk lemenni, de mivel ez lesz az első utunk Montenegróba szívesen fogadom a jótanácsaitokat. Nagyjából időben ugyanannyi, várom az érveidet, miért tartod azt jobbnak...kevésbé forgalmas ? A Röszke-Belgrád- Nis útvonalat bejártuk már többször is úton Görögországba, egy belgrádi jogos (piroson áthajtás miatti) rendőri incidensen kívül nem volt rossz tapasztalatunk. köszi előre is :)

Előzmény: Muity Mijo (18541)
Kroy Prince Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18548

Üdv. mindenkinek!

 

Sajnos én még nem voltam Montenegróban, de ha minden jól alakul, talán jövőre összejön. Addig is rendszeresen látogatom, olvasgatom ezt a fórumot, hogy kellő tapasztalatot szerezzek a hasznos hozzászólásokból. Van is bőven belőle, csak tudjak eligazodni. Ami viszont egy kicsit zavar, hogy sok értelmetlen, sorozatos vita-bejegyzéseket kell átugrani ahhoz, hogy a hasznosakat kiszűrjem. Gondolom sokan vannak ilyenek, akik az élményekre, (még ha nem is mindegyik pozitív) tanácsokra kíváncsiak és nem a személyeskedő vitákra.

Engem a felkészüléshez elsősorban az útvonal és a szállás tökéletes megtervezése érdekel. Olvasva az útvonallal kapcsolatosan a Beográdi áthaladás nehézségeiről, én is ettől tartva néztem másik, Beográdot elkerülő útvonal után. Néhány ismerősöm is ezt javasolta és érdekelne mások véleménye is, hogy miért nem ez a tökéletes.

Novi Sad-Ruma-Sabac-Valjevo-Uzice...stb.

Várom a véleményeteket.

pljeskavica Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18547

Vissza akartam olvasni, de túl sok a veszekedés.

Helyette egy saját tapasztalat igazolvány-ügyben:
15 nap múlva jár le az igazolványom. Belépés Boszniába és tegnapelőtt Montenegróba probléma nélkül. Hansúlyozom, ez csak tapasztalat és nem szabály. Zöld kártyát mindenhol kérték.

Tristan60 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18546

...és mivel a Kotori öbölben lesz az apartmanunk, az új úton megyek Zabljaktól Risanig.

Előzmény: Tristan60 (18544)
kapiksz Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18545

Ja !! most látom csak, hogy a Zlatibor benne is van - ahol megszálltunk - , ha most mennék ezt választanám

Előzmény: Muity Mijo (18541)
Tristan60 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18544

Szintén....? :))))

Előzmény: kapiksz (18543)
kapiksz Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18543

Ez egyáltalán nem rossz útvonal !! - sokan preferálják, szép is , de nekünk is a 22-es kellett a lefoglat szállás miatt

Előzmény: Muity Mijo (18541)
Tristan60 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18542

Kösz, erre is gondoltam, hogy Újvidék környékén letérek az útról, de muszáj a 22-esre rátérnem, mert ezen út mentén foglaltam szállást, mivel én sem vagyok híve a nagy rohanásnak. :)

Előzmény: Muity Mijo (18541)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18541

Bizonyára rögvest meg fognak jelenni lekiabálni a fejemet a szokott okosok, de hogy Beograd közelébe sem mennék, az hétszent.

Én ezt az utat preferálom.

De nem is célom a rohanás.

 

 

Előzmény: Tristan60 (18537)
Tristan60 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18540

Kösz szépen! Megpróbálom majd a "zöld verziót".

Előzmény: kapiksz (18539)
kapiksz Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18539

Elég óvatos terv, de igazából a Zemun-i  éles jobbosig még OKÉ, és utána is el lehet jutni a Reptér felé az 1-esre, bárcsak tovább mentem volna és alul mentem volna a 22-re. Én a piros jelen "szívtam" a kéken terveztem, de a zölden mennék most, de hát ugye sohasem tudni mi a jó, de Belgrád belsejét mindenképp kerülni 

Előzmény: Tristan60 (18537)
Warnika Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18538

Azért ez durva. Ilyen fiatal babával nekivágni egy ilyen útnak. Mi a fenéért nem lehet otthon tölteni a nyarat? Vagy lemenni Balcsira? Minek végigcibálni a picurt? Élvezzétek otthon a kis jövevényt, nyaralni annyira ráértek majd akkor, amikor már ő is élvezi az egészet és Ti is!

Előzmény: pitonita (18412)
Tristan60 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18537

Üdv mindenkinek!

 

szervezkedő kérdésére:

 

1. Montenegroi infókat keresve bukkantam rá erre a fórumra és kaptam is jópárat, köszönet érte!!

2. Még sohasem volta Montenegroban, így a további kérdésekre majd szeptemberben térek vissza.

 

Még egy kérdés: Mivel Szerbián keresztül fogunk menni, lesem a Belgrádon történő átjutás nehészségeiről szóló hozzászólásokat. Nagyon naív elképzelés, ha a térképen jelölt úton szeretném elkerülni Belgrádot? Nem tudom, látszik-e jól a képen?

moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18536

Egyetértek.:) Néha sok ez már nekem.

Holnapután már én is pancsolok!

Előzmény: fityók (18534)
moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18535

Igen, nekem is az volt az érzésem, egy kiadós eső után voltunk a Jaz-on és elképedve néztem azt a kempinget, iszonyú sár volt, sátorral nagyon gáz lehet.

 

JORJI de végül is Ti lakókocsival mentek, sajnos a mellékhelységekről nincs infóm.

 

Viszont egy kicsit "feljebb", Tivatban van az Adria Toursnak kempingje, pár éve voltunk ott, nagy füves rész, tiszta mellékhelységek, nem volt vele gond.

Előzmény: zsoltikj (18529)
fityók Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18534

   Nem tudom,figyeli-e valaki rendszeresen az időjárás jelentéseket / pl: http://www.meteo.co.me/  /,mert nekem feltűnt ,hogy a tivati tengerhőmérséklet mindig picit alulmarad a többihez képest , lehet hogy valami hideg áramlatok keringenek arrafelé,talán, jól esne egy-két embernek felfrissülni ! :-)))))

moncsa03 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18533

"ahol megkezdődhetett a járművezető képzésem Szerb etikai alapokon "

 

Ez tetszik, köszi azért, hogy írtál!

Előzmény: kapiksz (18532)
kapiksz Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18532

Jaj, most láttam csak, a bejegyzést, boccs : Hát annyi, hogy júni 16.-án mentünk át belgrádon és nagyot szívtam, de nagyon. Még soha nem voltam és a képzelet más mint a valóság. A lényeg szinte mindenhol építkeznek, és elnéztem egy felhajtást és kétszer a reptér felé mentem, azután megkérdeztük és nagy nehezen átmentünk a hídon, ami le volt akkor sávosan zárva, persze reggel 9 volt és dugó, nem tudtam a térkép szerint jobbra lemenni így kényszerűen a NIS-i autópályán indultam és kétségbe esve néztem a táblákat jobb felé mert tudtam, hogy valahol át llehet menni, végül is Belgrád alatt egy visszakerülőn mentünk rá a Cacak, Uzice útra ahol megkezdődhetett a járművezető képzésem Szerb etikai alapokon :), utána sima ügy volt Uzice-Zlatibor-ig, ott megszálltunk, ránk is fért, jaj de jó lenne újra átélni !!!!

Előzmény: moncsa03 (18469)
Muity Mijo Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18531

Cад добро се oсећаш?

 

Előzmény: stevie-w (18495)
briggi78 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18530

Közülük való, csakis ő tudhat legtöbbet az országról! Egy külföldi megakarja ismerni Magyarországot nem a Balatonon 10 napot nyaraló német turistát fogja nyaggatni! Persze megteheti az is tud már egy morzsányit. Én is fogok hamarosan Montenegróról!

Előzmény: halacs (18528)
zsoltikj Creative Commons License 2011.07.12 0 0 18529

Szia!

A Jaz-i kemping egy kicsit fapados, viszont közel van a tenger...néhány méter...A füves területet kettéválasztó büdös kanális viszont nem az én kedvencem ám...

Előzmény: JORJI (18527)
halacs Creative Commons License 2011.07.11 0 0 18528

Én pl. hálás vagyok neki, mert olyan infókat tudtam meg Ljubiša Stojanovićról, azaz "Louis"-ról, amiket nem tudtam. Tényleg, ha valakinek módja van találkozni Luisz mesterrel (a plakátokon így szerepelt a neve) és az ő etnobandjével, ki ne hagyja. Fergeteges élményben lehet része. :-)

 

No, de visszatérve: ha valaki olyat ír, ami nem érdekel, vagy nem akarok vitatkozni, átugrom, és ezt mindenkinek ajánlom. Maradjunk a régi jó hangulat mellett, utazzunk inkább, ahogy mondtad, és tájékozódjunk, ehhez pedig jól jön időnként azok ismerete, akik jobban ismerik az ottani viszonyokat, és jól jönnek a tapasztalatok, jók és rosszak egyaránt. :-)

Előzmény: Amaribp (18525)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!