Keresés

Részletes keresés

- Marky - Creative Commons License 2019.02.14 0 0 15728

Részvétem

Úgy tűnik egy db-ig lesz pénzetek, hát befutott.... Hamar el fogja vinni a múltbeli trendek alapján.

 

És nyilván minden kapcsolatát felégette maga mögött Szolnokon, meg Kecskeméten. Korrekt úgy lenne, de hát ismerjük....

A Matróz Creative Commons License 2019.02.14 0 3 15727

Addig nincs baj, amíg Sztojan valahova beteszi a lábát, a baj akkor szokott lenni, amikor kiveszi... A kérdés, hogy megér-e 2-3 jó év 7-8 csődévet.

spider8 Creative Commons License 2019.02.13 -4 1 15726
Előzmény: N.21 (15722)
TYHilton Creative Commons License 2019.02.13 0 0 15725

Egyelőre

Előzmény: N.21 (15724)
N.21 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 15724

És a hangsúly most melyik szón van? :)

Előzmény: TYHilton (15723)
TYHilton Creative Commons License 2019.02.13 0 0 15723

egyelőre csak ”sporttanácsadó” :D

Előzmény: N.21 (15722)
N.21 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 15722

Ivkovics in da house?

TYHilton Creative Commons License 2019.02.11 0 0 15721

Ami valóban pozitív, és némi bizakodásra adhat okot, hogy legalább már hazai pályán van már kosárlabdára emlékeztető játékunk, az ősz folyamán sok esetben még ez sem volt jellemző. Igaz a Paks ellen szerintem nem játszottunk jól, de a végjátékban amikor kellett Reggie, Ubilla elő tudott lépni, így tudtuk hozni a meccset. Arra jó lehet ez a 3 hét szünet, hogy a kisebb sérüléseket rendbe tegyük, meg szusszanjon mindenki egyet.

Középházról addig nem érdemes álmodni amíg idegenben nem tudunk nyerni. A maradék idegenbeli meccsekből szerintem kettőt kellene elhozni, illetve az összes hazait, hogy sansz legyen a középházra. Kecskeméten, Fehérváron, talán Egerszegen ezekre lehet is sansz ha összeszedetten játszunk, de ez még a jövő zenéje, lényeg, hogy látni fényt az alagút végén. Meg látni a Stojant egyre többet a lelátón... 

vanekur95 Creative Commons License 2019.02.11 0 0 15720
Tocy92 Creative Commons License 2019.02.11 0 1 15719

Itt a szünet, úgyhogy érdemes összegezni valamelyest az utóbbi heteket, mert szerencsére előreléptünk. Az okok szerintem:

 

- Ubilla a kezdeti bizonytalankodás után megtalálta a helyét, szerepét 
- Markovicsra végre vannak játékok, stabilan játszik, zsinórban 9. alkalommal dobott legalább 10 pontot és az utóbbi négyen a hatékonyság, a vállalás is rendben van 
- Spica háta úgy fest, hogy most nagyjából rendben van, vagy legalábbis kevésbé zavarja 
- Kicsit mintha Reggie is a helyére került volna a Szeged-meccs óta, megvan a szerepe, azt hozza, nem akar többet 
- Halász szerintem nagyon jól játszik meccsek óta, kevés bosszantó hibával (magához képest :) ), sok hasznos, fontos megmozdulással, nem akarom túldicsérni, de amilyen gyengén kezdte az évet, szerintem hasznosságban az utóbbi meccseken már hozza azt, ami tőle kell 

- Mindezekkel kicsit összefüggésben is: van kispadunk, Pustahvar érkezése is sokat dobott ezen, 8 játékos bármikor felküldhető és az ellenfél szerkezetétől, napi formától függően variálható

 

És hogy mit értünk el ezzel? "Visszajöttünk a meccsbe". Tényleg a szegedi vereség volt a mélypont, ott és a TF ellen vállalhatatlan volt minden, azóta viszont talán lehiggadtak a kedélyek a klubon belül, Ádám is talán több időt/energiát fordít a szakmára, mint a fúrásra, a játékunk abszolút javult - itt zárójelbe teszem, hogy az ASE ellen most megint nem volt az igazi a dolog, de Ubilla két villanása elég volt a végén. Persze mit nem adtunk volna ezért mondjuk Pakson, a Szeged elleni, vagy a KTE elleni hazain...

 

Még mindig nem a mi kezünkben van a sorsunk és őszintén szólva túlságosan stabil, jó játék kellene tőlünk heteken keresztül, plusz túlságosan sok hiba a riválisoktól ahhoz, hogy odaérjünk a középházba, legalábbis szerintem reálisan nézve még mindig messze vagyunk ettől. A szigorú matek viszont az, hogy egy meccsre van a 10. hely és kettőre a 8., jön még hozzánk a riválisok közül a Pécs (meg DEAC, Jászberény, azokat is hozni kell), plusz megyünk Egerszegre, Fehérvárra, Kecskemétre, egy jó csapat ezekből egyet képes lehet megnyerni. Kérdés, hogy mi tényleg tudunk-e jó csapat lenni, főleg ugye idegenben kérdőjeles ez nagyon, ezért is mondom, hogy ez még mindig long shot, de a remény legalábbis visszatért.

 

Pécsen, Pakson, Sopronban azért van gond egyébként, bár nem hiszem, hogy Pécsen ne szednék össze magukat egy ilyen blama után, vagy hogy Pakson ne javulnának valamennyit az új centerükkel, az Alba meg csak az Alba, 5 légióssal, Lóránttal, mindennel, és oda mi megyünk. Pozitívum, hogy a Paksot és a Sopront viszont elég utolérni, az Albát mondjuk ha nem verjük meg, akkor hiába lehet jobb az egymás ellenink, őket 2 meccsről nem tudjuk utolérni utána.

 

Nem jött most jól a szünet, a többieknél több helyen is van idő (a kupa ellenére is) rendezni a sorokat, mi viszont megtorpanunk, még ha mondjuk egészségügyi szempontból nem is árt egy kis pihenő.

 

Egyébként most már az azért sanszos, hogy ha nem történik nálunk egy újabb komolyabb visszaesés és tudunk még meccseket nyerni, akkor ha nem is jutunk középházba, legalább az alsóházban előnyben leszünk a playout elkerülésében.

N.21 Creative Commons License 2019.02.09 0 0 15718

Gratulálok a csapatnak, mintha végre kezdene lenni valamiféle mentális erőnk, ami sokat segít a végjátékokban. És gratula az U20-nak is, hogy átvették a vezetést a tabellán, ahogy nézem, lesznek még hazai pályán fontos rangadóik (Pécs, Debrecen), azt hiszem divatkodok majd, és kimegyek megnézni őket egyszer. :)

Tocy92 Creative Commons License 2019.01.26 0 1 15717

Az Olaj TV streamje tökéletes.

Előzmény: N.21 (15716)
N.21 Creative Commons License 2019.01.26 0 3 15716

Kurva jó ez a Mindigo, 2019-ben nem is lehetne jobban.

vanekur95 Creative Commons License 2019.01.26 0 1 15715

A keddi 30 pontos hazai győzelem után, a visszavágón is győzni tudott  a KKK junior csapata Sopronban, így ezután a kiemelt bajnokságban fognak szerepelni.

Májky333 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 15714

Köszi szépen,írtam!

Előzmény: Lecso11 (15713)
Lecso11 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 15713

Igen, írj e-mailt a kaposvarikk@gmail.com címre.

Előzmény: Májky333 (15712)
Májky333 Creative Commons License 2019.01.24 0 0 15712

Sziasztok.

Érdeklődnék,hogy kapható e Kaposvári kk szurkolói sál?

A Matróz Creative Commons License 2019.01.22 0 1 15711

Kérdés, hogy kinek, mennyit érne meg Sztojan működése... rövid távon biztos, hogy eredményes, sikeres - hosszabb távon meg a szokásos 6-7 év tengődés/csőd a "távozása" után.

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.01.22 0 1 15710

Pont ezen gondolkoztam én is. Szegeden is ott volt Forray-val, és hozzánk ültek oda. Először azt hittem, hogy Juhos miatt jöttek át, de most már nem vagyok benne biztos. Sokakkal ellentétben én örülnék, ha valamilyen szinten benne lenne a klub életében.

Előzmény: Scratchmen (15709)
Scratchmen Creative Commons License 2019.01.22 0 2 15709

Hmm ... csak nem elkezdte a Polgi puhítani Sztojant a következő szezonra?

 

http://www.delfinek.hu/modul/galeria/images/8827_3.jpg

Tocy92 Creative Commons License 2019.01.21 0 0 15708

Nagy győzelem volt ez még akkor is, ha szerkezetileg nyilvánvaló előnyben voltunk most. Mondhatjuk, hogy ennyit jelent egy önmagára emlékeztető Marko, most is volt olyan kosár, amit az ő fel nem tett keze miatt kaptunk, de a lepattanókból is letépett párat, a rövid leválásokból kiválóan passzolt és végre a dobásai is ültek, bár persze Tóth Norbi meg Bruinsma nem az a játékos, aki őt meg tudja fogni. Viszont amilyen gyenge idén a sérülése miatt, most annyira jó volt ezt látni, hogy amikor éppen kevésbé fáj neki, vagy kedvére való a matchup, akkor tud még ilyet :) 

 

Igazából szerintem mindenki jól játszott, Baki, Markovics, Halász is hozzátette, amit kellett, Johnsonnak is voltak szép játékai, Ubilla kontrollálta a dolgokat, Roli is hozta magát és most azt is le kell írnom, hogy szerintem Ádám is - jól kérte ki az időket, jól reagált meccs közben, jól rotált és most nem csinált semmi olyat, mint Szegeden a Reggie-Baki csere, vagy hasonló.

 

Nagyon jó lenne most már elindulni felfelé, de őszintén szólva szkeptikus vagyok, mert tényleg vannak sérülések, idegenben még mindig nem bizonyítottunk, Markónál pedig teljes lutri, hogy mikor tud hasonlót játszani, márpedig ha neki nem megy, akkor továbbra is gyengék vagyunk. Ezen Pustahvar sem változtat, bár szerintem ő jól szállt be, csak nem tőle kell várni a megváltást, ő csak szerkezetileg, meg rotációban billenti kicsit helyre az elbaltázott keretünket.

 

Lesznek olyan hazai meccseink azért a közeljövőben, amiken hasonló játékkal lehet esélyünk, Paks, DEAC, Sopron, Pécs, a végén Jászberény (idegenben azért nem olyan jók, meg addigra talán kicsit meg is fáradnak), plusz megyünk Egerszegre, egy átlagos csapat ezekből azért hozna mondjuk 3 győzelmet, aztán ha a középszakaszban nem ver meg minket oda-vissza a Szedeák, akkor elkerülhetjük a playoutot. Ez lehet az egyetlen célunk most már, plusz az, hogy kicsit jobb szájízzel fejezzük be a szezont, a hátteret pedig közben rendezzük és a szerződéssel rendelkező magyarjaink mellé megfelelő minőségű légiósokat igazoljunk egy megfelelő szerkezetbe, aztán az új csarnokban feledtessük ezt a botrányt.

N.21 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 15707

Gratulálok a csapatnak a tegnapi győzelemhez! Előzetesen az ankéton hallott sérülések miatt sem adtam túl sok esélyt magunknak, de szerencsére mindenki tudta vállalni a mérkőzést, és bár én nem láttam az Alba elleni meccsünket, de azt hiszem ebben a szezonban most játszottunk a legjobban. Jól védekeztünk, Roli nagyon jól játszott, statot nem láttam, de biztos az izmos dupla-dupla, meglepődnék, ha nem. Spica támadásban régóta nem látott játékkal örvendeztetett meg minket a festékben, fontos duplákat szerzett ott, kritikus pillanatokban. Remélem erőt ad ez a győzelem, és sokat merít a csapat belőle!

vanekur95 Creative Commons License 2019.01.20 0 0 15706
N.21 Creative Commons License 2019.01.19 0 2 15705
Tocy92 Creative Commons License 2019.01.10 0 0 15704

Szörnyű amúgy, hogy mennyire borzalmas légiósaink vannak, szóval azért amikor három magyar játékos (Roli, Luka, Gege) tűnik a három legjobbnak, ott valami nincs rendben. Johnson teljesen kuka, az a baj, hogy ez nála kb. rendszeresen így van, képtelen csapatban játszani és kettesként annyival kevesebbet van nála a labda, hogy abszolút nincs ritmusban - aztán így is jöhetnek olyan percei, amikor dob pillanatok alatt tíz pontot, ettől még teljesen megbízhatatlan, egyre inkább úgy érzem, hogy fogalma sincs a kosárlabdáról. 

 

Markóról nehéz mit írni, vállalhatatlanul szörnyű volt, aztán a végén Sulovics nélkül elkezdtük tömni labdával és akkor azért voltak hasznos megmozdulásai, de teljesen olyannak tűnik a pályán, mint egy 45-50 éves valaki, aki lement kicsit mozogni, de futni, felugrani, meg ilyesmit ebben a korban már ne várjunk... Értem én a sérülését, sajnálom nagyon, de akkor kezdeni kell ezzel valamit, mert ezzel a teljesítménnyel, amit egy-két jó negyedet leszámítva kb. az egész szezonban hoz, sajnos nem hogy nem válik hasznunkra, hanem egyenesen káros. Az mondjuk parádé, hogy még így is valamiért vele a pályán voltunk jobbak :D 

 

Roli végre úgy játszott, ahogy tőle elvárnánk, Lukától sem lehet ennél sokkal többet kérni (sok rossz dobása volt, de hát ő nem egy scorer azért), Gege 10 pontja abszolút pozitívum, de amíg 3 légiósunk van, amelyből kettő ilyen szinten negatív, addig ez nagyon kevés. Csak az a baj, hogy ezen Pustahvar sem javít szerintem, mert ő sem pontszerző, kreáló, "megnyugtató" játékos, hanem munkás. Amúgy Manny is lassabbnak, öregebbnek néz ki sajnos, hiába voltak azért jobb meccsei.

 

Ádám ezt a meccset is elrontotta a végén a Baki-Reggie cserével, szép volt... Nehéz erre is mit mondani, lassan két éve hallgatjuk, hogy nincs vezér (érdekes, Ádám mindig ezt hiányolja), ezért jött Ubilla, idézem, hogy "a hullámvölgyeken átsegítse a csapatot, hogy a szoros végjátékokban legyen vezér, főleg idegenben", csak én most már biztos vagyok benne, hogy Ádám azt várja az ilyen játékosoktól, hogy maguktól nyerjék meg a meccseket, viszont ez sajnos nem így működik. Régebben ez működött Fodorral, Raivióval, az akkori Markóval, Frazierrel, mittudomén, tavaly Ivosev is nyert nekünk két meccset, de az nem edzői munka, hogy ha baj van, akkor oldja meg a játékos, én meg üvöltözök valami a kispadnál, most már főleg a játékvezetőkkel. Az meg főleg nem az, hogy utána lenyilatkozom, hogy "nem tudtunk jó döntéseket hozni, kell egy vezér" - most nem mondta ezt asszem, de már idén is többször hangoztatta, meg tavaly is...

 

Mindegy, Ádámnál egyértelműen szétcsúszott a dolog már régen, ezt ő is tudja valamennyire, csak könyörgöm, engedjük már el, ez így ott lappang a fejekben nála is, a játékosoknál is, mindenkinél, senkinek sem jó a helyzet.

Hajrá Kaposvár! Creative Commons License 2019.01.09 0 0 15703

Ez? Teljes fejetlenség. Ott voltam, láttam. Kár, hogy Spica csak az utolsó negyedben vette észre, hogy meccs van. 😀

Előzmény: N.21 (15702)
N.21 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 15702

Ez a végjáték mi a szar volt??

N.21 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 15701

Mondjuk megvan az oka annak is, hogy ők is ott vannak, ahol. A tabella nem hazudik. Akár még nyerhetünk is, ami nagyon jó lenne!

N.21 Creative Commons License 2019.01.09 0 0 15700

Szinte kétpercenként eladjuk a labdát. :(

Tocy92 Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 15699

Hát... mondjuk talán lesz egy magasemberünk, aki védekezni is akar. Biztos, hogy Pustahvar borzasztó hasznos, fontos játékos egyébként, csak az a baj, hogy ahhoz jó csapat, illetve letisztult játék kell szerintem, itt viszont egyik sincs meg. Viszont mi lesz akkor, ha Harazin pár hét múlva felépül? Mert amennyit keres Roli és Marko, luxus lenne erre a két posztra négy embert fizetni. Azt pedig hiába írja a delfinek, hogy Pustahvar tud hármast játszani...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!