Keresés

Részletes keresés

ViLLaM Creative Commons License 2004.05.04 0 0 662
Igaz, es valoban moccanni sem lehet. Felteve ha van turelmed kiallni az atlag 500 meteres sort. Mindenesetre reggel minel korabban legyel ott ha be akarsz jutni.
Előzmény: Selket (660)
ViLLaM Creative Commons License 2004.05.04 0 0 661
Kócosfóka!

Civitavecchiaba buszon kivul
vonattal is eljuthatsz a Termini vagy az Ostiense allomasrol. Ha a Tiburtinarol indulsz, talan jobban megfelel az Ostiense-n valtani. A www.trenitalia.com -on megtalalsz mindent ha beirod hogy Roma Tiburtina - Civitavecchia.

Előzmény: Kócosfóka (650)
Selket Creative Commons License 2004.05.04 0 0 660
Még! Még! Légyszi mindenről, ami Róma! :-)

Belépőkről jut eszembe. Valahol olvastam, hogy minden hónap utolsó vasárnapján A Vatikáni Múzeum ingyenes. Igaz ez? Ha igen, moccanni sem lehet?
(Nekem van szerencsém akkor kint lenni.)

U.i. Mi marad egy szupernova felrobbanása után? :-)

Előzmény: Supernovablaster (659)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.05.04 0 0 659
Múlt heti belépőárak, ha valakit érdekelnek (felnőtt, nem diák):

Vatikáni Múzeumok: 12 €
Szent Péter Székesegyház kupolája: lifttel 5 €, lift nélkül 4 € (liftezés után még 5 perc lépcsőzés)
Angyalvár: 5 €
Capitoliumi Múzeumok: 7,80 €
Palatinus + Colossuem kombinált belépő: 8 € (viszont EU tagoknak mintha olcsóbb lenne, de lehet, hogy csak időszakos akció volt, mindenesetre mi április 30-án voltunk, balekság csúcsa)
San Giovanni in Laterano kerengője: 2 €

Több most hirtelen nem jut eszembe.

Selket Creative Commons License 2004.05.04 0 0 658
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy a Wizzair jún.24-én indítja a járatait Ferihegyről, jún.25-én repül először Rómába. Na, én azzal megyek! :-)))) 6 nap, 5 éj, gyomromban már jóleső a bizsergés.
Előzmény: Jolie (656)
Selket Creative Commons License 2004.05.04 0 0 657
Wizzair.
Ápr.27-én kezdték értékesíteni interneten a jegyeket ezen a reklámáron. Gondolom, minden induló járatukra volt pár olcsó jegy. (Állítólag 5000 db 990 Ft-os jegyet szórtak.)
Mivel én éppen netközelben voltam, még aznap kipróbáltam a foglalást, mert szkeptikusként azt gondoltam, úgyis van benne valami turpisság. Eljutottam odáig, hogy kérte a kártyaszámot, de még mindig 12000 Ft volt a jegyár.
Akkor megálltam egy pillanatra, aztán puffneki, fizettem is. :-) Róma megér egy foglalást! ;-)
Most pedig éppen szállást keresek, meg szívom magamba azokat a hasznos dolgokat, amiket ezen a fórumon irogattok.
A kérdések még fogalmazódnak. :-)
Előzmény: Jolie (656)
Jolie Creative Commons License 2004.05.04 0 0 656
Ez tényleg nagyon olcsó! de gondolom csak meghatározott időpontokra vannak ezek a jegyek...
Melyik társaságnál sikerült ilyen jó vásárt csinálnod?
Előzmény: Selket (654)
Kócosfóka Creative Commons License 2004.05.04 0 0 655
Nagyon tökre köszi! Holnap már ott is leszek! Ujjééé! :-))
Előzmény: Tuskó_Hopkins (653)
Selket Creative Commons License 2004.05.03 0 0 654
Sziasztok!
Én nem csak hallottam, hanem meg is vettem a jegyeket, 12.200 Ft/fő illetékkel, adóval, akármikkel együtt. Ja, és oda-vissza. :-)
Majd még jövök a kérdéseimmel is, csak előbb végigolvasom az összes eddigi hozzászólást. 400-nál járok. :-)
Előzmény: Jolie (651)
Tuskó_Hopkins Creative Commons License 2004.05.03 0 0 653
Szia!

Civitavecciába megy Cotral busz: elövadásztam, hogy honnan tudod letölteni, de arra nincs idöm, hogy kisakkozam az optimálisat. A Tiburtinán van Cotral pályaudvar, szóval elvileg menni kell, de legrosszabb esetben is metróval elkaphatod valahol. Mondjuk nézd meg a vonatot is, föleg talán a Terminiböl, mert biztos, hogy gyorsabb!
a cim: http://www.cotralspa.it/scarica_orari.asp

Amugy itt a Ciampino-Roma Anagina menetrend is rajta van, ami a fapadossal repülöknek jelenthet egy alternativát a metro elérésére.

990Ft-os jegy: nekünk az illeték 14000 volt - ha jól emlékszem.

Testaccio: kép már fönt van a gépemen, csak még tárhelyet kell találjak.

üdv:
T.H.

Előzmény: Kócosfóka (650)
Supernovablaster Creative Commons License 2004.05.03 0 0 652
Előzmény: Jolie (651)
Jolie Creative Commons License 2004.05.03 0 0 651
Sziasztok!
Hallott valaki az akciós fapados járatról, amit 990 Ft-ért hírdetnek Rómába (csak oda, + reptéri illeték, de visszafele talán már nem ilyen olcsó...)?
Kócosfóka Creative Commons License 2004.05.03 0 0 650
Sziasztok Róma szakértők!
Egy technikai kérdésem van. Hogyan jutok Róma Tiburtina-ról Civitavecchiába? 3 órám van rá, mert átszálláshoz sietek... Ugye nem lehetetlen? Helpmí lécci! Köszi! Pacsi!
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 649
Nem láttam, erre nem járt még: májusban tán megyek rövid időre Velencébe vagy Toscanába és kazettán megnézem. A Fellini Rómánál úgysem lehet jobb.
Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 648
Bocs: Gente és nem i-vel a végén...
A topikgazda véleményét is kérném!
Előzmény: Yomo (647)
Yomo Creative Commons License 2004.04.30 0 0 647
En lattam de oszinten megmondom, annak ellenere, hogy mar evek ota itt elek, a "Gente di Roma" filmet nem nagyon ertettem. Nekem mar nagyon elvont, nem fogom fel mit is akart mondani. Sok benne az igazsag, elethu, vannak benne elgondolkodtato reszek, a valos romai eletet, helyzeteket, gondolatokat irja le de valojaban a vegso mondanivalojat nem nagyon fogtam fel. Az utolso, a P.zza Navonan jatszodo jelenet meg vegkepp magas nekem.
Előzmény: Törölt nick (646)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.30 0 0 646
Uj Ettore Scola-film: "Genti di Roma". Metró-megállók szerint van megszerkesztve... Ki látta már?
henike7 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 645
hát sajnos nem találom, hétfőn tudom legközelebb az infot hozni, megnézem otthon a térképen. sorry!
henike7 Creative Commons License 2004.04.30 0 0 644
AZ EUR-os apácaház nagyon jó helyen van, de sajnos már nem emlékszem a címére. mindjárt rákeresek, a nap folyamán még visszanézek ide. szóval ott amolyan kollégiumi szobák vannak, hosszúkás szoba, az két oldalán két ággyal. meg 2 éjjeliszekrénnyel, polc az ablak alatt, kis zuhanyzós fürdőszoba. nagyon csendes környék, nagyon egyszerűen megközelíthető, azzal az infoval is visszatérek nemsoká. van egy metrovonal, ami az EURba megy, ott a végállomáson kiszállni, (talán,de pontosítok még) a metró elötti téren átmenni, kis utcán végig, szemben lesz egy bevásárlóközpont, az előtt elmenni, kis park következik, ott egy lépcső fel, ott felmegy az ember, megy egyenesen, majd balra lesz egy kollégium szerű épület. signora annát kell keresni a szobafoglalással, emailjük nem tudom van-e. nászutasoknak nem ajánlom, mert azért kollégiumjellegű, de engednek fiú-lány párost egy szobába. és 15 euro/fő. de azt hiszem vannak egyágyasok is, azok olcsóbbak, 10euro. volt ez tavaly ilyenkor.
Előzmény: Törölt nick (638)
Shilah Creative Commons License 2004.04.29 0 0 643
igazad van TH! Gondoljátok meg, rengeteg olyan hely van, mi igazi naszutas hely, olyan elbujos. Na nem lebeszélni akarlak Romarol, mert azt látni kell! :)
Előzmény: Tuskó_Hopkins (642)
Tuskó_Hopkins Creative Commons License 2004.04.29 0 0 642
Szia!

Csak egy megfontolásra ötlet:
Nem biztos, hogy Rómába érdemes menni nászútra, mert a nászút valahol egymásról szól - szerintem - ugyanakkor Rómában annyi a látnivaló, hogy szinte aludni sincs idö, nemhogy olyan dolgokra, melyek kétszemélyes szobát igénylenek :). Persze ha ismeritek Rómát, s nem várostnézni ((ezt most t-vel a közepén vagy anélkül irják helyesen??)) mentek, hanem az életérzésért, akkor zseniális az ötlet. Vagy ha három hétre tervezitek a kiruccanást.
Mi most voltunk a kedvesemmel - de "csak" eljegyzési meglepetések történtek - s valamennyire már a kötelezö dolgok megnézése mögöttünk volt korábbról, de elhatároztuk, hogy nászútra valami kevésbé "idöigényes" helyre megyünk.
Mindenestre sok boldogságot,

üdv:

T.H.

Előzmény: Kiscili82 (640)
Gupet Creative Commons License 2004.04.29 0 0 641
Mi a Szent István Házban kétágyas, fürdőszobás szobáért 52 eurót fizettünk, ez ha jól számolom 13-14.000 Ft. Az egyszerű reggeli 3 euró/fő.
Előzmény: Kiscili82 (640)
Kiscili82 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 640
Köszönöm mindenki segítségét!
Végül megtaláltam a nagyutazás.hu-n, de ott a 18.000ft/éj/2 fő nekem kicsit soknak tűnik. Ez az EUR már szimpatikusabb, írj róla bővebben. Tömegközlekedés szempontjából jó helyen van-e? A főbb nevezetességek milyen messze vannak? Az az igazság, hogy nászútra mennénk és így a kétágyas szoba elengedhetetlen!;)

Köszönöm

Előzmény: henike7 (637)
Shilah Creative Commons License 2004.04.29 0 0 639
a Szt István házhoz közlekedés nagyon egyszeru, busz ott jar az utcában,ami a belvárosba visz. ott a házban tudsz buszjegyet és térképet is venni, ill. képeslapra bélyeget. ha szállásfoglalásnál kéred, kocsit is kuldenek eléd a reptérre ill. majd vissza is.(ár elfogadhato) Vhol megvan az email cimuk is, ha erdekel vkit, megkeresem.
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.29 0 0 638
Az EUR olasz apácahely érdekelne. Friss adatok és árak? Melyik metrohoz van közel, és mennyire? Férfi-nő mehet egy szobába?
Előzmény: henike7 (637)
henike7 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 637
a cím: via del casaletto 481, a telefonszám jó, honlapjuk nem hiszem van, ha neten rákeresel mint szent istván ház róma kidob olyan cikkeket, amiben benne van a szám, emailcím, cím.
ha szállást kerestek olcsón rómában, tudok párat mondani, más apácáknál is lehet foglalni, azok is magyarok, van olasz is, illetve van egy koli, a stadio olimpiconál, ahol egy szobán 10en vagytok, vagy 6an, vagy nem tudom, és 15 euro (azaz annyi volt anno), de a többi hely, amit ismerek is ilyen árban van, mégis csak 2en vagytok egy szobában. nagyon puritán, de pl van benn fürdő, a konyha közös csak.
KINGA nővérek: +39-066-277-953 sajnos címet ide nem tudok, de ez is olyan messze van a központtól, mint a szt i ház
Ostello per il gioventu: ez a kollégium a stadionál: +39-063-236-267
olasz apácáék: az EURban: +39-065-912-445
mi itt voltunk, nagyon jó volt, tiszta, szobában zuhany, 2 ágy, 2 éjjeliszekrény, konyha felszerelt, nagy ebédlő, könnyen megközelíthető, 15euro/fő/éj, annyi a gond, hogy 11re be kell érni, vagy kicsuknak. a kolinál ez 24.00. lehet választani. a szent istvánban nem tudom van e ilyen korlát.
Előzmény: Kiscili82 (634)
Gupet Creative Commons License 2004.04.29 0 0 636
Találtam egy telefonszámot is: 00 39 06 6574 2834.
(Nincs kipróbálva, mi nem hívtuk soha.)
Előzmény: Kiscili82 (634)
Gupet Creative Commons License 2004.04.29 0 0 635
Én ezen a címen kommunikáltam: szih@tiscali.it.
A Ház a térkép szélén van, de szvsz nem rossz a közlekedés.
Előzmény: Kiscili82 (634)
Kiscili82 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 634
Sziasztok!

Áruljátok már el légyszives hogy lehet felvenni a kapcsolatot a Szt. István házzal!(tel, fax) Van esetleg weboldaluk? Merre található pontosan? Tömegközlekedve könnyen elérhető?

Köszönöm a válaszokat!

Kriszti

Előzmény: Shilah (633)
Shilah Creative Commons License 2004.04.28 0 0 633
Mi is a Szt István házban voltunk! Nagyon kedvesek az apácák és magyar nyelvü utbaigazitást is kap, akinek az olasz nem fekszik:)
Előzmény: csipcsa (623)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!