Keresés

Részletes keresés

linus79 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 13073

sziasztok tudnátok segiteni? macskák ivartalanitása milyen árba szokott lenni,és milyen idösen érdemes, kandurt szeretném mert , mindig eltünnek a legszebb kandur cicáink és amik most születtek nem szeretném hogy elcsavarogjon mert félek az is oda lesz :-(

Katyusa.. Creative Commons License 2011.05.31 0 0 13072

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem!Nagykanizsán keresek lelkiismeretes,gyakorlott,jól felszerelt állatorvosi rendelőt!Kérem ha tudtok segítsetek,mert arra eddig semmit se találtam..

Előre is köszönöm!!!!

Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13071

Mindenképpen jó! :))

Próbából valami sima szteroidos kenőcs nem is jó?

Dehogynem... amig ugye olyan hyperkeratózisosnak nézett ki, eccer-kéccer próbáltam a Lorinden-t, aztán, hogy nagyon nyalta, átnyergeltem a Ftorocort + karbamidra... (a triamcinolon  van tablettában meg injekcióban is, úgyhogy annál nem aggasztott különösebben, hogy nyalja) Igaz, akkor csak napi eccer volt kenve vele (eccer meg a Kék kenőccsel), gondolom célszerű egy ideig 3-4x.

Valamennyire használt már napi 1x is, de ahogy abba lett hagyva, napok alatt visszaesett, ahogy látható a mai képeken 10 nap után.

Valójában már azon filóztam, hogy mi van akkor, ha az nem használ... mert hát ez a cucc számomra még mindig szimpatikusabbnak tűnik, mint a hosszabb távú szisztémás kortikoid, vagy a tablettás immunszupresszáns - és hát nagyon meggyőző a tanulmányban pl. az 5A-5B (ilyen volt-ilyen lett 8 hét alatt) kép, egy ilyennel kibékülnék...:)

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13070)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13070

Eddig még nem is hallottam a szerről. Jó, hogy ide járok...

Ahogy elnézem, ez egy igazi nagyágyú. Próbából valami sima szteroidos kenőcs nem is jó? Tudom, lenyalja, meg minden, de ha elég sűrűn használod, elég az is. Legfőképp azért ezzel próbálkoznék, hogy megtudjam, hat-e. Vagy ezzel, nekem elég jó tapasztalatom van vele:

http://www.virbac.hu/termekek/cortavance.pdf

A szövettan meg érdekes lesz, nem is tudom, hogy lehet valódi szövettani mintát venni az orrból. Mindenesetre érdekes feladat!

vagyis összefoglalva, a röntgen után én valamelyik kenőccsel próbálkoznék. Ha javul az állapot, akkor elgondolkozhatsz, hogy akarsz-e szövettant megtudni, hogy solar dermatitis vagy autoimmun eredetű-e. Ha meg nem hat, akkor mindenképp kell a szövettan, hátha dagi...

zs

Előzmény: Antisystem (13069)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13069

Ha jól látom, az orrüreg maga száraz,

Ez változó, mert időnként prüszköl jó nagyokat, és olyankor van némi váladék... tény ami tény, igazi orrvérzést, vagy durván purulens váladékot még nem láttam tőle, ha prüszköl akkor is inkább víz-szerű. Az orrtükör az hol ilyen sebes (gondolom, amikor sokat nyalogatja), hol meg inkább pörkös-keratózisos, az orrlukak eleje meg egyértelműen gyulladt, és valamennyire duzzadt.

 

Én inkább a solar dermatitis-discoid lupus erythematosus- pemphigus körben keresgélnék.

Szóval autoimmun? Akkor gondolom szövettan a választandó vizsgálat. 

Ezt a kenőcsöt használtad már? :

http://www.jaaha.org/cgi/content/full/40/1/29

magyar készítmény:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/PROTOPIC_01_kenocs/14210

 

Köszi!

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Wet RinR (13068)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13068

Ha jól látom, az orrüreg maga száraz, így nekem nem is tűnik aspergillusnak. Én inkább a solar dermatitis-discoid lupus erythematosus- pemphigus körben keresgélnék. Nem könnyű feladat, szövettan, napvédő készítmény, szteroid (persze csak ha a gomba 100%-ig negativ). Azért azt a röntgent én se hagynám el, hátha...

Zs

Előzmény: Antisystem (13066)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13067

... a dologhoz hozzá tartozik, hogy most a mintavétel miatt olyan 10 napja nem volt kezelve semmivel... előzőleg a Kék kenőcs meg a némi lokális szteroid  tünetileg használt a külső részen szebb volt, de az orrjáratok eleje ugyanúgy gyulladt volt.

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13066)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13066

Kedves Zsolt!

 

Megjött a tenyésztés, és negatív az aspergillusra - aminek jelen esetben nem tudom, hogy örüljek-e vagy inkább bosszankodjak rajta...

Szerinted milyen irányban kellene tovább keresgélni? Ma reggel éppen így néz ki:

 

 

 

 

A mikrobiológus azt mondja, nem lehet-e MRSA - SZVSZ nem valószínű, mert nem terjed, niocsenek pustulák, és se minket, se a két macsekot, sem a szomszéd kutyáit nem fertőzte meg itt az elmúlt 2 hónapban... pedig a fekete macskkal nyalják-falják egymást időnként...

 

ÜdV

 

ps: a röntgent szerintem a negatív tenyésztés ellenére is megcsináltatom a jövő héten.

Előzmény: Wet RinR (13046)
batyja Creative Commons License 2011.05.18 0 0 13065

osztom cicómicó véleményét: kukában a helye a hordozónak. annál biztosabb nincs.

Előzmény: Yogi (13054)
cicómicó Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13064

Ha igazán nyugodt akarsz lenni akkor dobd ki a hordozót és vegyél másikat.Én ezt tenném hasonló helyzetben.

Előzmény: Yogi (13054)
cirmicur Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13063

Köszi!

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13062)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13062

Szia!

 

Általános használatra valszeg az, konkrét fertőző betegségek esetén (mint itt is) viszont önmagában nem bíznék benne.

 

ÜdV

Előzmény: cirmicur (13061)
cirmicur Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13061

Szia!

 

Én szétszedve a kádban, mosóporral (Ariel) szoktam átmosni, majd a kézitusolóval bő vízzel átöblíteni.

Szerinted ez a lúgos "kezelés" elég hatásos?

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13060)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13060

Látom, sikerült a legnehezebben kezelhető hatóanyagok egyikét kiválasztanod:)

Lehet kapni, pl:

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=2930&sName=Dextral-koncentrált-fertőtlenítőszer-1-l

 

És szerintem nem kell beáztatni (nehézkes lenne, lévén ahhoz gondolom egy kád kellene, az aldehidek meg zárt helyen irritatívak), elég ha megcsinálod az előírt higítású oldatot, és szigorúan gumikesztyűt húzva kertben vagy erkélyen lemosod alaposan, hogy mindenhova, minden résbe jusson, azután hagyod megszáradni... másnap alaposan leöblíted slauggal vagy zuhannyal, oszt jóvan:)

 

ÜdV

Előzmény: Yogi (13059)
Yogi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13059

Glutáraldehidról még nem is hallottam, már önmagában ezért is megérte ide jönni. Jónak is látszana, ha be tudnám ázatni egy időre.

Előzmény: Antisystem (13057)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13058

Sőt, a Betadine is jó (jód) csak szinez...

Vagy ez pl. klórmentes:

http://www.petdrogeria.hu/web/node/338

(anno Virkon S néven futott, elvben van belőle kis csomag is)

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13057)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13057

Az aldehidek (formaldehid, glutáraldehid) is szóba jönnek, ugyanolyan hatékonyak, csak nehezebb beszerezni.

 

ÜdV

Előzmény: Yogi (13056)
Yogi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13056

Köszönöm; sajnos nálam a klóros szerek vallási okokból nem játszanak.

Az a baj, hogy közben máshol is ilyen hosszú időket olvastam.

 

Előzmény: Antisystem (13055)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13055

Nézd, én a helyedben magam sk. lemosnám hypós-ultrás vízzel, oszt yóvan. Egyébként valszeg egy-két hónap a nagyságrend amíg a beszáradt vírus fertőzőképes marad... de szerintem erre önmagában nem jó alapozni. Viszont a klóros szerek és az aldehidek (magyarán a hypó meg a formalin és egyéb hasonlók) a vírusokat elég rövid idő alatt inaktiválják.

 

ÜdV 

Előzmény: Yogi (13054)
Yogi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13054

JóestéT

Szakkérdésem volna; mit gondoltok?

Még korábban kölcsönadtam az egyik macskahordozómat egy barátomnak. Később derült ki, hogy a benne szállított cica FIP-es volt (a múlt héten meghalt - még egy éves sem volt). Az az én kérdésem, hogy a FIP-vírus mennyi ideig él gazdaállat nélkül, vagyis mikor hozhatom haza 100%-os biztonsággal a hordozót? Ugyan állatorvos fertőtlenítette állítólag, de ezt nem is láttam sajátszeműleg, meg azért egy fertőtlenítőszeres áttörlés nem biztos, hogy teljes eredményt ad.

dmmddm Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13053

Köszi szépen neked is  Zsolt !

Fánika nem idős egyébként,mert még most is sokan nézik fiatal kutyusnak :-)

Előzmény: Wet RinR (13052)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13052

Idős ivartalanított szuka= inkontinencia. A vizeletvizsgálat feltétlenül szükséges, de nemcsak a tesztcsíkos, hanem rendesen, az üledék mikroszkópos vizsgálata is. Ha ez negatív, akkor az inkontinencia gyógyszeres kezelésével próbálkoznék (hormonpótlás, hólyag záróizmainak erősítése). Az ultahangot és a kontrasztos röntgent csak akkor erőltetném, ha a gyógyszeres kezelés nem vezet sikerre.

Zsolt

Előzmény: dmmddm (13049)
dmmddm Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13051

Köszi a választ !

Előzmény: Antisystem (13050)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13050

Nézd, SZVSZ egy vizeletvizsgálat nem ártana, hátha van egy hólyaghurutja... meg esetleg (a korát is tekintve) egy ultrahang a kő és a (nem gyakori) daganat kizárására. Ugye egyik sem invaziv vagy nagyon költséges vizsgálat, és hamar eldöl, van-e aggódni valód valójában...

 

ÜdV

Előzmény: dmmddm (13049)
dmmddm Creative Commons License 2011.05.11 0 0 13049

Szervusztok, kutyaügyben kérdés.

Fáni 11 éves ivartalanított szuka. Feltűnt,hogy séta közben gyakran "leguggol" vizelni, először nagyobb mennyiséget, utána a többi alkalommal cseppeket, én azt hittem,hogy felüljelöli a többi "kollegát". Mindenesetre nem tünik fájdalmasnak a vizelése.

Én napközben nem vagyok otthon,de a családtagok mondják,hogy a kertben is gyakran teszi ezt. Reggel amikor elmegyek dolgozni, előjön a házából és akkor nagyobb mennyiséggel öntözi meg a füvet. Van aggódnivalóm? Kedélye nem változott, eszik,iszik rendesen, házőrzési feladatokat is rendben teljesíti :-)

Köszönöm a választ!

Antisystem Creative Commons License 2011.05.10 0 0 13048

Igen, sajnos a Canesten propilénglikolt tartalmaz, ami nyh irritáló. A leírás polietilén-glikolt tartalmaz, de ebben a formában én nem találtam.

Na, találtam leírást, ami szerint a kereskedelmi, propilenglikolos oldatot használták a sinusokba... kezdem sejteni, miért kell narkózis még az endoszkópos variánshoz is:(

Erről van egy sztorim, ugye propilenglikolos volt a régi (decis üveges) Chlorocid 20% AUV meg a Tylan 50 és 200 AUV injekciók.

"Each mL contains 200 mg of tylosin activity (as tylosin base) in 50 percent propylene glycol with 4 percent benzyl alcohol and water for injection."

Na, utóbbiból kapott eccer az egyik macskom egy injekciót, még a 80-as években az akkori állatorvosunktól, a rendelőben... hogy ott milyen műsort csinált az egy dolog... (el is képedtem, mert előtte egy másik alkalommal vizes bázisu cuccot - gentát - én simán beadtam neki, egyedül)... . Az igazi döbbenet az volt, hogy amikor rá egy évvel ez az állatorvos jött hozzánk kutyát oltani (más környezet, más ruha, stb) az addig békében a konyhapadon gömbölyödő macska kondenzcsíkot húzva ugrott ki a nyitott ablakon... láthatóan életre szólóan traumatizálta a lelkét a propilenglikolos Tylan-élmény...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13044)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.09 0 0 13047

Köszi a tanácsot! Most már úgy összeáll a dolog, hogy szerintem ha a tenyésztés meg a röntgen is igazolja a gyanút, akkor első körben az itrakonazol tablettára fogok szavazni, kiegészítve ilyen "gyári higítású" enilkonazolos orrmosásokkal.

A végre kapható K1-vitamin meg - ha macskoknak is jó - nagy fellélegzés lehet az egérmérgezős időkben...

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13046)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.09 0 0 13046

Az enilkonazolt én 50*-ére hígítom (10 ml 0,5 l vízbe), és ezt még meg is sikerült jegyeznem...

A füstölőt én is megtaláltam, de pont a hatás bizonytalansága miatt vetettem el. Persze ha van egy jól (légmentesen) záródó helységet, levegőelszívással felszerelve, akkor mehet!

A Hydrovit itt van a rendelőben, alapszer. Én macskáknak is adom nagyobb műtétek után, eddig még semmi bajom nem volt vele.

Zs

Előzmény: Antisystem (13045)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.09 0 0 13045

Igen, én is az enilkonazolon filóztam (persze sak mintavétel után) akár a tablettázás mellé is kiegészítőnek...

Csak az zavar még pöttyet, hogy az adagolásáról igen eltérő infókat lehet olvasni: a Karsai- Vörös-féle könyv felire higíttaja e célra (201. old, "azonos mennyiségű vizzel"), a gyári leírása ha jól rémlik 50x-ére általában, de találkoztam már itt a neten 10x-es higítással is, meg mindenfélével...

Meg őszintén szólva eszembe jutott a füstölője is:

http://www.vitamed.hu/termekek/clinafarm_fustolo

Úgy nézem, ez szabadon vásárolható, és azt írják, hogy az állatok jelenlétében is használható... sőt tegnap szembe is jött valami tudomány (bár csak futólag néztem bele), ahol baromfiak aspergillozisát kezelték vele... csak az a kár, hogy nincs olyan üres füstölő-helyiségem, ahol a légköbméterre számított mennyiséggel lehetne kutyát megfüstölni:)))

 

ÜdV

 

ps: más: felfedezted már, hogy végre árulnak K1 vitamint (kvázi Konakiont) szabad forgalmúan:

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=2813&sName=Hydrovit-K1-oldat-50-ml

Kár, hogy a makka nincs felsorolva a leírásban.

Előzmény: Wet RinR (13044)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.09 0 0 13044

Igen, sajnos a Canesten propilénglikolt tartalmaz, ami nyh irritáló. A leírás polietilén-glikolt tartalmaz, de ebben a formában én nem találtam. Viszont használható az etilkonazol is, ami hígítva nem irritál. Napi 2*, 7-10 napig kell csepegtetni. Bár az átöblítés itt is hatékonyabb, de ezzel lehetne próbálkozni.

Zs

Előzmény: Antisystem (13043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!