Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2987
4300 Kelvin színhőmérsékletű. Ez a tiszta fehér napfény. E fölött csak kékebb, de a LUX értéke csökken. Vagyis 6300 K és afölött dizájnosabb de kisebb a fényerő.
Előzmény: cistron (2984)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2986
Szia Cistron!
Ez tényleg fehér,ún."jégfehér"fényű,de rengeteg féle van náluk.
Igazán nagyot azonban tényleg úgy mutat ,ha nincs érdemi eltérés a különböző fényforrások hullámhossza,magyarán színe között.
A 6osban még a ködfény is ott figyel, tehát elvileg négy"lámpa" fizikai fénykibocsátójának kell(ene) hasonlania...
Előzmény: cistron (2984)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2985
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget-de igen,szeretném ha pontosan meg tudnád
kérdezni,melyik szettel lehet roncsolásmentesen,bármikor visszaalakíthatóan beépíteni
Előzmény: Tibola (2983)
cistron Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2984

tényleg fehér vagy kékes beütése van? Mert amit én vettem kékes beütése volt...

 

Előzmény: fdoki (2982)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2983
Hát sajna most is csak azt tudom mondani, HaiDa HID Pro szett volt. Olyan order code nincsen rajta. Eredeti német csomagolásban van. De ne ragadjon le senki ennél a márkánál, vannak mások is amik jók. Csak ezen gyárilag van adapter a M5 lámpájához és nem kell buherálni.
Persze ahogy ígértem, ha akarod, a hét elején elmegyek a boltba és utána járok honnan, mennyiért tudod/tudom beszerezni.
Előzmény: fdoki (2981)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2982
Xenonfehér LED-es helyzetjelző"izzót"is találtam náluk.
Előzmény: fdoki (2981)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2981
Köszönöm szépen!
Előzmény: Tibola (2980)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2980
Elökeresema gari papírt és leírom.
Előzmény: fdoki (2979)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2979
Tibola!
Némi nyomozati munka árán rátaláltam 1 régi haveromra,aki az autótuning
bolt/műhelyében már sok-sok tucat xenon szettet szerelt be -japán autókba is bőven,bár Mazda5-össel még nem volt dolga. De lesz!
Ők is az általad által felhasznált/beépített HD cuccokkal foglalkoznak.
Ezért szeretnélek arra kérni,hogy légyszí' add meg az 5öshöz való szett pontos kódszámát,mert én sem találtam a magyar honlapjukon-v.keressek más nyelven,hátha ott meglesz a cikkszám!?
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2978
Nekünk 1,5 óra ön-és közveszélyes bumlizás a 2x1 sávos agyon/széttaposott,
túlzsúfolt vmelyik "főúton" a legközelebbi autópályáig :-((
És így is marad. Lehet MI költözünk a TI utcátokba...
Előzmény: Tibola (2976)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2977
...hogy is van a dalban?

"Ez az ország,
Magyarország,
olyan ország..."

A mi területünk '92-93-ban épült be.Hasonló jellegű nyűgök itt is voltak,plusz
néhány olyan stikli,ami miatt hosszú évekig senki nem tudta a nevére íratni az ingatlanját,később többek között büntetőperek kerekedtek a dologból.
Summa summarum: a főkolompos, jogerősen többek között CSALÁSÉRT!
elmarasztalt 1kori KISZ Bizottságos akkori főszervező már 2.ciklusában jár mint
mezővárosunk szegfűs-párti parlamenti képviselője. Végre 1 gyolcstiszta ember...
Előzmény: Abraka Dabra (2975)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2976
Hát igen. Szerencsére errefelé dívik már az a szokás, hogy az önkormányzat eladja a területet egy vállalkozásnak, az épít aszfaltos utat meg elötte természetesen lefektet minden közművet és utána árulja a telkeket. Ez így drágább a tulajoknak, de legalább később nincsen belőle gond.
Ami a pályát illeti, a nyárra már kész lesz a kőröshegyi völgyhíd és akkor már csak 36 km hiányzik. Az meg 2008 közepére készül el. Onnantól kezdve Bp-Adria full autópálya lesz. Nekem meg 1,5 óra Pest kényelmesen.
Előzmény: Abraka Dabra (2975)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2975
ez nálunk már egy külön tragikomédia:(
Röviden: 2000-ben hírdette meg az akkori önkorm. a telkeket eladásra. Mivel épp szokás szerint nem volt pénzük, gyorsan el akarták őket adni. Emiatt nem kötöttek ki semmilyen határidőt a beépítsére. (Hiba 1) Ezért aztán sokan spekulációból vettek telket. Ezek közül nem kevesen azóta sem építkeztek, a telkeken jó esetben csak embermagasságú nyáron a gaz.
Mivel tudta az önkorm. hogy nem lesz pénze aszfaltos utat építeni a területen, ezért beleírták az adásvételikbe, hogy a tulajok részt vesznek társulás formájában az építkezésben (azaz önerős lesz a móka). Viszont a nagy mohoságban több mint 100 telket egyben adtak el egy cégnek, akik persze továbbértékesítették, de ők már nem tettek ilyen kikötést a szerződésbe (hiba 2).
Így aztán nem akaródzott összejönni a 2/3+1 fő, ami kéne egy ilyen társuláshoz. A spekulánsok, és tudatlan másod-harmad tulajok nem akartak benne részt venni. Mondjuk a tulajokat általában 1-2 tél meggyőzte. (Nekem volt egy 115e ft-os károm a Picasson, bár engem nem kellett győzködni előtte sem:)
Aztán kezdődött az örök birkózás, győzködés, gyűlések. Aztán kiderült, hogy hiába lenne meg a lakók hajlandósága, van egy apró bibi. A dolog úgy tudna működni, hogy ha mondjuk 300M ft a teljes beruházás, akkor az önkorm. felvesz erre hitelt, megépül, a lakók meg egyben, vagy részletben fizetik a részüket. (Épp a részlet miatt kell ugye hitel.) No és itt kiderült, hogy ennyit bizony nem kap az önkormányzat senkitől sem kerek e földön, ugyanis a 2002-ben lelépő önkorm. épp 300M ft- rövidlejáratú hitelt vett fel a régebbi utcák aszfaltozására. Így aztán egyetlen bank sem állt velük szóba, amikor a 6 hónap múlva lejáró kölcsönt is csak újabb kölcsönből tudták fedezni. Mi meg szopóágon néztük a sarat, nyári özönvíznél meg a pisztrángok kértek politikai menedékjogot:)
Mostanra annyit változott a helyzet, hogy 2 lelkes tulaj meggyőzet az önkorm.-t, hogy talán nem kéne mindent egyszerre, hanem 2-3 utcát /év, és akkor 100M hitel is elég, annyit meg még talán adnak nekik.
És mostanra úgy néz ki megállíthatatlan az úthenger:)
Előzmény: fdoki (2973)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2974
Hát,irígykedve olvasom Tőletek,hogy ott lesz az autópálya a közvetlen közeletekben!
Errefelé: "Unokáink sem fogják látni"...
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2973
Vannak a világnak,sőt öreg kontinensünknek is olyan szegletei, ahol minden közmű
a talajban van ill.a nehéz/haszonjárműveket (de nem is extrém túlsúlyos minden teherautó!) is elviselő útalap is ekészül mielőtt 1etlen 1 ház építkezése is megkezdődne. Ott nem törvényszerű,hogy évekig a mocskot dagassza/kavarja a nép.
De az persze nem Balkánia...
Előzmény: Abraka Dabra (2970)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2972
Nálunk is épül a 0-s, de ott max egy 20m-en van felhordva a sár. ki lehet bírni. az utcában 10x annyit szedek fel. Tavaszig már kihúzzuk, ha 4 évig bírtuk:)
Novemberre meg kész az M0-s, akkor sztrádán járhatok haza:)
Előzmény: Tibola (2971)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2971
Felénk inkább az a "baj" hogy építik a pályát. Minden nap többször elmegyünk azon a szakaszon ahol hordják a földet. Már a reggeli pára elég ahhoz hogy sáros legyen a kocsi. De nem baj, kibírjuk. Nyárra kész lesz.

A másik a szántóföldtől sáros. Azt meg nem mosom, felesleges. Majd az eső.
Előzmény: Abraka Dabra (2970)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2970
én meg szerdán mosattam az 5-öst, de most úgy néz ki, mintha offroad partin lettem volna vele:) "Kicsi" sár vagyon az utcánkban. Készül az aszfaltozás, de mivel kicsúsztak a jóidőből, ezért csak a vízelvezetést csinálták meg eddig, tavasszal lesz aszfalt. addig viszont megbolygatták a már lemurvásított talajt, így a heti özönvíz olyan sarat termelt elénk, hogy azt az 50m-t amit az aszfaltig meg kell tennem pillanatok alatt emlékezetessé teszem a mazda oldalán:( A jó kis téligumi felszedi a mannát, aztán szórja még vagy 2 km-en át gondoskodva a fényezés védelméről:)
Előzmény: Tibola (2968)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2969
Na de akinek van Makita-sterimoja,annak seperc alatt lehet sártalan autója... :-))
Előzmény: Tibola (2968)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2968
Ez szép. Az 5-öst épp most mostam le, de a másik az olyan sáros hogy ihaj! Nem mernék képet felrakni róla.
Előzmény: fdoki (2967)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2967
Szia Tibola!
Ezt látom,ha kikukkantok a dolgozószoba ablakából...

A másik fekete autó a mi off-Jazzünk,ami -ha megnézitek- nem is olyan kicsi
Előzmény: Tibola (2966)
Tibola Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2966
Azt hiszem írok a KPM-nek hogy csináljon zsákutcát a mi utcánkból is....
Vagy oda költözünk mi is.

Ami az ülést illeti, most is az a véleményem, hogy ki kell tapogatni a mienken hogy van-e fogadó helye a karfának. És ha van akkor utólag is beszerelhető. Bár ez engem nem érint, mivel a gyerkőcök még gyerekülésben vannak, amire meg felnőnek adiggra valószínüleg már egy újabb változat lesz. Remélem.
Előzmény: fdoki (2965)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2965
Szia A.D!
Igen,ilyen hagyományőrzőek vagyunk. A kültéri ücsörgést-ácsorgást megengedő évszakokban pedig spontán kültéri uzsonnázások,sörözések szoknak napirenden lenni,de egy szezonban kb.2x szabályos "uccabálat" tartunk, bográcsozás,sütögetés,sörcsapolás(!)hangosítás,megterítés,bulizás az utcán.
A miénk zsákutca lakó-pihenő övezetben,nincs átmenő forgalma.
Szoktuk is kapni az irígységtől fröcsögő megjegyzéseket -legutóbb tavaly ősszel
az 1ik vén köcsög aki a sarkon lakik a helyi újság sms-rovatában mocskolódott...
Ezért aznap(éjjel 1 körül)az ablaka alá gyűltünk,hangosan hahotázva olvastuk fel 1másnak "névtelen" beírását...
Előzmény: Abraka Dabra (2964)
Abraka Dabra Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2964
ej, de jó szokás!:)
Előzmény: fdoki (2963)
fdoki Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2963
Szia Lac!
Nem,HDD a GT-ben is van.
Jól megnéztem a hátsó ülés kartámláit-ügyesen vannak felrakva :-)
csak tudnak ezek a japcsik. Persze azt nem lehet kisasolni,hogy esetleg utólagosan ez megoldható-e.Ha jól tévedek,vmikor óta felszereltségi szinttől függetlenül
minden 5ös így érkezik,de a jobb 1es ülés még mindig kartámlátlan.
Szép autó az 5ös,este is jól mutatott feketében :-) de nappal sem rossz...
Még szerencse,hogy többféle szín van :-) így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt
A kéket,az ezüstöt,a grafitot,a feketét...
Majd másfél évtizedes hagyomány itt az utcánkban a baráti körben,hogy ha új autó van,akkor a szerencsés friss tulaj újautó-bulit tart. Most sem lesz ez másképp,
már sül az egész bőrös malac és kenegeti,locsolgatja a kiskukta a szalonnazsíros sörrel
Este illendően koccintunk(eszünk-iszunk)a sok baj- és balesetmentes kilóméter
érdekében!
Előzmény: aulac (2962)
aulac Creative Commons License 2007.01.20 0 0 2962

A HDD nem csak a GTA felszereltségben van?

Nézd már meg jobban, hogyan rakták fel a kartámaszt. Hátha utólag is fel lehet a mienkre rakatni.

Előzmény: fdoki (2961)
fdoki Creative Commons License 2007.01.19 0 0 2961
Sziassztok Mindenki!
No,megérkezett az utcánkba a következő Mazda5-ös.
Kíváncsi vagyok,hogy a srác belép-e ide a topikba. Nem bánnám mert jó fej és
jó a humora,de netezni 1előre csak a munkahelyén tud.
Szép a lakkfekete kocsi -ilyen tiszta és karcmentes sose' lesz...
143 CD-GT verzió: gyári xenon,automata abl.törl.és fénysz.kapcs,tempomat,
HDD-s audio,ülésfűtés,16'' tízküllős könnyűfémfelnik,Toyo(nyári) gumik -amiknek
a fizimiskája és még a futófelület mintázat is kísértetiesen hasonlít az én made in Japan Dunlop gumijaimhoz, lehet ott csak ilyet tudnak :-)
A krómcsicsák viszont élőben nem tetszenek annyira mint pl.a katalógus képein,
bár én a mattfekete díszek és a minimál csili-vili híve vagyok.
A"középső"sor oldalsó,tehát teljes értékű üléseinek oldalán ott van a lehajtható kartámasz a tolóajtó felől:a Mazda Co.Japan olvas minket,tudták hogy ezt mi már
hiányoltuk... :-))
És hát persze az új autó illata,hmmm...
Ha a Parfüm c.rém jó regény/film főhőse ilyet szimmanthatott volna,
lehet nem szűzeket öldös.
Semmi Cicó Creative Commons License 2007.01.19 0 0 2960
Köszi, örök hála ! sc.
Előzmény: Tibola (2956)
fdoki Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2959
Szia!
Azt még nem is említetted,hogy a helyzetjelző is csere lett LED-re,gondolom hasonló színhőmérséklet.
Én asszem elhatároztam a cserét,csak 1előre a kedv hibádzik még hozzá.
Legkésőbb tavasszal megejtem,de ha anyagi tehetségem váratlanul felvirágzana,akkor persze azonnal...
Előzmény: Tibola (2957)
Tibola Creative Commons License 2007.01.18 0 0 2958
Még annyit a témához, hogy óriási a kínálat a piacon. Szinte mindent megtalálsz. Két dolgot javaslok. Egy, ne vegyél meg noname terméket. Nem éri meg. Kettő, csak olyan szettet vegyél amire van gari és minden átalakítás nélkül jó a kocsihoz. Lásd fdoki barátjának esete! És legyél ott a beszerelésnél ha nem Te csinálod.
A google-be beírod hogy xenon és kapsz egy csomó oldalt.
Előzmény: Tibola (2957)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!