Keresés

Részletes keresés

kikejon Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1575
Sziasztok!

Decemberben megyek ECL nyelvvizsgára (B2, komplex) és nagyon parázok, főleg a szóbelitől :((
Mit gondoltok, ha az írásbelim sikerülne csak és a szóbelim nem, akkor kaphatok bizonyítványt a sikeres írásbelimről, így hogy komplex vizsgára jelentkeztem?
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1574
Köszi :)
Előzmény: gnius (1573)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1573
Ez egyedi, attól függ, a nyelvvizsgaközpont mikor kap anyakönyvi sorszámot. Én 2-án tudtam eredményt, és 19-én kaptam igazolást (ECL).

Az ORIGO-t ilyen szempontból nem ismerem, ott kivártam, amíg postázták.

Érdemes érdeklődni, ahogy megtudtad a pozitív eredményt.
Előzmény: balayla (1572)
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1572
Igen, szerencsére elegendő nálunk is az igazolás a diplomához - ennek már utána jártam.

Még 2 rövid kérdésem lenne: 1. Mennyi idő alatt állították ki az igazolást?
2. Csak 3 hét múlva lehet kérni, előbb nem?

Köszi szépen előre is válaszokat :)
Előzmény: gnius (1571)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1571
Még egy dolog, először az iskolát (diploma kállító hely) hívd fel, és kérdezd meg, hogy elegendő-e ez az igazolás a diploma igénylés indításához, mert ahány hely, annyi szokás.
Előzmény: gnius (1570)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1570
Én a vizsgáztató helyet felhívtam, kértem igazolást, és mikor kiállították, visszahívtak, hogy bemehetek érte.
Előzmény: balayla (1569)
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1569
Az igazolást a vizsgáztató helyen kell kérni és ott is kapom meg, vagy azt is postán küldik?
Előzmény: gnius (1565)
Gozo Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1568
OK, akkor félre értettelek, mert én Origóra. Bár ott is előfordulhat ekkora csúszás...
Előzmény: gnius (1567)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1567
Én most ECL-re gondoltam, nekem 2-án volt eredményközlés, és még nincs kész a nyelvvizsga bizonyítványom, ezért kértem igazolást a diplomához.
Előzmény: Gozo (1566)
Gozo Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1566
Szerintem addigra (3 hét az eredmény közlés után) a megérkezik a nyelvvizsga bizonyítvány is a postán.
Előzmény: gnius (1565)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1565
Ha diplomához kell, kérhetsz az eredményközlés után három héttel igazolást, amin anyakönyvi sorszám is van.
Előzmény: balayla (1558)
Gozo Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1564
De a vizsga 6.-án volt a fellebbezés pedig 18.-ig volt lehetséges.
Egyéb iránt nem akartam fellebbezni, mert szerintem minden rendben volt.
Előzmény: Törölt nick (1563)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1563
kedves gozo!

a fellebbezés a szóbeli olyan részére vonatkozhat, ami konkrétan negatívan befolyásolja a vizsgát. pl. a tanár nem figyel rád, nevetgél, dumál a másik tanárral, borszagú a szája stb. a hatályos jogszabály szerint a szóbelitől számított 3 napod van arra, hogy az ilyesmi tényezők ellen szót emelj.
Előzmény: Gozo (1559)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1562
a fellebbezés a szóbeli olyan részére vonatkozhat, ami konkrétan negatívan befolyásolja a vizsgát. pl. a tanár nem figyel rád, nevetgél, dumál a másik tanárral, borszagú a szája stb. a hatályos jogszabály szerint a szóbelitől számított 3 napod van arra, hogy az ilyesmi tényezők ellen szót emelj.
Előzmény: Gozo (1559)
Il ciclone Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1561
Sziasztok!
Én idén nyelvvizsgáztam (angol/olasz középfok - BME). Mindkettő sikerült. :o) Szerintem teljesíthető a vizsga és korrekt a vizsgahely. Kidolgoztam a megadott szóbeli témákat, mindkét nyelven, amelyet a tanáraim (olasz esetében anyanyelvű) kijavítottak. Kidolgozott szóbeli tételekben tudok segíteni, de ez nem ingyenes. transnote01@t-online. hu
balayla Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1560
Köszi a gyors és pontos választ!!!
Előzmény: Gozo (1559)
Gozo Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1559

Tavasszal Origó alapfokúnál a szóbeli eredménye kb 10 nap után fenn volt, az írásbeli olyan 28 napra. A bizonyítványt kb. 2 hét múlva kaptam meg a a teljes eredmény közlésétől. A vizsga március 7.-én volt és a bizonyítványt április 8.-án állították ki.

Most a november 6-i középfok szóbeli eredményét várom. A bizottság előtti pontszámok november 16.-án kerültek fel, fellenezni 18-ig lehetett (csak tudnám mi ellen, amikor a még nincs a vizsgának végeredménye). A magnó azóta sincs még fenn...

Előzmény: balayla (1558)
balayla Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1558
Sziasztok!

Aki ECL nyelvvizsgázott már, az meg tudná mondani, hogy az eredmény közlése után (net) kb. mennyi idő múlva adják oda a bizonyítványt?

Ja, és Origósoktól is szeretném megkérdezni ugyanezt :)

Köszi!
balayla Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1557
Köszi szépen a segítséget! Most már valamivel tisztább képet tudok alkotni arról, hogy milyen lehet egy szóbeli vizsga és kb. mit várnak el tőlem :)
Előzmény: gnius (1556)
gnius Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1556
Egyrészt egy Origo-s tipp, kicsit érinti a kérdésedet:

"1. KÖTETLEN BESZÉLGETÉS

* Igyekezzen oldottan és természetesen viselkedni.
*A beszélgetés során próbálja "eladni" magát és mondandóját. Semmiképp se érje be azzal, hogy csak igen-nemmel felel, hanem próbáljon meg 3-4 mondattal válaszolni minden feltett kérdésre.
*Fogadja el, hogy a vizsgaszituációban olyasmit is elmond magáról egy idegennek, amit egyébként nem mondana; amint kimegy az ajtón, a vizsgáztató úgyis elfelejti; az alap- és középfokú vizsga azonban a hétköznapi élethez és személyes problémákhoz kötődik, ezért az ilyen jellegű témák megkerülhetetlenek. "

Másrészt:

Az első témakörük egy része talán ide vág:

1. ÉN ÉS A CSALÁDOM
• bemutatkozás
• személyes információk
• a család, barátok, rokonok bemutatása
• saját maga és családtagjai foglalkozása. ezzel kapcsolatos tervek, elképzelések
• harmadik személy külső megjelenésének, belső tulajdonságainak, szokásainak leírása


Harmadrészt:

*Ha tanulsz, biztosan szóbakerül, hogy hol, mi a kedvenc tárgyad, mik a továbbtanulási terevid.
*Ha dolgozol, akkor hol, mivel foglalkozol.
*A hobbid fontos, hogy mit csinálsz a szabadidődben, mit csinálsz szívesen (kirándulás, disco, stb)


Egyébként pedig a szóbelin kétféleképpen kell tudni a kérdésekre (összesre) válaszolni:


a, általánosságban.
b, magadra szabottan

Így, ha az összes témából felkészülsz, akkor mindegyiknél olyan szemszögből is nézd, hogy Neked mi a fontos, te mit gondolsz a témáról.

Pl: egészséges táplálkozás:

a, a termelői zöldségek stb egészségesek, a gyorsétkezdék egészségtelenek

b, én kövér vagyok, mert túl sok zsíros ételt eszem, de elhatároztam, hogy ezentúl csak egészséges ételt fogok enni...

Ez most vagy segített, vagy nem :)

Üdv!

Előzmény: balayla (1553)
gnius Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1555
Szia!
Nincs mit, szivesen segítek, nekem is rossz volt, hogy nem tudtam semmit a körülményekről.

Üdv, és szorítok!
Előzmény: manoka90 (1554)
manoka90 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1554

Szia gnius!

Nagyon szépen köszönöm az infókat,és bocsi hogy csak most reagálok,de kissé elfoglalt voltam.

Sokat segítettél ezzel nekem,ezért mégegyszer nagon köszi! :)

Neked Gratula,hogy sikerült,én pedig megpróbálok majd nem izgulni! :D :)

Üdv Neked!

Előzmény: gnius (1514)
balayla Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1553
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy kb. miről kell beszélni szóbeli nyelvvizsgán (angol középfok) az "Egyén" témakörnél? Írják, hogy életkori sajátosságok, viselkedési szokások, divat, öltözködés stb. - de mit értenek ezalatt? Milyen életkori sajátosságaim vannak nekem és a beszélgetőpartneremnek??? Vagy milyen rossz szokásaim? Hogyan öltözködöm? Ilyesmikre gondolnak vajon?

Előre is köszi a válaszokat!
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1552
*vizsgaközponTTól.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1551
nehezebb, mint az érettségi. ezt nem én mondom, hanem a vizsgáztatók. egyébként vizsgaközponntól függetlenül 60%-tól van meg, és minden mért készséget teljesítened kell emellett legalább 40%-osra. hiába van 63%-od, ha a leveled csak 37%, akkor sajnos nem mentél át.
Leeate Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1550
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy általában mennyire nehéz egy nyelvvizsga. Mondjuk egy érettségihez képest. És hány %-tól van meg?
vanil Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1549
Szia!

Köszönöm az információkat, és a biztatást is!
Remélem menni fog, a témákat meg kidolgozom.

Üdv.
Előzmény: gnius (1548)
gnius Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1548
Szia!

Én eleve úgy kezdtem tanulni a nyelvvizsgára, hogy az összes témát kidolgoztam, de szerintem erre Neked most nem lesz időd.
Ha tudsz mondatokat összerakni, és csak a szókincsed hiányos, akkor sokkal kifizetődőbb lenne egy tematikus szótáron átfutni. Főleg azokon a témákon, amik rosszul mennek.
Bajnóczi Beatrix-Haavisto Kirsi Tematikus szótár angol nyelvből én ebből tanultam. Az ára is csak 1400 Ft.

Kb. ezeket érdemes kidolgozni, többinek a szavait átnézni:

-saját magadról, családodról röviden

-generációk együtt élése, egyedülálló szülő helyzete, egyedüli gyerek helyzete, sokgyermekes család helyzete

-lakásbérlés-szerintem ez fontos/gyakori téma.

-utazás: élménybeszámoló, KRESZ, balesetek

-vásárlás: tudjál panaszkodni, ez is fontos. Szóval, a hibás, lyukas, visszatéríteni, kicserélni, garancia, elégedetlen stb szavakat is nézd át

-időjárás: klímaváltozás, globális felmelegedés, ezt együtt a környezetvédelemmel: szelektív hulladékgyűjtés, stb Ezt sztem esszé-szerűen kérhetik. Valamivel kapcsolatban a véleményedet. Ezt érdemes előre betanulni.

-egészség: ez elég speciális szókészletű, fenti könyvből át tudod nézni.

-sport: nem tudom, érdemes-e csak egy sportágra kidolgozni, mert itt akármit kérdezhetnek, szóval, itt is a szavakat kell gyorsban átnézni. Megjegyzés: sportnemenként változik a pályák neve.

-EU: korábbi hozzászólásban bemásoltam egy kidolgozottat


Kb. ennyi.

Majd írd meg, hogy sikerült :)

Üdv
Előzmény: vanil (1547)
vanil Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1547
Szia!

Köszi a tanácsokat! A könyvben próbálom átvenni a teszteket, lefordítom , de sajna lehet csak nekem tűnik úgy de vannak benne nagyon nehéz szövegek, amiket néha még magyarul sem tudnék összepárosítani. Szóval félek kicsit ettől a nyelvvizsgától, diplomához kéne most csak, és nem túl sok időm fog rá jutni, ha ez nem sikerül.
És még annyi kérdésem lenne, h sokan tanácsolták, h alap témákhoz tanuljak be előre megirt szövegeket a levéliráshoz, szerinted ez hasznosítható?

Köszi!

Üdv.
Előzmény: gnius (1534)
gnius Creative Commons License 2009.11.15 0 0 1546
Örülök, szívesen!
Előzmény: balayla (1545)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!