Keresés

Részletes keresés

albertjani Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14910

Milyen földet akarsz szántogatni? Homokos, fekete, kötött, laza, stb ?

Előzmény: ..janos.. (14905)
albertjani Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14909

A mai rendszert csak úgy tudod kicselezni, hogy próbálsz minél jobban önellátó lenni.

 

Eladásra nem éri meg kicsiben termelni.

 

...janos... : A gépek régebben sem voltak olcsóbbak a keresetekhez képest. Csak akkor még jobban tudtak spórolni. :) Volt miből.

Előzmény: kicsikocs (14908)
kicsikocs Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14908

Teljesen igazad van! A politika meg dumál!! Csak dumál! Anno a 60 as 70 es években rájöttek már, hogy  az élelmiszer ellátásban a nagyüzemeket jól kiegészitik a kisgazdaságok!!! A nagyüzem jórészt tömeget termelt, a kisgazdaság meg a választékot "hozta". Igaz akkor sem volt felhőtlen a kisgéppiac de legalábbmagyar kisgépeket "fejlesztettek" (a motorokhoz készitettek alsórészeket) és a TSZ ek is segitették a "háztájit" gépmunkával, sőt nem egy esetben SZAKÉRTELEMMEL is.

 

Mostanság a nagy magyar melldöngetésen kivülSEMMI de SEMMI!!!

 

Sőt odáig jutottunk, hogy ha termelsz valamit, akkor értékesitési nehézségeid vannak, mivel a multiknak Te nem "vagy tétel" a kisboltok meg kockázatosnak tartják. Ja és egy csomó bürokratikus előirás, aminek úgysem tudnál megfelelni. Persze az APEH (bosánat NAV) , meg azt lesi, hol tudna fülöncsipni egy kis adócsaláson+Igy aztán vesszük a műtejet, a sütéskor tizedére összeeső húsféléket, a negyedéretten szedett gyümölcsöt amit persze vegyileg is kezeltek, hogy birja a szállitást,  meg ne romoljon amig ideér.

 

A faluban ahol lakom egyetlen fóliasátor van ! Az csak a család szükségletére. 

 

Na de nem akarok én értekezést irni !!! Csak úgy kikivánkozott belőlem.

 

De, hogy maradjunk a "szakmánál"  azért egy kis univerzális gépecskét házilag össze lehet hozni 100 körül és akkor a "cselekvés öröme" is gazdagit.

Előzmény: ..janos.. (14905)
joco6309 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14907

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Van egy kapálógép hajtóművem,amit elszeretnék adni!

Sajnos nem értek hozzá,nem tudom hogy milyen gépre való.

Én misinára,vagy régebbi kf-re tippelek,de csak tipp.

Ha valaki megtudná mondani a képek alapján,az nagy segítség lenne.

Előre is köszönöm.

Üdv.

 

Bubán István Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14906

Üdvözlet,Rotások!

 

Robi 52-es gépkönyvre lenne szükségem,hogy az új szerzeményt végre beüzemeljem.Ha valaki tud küldeni,előre is köszönöm.

 

Mélcímem: diokalyha@citromail.hu

 

       vagy:diokalyha@mailbox.hu

..janos.. Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14905

Ilyen gépek horror áron vannak. 300 rugó tartozékokkal.

Talán 150-ből össze lehetne rakatni egyet.

 

Ellehetetlenítik az embert az ilyen árakkal. Főleg, akinek van  mondjuk a telek mögött egy kukoricás -krumplis, meg mondjuk a hegyen  a szőlőn kívül van egy kis kerti rész, plusz még otthon is kiskert.

Ilyen helyekre nagyon jól jönne egy ilyen gép, de iylen áral mellett sosem hozza vissza az árát.

A legnagyobb munkák egyike az őszi ásás, szívás ez így.

 

Hát ezér is tart ott amezőgazdaság, ahol. Amíg iylen árakon lehet hozzájutni a keresetekhez képest eszközökhöz, ne várják azt, hogy egy egyszerű ember nekiáll termeszteni dolgokat.

..janos.. Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14904

És pl egytengelyes kétkerekes ksitraktor például a kapálógé pis nem? Csak kapálógépnke hívják. Bocs hogy itt matőrködök, de anyira nem értek hozzá.

Pl. ez a terra  gép is kistraktor?

Előzmény: kicsikocs (14903)
kicsikocs Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14903

Motorcsere megoldható! Csak előtte  érdemes megmérned a tengelyhosszt. És ha már pénzt szánsz rá, akkor a kapálógépekhez ajánlott (nehézlendkerekes) motort válaszd.

Mindezek ellenére nagy sikert ne várj, ezek a gépek ahhoz valók, amire árulják!!!

 

Ha mindenképpen a szántás lenne a fő profil, akkor inkább vegyél, vagy készits egy 10-15 LE -s, és megfelelően lecsökkentett haladási sebességű kétkerekes, azaz egytengelyes kistraktort.

 

Visszaolvasva a fórumot lehet, hogy megérted az okfejtésemet, az okos ember inkább más kárán tanul(jon). Ha nem elvadult, hanem évről évre megásott kertről van szó, akkor még talán egy ilyen kisgéppel is lehet túrogatni, de ne számits arra, hogy szerves anyagot is be tudsz vele forgatni, mint a nagy gépekkel !! Meg hát a szántás is gyakorlatot kiván, és még akkor is maradnak holt terek (fordulók) ott aztán az ásóval kell kipótolni. Akkor inkább gép és üza kimélő a rotálással való talajművelés.

 

Mindezen túl az eke hozzáaplikálása, a beállitás lehetőségének megoldása (ami pedig az egész kisérlet eredményét meghatározza) igencsak "emberpróbáló" művelet. Gondolj bele, a lovas ekék előtti eszköz (eketeliga) is mélység és oldalfogást beállitható szerkezet, pedig ősrégi eszköz!!! No nem lebeszélni akartalak!!!

Előzmény: ..janos.. (14896)
Crusnik Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14902

meg lett a gépel az első köröm bocsi de kép nem lett róla .. és meg lett az első szelep szakadás is.. a bal kjeréknek a felnije nem volkt rendesen össze húzatva és szépen elszakította a szeleptövet.. kézel rtekertem ke a csavarokat... nem tudjátok hol tudnám megnézni hozzá a belsőt??

Előzmény: robi151 éltető (14901)
robi151 éltető Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14901

Ajánlom a 151-est, azzal lehet mélyen rotálni.

Előzmény: ..janos.. (14896)
robi151 éltető Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14900

A tengelyméret huszas körül, kúposan van,ékkel,van benne egy zeeger gyűrű is.Ilyen motorhoz való.

 

 

          

 

Előzmény: Lacman68 (14898)
Crusnik Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14899

akkor neked se érné meg a szántás mert az ahogy edig olvasgattam 10-15cm mélyre képes csak de homályosítsatok fel ha nem jól tudom.. de bennem ennek ellenére nagy a dilemma hogy érdemes-e szántogatni mikor rotálva is ugyan az az eredmény...

Előzmény: Nihil1965 (14897)
Lacman68 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14898

Üdv! Tulajdon képpen gokartot építek...Típus szerint nem tudom melyik,3 LE-s. 19 mm a tengelye. Erre való lenne esetleg ? Nem tudom mennyire macerás,de esetleg egy-két képet,ha látnék,tudnám,hogy jó-e! Előre is köszönöm!

Előzmény: robi151 éltető (14895)
Nihil1965 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14897

Igyekszek mindent kihozni a gépből , 18-20 cm talán .

Előzmény: Crusnik (14893)
..janos.. Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14896

Sziasztok.

 

Egy ideje nézegetem ezt a fórumot, nekem is van kapálógépem.

NEm nagyon értek hozzá, szerintem a ké.pek alapján RK04-es az alja, és arra van egy gyengécske, 3.5-es tecumseh motor pakolva. Kuplungos a gép.

Tulajdonképpen amire kell, nekem arra jó. Sík helyen , eső után jó vele kapálni.

 

Csak hát ugye az ősz miatt erősödik az az érzés, hogy kinek van kedve ásni :D

Főlegúgy, hogy látom, sok embernek van terra gépe, amivel lehet szántani, pont kertre való.

Nézgettem az árakat, valami brutális. 100 alatt ahogy nézem, nem lehet normálisat kpani.

 

Az lenne a kérdésem, hogy MOtorcserével szeritnetek meg lehet oldani az enyémen ilyen dolgot?

Ekét csinálni részletkérdés, csak egyáltlaán kivitelezhető-e, hogy az enyémmel is lehessen szántani és ne kerüljön bele nagyon sok pénzve?

Az egyértelmű, hogy motort kell cserélnem, de mégis, kivitelezhető-e?

robi151 éltető Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14895

Mi a gond a kuplungal?pontosabban melyik tipus?Nekem van 56-oshoz való.

Előzmény: Lacman68 (14894)
Lacman68 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14894

Szép napot! Álló Briggs-hez keresnék röpsúlyos kuplungot...Valakinek esetleg ? Vagy kapható ez valahol ? Segítségeteket előre is köszönöm!

Crusnik Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14893

milyen mélyen rotálod át a talajt??

Előzmény: Nihil1965 (14892)
Nihil1965 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14892

Igen rotálok , sajnos fizikailag nem vagyok olyan álapottben , hogy felássam az egész kertet .

Előzmény: ..janos.. (14891)
..janos.. Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14891

Ásás helyett rotálsz? Az jó?

Előzmény: Nihil1965 (14890)
Nihil1965 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14890

Üdv.

 

Én kétszer veszem elő egy évben , a kerék meg az eke nem térülne meg soha , inkább rotálok . 

Előzmény: ..janos.. (14888)
lacy63 Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14889

Szia!

Szerintem vidd el szerelőhöz. A használt karbi sem életbiztosítás. Én Fejérben lakom, Aba nevű településen.

 

Igazából az előfeszítést nem értem: Ha kinyitod a pillangószelept, akkor a membrán lukai nem stimmelnek a karbi csavarlukaival. Ha előre bedugod a csavarokat, akkor meg hol a feszítés? Többször szétszedtem már én is, hogy kicserélem a membránját, de csak az eredetivel hajlandó üzemelni. Meg szoktam tenni vele azt, hogy kiveszem és szilikon spray-vel jól megfújkálom.

Előzmény: kalács10 (14885)
..janos.. Creative Commons License 2012.11.11 0 0 14888

Sziasztok.

 

Egy ideje nézegetem ezt a fórumot, nekem is van kapálógépem.

NEm nagyon értek hozzá, szerintem a ké.pek alapján RK04-es az alja, és arra van egy gyengécske, 3.5-es tecumseh motor pakolva. Kuplungos a gép.

Tulajdonképpen amire kell, nekem arra jó. Sík helyen , eső után jó vele kapálni.

 

Csak hát ugye az ősz miatt erősödik az az érzés, hogy kinek van kedve ásni :D

Főlegúgy, hogy látom, sok embernek van terra gépe, amivel lehet szántani, pont kertre való.

Nézgettem az árakat, valami brutális. 100 alatt ahogy nézem, nem lehet normálisat kpani.

 

Az lenne a kérdésem, hogy MOtorcserével szeritnetek meg lehet oldani az enyémen ilyen dolgot?

Ekét csinálni részletkérdés, csak egyáltlaán kivitelezhető-e, hogy az enyémmel is lehessen szántani és ne kerüljön bele nagyon sok pénzve?

Az egyértelmű, hogy motort kell cserélnem, de mégis, kivitelezhető-e?

Crusnik Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14887

Nekem már a kedvem meg volt holnap ha minden jól meg a futóhoz meg lesz a vonófej a gépre :) Majd képeket rakok fel róla :P
Más ki mit pártol inkább Szántás vagy rotálás?? melyiket tartjátok őszel jobnak?? Talajtipust is írjátok meg mert nálam elég laza homokos a talaj...

Előzmény: Kaisi (14886)
Kaisi Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14886

Sziasztok,

 

Csak hogy kedvet csináljak a téli szerelésekhez/javításokhoz mellékelek pár képet a Robi 66-omról amit saját kezüleg fabrikáltam. Egy Robi 66 alsó részből + egy 1000éves 5 lovas fűnyíró motorból, no meg persze némi extra kiegészítővel pl motor távtartó gyűrű és hasonló nyalánkságok. A gép így 35-ből jött össze. Most próbáltam, bár a sáros talaj miatt csak kis részen. Lehetséges hogy idén már nem is rotálok vele. Viszont megtetszett a hótoló ötletetek, így lehetséges hogy csinálok/szerzek én is egy tolólapot no meg kerekeket.Mégis csak gyorsabb a munka egy ilyennel mint a kézi lapátolással...

 

No íme a képek a kicsikéről. Persze egy festés ráférne, amit meg is fog majd kapni de így is tökéletesen működik!

 

kalács10 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14885

akkor most szerinted mit tegyek? vegyek másik karbit tankal együtt? nemtudsz nekem használtan eladót? mien messze vagy tőllem én nógrádmegyei vagyok 1 kis faluból nagybárkányból.

Előzmény: lacy63 (14884)
lacy63 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14884

Kár, mert az enyém nem hajlandó működni az fínom, új, puha membránnal. Csak a 25 éves cipőtalp keménységű eredetivel. Az új membránnal (van pedig már vagy 3db) nekem is csak a fekete füstöt bukta. A csavar trkrtésére nem reagált.

Most jut eszembe, én a gyújtótekercset a lendkerékhez asszem pontosan 0,5 mm-re állítottam.

Előzmény: kalács10 (14883)
kalács10 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14883

az már sajna nincs meg

Előzmény: lacy63 (14882)
lacy63 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14882

Tedd vissza bele az eredeti membránját, ha az még jó.

Előzmény: kalács10 (14881)
kalács10 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 14881

vasbetétes a csavar és beis tudom tekerni meg ki is de nemváltozik a hangja talán egy kicsit akkot a teljesen betekerem de még ígyis sok benzint kap merta kabiba visszajön a benzin gőz de van a csavarban egy kis réz alátét lehet az nincs jó helyen?szétszedéskor nemfigyeltem hova megy  vagy gyertya rossz?

Előzmény: kicsikocs (14880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!