Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 35
A bérletet fizeti a cég, piacon nem vásárolok, mert elegem van a kofákból, akik hülyén néznek rám, amikor kérem a nyugtát. Csak közértben vásárolok, ahol adnak számlát.
Előzmény: Degeczi (34)
Degeczi Creative Commons License 2008.10.25 0 0 34
vagy sokaknak pl gyereke is van, és az óvodában/iskolában sem éppen tipikus a kártyaelfogadás
de mondjuk piacon, trafikban, bérletárusnál sem
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.25 0 0 33
Én néha hetekig kolbászolok pár száz forinttal.

Es te a fovarosban laksz. Kepzeld el, hogy elnek emberek Pesten kivul is, es bizony nem mindenhol van Plaza se. Sot, van olyan, hogy nem tudsz kartyaval fizetni az egesz telepulesen.

Mik vannak, nem? ;)
Előzmény: Híd (31)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.25 0 0 32

Citibank

Ha a havi 150-et nézzük egy egyenletes fogyással, akkor akkor mondjuk átlagos 75000 egyenleggel a kamat évi 6000. Ez ~23 pénzfelvétre elég. Ha ennél több az átlagos egyenleged akkor ez egyre jobb.

CIB

Ennél valóban 111 Ft-tal drágább az a havi egy. A következő pénzfelvét mennyibe kerül? Kamat meg itt se nagyon van ugye?

 

Lehet vitatkozni pár száz forinton, de higgyétek el az 5 év alatt nem volt még olyan, hogy a kamat ne lett volna több mint a kezelési költség. Ha vkinek azért kell bankszámla, mert oda küldik a fizetését és rögtön felveszi az egészet, az valóban nem foglalkozik a kamattal. Annak biztosan van jobb megoldás is.

Előzmény: vanchu (25)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 31
Én néha hetekig kolbászolok pár száz forinttal. Ha nagyon kell kp. kölcsönkérek valakitől a munkahelyemen egy ezrest, aztán átutalom neki az interneten.
Előzmény: vanchu (30)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 30
A 10 túl sok volt, de a kettő kevés...

Nem szeretek magamnál sok készpénzt tartani.
Előzmény: Híd (29)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 29
Havi 10 kp-felvétel! Te, jó ég!
Előzmény: vanchu (27)
Laslow Creative Commons License 2008.10.25 0 0 28
OTP Net:
Havi 599Ft-ért 2 OTP ATM-es készpénzfelvétel ingyenes + netbank + virtuális számla + virtuális bankkártya. Látra szóló kamat 0% környékén, de az utóbbi 2 évben mindig volt 5,5-7% közötti akciós 2-3 hónapos lekötésük.
Előzmény: Ata samurai (24)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 27
"Ne vegyél fel kp-t hanem vásárolj kártyával."

Bankkártyáért nem adnak sört a sarki kocsmában :) De elitebb szórakozóhelyeken se.

Én pont azért nyitottam számlát a Citinél, mert munkahelyváltás miatt kiestem a céges keretszerződésből (magas kamat lekötés nélkül + havi 10 pénzfelvét - amúgy CIB volt), és túl sok pénz ment el pénzfelvételre.

Amúgy meg inkább választok olyan bankot, ami az igényeimet lefedi, minthogy változtassak az igényeimen a bank miatt. Piac diktál. Hööj :-D
Előzmény: Ata samurai (24)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 26

 Hol ingyenes a kp. felvét?

Az UniCreditnél asszem, meg a Citinél vannak ilyen csomagok. Nekem az OTP-nél az átalányban havi 4 db van benne, de csak OTP-s ATM-nél. (Ami végül is nagyon jó, mert kb. 90 százaléka az utcai ATM-eknek OTP-s. A többi bank nagyjából csak a fiókját szerelte fel ilyen kütyükkel.) Mondjuk, havi 1 kp-felvét nekem bőven elég lenne, legföljebb akkor van 2, ha utazok, és eurót is kell kivenni.

Előzmény: Ata samurai (24)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 25
Citibank:

Ha van legalább havi 150k-d, ami oda jön, akkor bármennyi pénzfelvét ingyen van, (és külföldön is havi kettő), ingyen számlavezetés + netbank + bankkártya.

CIB:

Legalább havi kétszer utalsz el pénzt a számláról (ami egyébként ingyenes), akkor havi 149 forintért van havi 1 ingyen pénzfelvét + netbank + bankkártya

K&H:

249 Ft-os számlavezetési díj mellett havi 1 ingyen pénzfelvét bárhonnan, vagy havi kettő saját ATMből.

--------------
Kamatot kb. egyik se ad, de az olyan pénzt szvsz le kell kötni. A havi költésed után járó kamat meg kb 1 pénzfelvét díját fedezi.
Előzmény: Ata samurai (24)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.25 0 0 24
1. Hol ingyenes a kp. felvét? És havonta hányszor ingyenes? És ott mennyi a kamat meg a számlavezetési díj?
2. Én a lehetőségét írtam le a nagyösszegű kp. felvétnek.
3. Ahogyan az előbb leírtam, vásárlás ingyenes. Ne vegyél fel kp-t hanem vásárolj kártyával. Akkor mindkét előnyt megkapod.
Előzmény: vanchu (22)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.25 0 0 23
A kártya használat, azaz a vásárlás itt is ingyenes.
Előzmény: Törölt nick (13)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 22
Kártyalimitet bárhol tudsz emelni.

Ahol ingyen van a pénzfelvét, ott nincs kezelési költség.

--
Pusztán arra céloztam, hogyha felveszed a pénzt 1-2 részletben, akkor nem kapsz kamatot. Ha meg apránként veszegeted ki, akkor buksz a pénzfelvéten.

Persze a legjobban Híd csinálja, de se a kocsmában se az ovodában nem fogadnak el bankkártyát, szal én a kéthavi pénzfelvéttel nem jutnék messzire :)

Előzmény: Ata samurai (20)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 21
Pont a lényeget nem vetted le. :(
Előzmény: Ata samurai (20)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.25 0 0 20
Nagyobb összegű kp. felvétele:
1. Telefonálsz az ügyfélszolg-nak, kártyalimitet emelsz. (pl. 2 Millióra)
2. Bemész akármelyik bankba. (OTP, Erste, Takszöv, stb.)
3. A VISA elktronos kártyádról felveszed a 2 milliót.
4. Mindezt 360 Ft kezelési költséggel. Na ezt nem tudod sehol megcsinálni.
Előzmény: vanchu (18)
Híd Creative Commons License 2008.10.25 0 0 19
Kb. kéthavonta veszek ki kp-t, mindent kártyával fizetek. Az AXA-nál meg napi 10-nél többször nem lehet kártyával vásárolni, így egy hétvégi plázázásnál gondba kerülhetek. (pár bolt (ruházati, közért, illatszer, újságos), mozi, gyógyszertár, benzinkút, optika, cipősarkaltatás etc., és be is telik a limit). Pazola férfi, ezek nagy része nem érinti, de hát egy nőnek muszáj beszereznie ezt-azt :)
Előzmény: vanchu (18)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 18
Ki hogyan használja a számláját...

A két véglet az, hogy vagy nagy összegeket veszel ki ritkán, vagy sokszor keveset.

Előbbi esetben bukod a nemlekötött pénzre járó magas kamatot, második esetben meg szívsz a kpfelvételi díjjal.

De megtakarítási számlának (vagy minek hívja a K&H) egész jónak tűnik.
Előzmény: Törölt nick (13)
vanchu Creative Commons License 2008.10.25 0 0 17
Utánanéztem, magánszámlával nem fizetős az átutalás.

Előzmény: eztse (14)
Laslow Creative Commons License 2008.10.24 0 0 16
A netbank használatához élesítés után csupán felhasználói név és jelszó begépelése szükséges a letöltött és feltelepített Java alapú Windowsos kliensprogramukba. (Azaz a nem Windowst használó ügyfelek a netbankolást el is felejthetik, bár a jövőben a Java alap miatt ez szerintem megváltozhat.)

A készpénzbefizetés meglepő, hogy nem lehetséges. Nagyon úgy érzem, hogy önmagában nem elég egy ilyen számlacsomag, egy másik bankkal is szerződést kell mellé kötni. (Nálam az egyik fórumtársunk javaslatára Citibank 0Ft-os lett - kiválóan kiegészítik egymást.)
Előzmény: eztse (15)
eztse Creative Commons License 2008.10.24 0 0 15
A 4-es ponthoz: Készpénz befizetése nem lehetséges náluk a "fiókjaikban"! (lásd az előző hozzászólásom)
5-ös ponthoz: Pedig ha nincs semmi SMS értesítés a netbank belépésről/használatról, akkor legalább egy tokent adhatnának, mert ez így nem tűnik túl biztonságosnak. Szerintem.
Előzmény: Laslow (-)
eztse Creative Commons License 2008.10.24 0 0 14
Gondolkodom rajta, hogy nyissak náluk egy számlát.
- Akinek van náluk netbankja, az leírná, hogy akkor most kell-e fizetni az utalásért, vagy nem? (a hirdetményük alapján szerintem nem, de vanchu szerint igen)

Amire szerintem érdemes figyelni:

"Tekintettel arra, hogy a Bank direkt banki szolgáltatóként, bankfiók üzemeltetése nélkül, készpénzforgalom teljes mellőzésével működik, a bankszámláról történő készpénzfelvétel kizárólag, a Bank által az Ügyfél rendelkezésére bocsátott bankkártya használatával lehetséges. "

Ez problémákat okozhat, ha hirtelen nagy összegű készpénzre van szükség, mivel naponta max 200 ezret lehet felvenni a kártyáról! Ha az utalás ingyé van, akkor ez számomra nem gond.



Törölt nick Creative Commons License 2008.10.23 0 0 13
Igen. Meg vannak bankok, amihez kepest majdnem nyolcvanszoros kamatot ad, nem igaz? Persze aki napjaban tizszer hasznalja a kartyajat ( minden nap! ) annak nem jo, de nekunk, atlagembereknek megteszi :P
Előzmény: Híd (12)
Híd Creative Commons License 2008.10.23 0 0 12
Vannak bankok, ahol a kp-felvétel ingyen van.
Előzmény: Ata samurai (11)
Ata samurai Creative Commons License 2008.10.23 0 0 11
Több mint 5 éve van náluk számlám. Magán és vállalkozói is. Akkor még Eurodirekt Takarékszövetkezet volt. Jelenleg a legolcsóbb bank a piacon. Ha nem változott ktg. (most nem olvastam a hirdetményt) akkor a legolcsóbb a kp. felvétel.
Előzmény: vanchu (10)
vanchu Creative Commons License 2008.10.23 0 0 10
Mindazonáltal nagyon nem akarom fikázni őket, mert számlám nincs náluk, így közvetlen tapasztalatom sincs.
Előzmény: vanchu (9)
vanchu Creative Commons License 2008.10.23 0 0 9
Hát, fasztudja. De józan ésszel belegondolva valszeg ja. A GIRO alapvetően nem helpdesk, ami az endjúzerek ügyesbajos dolgaival foglalkozik...

Nekem ez is inkább elvi probléma. Mert milyen már az a bank, aki egy csoffadt 24 órás helpdesket képtelen ilyen célra kiállítani?
Előzmény: Laslow (7)
padisah Creative Commons License 2008.10.23 0 0 8

Engem inkább az érdekelne, hogy mennyire stabil. Vállalkozói számlát tartok náluk, és kissé kínos lenne, ha a beérkező kifizetett számláim összege egyszercsak eltűnne a bankkal együtt.

 

A másik meg a netbankos szivatás: alá kell írni amit elutalsz, ami persze normális és jó dolog, de erre itt külön emlékezni kell, és rá kell klikkelni, különben az utalás nem megy el. Így sikerült némi késést összehozni az áfabefizetésemben...

Laslow Creative Commons License 2008.10.22 0 0 7
A kártyaletiltás időbeliségét eddig nem is néztem. Ha 23 óra után akarnám letiltani és ezért közvetlenül a Giro-t kellene hívnom, az miben más, mintha simán az AXA ügyfélszolgálatán keresztül tiltanám le? Plusz költsége van?
Előzmény: vanchu (3)
Laslow Creative Commons License 2008.10.22 0 0 6
Ja, még egy. A GIRO utalások netbankon keresztül tudtommal ingyenesek, mert ha jól tudom a Magánszámla nem pénzforgalmi számlának minősül, és csak a pénzforgalminak van a 199Ft/utalás díja.
Előzmény: Laslow (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!