Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Airbag. Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51657

Aradi vértanuk utcai,az ÖMV mellett

Előzmény: Sunny65 (51654)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51656

Olajfogyasztás témában érdeklődnék.

Milyen olajfogyasztások jellemzőek az 1,9-es 131 lovas motornál, mik a tapasztalatok?

 

( Mivel még nincs az enyémmel tapasztalatom ezért kérdezem. Tudom ,hogy sok mindentől függhet ezért csak általánosságban kérdezném egy tizenkét év körüli 200X km-t futott gépnél.

Kék füst nincs, még jó..., akkor meg sem vettem volna...:-)

Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51655

"Vagy"= Van

Előzmény: Sunny65 (51654)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51654

Jól beázott akkor, én is átnézek majd mindent, úgyis lesz dolgom a gumidugókkal, majd jól megkenve tömítővel teszem vissza őket.

 

Jó lenne már több napsütés, jobb kedvvel megy a munka is.:-) Na meg szeretnék egy alapos kárpittisztítást, el viszem valami profi helyre, utána majd itthon csak megpróbálom fenn tartani az állagot.

Vagy rendszeresítve a garázsban száraz/nedves porszívó, de most arra gondoltam, hogy most kitisztítatom profival.

 

Keresek Veszprém, vagy Sz. fehérvári, környéki autókozmetikát, nézegetem az árakat, nem olcsó, de remélhetőleg tényleg szép lesz a kárpit. Bízom benne, hogy találok elfogadható árban és jó minőségben dolgozó szakit.

Meg kell várni amíg jó idő lesz?, nem akarom napokig otthagyni a kocsit, bár láttam gőzös technológiát, talán az kevésbé vizes...

Előzmény: Vikesz69 (51653)
Vikesz69 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51653

Csatlakozom... ;) Az enyém lemosódott, kiporszívózódott és most már arra is rájöttem hogy hol csepeg a víz a csomagtartóba... olyan lehetetlen helyen hohy azbel sem hinnétek... a csomagtérajtó és a bódé közti átvezető gumidugó mellett.... az alsónál ami a bódéba, a dugó része el van ernyedve ezáltal a csapóvizet bevezeti a csomiba... és minekután a lecsukott csomi fedél sem védi mert pont ott van a hézag az ajtó és a hátsó sárvédő közt, az összes eső, csapadék víz, ott szépen befolyik a bódéba. Úgyhogy Loctite Quick Gasket-el letömítettem. Most szárad a kárpit...

Előzmény: Sunny65 (51649)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51652

Ugyan már, ne viccelj.

**********************

Más:

 

Viszont ha már cseréltem a felütődés gátlókat, kivettem a műanyag dobbetéteket, kíváncsi voltam mi van alatta.

Szerencsére minden rendben van, volt egy kis felületi rozsda a küszöb végénél, emiatt is mindenképpen szerettem volna levenni a dobbetéteket.

Szerencsére csak enyhe kezdődő korrózió volt, drótkoronggal fémtisztára szedtem, aztán ment a Korant és később megkapta a rapid cinkromátost. Szerencsére szép napsütéses idő volt, de nagyon kicsit hőlégfúvóval is segítettem a száradást. (inkább csak a korantnál)

Alvázvédőt majd holnap kap, így már biztosan jó lesz egy darabig, majd időszakosan ellenőrzöm. Ha végeztem a hátsó résszel, jön az eleje is.

Átnézve az egészet, szépen rendben van, de úgy döntöttem, hogy nyáron csinálok egy becsületes üregvédelmet és alvázvédelmet, rászánok időt, energiát és jó anyagot.( Dinitrollal tervezem) Biztosan sokáig jó lesz, persze időnként ránézek majd.

 

 

 

 

 

Előzmény: Octi19 (51651)
Octi19 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51651

Uram! Megkövetlek!

Sok sikert a szereléshez!

Előzmény: Sunny65 (51650)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51650

Opsz, ez lemaradt:

 

 

Előzmény: Sunny65 (51649)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51649

Vasárnap is dolgozik a skodás.:-)  Felütődés gátló csere, előbb utóbb minden skodás találkozik vele...

 

 

imi290 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51648

Üdv !

A kérdésem az lenne,hogy egy Superb Classic autóban,nem megy a vezető oldali ülés fűtés.A biztosítékot megnéztem,az ránézésre jó.Mi lehet a bibi ?

A másik kérdés,hogy a vezető oldali visszapillantó tükröt hogy lehet kiszedni ? Mert ott sem megy a fűtés,azért mert más tükör van benne,mint ami kellene,és nem passzol a csatlakozó.De ha a feszültség passzol,akkor teszek oda egy superseal dugót,gondolom.

 

Köszi a válaszokat !

superbfanatic Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51647

Üdv!

Mégis jó volt az első link. Az a Superb II fórum, és nem ez.

Előzmény: bylow80 (51644)
superbfanatic Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51646
Előzmény: bylow80 (51644)
skt15 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51645

Ha jól tudom x2...

Előzmény: bylow80 (51643)
bylow80 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51644

Köszi, de szerintem nem ezt a linket akartad berakni, vagy ha igen, akkor nem értem, mert ezt a fórumot dobja vissza amibe most is vagyunk...

Előzmény: superbfanatic (51640)
bylow80 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 51643

Köszi!

 

Igen a CR-t javasolta nekem is a szerelő inkább.

Akkor próbálok erre koncentrálni.

Váltó olaj csere kb mekkora összegbe fáj? 50-60k-ból kijön?

 

 

Előzmény: skt15 (51637)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 51642

Nézegettem a neten a fotóit, ilyesmire gondoltam én is, de aztán nem tettem meg. Ha kint a kezembe van az egész mindenség, akkor simán látszott volna, hogy mi is a helyzet.Le fogom kapni, akkor nem ragasztgatom.

Ezek szerint, gondolom, hogy a víznyomás mozdíthatja előre amikor szükséges és mondjuk el tudom képzelni, hogy egy rugó húzza vissza ha megszűnik a nyomás.

 

Előzmény: Gábor8282 (51639)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 51641

Köszi, értem. Közben már szereztem egy porvédőt.

Előzmény: Vikesz69 (51638)
superbfanatic Creative Commons License 2016.02.13 0 0 51640
Előzmény: bylow80 (51634)
Gábor8282 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 51639

Hello

 

Látom nektek még az a króm hatású védő burkolat nem esett le :D

Nagyon egyszerű levenni. Egy nem fém eszközzel ami puha pl egy kis léc darab vagy egy műanyag kés vagy ilyesmi benyúlsz mögé kicsit megfeszíted, hogy meg tudd fogni és ki tudod húzni! Ha kihúztad azt a burkolatot két kis csapocska tartja azt ki tudod akasztani. Én már vettem le 4-5x és nincs még semmi baja. A mosó is működik. Egyszer azt a kis króm hatású műanyagot tisztítottam. És én is levettem amikor felpolíroztattam a fényszórót. Bár a políros csávó is nézett, hogy lekaptam azt a kis takarót kb 5 másodperc alatt.

 

Ha nem boldogulsz lefényképezem mire gondolok bár nem járok itt olyan sűrűn...

 

Hello

Előzmény: Sunny65 (51617)
Vikesz69 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 51638

Erre is meg van a megoldàs. Nem kell kicserélned. Feltéve ha a szakadás hossza nem haladja meg az 5mm-t. Veszel egy  50ml-es Loctite 408as pillanat ragasztót. Összenyomod a szakadást hogy kinyíljon, féktisztítós tiszta ronggyal megtörlöd hogy ne legyen zsíros és a ragasztótubus hegyével fel viszel egy kis adagot (ne túl sokat!) és elengeded. Csak onnan jöttem rá hogy ez jó cucc gumi alkatrészek javításához, hogy nálunk a cégnél használunk olyan gumi élvédőket (ezt az U profilút) rozsdamentes burkolatokhoz, amiket ezzel kell ragasztani és ugye ezt a profilt végteleníteni kell, amihez ez a ragasztó van előírva. Nagyon jó és nagyjából rugalmas is. Én az octimon az ajtó kédert ragasztottam meg vele és hibátlan. Tehá nem kell a bontóban kukázni lengőkart. A másik meg mivel ez pillanat ragasztó ugyebár sok mindenhez jó...

Előzmény: Sunny65 (51636)
skt15 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 51637

 

Mint ahogy te is viszonylag sokat mész, a keresett autók is elég sokat mehettek már, így ami netán 2-300000 km-ig nagyon jó, az nem biztos, hogy utána is megállja már a helyét.

Amúgy én kizárólag CR-rel venném, PD-vel semmiképp. PD és DPF nem igazán fér össze.

DSG olajcsereperiódusa: 60000km. Amúgy nem rossz, de sok futás után már természetesen lehet itt is probléma.

4 kerékhajtás Haldex rendszer, ami elvileg szintén strapabíró

 

A kérdés mindig az, hogy hol, hogyan és mennyit használták az autót.

Futómű, kormánymű, elektronika, kipufogórendszer, turbó, EGR stb. stb. már ennyi idős korban/magas futásnál simán lehet problémás.

Előzmény: bylow80 (51634)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 51636

Lehet, hogy így lesz, most nem értem rá foglalkozni vele, így még nem is rendeltem semmit:-)

Másik Fábia skodánkhoz  és a bmw 320D-hez éppen volt egy azt hiszem 36-os fej, mindegyikhez éppen méret.

Persze igazad van, feleslegesen nem költekezünk.

***

Van még egy olyan gondom, hogy az egyik első/alsó lengőkar egyik porvédőjén van egy kis szakadás, valamitől, megnéztem alaposan, maga a lengőkar tökéletesen teszi a dolgát, hibátlan a működése. 

Valahonnan kéne rá keríteni egy porvédőt, kár volna, hogy emiatt legyen gondja. Külön úgy tudom nem lehet kapni, talán bontóban kellen beszereznem egyet, legalább akkor egy darabig jó lenne.

Előzmény: Vikesz69 (51635)
Vikesz69 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 51635

Ezért mondtam, ha van szíjas akkor simán le lehet lazítani. Most délután cseréltem olajat a haverom octaviájában. Ugyan úgy szíjjassal jött le. Semmi para nem volt. Ergo sztem az a 6800ft kidobott pénz lenne. Szerintem. De mindenki döntse el saját maga ezt a kérdést, hogy meg ér e ennyit, vagy inkább rákölti-e az olajra és a szűrőre...

Előzmény: Sunny65 (51633)
bylow80 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 51634

Sziasztok!

Autó váltás előtt állunk, és a Superb is szóba jött, ezért lenne pár kérdésem:

2008-2010 környékit nézegetem.

DSG váltó, jó lenne a 4kerék hajtás is, + jól felszerelt (kulcs nélküli ajtó nyitás és indítás, motoros csomagtér ajtó. Bár ez nem tudom a sedan-nál létezik e, vagy csak kombinál.)

  • DSG váltó! Mi a szerviz igénye, mennyibe kerül, jó e egyáltalán? Úgy hallottam nem olyan jó mint a tiprtonic.
  • 140 és 170 lovasakat is találtam, PD TDI, és CR TDI ugye, Valamelyik nem ajánlott széria esetleg?
  • 4kerék hajtás jó a Skodánál, vagy nem az erőssége? Vannak e vele problémák?
  • Bármi jó tanács/vélemény jöhet !!!

Sok km-t, és pályán is sokat használjuk a kocsit, (évi 50-60ezer km-t)

 

Előre is kösz!

 

Sunny65 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 51633

Köszi a tanácsot. Ja szíjas nekem is van és láncos is van, de gondoltam veszek hozzá sokszögűt.

( Nyilván a láncos nem ide való, még mielőtt valaki belémköt.:-)

Persze, szíjassal az oldalára fogva levehettem volna, talán nincs is baromira ráhúzva.

Igazad van, mert ha a tömítés és a felfekvő felületek rendben vannak jól fog tömíteni, nem kell izomból megtépni, meghúzhatnám az előírt nyomatékkal is, de én ilyen helyeken ahogyan te is írtad érzésből húzom.

( és még sok más helyken is és nem kapkodom elő a kézikönyvet a nyomaték adatokért)

Nyilván pl. egy hengerfejet, már nem így csinálok, bár nagyon régen, még " gyerek koromban" húztunk meg úgy hengerfejet, hogy nem volt nyomaték kulcs, persze a meghúzási sorrendet már akkor is ismertük... És még talán azóta is menne, ha már be nem olvasztották volna.:-)

 

( a sima fémházas szűrőket mindig csak simán kézzel szoktuk felhúzni, de soha még egy nem folyatott, arról már temészetesen nem is írok, hogy a tömítést előtte kicsit megolajozzuk.:-)

Előzmény: Vikesz69 (51632)
Vikesz69 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 51632

Szia. 

 

Olajszűrő ház sapka leszedésére a gyári célszerszám a Skoda 3417 jelü célszerszám szükséges, de a Hazet 2174-et is hozza a workshop manual (ez teljesen hétköznapi 3 ágú olajszűrő leszedő szerszám) a kitétel annyi amit te is irtál hogy 25NM maximális nyomatékkal kell meghúzni. Na már most, mivel a sapka Purflux anyagú, én inkább az elsőt javaslom. Ha mindenképpen venni akarsz szerszámot ehhez. Viszont, márkatársi jótanácsként nekem konkrétan nem szokott kelleni hozzá kulcs, (erre az eddigi 10 olajcsere a példa) kilazítani a sima szíjjas megoldással szoktam és a meghúzásnál a trükk az hogy letekerem simán kézzel a nullpontig és ha leért, akkor még egy 45 fokot szoktam ráhúzni kézzel. A következő olajcserekor  a szűrő ugyan olyan (persze kissé fekete, meg olajos ;) ) mint amikor be került a helyére tehát egyáltalán nem deformált. A fém házas olajszűrőt sem szoktam agyog lehúzni a felicián és eddig soha a büdös életbe (admin-nak bocsi a kifejezésért, mea culpa) nem szivárgott az olaj és az Octaviámon sem nyomta ki a kupak mellett az olajat. Szal ennyi... ha esetleg érdekel a gyári kulcs akkor az ebayen találsz. Skoda 3417 Genuine special tool oil filter removal- így keresd. Az angol ebayen van is fent pár. 6800ft/db

 

Előzmény: Sunny65 (51624)
409 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 51631

"Sajnos ennek a kartársnak a kérdése elsikkadt."

 

??  Nem, nem sikkadt el! Rögtön a következő posztban feltettem egy kérdést, amire azóta sem érkezett válasz. Bizonyára nem volt túlzottan fontos a dolog.

 

 Neked is ugyanazt a kérdést tudom megismételni! Mi a konkrét hibakód? Nagyjából ezek a lehetőségek,

amik miatt világítani tud a MIL.

Előzmény: Richárd Kapitány (51630)
Richárd Kapitány Creative Commons License 2016.02.10 0 0 51630

Sziasztok! Van egy 2009es skoda superbem ketezres diesel 170 lovas es elojott egy olyan problema h az izzitasjelzo lampa neha neha kivillan 1-2 percre. Izzitogyertyak lettek cserelve hibakod kiutve es megis visszajott. Valakinek valami otlet?

 

Sajnos ennek a kartársnak a kérdése elsikkadt. Nekem is ezt teszi a Skodám. 170 LE CRTDI ha jól emlékszem valami turbo geometria állító tengely végállás vagy kelyzet probléme. Kérem a hozzáértők segítségét.

Köszi

R

Sunny65 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 51629

Még annyit, hogy tudom vannak akik leszedik "egyéb" eszközökkel, de én nem barmolok, meg ahogyan írtad is oda kell figyelni mert baj lesz, el is szokták repeszteni, törni stb...

Előzmény: Sunny65 (51628)
Sunny65 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 51628

Nézd meg, itt van egy Beta, ez legalább remélhetően nem gagyi és elfogadható az ára.

Ha megnézed, több méretben van, na én erre lennék kíváncsi, mert akkor azonnal rendelem, vagy holnap kénytelen leszek lemérni...

 

http://www.szekerszerszam.hu/legfobb_gyoker_2_261/gepjarmutechnika_75/olajcserehez_szerszamok_139/olajszuroleszedo_12_6946

Előzmény: Octi19 (51625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!