Keresés

Részletes keresés

mángorló Creative Commons License 2007.11.15 0 0 247
sziasztok. idén nyáron kezdtem el magról csilit termeszteni, lakótelepi déli erkélyen. ahhoz képest hogy elég későn ültettem, lett egy kis szerény termés, és pár darabot már mindről (6 növény) tudtam szedni, és ami fő, csípnek is rendesen.

sajnos nem tudom az én paprikáim neveit, innen onnan szerzett egyedek ezek, vékony piros, és vastag piros van :)

ha valaki tudna adni magot nagyon örülnék neki, sniper kolléga már ígérte is hogy ellát egy jófajta indítócsomaggal.
SnipR Creative Commons License 2007.11.15 0 0 246
Remek :) örömmel hallom...

Feladot majd jol toltsd ki, még megvan amit felretettem Neked... illetve még bovulhet is Habanero Golden-el ha erdekel ;)

Udv.:G
Előzmény: mgruber (245)
mgruber Creative Commons License 2007.11.14 0 0 245

Most viszont váratlanul előkerült. :)

 

Akinek ígértem magot, holnap küldöm. Adódtak kisebb gondjaim (nem érett meg rendesen, volt amelyik mag szemmel láthatóan nem lett csíraképes mert elszineződött, túl sok embernek ígértem egyszerre...) de ez már a múlté!

 

Pár napja leszedtem az összeset, most szárítom őket. Így ha valaki szeretne Red Savinát, néhány hét múlva (mikor kiszárad) tudok küldeni akár egész szárított paprikát is.

Előzmény: SnipR (244)
SnipR Creative Commons License 2007.11.12 0 0 244
Hi all!

mgruber sajnos eltunt az éterben :) viszont red savina még mindig erdekelne... esetleg dorset naga is...

cserebe van egyket ujdonsag:
- hanaero gold
- thai hot dragon
- thai orange
(es amik eddig is)


sniper(kukkanc)citromail(p)hu


Koszonom!
andrers253 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 243

 

Bocs, a kép lemaradt!

andrers253 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 242

Sziasztok!

 

Anyukám hozta ezt a magot olaszból. Ez egy fa magja, ami hasonló a selyemakáchoz. Kettő van belőle. Az egyiket kisérletező kedvű embernek ajánlom fel. Talán van aki felismeri, s kell neki.

 

 

mgruber Creative Commons License 2007.09.26 0 0 241

Mail ment.

Előzmény: andrers253 (239)
andrers253 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 240

HA valakinek van érdekes erőspaprikája? S tudna nekem küldeni, megköszönöm

Email címem: totbandi@freemail.hu

andrers253 Creative Commons License 2007.09.25 0 0 239

SZia mgruber!

 

Engem érdekelnének az érdekes erőspaprikák. Ha van egy pár felesleges magod, szívesen fogadom, akár postai utánvéttellel is! De ha esetleg tudod hol lehet beszerezni Magyarországon ilyen magokat azt is megköszönöm.

mgruber Creative Commons License 2007.09.21 0 0 238
Mail ment.
Előzmény: SnipR (237)
SnipR Creative Commons License 2007.09.20 0 0 237
Láma vagyok, az emil lemaradt :)

sniper(kukac)citromail(pont)hu

Koszi
SnipR Creative Commons License 2007.09.20 0 0 236
Sziasztok!

Keresek pár magot a jovo evre :)... ha valakinel fellelheto, legyszi dobjon nekem mailt.... ezek erdekelnének:
- Habanero (minel tobbfele)
- Tabasco
- Jalapeno
- Aji (szinten minel tobbfele)

Cserebe tudom adni ezeket a magokat:
- African Bird's eye
- Elio
- Lingua di fouco
- Bolivian rainbow


Koszonom!
marcsimama Creative Commons License 2007.09.14 0 0 235

Szia Aruncus!

 

Küldd el a címedet az e-mail-emre és küldök neked virághagymát, amikor kiszedem őket. Örülök a pókliliomnak.

Előzmény: Aruncus (234)
Aruncus Creative Commons License 2007.09.13 0 0 234

Szia marcsimama!

Nagyon tetszik a növényed. Ez nem az amire gondoltam, annak sok virága van egy száron, 6-7 is, és olyan 3-4 cm-esek. Világos lila színűek.

Nagyon szeretném, ha legalább egy hagymát küldenél, küldök cserébe egy pókliliomot. Azt is ki kell szedni télire. Van aki cserépben tartja, én ki szoktam ültetni a kertbe. Sajnos csak három hagymám van, de egyet szívesen elcserélnék. :-)

Előzmény: marcsimama (218)
mgruber Creative Commons License 2007.09.12 0 0 233

Itt a fórumon nemrég szóbakerült a Rottrnbiller utcai magbolt. Ma jártam arra, sajnos a nyáron bezárt végleg. Az ingatlant jelenleg árulják.

marcsimama Creative Commons License 2007.09.11 0 0 232
Köszönöm, légy szíves vegyél nekem is, ha kapsz, most vagy tavasszal.
Előzmény: Pép (230)
mgruber Creative Commons License 2007.09.11 0 0 231

Szia! Nem tudom, miért ment vissza a mail. Valami hida lehetett a rendszerben, meg akkor szokott ilyet csinálni, ha túl nagy csatolmány van hozzá.

 

A tökökre kíváncsi leszek, még nem láttam ilyen fajtát.

Előzmény: marcsimama (224)
Pép Creative Commons License 2007.09.11 0 0 230
Megnézem valamelyik nap, ha találok akkor vsezek, vagy majd tavasszal. Nem tudom meddig áll el a mag. Ha gondolod küldhetek neked!
Előzmény: marcsimama (229)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.11 0 0 229

Szia!

Nagyon nem vagyok pesti. A környékünkön már minden boltot végigkérdeztem, de nem tudnak ilyen tökről. :-( A piacon sincs nálunk. Igazán aranyos lennél, ha megnéznéd a lelőhelyeket, és majd jövőre megbeszéljük a tapasztalatokat.

Előzmény: Pép (228)
Pép Creative Commons License 2007.09.11 0 0 228
Ha esetleg nem vagy pesti, megnézhetem neked ezeket a boltokat, engem is érdekelne ez a fajta tök. Állítólag jópofa szivacsokat lehet belőle csinálni.
Előzmény: marcsimama (221)
Pép Creative Commons License 2007.09.11 0 0 227
A lent látható fórumon írták a következőket, hátha segít:

"Èn a zalaegerszegi piacon vettem egy östermelötöl ,de mar 2 éve. Az a tapasztalatom,hogy ha nincs Praktiker,Obi stb boltokban,akkor a kisebb mezögazdasági maszek boltokban tudnak felvilágositást adni sok olyanrol amiröl az "alkalmazottaknak" fogalmuk sincs. Nekem ez bejött,probáljátok meg Ti is!"

"Sziasztok. Ha még aktuális én vettem magot, 2007. április első hetében, a Váci úton, a WESTEND üzletközponttal kb. szemben, azt hiszem HERMES néven fut. Az üzlet picike, de minden van (szokásos magok is, meg extrák is, pl. szivacstök, articsóka, édeskömény stb.stb.)"

"Tavaly a kiskörúti gazdaboltban vásároltam (a kálvin tér és a fővám tér között) szivacstököt. Ha jól tudom a rédei kertimag kft. is forgalmazza a vetőmagot."

http://www.edenkert.hu/index.php?menu=cikk&cikkid=980&hsz_megj=1
Előzmény: marcsimama (221)
Pép Creative Commons License 2007.09.11 0 0 226
Nekem valami nagyon gyilkos mexikói chilim van. 5000 Ft kilója a boltban, úgy kaptuk tavaly, idén meg elvetettem. Már kezdenem pirosodni. Nagyon mérges! :)
Előzmény: mgruber (222)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.11 0 0 225
Most már legalább tudom, hogy mim van. :-) Köszi!
Előzmény: katilan (219)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.11 0 0 224
Köszönöm a tanácsokat, és a közreműködésdet luffatök ügyben. Persze, hogy küldök neked tököket, ha lesznek. :-) Tegnap küldtem neked mail-t, de visszajött.
Előzmény: mgruber (222)
mgruber Creative Commons License 2007.09.11 0 0 223

Nekem van habanerom, ráadásúl a legerősebb, a Red Savina. Én tökökkel még nem foglalkozom sajnos. Nincs meg hozzá az apparát.

Meg lehet úgy oldani, hogy küldesz marcsimamának luffatököt (amiból, ha majd terem, nyilván kérek párat) én pedig küldöm a Red Savina-t?

Előzmény: Ace 55 (205)
mgruber Creative Commons License 2007.09.11 0 0 222

Szia!

 

Én már kezdem kitapasztalni a Red Savina termesztését. Ha jó (minél erősebb) termést szeretnél, akkor a nagyobbik paprika magjait ültesd el, már március végén, esetleg április elején. Egy fűtőtest mellett szépen fejlődik (cserépben vagy műanyag edényben, szereti a meleget), a napfény akkortól fontos, mikor megjelennek rajta a bimbók. Akkor már kint kell lennie és átültetni sem lehet mert átültetés esetén kis terméseket hoz csak, alacsony kapszaicintartalommal. A legjobb neki (tapasztalatom alapján) a virágföld. Ha egy fajta hernyó megtámadja (pici, fehér és meg is döglik benne egyből), cipermetrin hatóanyagú szerrel kell lepermetezni, nagyon kis koncentrációban. Az előírt dózis negyede is elég volt nálam.

 

(((cipermetrinnel kezeltem a növényeket, aminek 10 nap az élelmezésügyi várakozási ideje. A postáraadás és a permetezés között 27 nap telt el és négy nagyobb eső is volt közben. Tehát nyugodtan fogysztható de nem biotermék.)))

 

Sok sikert a termesztéshez! És ha esetleg megkóstolnád, számolj majd be élményeidről, de nagyon vigyázz mert nagyon erős.

 

Én lekapartam tőle a meszet a falról.

Előzmény: marcsimama (220)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.10 0 0 221

 

  Szia Ace 55!

Én sajnos nem tudom neked a kért növényeket küldeni, de nagyon-nagyon szeretnék luffa tök magot. Egyszer régen (nagyon régen) a Rottenbiller utcai magboltban vettem, és lett is rajta tök. Sajnos akkor még nem volt internet és nem tudtam, hogy őkelmét nagyon korán kell ültetni, így nem érett be a magja és azóta sem tudok szerezni. Ha látsz valami lehetőséget, hogy valamiért cserébe küldenél nekem, akkor írjál kérlek.

Előzmény: Ace 55 (205)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.10 0 0 220

 

  Szia!

Megkaptam a paprikát, nagyon köszönöm. Kár, hogy az izgalomban rögtön kibontottam, le kellett volna fényképezni a gondos csomagolást! Még egyszer nagyon köszönöm!

Előzmény: mgruber (214)
katilan Creative Commons License 2007.09.10 0 0 219

Ez a gyönyörűség a jakabliliom, v. jákobliliom, "magyarul" : Sprekelia formosissima.

 

Sajnos őkelme tényleg nem maradhat kinn télire :((

Előzmény: marcsimama (218)
marcsimama Creative Commons License 2007.09.10 0 0 218

Szia Arunkus!

Ezt sajnos télre ki kell szedni. Megpróbálok képet betenni. Nem baj, ha nincs cserenövényed, ha megtetszik, akkor küldök.

hagymás cserevirág
Előzmény: Aruncus (216)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!