Keresés

Részletes keresés

endru Creative Commons License 2002.08.06 0 0 310
A flakonos módszer valóban jó azoknak akik nem rendelkeznek folia házzal és nem ezrivel akanak dugványozni. De nem vagyok zseni, csak szürke lángész :-)) nem én találtam ki a módszert, csak leirtam az érdeklődök számára.
Előzmény: somap (309)
somap Creative Commons License 2002.08.05 0 0 309
Szia Nagyparna!
Én is kipróbáltam a flakonos módszert. Rettenetesen rendben van. Én a flakonba a tejfölösdoboz alá tőzeget tettem. Mindig ezt locsoltam. A tőzeg úgy működött mint egy szivacs. A tejfölösdobozt kifúrtam alul igy felszivta a vizet a tőzegről. Földet tettem bele ami virágföld és homok 1:2 keveréke. Nálam bejött. A dugványokat gyökeresedés után (több esetben csak a téli pihenő befejeztével) ültettem át virágföldbe. Ebben "ugrásszerű" fejlődésnek indultak.
Szerintem Endrú egy zseni hogy kitalálta ezt a módszert. Eddig mindenféle nylonos, kisakváriumos/befőtesüveges dolgokkal szenvedtem otthon amikor törperózsát szaporítottam.
Üdv
Somap
u.i.: amikor kiveszed a "kész" dugványkákat vigyázz, mert érzékenyek tudnak lenni a környezetváltozásra.
Előzmény: nagyparna (305)
endru Creative Commons License 2002.08.02 0 0 308
Még csak annyit a dugványozásról, hogyha vizben csinálod akkor az oxigén hiány miatt könnyen rothadás és egyébb baj léphet fel. A füz könnyen gyökeresedik de lehetőleg ne vizben. A flakonos módszer 90%-os
Előzmény: nagyparna (305)
somap Creative Commons License 2002.08.02 0 0 307
üdv111!
Igen nyaralgattam de mostanában baj van a mailemmel. Minden kérdésedre választ kaptál ahogy látom. A vianovos cimen előbb elérsz!
Üdv
Somap
Előzmény: TopGun111 (298)
Gabinet Creative Commons License 2002.07.31 0 0 306
Szia.........probáld ujra illetve hagyd még a földben. A fűz érdekes növény.Tökre elszárad, majd egyszercsak kihajt. Amikor átülteted, akkor a vízgyökerek előszőr nem akarnak müködni a földben. Probáld meg úgy, hogy vágsz egy fűzágat a száron pedig 4-5 ág maradjon. 2 levélre, rügyre csonkold vissza az ágakat. Rakd úgy földbe, hogy alatta egy edénykében álljon a víz és bőven locsold. Ekkor is elkezd hajtani és a gyökerei hozzászoknak a földhöz. De úgy is simán kiprobálhatod, hogy simán a levágott ágakat szurd a földbe, bőven locsold. Előszőr elszárad és alulról elkezd majd hajtani.
Előzmény: nagyparna (305)
nagyparna Creative Commons License 2002.07.31 0 0 305
Fogtam egy fuzfahajtast elkezdtem gyokereztetni. Ez meg ment is neki, bar az osszes maradek levelet lehullatta szegeny, igy a vegen csak egy ag volt kis gyokerkezdemenyekkel. Mindez vizben tortent. Majd fogtam atraktam foldbe, tejfolosfobozba, azt kolasuvegbe, ahogy az extra/bonsai-on le van irva (nem tudom mas is problata?). Az otlet nagyon kiraly, csak eppen kiszaradt eloszor a teteje, most meg mar behalt az egesz, csak egy koro.
Kellett volna neki valami tapoldat, vagy tul sok volt a viz?
Miert halt ki szegeny?

Koszi

ensingmosing Creative Commons License 2002.07.30 0 0 304
Szia Endru!

Ezt nem értem. Ha csak a lombhullástól a tavaszi rügyfakadásig szabad megbolygatni, akkor miért kell figyelembe vennem a leander teleltetési igényeit, ha már ősszel szédszedhetem őket és a fűzfát akkor már kiültethetem a szabadba? Mert ugye akkor már lehet (?). Vagy szerinted most még egyelőre valami melegebb, de még mindíg hűvös helyen teleltessem?
AVEIK
Üdv. Ensingmosing!

Előzmény: endru (303)
endru Creative Commons License 2002.07.28 0 0 303
ensingmosing.
Az előfordul velem is, hogy nem látok a szememtől. De a teleltetésnél a leander igényét kell figyelembe venni, ha együtt tartod mert az nem teljesen télálló. Legalább is nekem télen elfagy ha kinn hagyom.
Előzmény: ensingmosing (302)
ensingmosing Creative Commons License 2002.07.27 0 0 302
Szia Endru!

Bocs! Tiszta hülye vagyok, nem tudom hogy nem vettem észre. Akkor bocsi és kösz a választ. Tehát akkor kint hagyhatom szabadban télire? A téli gondoskodást illetően ugyanúgy járjak el mintha bonsai lenne? Szóval akkor mégegyszer bocsi, hogy nem vettelek észre, és köszi szépen a választ.
AVEIK
Pá!

Előzmény: endru (294)
endru Creative Commons License 2002.07.27 0 0 301
111
Ha megfelel az én válaszom akkor megnyugtatlak, hogy az Osmocottal (használati utasitásban előirt mennyiséggel) igen jól megoldottad a fád táplálását. Nagyobb adag egyes fákra (serissa)káros. Virágzó fákra még kevés káliumos trágya jól jön, de az előirtnál fele, negyede mennyiségben. Kérdés még, hogy mikor tetted be az Osmocottot. Célszerű márc-áprilisban, ez aug-szept.ig jó. Télire a nyugalomban (hidegben) levő fákat nem szabad, a télen is növőket kisebb adaggal kell trágyázni. Azoknál a fáknál amik télen csak lassan nőnek, kevés tápot kell adni nehogy túlhajtsuk mert a fényhiány miatt hosszú világos vizhajtásokat fog hozni.
üdv
Előzmény: TopGun111 (298)
endru Creative Commons License 2002.07.27 0 0 300
Arany bogaram, kedves Ensingmosing.
A 293 alatt válaszoltam, ha nem kielégitő akkor részletes kérdést tegyél fel, ha nem feledkezek meg akkor és ha tudok mindig válaszolok de pár nap kell hozzá, mert nincs mindig net hozzáférésem
üdv
Előzmény: ensingmosing (299)
ensingmosing Creative Commons License 2002.07.26 0 0 299
Sziasztok!

Senki nem válaszol nekem? Kérlek szépen titeket, ha nem voltam udvarias, akkor bocsássatok meg nekem, de válaszoljatok nekem! Vagy már elegetek van belőlem? Nagyon szeretném, ha valaki ellátna engem a szaktudásával, és tényleg bocsi ha valamit rosszul írtam, vagy nem írtam. Szóval akkor A Válaszokat Előre Is Köszönöm.
Üdv. Ensingmosing!

TopGun111 Creative Commons License 2002.07.26 0 0 298
Sziasztok!
Olvasom bonsai szakkonyvekben, hogy ekkor, meg akkor, kell tapoldattal locsolni a fat, ezt mit jelent? Ha en Osmocort-ot kevertem a foldjebe az nem eleg hathonapig? Es milyen tapoldatot hasznaljak? es mekkora mennyiseget? Somap nem vagy internet kozelben? Nyaralsz?
endru Creative Commons License 2002.07.25 0 0 297
Gondolom, hogy a föld az öntözéstől lemosódott, ezt egy marok virágfölddel (ha kicsit agyagos tovább marad meg) pótólhatod. A túl hosszú hajtásokat bátran visszavághatod, de valamiképen találkozhatunk is.
András
Előzmény: karesz4 (295)
TopGun111 Creative Commons License 2002.07.25 0 0 296
Sziasztok! Tud valaki segiteni abban, hogy hol tudok beszerezni zoldecsket? (Soleirolia soleirolii) mert az altalam ismert osszes viragarust, kerteszetet vegig jartam, de sehol nincs! voltam az Oazisban, a fuveszkert melletti Fitolandban de nincs! a legtobb elado azt sem tudta mi az!? es vagott zoldet akart ramsozni! :(( Pedig bonsai konyvben olvastam, hogy van ilyen noveny!
karesz4 Creative Commons License 2002.07.25 0 0 295
Üdv!

Endru!

Köszi a választ. Sajna akkor én ma nem tudom nálatok tiszteletemet tenni, mert nyolcig dolgozom... .-(((

Pedig mihamarabb szakértő tanácsokra lenne szükségem. Az említett Bonsai-om ugyanis elég szépen virul, csak a lombja nem túl formás, egyre több ág nyúlt meg ugyanis... másrészt vlami nem tetszik a földjén, olyan kevésnek és hiányosnak tűnik...

Karesz

Előzmény: endru (293)
endru Creative Commons License 2002.07.24 0 0 294
ensingmosing
Most semmi esetre sem szabad megbolygatni, csak a lombhullás utántól a tavaszi rügyfakadásig. Ezért amikor a leandert leteszed teleltetni akkor válaszd szét. Ha 10 foknál hidegebb helyre teszed, úgy maradhat koratavaszig.
Elképzelhető fűz bonsai, nem gyakori, mert a teleltetéssel problémák vannak. De volt már nagyon szép fa a kiállitásokon. Semmit nem szabad kihagyni, örömöd lesz ha sikerül, ha nem akkor áthúzod azt az oldalt a Tomlinsonban. Tavasszal kell majd visszavágni, most hadd erősődjön.
Előzmény: ensingmosing (291)
endru Creative Commons License 2002.07.24 0 0 293
Töbnyire 17-töl 19.ig vagyunk, de ha belemelegszünk a témába és nem dobnak ki akkor egy kicsit tovább,
A 25.-i foglalkozás a szokásostól eltérően A a Hegedűs Gyula u.35B-ben lesz
andrás
Előzmény: karesz4 (292)
karesz4 Creative Commons License 2002.07.23 0 0 292
Üdv!

Endru!

25-én meddig lesztek ott?

Karesz

Előzmény: endru (281)
ensingmosing Creative Commons License 2002.07.21 0 0 291
Sziasztok!

Néhány hónapja arra letem figyelmes, hogy valami gaz felütötte a fejét a kis leanderem cserepében. Nem törődtem vele hisz végülis elég szép gaz volt. :-) Aztán csak néhány hete vettem észre, hogy ez egyre kezd hasonlítani a fűzfához. Összehasonlítottam, és tényleg az. Egész szépen és gyorsan nő, már vagy 40 centis. Kérdésem, mit csináljak vele? Vegyem ki, és ültessem a kertbe, vagy majd valami időpontkor? Csak mert télire biztos nem maradhat a leander cserépben. Vagy igen? Könnyen lehet belőle bonsait csinálni? (csak mert a Tomlinson szerint lehet. Vagy ezt is csak az angliai éghajlat szerint?) Mik az első lépések? Bocs, ha kicsit tömény vagyok.
Na ha még eszembe jut valami, akkor írok, de kegyetlenül.
AVEIK
Üdv. Ensingmosing!

k2 Creative Commons License 2002.07.11 0 0 290
Kösz szépen! Leírom,hogy mire haladok mindkét témában.
Üdv
Vezso
Előzmény: endru (289)
endru Creative Commons License 2002.07.10 0 0 289
K2
Miskolci Bonsai Klub.
Elnők Rácz János
3532 Miskolc, Torontál u.6
tel:46/374-435
Irj a fejleményekről!
Elöször el kell döntened milyen stilusura akarod nevelni. A fikusz hajtásokat kb. 8-10 leveles korban vágd vissza úgy, hogy három levél maradjon. A drótozást is idejében kell megkezdeni, de 3 hónapnál tovább nem maradhat rajta a drót, mert bevág a kéregbe. Csak szigetelt huzalt használj a sérülések megelőzése érdekében.
A hibiszkuszt hagyhatod nőni és majd tavasszal vágd vissza nagyon keményen. Drótozásával nem érdemes foglalkozni (egyelőre) mert a hajások nagyon törékenyek és többnyire nem is maradnak meg a kivánt alakban. A metszéssel alakithatod.
Előzmény: k2 (285)
mkiss Creative Commons License 2002.07.09 0 0 288
Tényleg inkább fa, de azért annál lényegesen kisebb.
A http://www.j-bonsai.com/gardenbonsai.html címen 5e USD körüli áron kaphatók 60-80 éves darabok.
Az érdekelne, hogy ilyesmivel van-e valakinek tapasztalata. Irodalmat talán találok róla (remélem nem csak japán nyelvűt:-)).
Előzmény: karesz4 (287)
karesz4 Creative Commons License 2002.07.09 0 0 287
Üdv!

Na azt már fának hívják...:-)))))

Karesz

Előzmény: mkiss (286)
mkiss Creative Commons License 2002.07.09 0 0 286
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata kerti (2-3m magas) bonsai-okkal?

k2 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 285
Sziasztok!
Kösz, hogy utána nézel a miskolciaknak. :)
Kérdés:
Nem rég ültettem, egy hibiszkuszt és egy csüngőágú fikuszt és elég szépen megfogantak, és új ágakat hoznak minden magasságban. Szeretnék belőlük bonszájt csinálni, tudnátok nekem tanácsot adni, hogy mikor mit tegyek, hogy sikerrel járjak?
Gondolom egy metszéssel kellene kezdenem, de nem tudom, hogy mikor és mennyire lehetek drasztikus.
Üdv
Vezso
Előzmény: endru (282)
karesz4 Creative Commons License 2002.07.08 0 0 284
Üdv!

Endru!

Köszi ismét válaszokat! 25-én valószinűleg dolgozom sajna...:-((((( Azt hittem olajfa,, amit hoztam az Adriáról, de amikor az Oázisban láttam egy ugyanolyat, akkor kiderült, hogy nem az, hanem .... szóval nem tudom... :-(((

Egyelőre a vízben álló növények nagy része élő, "friss" bár vannak olyanok fajták, amelyek menthetetlenül elszáradtak. :-( A többin viszont mintha megjelentek volna fehér pontocskák... :-))

üdv:

karesz

Előzmény: endru (281)
endru Creative Commons License 2002.07.07 0 0 283
Kedves Nagypárna
Már nem egyszer leirtam, hogyan kell dugványozni. A honlapomon megtalálod az egyszerű szobai módját. A vizben való gyökereztetés főleg trópusi, szubtrópusi, mediterrán növényeknél és lágyszárúaknál szokott sikeres lenni. A vizben nem kap elegendő oxigént a gyökérkezdemény és rothadásnak indul.
szia
Előzmény: nagyparna (279)
endru Creative Commons License 2002.07.07 0 0 282
Miskolc az a nagyon kevés városok egyike ahol van bonsai klub. Meg próbálom neked megkeresni a telefonszámukat, remélem egy héten belül megirom. Én kértem tőlük a programjukat, hogy feltegyem a honlapomra, de nem kaptam meg. Ha majd megtalálod őket akkor kérlek segits. Addig is olvasd a honlapomat. www.extra.hu/bonszaj/index.html
Előzmény: k2 (278)
endru Creative Commons License 2002.07.07 0 0 281
Karesz.
A mi egyesületünkbe behozhatod a fádat, július 25-én a XIII. Hegedűs Gyula u. 35-be. (Az eredeti helyünk, az iskola zárva). Tábla lesz az ajtón a hatszögletű emblémánkkal. 17 órakor kezdünk, de fél órával előbb már lesz ott valaki.
Meg kell kisérelni minden növényből bonsait csinálni. Néhány év alatt különleges és szép kis fácskákat lehet nevelni. Azt is ki kell kisérletezni egy nem "szokásos" fánál, hogyan kell teleltetni, de az hogy Adriai az már támpontot ad.
A hozott dugványaid gyökeresednek? Látsik valami a szárán, Esetleg világos pontokat? Vigyázz ne rothadjon, ezért szagolgasd a vizet, cseréld ha kell. Ne érje fény a leendő gyökereket mert neki sötét kell no és ha sok fényt kap akkor algásodik, ami nem kedvez a gyökeresedésnek.
Előzmény: karesz4 (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!