Keresés

Részletes keresés

Nyafkamacska Creative Commons License 2011.06.21 0 0 13080

9 hét múlva ott fognak nyávogni a kölykök. Akkor már egészen biztosra mehetsz.

 

Se a szüleidet se az állatorvosotokat nem értem. Amit a fogamzásgátlóra költöttek, abból a pénzből már rég ivartalaníthatták volna. De az igazi költségek majd most jönnek.

Előzmény: -Agnese- (13077)
cicómicó Creative Commons License 2011.06.21 0 0 13079

Amig Zsolt válasza megérkezik tartom kötelességemnek elmondani,hogy a tartós fogamzásgátlás a macskákban is fokozza mind az emlő, mind a méh rosszindulatu daganatának előfordulását ezért magára valamit is adó állatorvos két-három évnél tovább ezt a megoldást  nem javasolja .A másik, nem tudom miért kell vagyonokba kerülő humán gyógyszert erre alkalmazni amikor létezik erre a célra kifejleszetett állatgyógyászati gyógyszer.Az,hogy  a szülők miért nem akarták ivartalanitani szegény állatot megint megér egy kis beszélgetést.Elég nagy tapasztalatom van macskatartás terén és nem találok sosem erre a megoldásra racionális indokot.

Előzmény: -Agnese- (13077)
ágika1 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 13078

Szerintem 100%.

Előzmény: -Agnese- (13077)
-Agnese- Creative Commons License 2011.06.20 0 0 13077

Kedves Zsolt!

A cicám ivarérett kora óta kapja heti rendszerességgel a Provera 5 mg gyógyszert.
Ez egy emberi gyógyszer, hatóanyagát tekintve medroxyprogesterone.
A régi állatorvosunk ajánlotta, mivel nem szerettük volna ivartalanítani a macskát,
de a szüleim nem akartak újabb kismacskákat sem. Kényszermegoldásként ezt alkalmaztuk
az elmúlt 6-7 évben. (Sajnos pontosan a születési évére már nem emlékszem, de 6-7 éves
lehet a cica - a legkisebb macska volt, alig maradt meg, most is kis pici, vékony,
ezért is gondoltuk úgy, hogy nem kéne neki kismacskákat kihordani..)

Az állatorvos azt is mondta, hogy időnként tartsunk szünetet a gyógyszer adagolásában.
Ez a szünet most április-május környékére esett.
A macskám eddig még sosem tüzelt, legalábbis soha nem voltak ilyen jelei.
Egy hete hangos nyávogásba kezdett, mindenhez dörgölőzött, a fenekét emelgette.
Jöttek a fiú macskák a szomszédból és itt már nem igazán tudtuk beleavatkozni
a természet rendjébe... (amit pont láttunk az egy helyes vörös kandúr "támadása"
volt június 15én)

A gyógyszert most nem adjuk neki, megvárjuk, hogy mi lett a dolog következménye.
Tény, hogy a nyávogás-dörgölőzést két napja abbahagyta, mondhatni visszakaptuk a
megszokott normális cicánkat :) De felmerült pár kérdés, ami aggodalomra ad okot.

Mekkora az esélye, hogy kismacskákat vár? (nem probléma, szeretjük a kismacskákat,
csak menjen minden rendben és legyenek egészségesek)
A gyógyszert már újra kapta, mikor elkezdett tüzelni. Ez nem okozhat valamilyen
károsodást a kiscicákban?
Ha 6-7 éves koráig egyszer sem kölykezett, akkor nem veszélyes egy ellés az
anyamacskára nézve?
Hány hét múlva és miből tudnék következtetni arra, hogy kismacskái lesznek?
Van még esetleg bármi, ami felmerülhet ezzel az esettel kapcsolatban és fontos lehet?


Válaszait előre is köszönöm!
Üdvözlettel
Ági

Antisystem Creative Commons License 2011.06.01 0 0 13076

Igen, nekem is ilyesmi járt az eszemben, köszi a megerősítést!

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13075)
Wet RinR Creative Commons License 2011.06.01 0 0 13075

Szisztémás antibiotikumot én csak valami komolyabb gennyes-pustulás jellegű elváltozásnál kezdenék adagolni. Nyilván napi 1-2* nem ártana lefertőtleníteni az érintett bőrfelületet, de különben jöhet a szteroid krém. Úgyis észreveszed, ha rosszabbodna a helyzet, elég akkor elkezdeni a ciprofloxacint.

zsolt

Előzmény: Antisystem (13074)
Antisystem Creative Commons License 2011.06.01 0 0 13074

Kedves Zsolt!

 

No, megvan az eb orrából a bakteriológiai lelet is, Pseudomonas meg két különféle aerob spórás pálca nőtt ki, de a bakteriológus szerint nem sanszos, hogy részük lenne a gyulladásban, szerinte inkább csak a föld turkálása során kerültek oda az orr elejébe. Mindamellett van rezisztencia is, mindhárom az aminoglikozidokra, imipenemre meg levofloxacinra érzékeny. A megoszlás is érdekes, az 1. aerob spórás a világon mindenre érzékeny, a 2. aerob spórás a penicillin-cefalosporinon kívül mindenre, na bezzeg a pseudomonas... pl a cipróra is csak mérsékelten...

 

Szerinted se foglalkozzak vele, vagy azért érdemes lehet mondjuk egy levofloxacin kúrát megkártyázni?

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13070)
linus79 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 13073

sziasztok tudnátok segiteni? macskák ivartalanitása milyen árba szokott lenni,és milyen idösen érdemes, kandurt szeretném mert , mindig eltünnek a legszebb kandur cicáink és amik most születtek nem szeretném hogy elcsavarogjon mert félek az is oda lesz :-(

Katyusa.. Creative Commons License 2011.05.31 0 0 13072

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem!Nagykanizsán keresek lelkiismeretes,gyakorlott,jól felszerelt állatorvosi rendelőt!Kérem ha tudtok segítsetek,mert arra eddig semmit se találtam..

Előre is köszönöm!!!!

Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13071

Mindenképpen jó! :))

Próbából valami sima szteroidos kenőcs nem is jó?

Dehogynem... amig ugye olyan hyperkeratózisosnak nézett ki, eccer-kéccer próbáltam a Lorinden-t, aztán, hogy nagyon nyalta, átnyergeltem a Ftorocort + karbamidra... (a triamcinolon  van tablettában meg injekcióban is, úgyhogy annál nem aggasztott különösebben, hogy nyalja) Igaz, akkor csak napi eccer volt kenve vele (eccer meg a Kék kenőccsel), gondolom célszerű egy ideig 3-4x.

Valamennyire használt már napi 1x is, de ahogy abba lett hagyva, napok alatt visszaesett, ahogy látható a mai képeken 10 nap után.

Valójában már azon filóztam, hogy mi van akkor, ha az nem használ... mert hát ez a cucc számomra még mindig szimpatikusabbnak tűnik, mint a hosszabb távú szisztémás kortikoid, vagy a tablettás immunszupresszáns - és hát nagyon meggyőző a tanulmányban pl. az 5A-5B (ilyen volt-ilyen lett 8 hét alatt) kép, egy ilyennel kibékülnék...:)

 

ÜdV

Előzmény: Wet RinR (13070)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13070

Eddig még nem is hallottam a szerről. Jó, hogy ide járok...

Ahogy elnézem, ez egy igazi nagyágyú. Próbából valami sima szteroidos kenőcs nem is jó? Tudom, lenyalja, meg minden, de ha elég sűrűn használod, elég az is. Legfőképp azért ezzel próbálkoznék, hogy megtudjam, hat-e. Vagy ezzel, nekem elég jó tapasztalatom van vele:

http://www.virbac.hu/termekek/cortavance.pdf

A szövettan meg érdekes lesz, nem is tudom, hogy lehet valódi szövettani mintát venni az orrból. Mindenesetre érdekes feladat!

vagyis összefoglalva, a röntgen után én valamelyik kenőccsel próbálkoznék. Ha javul az állapot, akkor elgondolkozhatsz, hogy akarsz-e szövettant megtudni, hogy solar dermatitis vagy autoimmun eredetű-e. Ha meg nem hat, akkor mindenképp kell a szövettan, hátha dagi...

zs

Előzmény: Antisystem (13069)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13069

Ha jól látom, az orrüreg maga száraz,

Ez változó, mert időnként prüszköl jó nagyokat, és olyankor van némi váladék... tény ami tény, igazi orrvérzést, vagy durván purulens váladékot még nem láttam tőle, ha prüszköl akkor is inkább víz-szerű. Az orrtükör az hol ilyen sebes (gondolom, amikor sokat nyalogatja), hol meg inkább pörkös-keratózisos, az orrlukak eleje meg egyértelműen gyulladt, és valamennyire duzzadt.

 

Én inkább a solar dermatitis-discoid lupus erythematosus- pemphigus körben keresgélnék.

Szóval autoimmun? Akkor gondolom szövettan a választandó vizsgálat. 

Ezt a kenőcsöt használtad már? :

http://www.jaaha.org/cgi/content/full/40/1/29

magyar készítmény:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/PROTOPIC_01_kenocs/14210

 

Köszi!

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Wet RinR (13068)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13068

Ha jól látom, az orrüreg maga száraz, így nekem nem is tűnik aspergillusnak. Én inkább a solar dermatitis-discoid lupus erythematosus- pemphigus körben keresgélnék. Nem könnyű feladat, szövettan, napvédő készítmény, szteroid (persze csak ha a gomba 100%-ig negativ). Azért azt a röntgent én se hagynám el, hátha...

Zs

Előzmény: Antisystem (13066)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13067

... a dologhoz hozzá tartozik, hogy most a mintavétel miatt olyan 10 napja nem volt kezelve semmivel... előzőleg a Kék kenőcs meg a némi lokális szteroid  tünetileg használt a külső részen szebb volt, de az orrjáratok eleje ugyanúgy gyulladt volt.

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13066)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.19 0 0 13066

Kedves Zsolt!

 

Megjött a tenyésztés, és negatív az aspergillusra - aminek jelen esetben nem tudom, hogy örüljek-e vagy inkább bosszankodjak rajta...

Szerinted milyen irányban kellene tovább keresgélni? Ma reggel éppen így néz ki:

 

 

 

 

A mikrobiológus azt mondja, nem lehet-e MRSA - SZVSZ nem valószínű, mert nem terjed, niocsenek pustulák, és se minket, se a két macsekot, sem a szomszéd kutyáit nem fertőzte meg itt az elmúlt 2 hónapban... pedig a fekete macskkal nyalják-falják egymást időnként...

 

ÜdV

 

ps: a röntgent szerintem a negatív tenyésztés ellenére is megcsináltatom a jövő héten.

Előzmény: Wet RinR (13046)
batyja Creative Commons License 2011.05.18 0 0 13065

osztom cicómicó véleményét: kukában a helye a hordozónak. annál biztosabb nincs.

Előzmény: Yogi (13054)
cicómicó Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13064

Ha igazán nyugodt akarsz lenni akkor dobd ki a hordozót és vegyél másikat.Én ezt tenném hasonló helyzetben.

Előzmény: Yogi (13054)
cirmicur Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13063

Köszi!

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13062)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13062

Szia!

 

Általános használatra valszeg az, konkrét fertőző betegségek esetén (mint itt is) viszont önmagában nem bíznék benne.

 

ÜdV

Előzmény: cirmicur (13061)
cirmicur Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13061

Szia!

 

Én szétszedve a kádban, mosóporral (Ariel) szoktam átmosni, majd a kézitusolóval bő vízzel átöblíteni.

Szerinted ez a lúgos "kezelés" elég hatásos?

 

Üdv!

Előzmény: Antisystem (13060)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13060

Látom, sikerült a legnehezebben kezelhető hatóanyagok egyikét kiválasztanod:)

Lehet kapni, pl:

http://www.equus.hu/shop/?p=productsMore&iProduct=2930&sName=Dextral-koncentrált-fertőtlenítőszer-1-l

 

És szerintem nem kell beáztatni (nehézkes lenne, lévén ahhoz gondolom egy kád kellene, az aldehidek meg zárt helyen irritatívak), elég ha megcsinálod az előírt higítású oldatot, és szigorúan gumikesztyűt húzva kertben vagy erkélyen lemosod alaposan, hogy mindenhova, minden résbe jusson, azután hagyod megszáradni... másnap alaposan leöblíted slauggal vagy zuhannyal, oszt jóvan:)

 

ÜdV

Előzmény: Yogi (13059)
Yogi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 13059

Glutáraldehidról még nem is hallottam, már önmagában ezért is megérte ide jönni. Jónak is látszana, ha be tudnám ázatni egy időre.

Előzmény: Antisystem (13057)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13058

Sőt, a Betadine is jó (jód) csak szinez...

Vagy ez pl. klórmentes:

http://www.petdrogeria.hu/web/node/338

(anno Virkon S néven futott, elvben van belőle kis csomag is)

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (13057)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13057

Az aldehidek (formaldehid, glutáraldehid) is szóba jönnek, ugyanolyan hatékonyak, csak nehezebb beszerezni.

 

ÜdV

Előzmény: Yogi (13056)
Yogi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13056

Köszönöm; sajnos nálam a klóros szerek vallási okokból nem játszanak.

Az a baj, hogy közben máshol is ilyen hosszú időket olvastam.

 

Előzmény: Antisystem (13055)
Antisystem Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13055

Nézd, én a helyedben magam sk. lemosnám hypós-ultrás vízzel, oszt yóvan. Egyébként valszeg egy-két hónap a nagyságrend amíg a beszáradt vírus fertőzőképes marad... de szerintem erre önmagában nem jó alapozni. Viszont a klóros szerek és az aldehidek (magyarán a hypó meg a formalin és egyéb hasonlók) a vírusokat elég rövid idő alatt inaktiválják.

 

ÜdV 

Előzmény: Yogi (13054)
Yogi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13054

JóestéT

Szakkérdésem volna; mit gondoltok?

Még korábban kölcsönadtam az egyik macskahordozómat egy barátomnak. Később derült ki, hogy a benne szállított cica FIP-es volt (a múlt héten meghalt - még egy éves sem volt). Az az én kérdésem, hogy a FIP-vírus mennyi ideig él gazdaállat nélkül, vagyis mikor hozhatom haza 100%-os biztonsággal a hordozót? Ugyan állatorvos fertőtlenítette állítólag, de ezt nem is láttam sajátszeműleg, meg azért egy fertőtlenítőszeres áttörlés nem biztos, hogy teljes eredményt ad.

dmmddm Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13053

Köszi szépen neked is  Zsolt !

Fánika nem idős egyébként,mert még most is sokan nézik fiatal kutyusnak :-)

Előzmény: Wet RinR (13052)
Wet RinR Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13052

Idős ivartalanított szuka= inkontinencia. A vizeletvizsgálat feltétlenül szükséges, de nemcsak a tesztcsíkos, hanem rendesen, az üledék mikroszkópos vizsgálata is. Ha ez negatív, akkor az inkontinencia gyógyszeres kezelésével próbálkoznék (hormonpótlás, hólyag záróizmainak erősítése). Az ultahangot és a kontrasztos röntgent csak akkor erőltetném, ha a gyógyszeres kezelés nem vezet sikerre.

Zsolt

Előzmény: dmmddm (13049)
dmmddm Creative Commons License 2011.05.12 0 0 13051

Köszi a választ !

Előzmény: Antisystem (13050)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!