Keresés

Részletes keresés

Vegetable Creative Commons License 2000.11.16 0 0 170
Igen! Sok fekete és zöld teatipusnál rengeteg! Max 1/2 percet próbálj meg...
Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 169
2-3 perc túl hosszú???
Előzmény: Mortisia (167)
berill Creative Commons License 2000.11.16 0 0 168
jázminos zöldtea naggyon jó! akár édesítés nélkül is!
de nem a pickwick, hanem rendes zöld. :)

berill

Mortisia Creative Commons License 2000.11.16 0 0 167
Biztos, hogy olajfoltot látsz? Nem csak a szokásos hártyát, ami akkor képződik, ha hosszabb ideig áztatod a teá?
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 166
Bizonyára aberráltnak tűnik, hogy egészséges, felnőtt, hetero ember ennyit foglalkozik ilyennel, de szvsz ez olyan probléma, ami megkeseríti a legédesebb teát is (micsoda sztereotip szöveg). na mindegy, szóval idegesít, de ezek szerint nincs rá megoldás :-(
Előzmény: Vegetable (165)
Vegetable Creative Commons License 2000.11.16 0 0 165
Akkor csukott szemmel idd :) Lassan szagolgatva... :)
Előzmény: Törölt nick (164)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 164
Doktor úr, a zöld teától is kijön!
Előzmény: Vegetable (163)
Vegetable Creative Commons License 2000.11.16 0 0 163
A fekete teák csinálják. Igyál zöld teát, vagy gyógynövényteát, vagy gyümölcsből készültet, annak nincs ilyene :)
Előzmény: Törölt nick (162)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 162
Ez az, hogy minden tea eljátssza... pedig a Kristályvíz aztán abszolút lágy meg tiszta.
Előzmény: Vegetable (161)
Vegetable Creative Commons License 2000.11.16 0 0 161
A teától... Ettől a fajtától mindig ott lesz...
Előzmény: Törölt nick (160)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.16 0 0 160
Reménytelen... ma buborékmentes kristályvízből csináltam teát (szénsav amúgy is killz) & a nyamvadt olajfolt mégis ott úszik a tetején, tök undorító. Mi a ráktól van???
Vegetable Creative Commons License 2000.11.16 0 0 159
A kuckóban? :) Egyébként én... :)))))))
Előzmény: villma (157)
Twining Creative Commons License 2000.11.16 0 0 158
Ez a Stassen volt az első tea, amit 7 éve, 13 évesen először megvettem, egy kungfu boltban volt, nem is tudtam milyen, megtetszett a doboza, úgyhogy megvettem. Először förtelmesnek találtam, akkoriban az iskolában erősen cukrozott langyos lére hittem azt, hogy tea, a Stassen markáns ízét eztán fertelmesnek éreztem, jó ideig csak pihent szegény a konyhaszekrényben. Aztán megismerkedtem többféle, igazi teával, ekkor már nagyon ízlett a jó erős kis zöldtea.
Azóta is megvan a doboza, elvégre első saját teám! :))
villma Creative Commons License 2000.11.15 0 0 157
Ki kér zöld teát ? Tisztára ingyen van.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 156
Jó, én is visszatérek hársfás zöld Pickwickemhez.
Előzmény: villma (155)
villma Creative Commons License 2000.11.15 0 0 155
Jó, dezavuál( értsd: meghazudtól) Hát akkor nem te voltál. Zakson. Én is tévedhetek( Bár nem igazán fordult még elő velem:-)))
Maradjunk a teánál. Tartsd a bögrédet, csurgatom beléje.:-))) Ne kérdezz, idd.Mittom én milyen fajta. A másik topicba mingyá viszem az igért veset. Fogd vissza a lélegzeted, gyönyörű lesz.
Előzmény: Törölt nick (154)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 154
Chopin???? Ééééééééén??? Na jó.
Előzmény: villma (153)
villma Creative Commons License 2000.11.15 0 0 153
Nézze kéremszépen, ez biza előfordulhat, mert valamely reinkarnációs előidőszakban én voltam az a bizonyos J. Sand, aki mellett Ön mint Chopin
verte mélabúsan a zongora billentyűit.... ne mondja már, hogy nem emlékszik.." Párizsban báááál volt minden éjszakán, és kaaaarneváááál"
Na, bizsereg már, vagy dezavuál?
Előzmény: Törölt nick (152)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 152
Kedves villma!
Sajnos meg kellett állapítanom, hogy a szűrt vízzel készített zöld tea is olajos. Lehet, hogy a románok miatt van ez is, de ha nem, akkor megkérdezném, nem-e ismertem Magácskát régebben, mondjuk egy előző életben?

Hódolattal

Trav

Előzmény: villma (151)
villma Creative Commons License 2000.11.15 0 0 151
Mert az Assam olajos természetű. A tetején az a folt az nem lepedék, hanem olajos foltba foglalt varázslat. Tetszen engem érteni? Már csak azért is érdemes figyelni rám, mert nem vagyok tea-szakértő, csak egyszerű felelőtlen teázó:-))
Az igéző( és főleg a tisztító) teákat gyakran
feldúsítom rummal, vagy borral, vagy neaggyisten
konyakkal..... és olyankor a hatás sokkal viharosabban érzékelhető:-))) Olyankor szoktam énekelni azt az ősi magyar virtusos nótát, hogy" lump vagyok rózsám, az is maradok, nem javulok én meg, csak a síromnál."ennek a dalnak ez eleje arról szól, hogy- " ezerdinomdánomsárodáridom:-)"
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.15 0 0 150
Bocs, én reagálok, mert énmiattam reagáltál:
Mielőtt végzetes félreértés történik, kijelentem, hogy gyűlölöm az állatkísérleteket & 8 éves korom óta foglalkozok tengerimalacok tartásával, melyek közül az elsőt laborból loptam :-)))

Na, szóval azt kérdezném, hogy a nehezebb (pld. Assam) teák tetején miért képződik az a bizonyos olajfolt-szerű lepedék? Mit lehet tenni ellene? Próbálkoztam szűrt vízzel (BRITA) akkor nem volt, viszont ha csak sima csapvízel csinálom, akkor sem keletkezik, csak a testesebb teákon. Apropó víz! Szerintetek melyik ásványvizet lehet teafőzéshez használni?

Előzmény: CICA (149)
CICA Creative Commons License 2000.11.15 0 0 149
off: jajjajjajj, ezt neeeeeeeeeeeeeeeeeee :))) nem akarok off lenni, nem szólalok meg...visszafogom magam...ez nem az a topik...de márminden állatkísérletet tudnak helyettesíteni!!!!! ezer hivatalos móccer van ráá...kukk honlapom, részletes leírások, meg minden. :) emilben tok küldeni párszáz oldalt az alternatív móccerekről, csak jó részüket még nem fordítottam le... vannak fotóim, amitől minden jóérzésű ember minimum kirohan a vécére hányni...de a lényeg, hogy a kozmetikaiparnak semmi szüksége nem lenne rá..:(((( de télleg ne beszéljünk itt erről, senki ne reagáljon!!! lécciléccilécci, mert nem tom akkor leállítani magam...ez komoly figyelmeztetés, mert ez a "kedvenc témám" és könyveket tudnék írni róla :)))))))))) kérdésekekt, kekeckedéseket emilben vagy a honlapomon a vendögkönyvben)
itt lécci télleg senki ne reagáljon, mert ezért már egy másik topikban (kínai kaja) megkaptam a magamét. :))))
Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.14 0 0 148
OFF Hát min tesztelt volna, embereken?
:-((((((( szomorú
Előzmény: CICA (145)
CICA Creative Commons License 2000.11.14 0 0 147
de jó lenne...:)) csak tudod, mi utána alig élünk, koszosak vagyunk, büdösek, a lapsang tea hozzánk képest francia parfüm..;))))) de majd meglátjuk. :))))))
Előzmény: nomira (146)
nomira Creative Commons License 2000.11.14 0 0 146
Szteppóra!!!! Mi sokáig szoktunk ám szürcsölni, ugyhogy lehet hozzánk csatlakozni 8-9-fél tíz órakkor is. Csak bátran, bátran!!!! :)))))
Előzmény: CICA (145)
CICA Creative Commons License 2000.11.14 0 0 145
Trav: igenigen, a Stassenek mind nagyon jó minőségűek...:))) a mentás a jobb alsó pickwick...a hátsó pickwick az hársos..de ugyanúgy néz ki, csak pici betűkkel van ráírva az aljára a levélkerajz alá, mivel van ízesítve.. :))

off: a szignál álatokon tesztelt..:((( bocs az antireklámért! :))

Mortisia: tök aranyosak vagytok ezzel a sok invitációval, csak épp most írtam a másik teás topikba, hogy éppen szteppóránk van akkor.:(((( pedig szívesen menék..:((

Villma:
azt úgy hívják, hogy "majdnemgrog bandzsítóesszenciával" :))))))))))

villma Creative Commons License 2000.11.14 0 0 144
Az a tea milyen tea, amikor az ember fölforralja a vizet, kiönti egy pillangós csészébe,kavargatja, kavargatja, aztán hirtelen ötlettel beleloccsant egy kupica rumot, piszok forrón beszürcsöli, majd bandzsán belevigyorog a világba.Így:-)))))))))))
Mortisia Creative Commons License 2000.11.14 0 0 143
Sziasztok!

Csatlakozva nomira lejjebbi kérdéséhez, eljöttök a teás talira! Érdemes lenne összehozni, egy nagy dumcsit, sok fincsi tea mellett! Gyertek el! A címet és egyéb infót lejjebb találjátok!
Tis

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.14 0 0 142
Jó a fémdobozos Stassen, ugye? Már csak az illata is frissít. De melyik a mentás? Ja, tegnap vettem zöldteás-mentolos fogkrémet a Signaltól... bocs a reklámért...
CICA Creative Commons License 2000.11.13 0 0 141
nekem nagyjából mindegy, hogy hogyan, csak tartalmas életet tudjak magam mögött...mondjuk holnap még ne, mert sok tennivalóm lenne még...:)
egyébként ez az ágyban párnák és ölelő karok közt, ez szimpatikus. ;)))))))))))
Előzmény: villma (140)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!