Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18268

"Vigasnál meg egy egyszerű 16 vs 25 kérdes is ilyen vihart kavar gmkiev úrnál,"

 

Nálam ugyan nem. Én ezzel a céggel, mint ahogy neked is elmondtam, megszakítottam az üzleti kapcsolatot.

Éppen ezért nem igazán voltam, vagyok kompetens az ügyedben, de ezt elmondottam.

Továbbra is azt mondom, hogy a tanácskérés, majd mástól vásárlás, és a tanácsadótól később segítségkérés az arcátlanság egyik foka!

 

Továbbá megkérlek, hogy lelki gyötrődéseid okán, a nicknevemet ne emlegesd.

Előzmény: -Tsunami- (18267)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18267

Tegnap írni akartam, hogy mennyivel egyszerűbb dolga van annak, aki attackot akar Bencsicstől vásárolni:-)))))

Itt a fórumon megtalálja az elérhetőségét.

Vigasnál meg egy egyszerű 16 vs 25 kérdes is ilyen vihart kavar gmkiev úrnál, hogy ennyire zokon veszi ha nem tudják az emberek D Zolika úttörő tevékenységét és véletlenül egy másik hivatalos forgalmazónál vesznek kazánt.

Szerintem Zoli sem haragszik érte, ha szakmai témában hívják őt a kollégái.

Legalább is velem maximálisan korrekt volt, kb 2 x 5 perces beszélgetésben.

Kellett néhány telefonhívás, beszélgetés amire körvonalazódott hogy ő lehetne az én emberem beszerzés, terület, stb szempontjából.

Igaz ezt gmkiev nem említette, csak utólag.

Kazán rendelés után.

 

Előzmény: gabor0036 (18265)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18266

"ha jól udom, bár ezt nem írja még a pufi vételi helyét is én javasoltam"

Ha meg a vásárlási helyére gondolsz, akkor én mondtam neked hogy van egy sunsystem 1000  140-ért szigetelve és megkérdeztem tőled, hogy nincs e jó beszerzési lehetőséged ilyen pufferre.

Azért is mertelek megkérdezni, mert a korábbi hsz másoknak emlegetted, hogy  beszerzésben tudsz segíteni.

Azt hogy  hol és mennyiért tudom megvenni én mondtam, te meg hogy nyugodtan csapjak bele.

A helyszín viszont érdekes volt, mert mondtam neked hogy nem helyben van és te véletlenül sem tudtál róla hogy szatmáriék is ennyiért akciózzák.

Pedig azt mondtad, hogy szoktál náuk vásárolni.

Persze csak ezt is azután, hogy megtaláltam helyben náluk is.:-))))

A vételi helyét sem javasoltad ilyen értelemben.

 

 

Előzmény: gmkiev (18260)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18265

Vegyél atmos vagy attack kazánt! :D

Előzmény: -Tsunami- (18264)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18264

Igen, telefonos segítséget adtál.

És mi volt a javaslat?

25kw.

Amikor  mondtam hogy Zoli és Gabesz azt mondta hogy 16, akkor az volt a válaszod hogy biztos azért mondják, mert van nekik egy eladó 16 os kazánjuk.

Utána mit is mondtál, hogy akkor az is jó?

Megint nem válaszoltál az egyszerű  kérdésemre.

Csak ködösítesz és kitérsz a válasz elől.

Ha ti mint vigasos szakik ennyire egymás ellen beszéltek, akkor csodálkozol hogy nekem kell kérdezni?

Más vigas értékesítő, telepítő is felhívta ezért zolit, pedig én csak egy kazán után érdeklődtem.

A pufi vételi helyén mit értesz?

A szakszeres bekötést?

Azt hogy a lakás oldal legyen az elsődleges fűtés kérésekor?

Nem akarlak elszomorítani, de ezt már korábban is tudtam.

És a "hidrováltóként" történő bekötési lehetőséget is.

 

 

 

 

Előzmény: gmkiev (18260)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18263

,,Mellesleg én már megszoktam, hogy itt sajnos csak a kicsinyesség, meg a potya szaktudás megszerzése a tét.,,

 

ahogy írtad is a fórumok az információ ,a tapasztalatcserére vannak kitalálva, és ezt nem nevezném kicsinyességnek hanem egészséges előrelátásnak,tájékozódásnak  !! az ,hogy ki hol szerzi be a hozzávalókat és ezért mit kap döntse el mindenki maga, természetesen lehet véleményt írni erről,de  a saját pénztárcája tartalmát mindenki maga ismeri és azt is el tudja dönteni felnőttként miért mit vállal be ! nekem 50 000-ft csinálta meg egy régi haver szaki a rendszert tökéletesen működik ,és az itteni

tapasztalatok alapján én puffert  laddomatot ,vészkört , szünetmentest is építettem bele  , biztosan lett volna egy tervező aki  mindezt nekem 100 -120 rugóért megcsinálja ,de nem kérek belőle mikor erre magam is képes vagyok  , amit nem tudtam megkérdeztem  itt, és készségesen segítettek  !! ha mindezt teljesen hivatalosan szakemberre bízom  kémény,tervek,kivitelezés stb ........ akkor kb 300-400 ezer ft-l többe kerül az tuti ,arra + nekem nincs rávalóm !!

Előzmény: gmkiev (18260)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18262

Nem.

A termék amiről beszélünk jó!

Amely típusokkal én foglakozom az mégjobb! :))) (természetesen)!

A VIGAS-nak az importőre ami, nevezzük érdekesnek.

Mint olvastad 40 esztendeje vagyok szervizes, ebből 35 esztendőt egy helyen.

Mindig gyártókat képviseltem, importőrt nem nagyon érdemes, mert kereskedő!!! és ritkán korrekt, úgy a szervizzel, mint a fogyasztóval szemben.

De hidd el, itt most eldöntésre kerül egy teljesítmény. Ki fog azér felelni, hogy elég, vagy a fogyasztó átal kivitelezett rendszer működőképes e?

Az írja ez a jóember: Majd jön az üzembe helyező és akkor kijavítja!

Lóf@szt javítja! Vitatkozik! Ez mindig így van és lesz az idők végezetéig Ámen.

Csak egy szösszenet a fogyasztói hozzáállásról.

A minap egy 1 000 000 Ft.-os beruházásnál a végfelhasználóval egy 4 - 5 ef.-os tételen nevezzük beszélgetésnek rugózott!

Milyen ember az ilyen?

Virágot és válaszokat az öltözőbe kérem! :)))))))))))))))))))))))))))

 

Előzmény: gabor0036 (18261)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18261

Ertem én. De te meg csak mindig ezzel a sorozatos szavatosság meg javításokkal jössz. Olyan szar lenne au általatok forgalmazott dolgok, hogy éveken keresztül baj lesz velük??...

Előzmény: gmkiev (18260)
gmkiev Creative Commons License 2013.10.21 0 0 18260

Tévedsz.

Mi telefonon ezt 16, vagy 25 játékot játszuk már egy jó ideje. (ha jól udom, bár ezt nem írja még a pufi vételi helyét is én javasoltam) Csak most oda értünk ahol olyat mondtam ami bántja a "tudatos vásárlói" önérzetét az úrnak! :))))))

Ezért nem tetszik az, amit csinál, hogy mindenkit kérdez (eddig rendben) majd mindenkit felül ír. Ismer már mindenkit és két fillélért megveszi a kereskedőnél. Eszébe sem jut, hogy ha a szakitól vesz, ott bérlete lesz hosszú évekre való kedvezményekre a javításoknál. De a kereskedő ezt nem sokszor szokta alkalmazni. Majd 15 év múlva a következő kazán vásárláskor.

Mellesleg én már megszoktam, hogy itt sajnos csak a kicsinyesség, meg a potya szaktudás megszerzése a tét.

De ezért találták ki a fórumokat.

:))))))

Előzmény: gabor0036 (18247)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18259

Kassán érdemes szetnezni... ;) Persze ha közel vagy...

Előzmény: pappartur (18258)
pappartur Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18258

Úgy tűnik nekem is kintről kell TV-t hozatnom.......

Előzmény: -Tsunami- (18257)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18257

Honda fűnyíró alkatrészeket Floridábol rendeltem, mert kint 14$ volt egy karburátor, itthon 14e ft.

Egy gyűjtőzsák kint 6e ft, itthon 25e ft.

 

Előzmény: gabor0036 (18255)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18256

a keményfa nagy előnye az égési idő hossza !! tiszta száraz cserrel sztem az én kazánom  hasonló körülmények között

mint az éger fenyő kombóval dupla égési idő, tehát 8 óra .nincs szaladgálás sőt ha reggel megrakod műszak végén még lehet

nem kell újragyujtani csak megrakni egyszer, és aznapra vége is  a melónak vele még didergő hidegben is ! azért ez előny, puhafával ez nem kivitelezhető !

Előzmény: pappartur (18243)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18255

Teljesen lényegtelen miről van szó, amikor itt van mind a kettő emailes árajánlat... En csak általánosságban írtam, hogy sokminden sokkal több itthon áfásan mint kint áfásan... A legszomorúbb az, hogy ahol a 41K eurós ajánlatot kaptam ott 2000-2500euro korul keresnek, itthon meg adott 70K-s ajánlatot ahol gombokat keres az ember...

Előzmény: Zs:) (18253)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18254

Szia!

 

Úgy gondolom, pár mázsa felhevült vas tud azért némi felfutást csinálni hírtelen leállításnál.

Előzmény: Wolf1160 (18252)
Zs:) Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18253

Olvastam az előzméényeket. De továbbra is azt mondom, hogy amíg nem ismerjük, hogy miről is van szó, addig meddő azt nézegetni, hogy mennyi a reális haszon.

Előzmény: gabor0036 (18247)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18252

Hello Tsunami,

minden bizonnyal hogy attol de mar semmi sem volt a tolto aknaban es csak kb 2 maroknyi parazs/hamu az egeto aknaban....ezert volt furcsa.

Udv.

Előzmény: -Tsunami- (18249)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18251

Kosz Gabor,

Re: e-mail ment.

Udv.

Adam

Előzmény: gabor0036 (18250)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18250

Szia! Küldtem emailt az itt megadott címre. ;)

Előzmény: Wolf1160 (18248)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18249

Az nem lehet hogy leállítás után, a kazántestben felhalmozott többlet hő miatt kezdett még felfelé kúszni?

Előzmény: Wolf1160 (18248)
Wolf1160 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18248

Hello Gabor,

font vagy a topikban? Kerdeznek egy ket kerdest. Ma furcsa dolgok tortentek a kazan korul...:) Ma mar sikerult 90 re folfutteni a kazant sot egyszer a veszhuto is beindult 92 C nal :(. Ez gondolom nem nagyon jo... De a legfurcsabb az hogy nem irta ki a "Fuel" t pedig mar semmi nem volt a felso tuzterben.. de igy is tartotta a 89 C -t , jart a venti es a keringeto. Lassan lement 84C re es akkor is jart a venti, ures volt a tuzter megcsk parazs sem volt mar hanem csak lent vagy ket osszetett maroknyi, es ekkor lekapcsoltam a kazant. Kb fel/haromnegyed ora elteltevel kivancsisagbol ujra bekapcsoltam es akkor a homerseklet mar 89 C volt !!!! a semmibol??, igy ujra inditottam a ventit mert jbb nem jutott eszembe!! ilyenkor mi a teendo?. Na meg mikor kapcsol ki a venti meg a keringeto? es milyert nem jelezte az uzemanyag teljes hianyat?? valamit elnyomogathattam??

Kerlek ha idod van es megtennel egy szivesseget hogy leird a beallitasokat na meg a fentebb leirt "helyzetek" kezeleset meg igen a begyujtast....ezt mar annyiszor meg szerettem volna kerdezni hogy Te hogy csinalod....

Udv es koszi,

Adam

Előzmény: gabor0036 (18213)
gabor0036 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18247

Csak arról, hogy gmkievet kérdezték hogy X vagy Y kazán, es egy egyszerű válasz helyett kezdődöt az hogy miért máshol, miért nem ennel-annál vette...

Előzmény: Zs:) (18239)
bnorci71 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18246

....de a vége mindig az, hogy csak megkérik valamelyikőnket, hogy nézzen szét a megalkotott műben....

 

és ezzel mi a gond?

-kimész elmondod a véleményed kiállítod a számlát a szaktanácsadásról és kész :)

-vagy megcsináod és arról állítasz ki számlát :)

-vagy leszarod és csináltassa meg azzal aki készítette :)

Előzmény: gmkiev (18242)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18245

Ha ezen túljutottunk, akkor még mindíg ott van az okafogyott kérdésem, amire kíváncsi lettem volna a véleményedre.:-))

16 vs 25?

 

Előzmény: -Tsunami- (18244)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18244

Amit írtál, a szerint annak kellene éreznem magam.

A rendszer összeállítását és az ezzel kapcsolatos esetleges probémák azok az én gondjaim, azokért a felelősség az enyém.

Ha a beüzemelő mindent rendben talál, akkor átadja a rendszert.

Ha valamiben hibát talál, akkor vagy kijavíttatom , vagy megcsináltatom vele ha megfelő az ajánlata.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gmkiev (18242)
pappartur Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18243

Miért fűtetek mindannyian drága keményfával?? Az Atmos könyve a puhafákat írja első helyeken mint legnagyobb fűtőértékű megoldásokat. A puhafa(nyár fűz fenyő) ráadásúl jóval olcsóbb is. Tudtommal a puha fák jobban és könyebben gázosodnak,magyarúl nekünk jobban megfelelnek,míg a vegyesekbe muszáj keményfát rakni a parázstartás miatt....vagy hülyeséget írogatok?:)))))

gmkiev Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18242

"Te meg jössz ezzel hogy én milyen tróger vagyok, mert nem a Zolitól vettem meg."

 

Ha így érzed, lelked rajta.

Én ezt nem mondottam.

De ki lesz a felelős a rendszered (hangsúlyozom a rendszered) működéséért?

Tehát éppen a lényeget nem sikerült megfognod.

A szerelő társaság biztosra megy, a későbbi működést illetően.

A kereskedőd meg nem felelhet azért, hogy nálad a te akarotodból mi történik.

Tehát ezért mondom én, hogy ilyen esetben pár ezer forintért kockáztatni egy sokezer forintos beruházás végeredményét nem helyes.

Ezek az én gondolataim.

Lehet rugózni rajta, kiforgatni, pénzéhesnek nevezni a társaságot akik szervizesek, de a vége mindig az, hogy csak megkérik valamelyikőnket, hogy nézzen szét a megalkotott műben.

Tisztelet a jól sikerült választásoknak és kivitelezéseknek.

 

Előzmény: -Tsunami- (18240)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18241

Ha gondom lesz vele és meghibásodik akkor igen, valószínüleg a D Zolikát fogom megkérdezni, mert talán ő neki kell majd fizetni a beüzemelésért.

És évente ha átvizsgáltatom.

Ha valaki ismerősöm ilyen kazánt fog keresni, akkor már azt is fogom tudni, hogy kit ajánljak.

 

Előzmény: gmkiev (18203)
-Tsunami- Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18240

Ez mind szép amit leírtál, csak egyszerűbb lett volna ha a kérdésemre válaszolsz.:-))

Szerintem téged jobban zavar az, hogy egy hivatalos forgalmazótól rendeltem meg a kazánt és nem Zolitól aki szintén partnerként van feltüntetve egy honlapon, sok más mellett.

Annak hogy egy vigas kazán mellett döntöttem, Zolinak semmi szerepe nem volt benne.

Ha tudtam volna, vagy ő első beszélgetésünkkor azt mondta volna hogy ő is tud nekem nézni egy árat rá, akkor valószínűleg másként is alakulhatott volna a megrendelés.

Én csak egy köcsög vásárló vagyok, aki miután eldöntötte hogy nem atmos, attack, sunsystem kazánt akar venni, felhívott egy vigas területi képviselőt információért (melyik kazánt javasolják ekkora házra).

Kaptam javaslatot és ígéretet, hogy a következő héten amikor erre jár, személyesen egyeztetünk kazánt és árat is rá.

Mivel nem volt felkeresés, ezért újból érdeklődtem.

Ezzel párhuzamosan volt még néhány tel beszélgetésem vigas szaktanácsadóval,stb.

Persze nekem a kisújjamból kellett volna kiszopni, hogy miért nem D Zolit hívom fel és veszem tőle.

Mivel én egy köcsög user vagyok, ezért megint felhívtam valakit, már nem tudom ki is volt és kaptam egy telefonszámot, hogy Zolit kérdezzem meg kazán javaslat miatt.

Valamiért itt sem esett le, hogy Zolinak mekkora szerepe volt abban, hogy a környékünkön ennyire fut a vigas.

Megjegyzem senkit sem ismerek akinek lenne, vagy említette volna ilyen kazánja van.

Atmost igen.

Zolit felhívtam és azt mondta hogy szerinte a 16s kazánt vegyem meg.

Nem mondta hogy beszerzésben is tud segíteni, én meg úgy tudtam ő "csak" a beüzemeléseket végzi.

Arról sem én tehetek, hogy egy területi értékesítő a hüpihez küld engem hogy vegyem meg ott.

Sajnos én egy köcsög user vagyok, mert eszembe jutott hogy egy éve quadriga kazánhoz kerestem alkatrészt és láttam ilyen szürke faelgáz kazánt egy boltban, ami ugye hivatalos értékesítő partner is.

Abban bíztam, hogy lesz bent készleten a kisebb is és megnézhetem közelebbről is hogy mire szeretném elkölteni a pénzemet.

Bementem a boltba és egy régi ismerős volt az értékesítő, akitől javaslatot és árat kértem a kazánra.

Kaptam is és megrendeltem.

Persze itt a fórumon jött a sok - vélemény és meginogtam.

Persze volt vigas 25 kazán javaslat is vigas partnerektől.

Közben f szerelvény vásárlás alatt egy helyi fűtésszerelővel történt beszélgetés közben, a szerelő is a vigas 25 kazánt javasolta.

Mondtam neki hogy frankó, nekem a kisebbet javasolták.

Azt mondta kérdezzem meg D Zolit és ad nekem árat is rá.

Mondtam neki hogy ő javasolta, de már megrendeltem.

Érdekelte hogy miért javasolta, ezért felhívta hogy megkérdezze.

Miért a 16, amikor mindíg a 25 a 25 szokott javasolva lenni.:-))

Én meg ott álltam, mondom magamban faxa, ha a szerelőknek sem egyszerű akkor kinek?

Most van egy 16S rendelésem és lehetőségem, hogy esetleg még korrigáljunk.

Ezért kérdezgetek és olvasgatok.

 

Te meg jössz ezzel hogy én milyen tróger vagyok, mert nem a Zolitól vettem meg.

 

Köszi!

 

D Zolinak és CGabesznek is külön köszönet, hogy megpróbáltak segíteni.

Előzmény: gmkiev (18203)
Zs:) Creative Commons License 2013.10.20 0 0 18239

Amíg nem tudjuk miről van szó, addig szerintem meddő a vita.

Előzmény: gabor0036 (18235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!