Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15092

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzeted.

Minden jót kívánok a rehabra.

Előzmény: Adrienm79 (15091)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 15091

Ma voltam az ogk-ban. Orvosom mondta hogy a jelenlegi állapotom végérvényes terhelhetőségem hosszú távon sem áll helyre. Ezt le is írta.  Egy kancsó víz a terhelhetőségem.  vállam miatt vállsebészeti konzílumot kért.  Megyek mozgásrehabilitációra. Táppénzes felülvizsgáló főorvos leszázalékolást indított el.

otthonülő Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15090

Idézek a tájékoztatóból:

"A lumbamed basic a kompresszív  kötés és a beépített hátmerevítők kombinálása segítségével stabilizálja az ágyéki gerincszakasz és a medence-átmenet területét, anélkül, hogy közben csökkentené az izomerőt, javítja a gerincoszlop statikáját és tehermentesíti az érintett területeket, ezzel enyhíti a fájdalmakat."

Nem hordom egész nap, csak pl. ha sokáig állok.  Nekem bevált, nélküle nagy fájdalmaim lennének.

Előzmény: kacsaXD (15088)
porcika88 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15089

Ezt nem szakorvos írhatja csak fel? Mert ha igen, államira időpontot szerezni művészet itt, ha meg magánban megyek akkor ott a szokásos díj. Így értettem. Vagy netán háziorvos is írhat receptet?

Előzmény: GeriSoft07 (15087)
kacsaXD Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15088

Ez nem olyan, mint fűző, ami állítólag leépíti az izmokat?

Előzmény: otthonülő (15085)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15087

semmilyen díja nincs az orvosnak. MAx a buszjegy, ha messze van. Te mire érted a "díjat"

Előzmény: porcika88 (15086)
porcika88 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15086

5590. Sajna már nem volt egy sem. Az a gond a doki által felírttal, hogy az lehet 4200, de hozzá jön maga a dokilátogatás díja. Hiszen csak receptért kellene mennem. Hálaégnek baj nincs. Szeretnék egy ilyet, mert tudom télen jó lesz. Van egy másik ami sima derékvédő csak, az szinte mindig hordom ha minuszok vannak, kabáthoz jó. Frontok esetén is jól esik, mert akkor érzem a derekam időnként. Ebben meg úgy nézem, hogy van egy merevítőszerűség, ami lehet ülésnél lenne fasza melóban. Vagy moziban is, mert ott multkor kínomban már azt se tudtam mit csináljak abban a puha ülésben, mert sehogy nem volt kényelmes. Kínomban egy idő után űltem mint a jó gyerek, hátam mögé tett kézzel :-DD

Előzmény: GeriSoft07 (15084)
otthonülő Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15085

szia!

nekem is Lumbamed basic van. visegrádi rehab. intézetben, ott helyben receptre 4.200.- forintért vettem.  nagyon meg vagyok vele elégedve.

a lidlis újságban 5.599.--ért van reklámozva.  látni kellene..  na meg felpróbálni, amit visegrádon megtehettem.

Előzmény: GeriSoft07 (15084)
GeriSoft07 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15084

lumbamed koppintás, jónak tűnik.

A lumbamed 14e magában, 4e receptre, ez mennyi?

Előzmény: porcika88 (15083)
porcika88 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 15083

Szerintetek ez milyen lehet? Lidl akciósban találtam 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15082

Nem tiltja, de szűri, ahogy a jógát is.
Guggolás, előrehajlásból emelés, teljes testes felülés, bizonyos gépek használata....
Amit már elismertem, az a lehúzás, széles fogással. Az egyértelmű.

 

A Dávidhoz nem tudok hozzászólni, mert még nem próbáltam. A lábedzés is fontos, tehermentesíti a gerincet.
Sőt, én végzek olyan gyakorlatot is, ami a láb nagyizületeire, azok mozgástartományára hat.

 

Ez a kobra nem úgy néz ki, hogy hátizomból tartod magad. Belégzésre felemelkedsz, de nem karral tolsz, a kart csak a póz kitartásához használod.
Delly azt mondja erről,  hogy nem a derék, hanem a lapockák közötti terület meghajlítására kell koncetrálni. Nem tudom mennyire értenek a testépítők egy jógapózhoz, idézném erről Benét:

 

"Homorítások, kobra típusú gyakorlatok:

Ezek a gyakorlatok az olyan egészséges, ámde látens sérves emberek gyógyítója lehet, mint a képen látható fiatal nő! A csigolyatestek hátsó részének összenyomásával a jóga pont azt a hatást éri el, mint a McKenzie torna: a kiboltosító erőt kompenzálja, a porckorongot centralizálja. A jóga ellenben tovább megy: megfeszíti az izmokat a homorított két csigolya közti terület felett, ezzel meg is erősíti, stabilizálja a sérült – vagy látens sérült- szegmentet! Ebben a jelentősége a jógának hatalmas lehet, hiszen a stabilitás nem annyira erő, mint inkább kontroll kérdése, és ezt a koncentrációval végrehajtott kifinomult jógagyakorlatok sokkal jobban képesek megtenni, mint a a gyógytornás “emeld fel az ellentétes kezed lábad” típusú megfelelői! "

 

És aláhúznám azt a mondatot, hogy: a stabilitás nem annyira nem annyira erő, mint inkább.....

 

Előzmény: Dávid1224 (15081)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15081

Bene szerint lehet edzeni

Hátizommal a kobrapóz, az minden testépítő oldalon hiperhajlítás és szigorúan tilos vízszintestől fentebb emelni a vállakat

A lapockazáró izmokra, hátsó deltára kezdőként elég a 3kg is pl

Dávid klinikán mit csinálnak? lábedzést, és a lebénább hátedzést

Kb 15 féle hátedzést tudok, mind más izmokat edz, nyilván együtt kell edzeni mindet, mert sérülésveszélyes különben.

Ja a csontkovácsot senki se ajánlja sérvre, mert kiszakad ... 

Előzmény: Törölt nick (15080)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15080

Sehogy ! Persze, hogy érintett az izom is, hisz ott van a pólyában, de elsődleges cél az izompólya és az izomcsomók fellazítása. Kamu, nem kamu, ezt mondják a hozzáértők.

 

Rosszul olvastál, pont azt írtam, hogy a torna nem áll közel hozzám, kevés gyakorlatot ismerek, értsd, nem értek hozzá.

Jártam Mckenziere, ezért tudom, hogy az a gyakorlat, aminek a végeredménye hasonlít a kobrára, az nem kobra. Ők egyébként nem is mondják, hogy ez az, csak a páciensek között terjedt el kobraként.

 

Az igaz, hogy egy gerincbeteg izma is hasonlóan reagál a súlyzózásra - nem három kilóról beszélünk - , mint egy egészségessé.De inkább az a kérdés, hogy hogyan reagál erre a sérve, csigolyaelcsúszása.....

 

A schroth terápiát nem pozitívumként emlegedtem, csak azt is megjártam.

Mert igyekszem nyitott lenni több dologra.

Előzmény: Dávid1224 (15076)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15079

Ezek szerint tanulnak radiológiát is.Tévedtem!

Nem tudom, MO- on miért nem ismerik el a diplomájukat, hisz éveket tanulnak.

Azt hiszem a spektrumon volt egy sorozat a különböző alternatív orvoslásról, a középkortól napjainkig. Ebben is szó volt a kiropraktikáról, a hallását adták vissza egy betegnek.

Kiváncsi vagyok a folytatásra.

Előzmény: armisz72 (15077)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15078

Kinél voltál és mennyit fizettél érte?

Egyébként azt mondják a nagyokosok, hogy csontkovácshoz egyszer kell menni, ha visszarendel az már pénzlenyúlás.

Az lehet, hogy kiropraktor az többet tud mint a csontkovács.

Előzmény: armisz72 (15077)
armisz72 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15077

Sziasztok,  ha érdekel valakit:  voltam kiropraktőrnél. Nagyon alaposan megvizsgalt,  teljesen nyaktol talpig. Megnézte az MR felvételem, Brigi neked írom tud mr felvetelt elemezni a kiropraktőr! 

Mindent megtalalt problemat amit tudtam mar mashonnan es olyat is amirol nem tudtam. Kezeles is volt, elsore nagyon ovatosan kezelt, mivel fajdalmaim voltak erzekeny volt nagyon a derekam. 1.5 orat foglalkozott velem össz.

Tegnap de. volt a kezeles, azota egyelore nem kellett

fajdalomcsillapitot bevennem. Jobban erzem magam. Vannak meg jelenleg kisebb bizsergesek, enyhe kis fajdalmak. De azt mondta h mivel eleg rossz allapotban van a gerincem hosszabb lesz a javulas.

Jelenleg ulni is tobbet birok. Frissnek erzem magam. Szamitok arra h azert vissza fogok esetleg esni, nyilvan 1 kezeles nem old meg mindent egy csapasra, de mar annyit szenvedtem,  hogy minden javulasnak orulok.  Hetfon megyek ujra kezelesre. Kaptam nehany gyakorlatot amit itthon kell csinalnom. Es egy fura eredmeny vegul:  javult a latasom!  😂😂 Most kellett volna uj szemuveget csinaltatnom, mert mar gyenge volt, de most teljesen elesen latok vele.  Remelem valakinek hasznos lesz a beszamolom.

Jobbulast mindenkinek.

 

 

Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 15076

Izompólyát hogy nyújtod az izmok nélkül? Ez olyan kamu szöveg, mint a mélyhátizom erősítés, csak óvatosan, hogy minden más körülötte levőt véletlenül se erősítsünk, mellesleg azt se.

Ez a fórum már ott tart, hogy a mckenzi tornát is jobban tudod.

Attól, hogy valakinek bármilyen betegsége van, még ugyanúgy reagál az izma a dolgokra.

Ha a jógától rugalmas, hajlékony, gyors, robbanékony leszel, akkor csináld, ha stabilizálni akarod a testtartásod, akkor súlyzózz.

Az a schroth terápia is egy szekta ás egy piramis játék keveréke. Egyetlen orvos sem ismeri el, csak a gyógytornászok, akik fizettek érte.

Egy 14 éves simán leszűri ezeket.

Előzmény: Törölt nick (15075)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15075

Van a SOTE és azon belül a különböző karok.

Az orvosi karon belül is egy ideig u.azt tanulják, majd szakosodnak.És akkor mi van? Semmit nem von le az értékükből.

Egy jó gyógytornász a diplomával nem fejezte be a tanulást, folyamatosan képzi magát, nemcsak itthon, külföldön is.

 

Dubi Annát, egy 18 éves egészséges lányt állítod itt mintául a gerincbetegeknek, mondván, hogy ő felhúzott 60 kg-t. 

Dubi Anna azt tudja, hogy hogyan kell egy egészséges és fiatal testet edzeni, abban viszont nem jártas, hogy mit kell tenni egy megroggyant gerinccel. Miért érdekes az, hogy 14 éves lányok tanítják a fitneszt? Jaj, mennyi mindent tudtam én 14 évesen! 

Nyilvánvalóan nem a kis súlyokkal van a baj, de te 60, sőt 300 kilóról beszéltél.

 

Minden mozgás jót tesz.Aki annyira szarul van, hogy a klóra négykézláb mászik ki, annak álom lehet a séta. Minden mozgást az állapothoz kell mérni.

A súlyok emelgetése valóban növeli az izomtömeget, de attól még nem leszel rugalmas, hajlékony, gyors, robbanékony...

 

Az smr henger pedig nem az izom nyújtását szolgálja, hanem az izompólyáét, az az áttetsző burok hajlamos guzsba kötni az izmot.

 

A jógaoktatók lehet, hogy súlyt is emelnek, sőt lehet, hogy sétálnak, futnak, bicikliznek, úsznak is. Miért ne?

Tarthatna fitnesz órákat is, hisz azt is fizetik, de ő jógaórákat tart. Néhányuk korábban fitnesz edző volt.

 

Előzmény: Dávid1224 (15073)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15074

Áhhh, ez nagyon jó!!!

Előzmény: Törölt nick (15072)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15073

Mivel sokan olvassák ezt a fórumot, azért leírom az igazságot.

A gyógytornász és az ápoló 3 évig ugyanazt tanulja, nem értem sokan miért várják a csodát tőlük.

Sajnos a séta, a futás, a biciklizés a jóga, az úszás még mindig nem erősít, ha valaki lát egy izmos jóga oktatót, ő is fitnesz terembe járt.

És akkor miért tart jóga órákat? mert fizetnek érte.

Ha valaki fél felemelni 3kg ot, akkor kezdje kevesebbel. Csak rá kéne keresni, netalán kipróbálni, hogy a legjobb hátedzés az ülve lehúzni a kezünkkel rúdat, abszlút nem terheli a gerincet.

Ha gerincferdülése van, az se a világvége, a gerinc alapból nem egyenes.

Az smr hengert is a sportolóktól vették át. Az izom olyan, ha nyújtjuk szál irányba, akkor erre merőlegesen összemegy, ha merőlegesen nyújtjuk, akkor szálirányba megy össze. Ennek élsportban van értelme, ahol naponta több edzés is van, átlagember simán tudja nyújtani az izmát, ha pedig az ellentétét akarja, edzéssel lehet vastagítani és így rövidül, feszesebb lesz.

Lehet szidni az egészségügyet, de aki megvetéssel tekint a sportra, a segítségre, mert rengeteg oldal ingyen megmutatja, hogy kell használni a fitnesz gépeket az meg is érdemli.

Ez a fórum megy vagy 15 éve és szerintem én írtam elősször, hogy hasznos a fitnesz terem, egy valamit ez is elmond.

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15072
Előzmény: Törölt nick (15071)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15071

Ez hogy néz ki? Tudsz egy linket adni?

Előzmény: Törölt nick (15070)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15070

Az a baj ezzel a hengerrel, hogy nem hagytak egy vájatot a csigolyának, a cél pedig a gerinc melletti izom kéne, hogy legyen.Kellemetlen, ahogyan ezek a bordák, dudorok hengerelik a csigolyát. A combra, fenékre jó.

 

Előzmény: Bubuca (15069)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.29 0 0 15069

Hátnál talán még az lehet a henger előnye,hogy be tudod lőni könnyen,hogy pontosan hol akarod kimozgatni jobban vs a homorításnál vagy hídnál kicsit kevésbé. De unalmas tevékenység..az tény:)Én a henger nélküli nagyobb homorításnál érzem,hogy hol vannak a kis scheuermannos merevebb szigetecskéim - ott ellazított állapotban látni is hogy egy csigolya kijjebb áll..a teve pózhoz megvan a púp is :-))

Előzmény: Törölt nick (15066)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15068

A hengerrel való kinzás tényleg végtelennek tűnik..amikor már kezdek fellélegezni a 10. húzás után (pl vádlinál..úgy,hogy egyik láb a másikon van nehezéknek és húzás közben kicsit jobbra balra is forgatom)...akkor jön a gyógytornász-pilates edző és ránehezedik. Na akkor kb csillagokat látok:)de megéri..mert utána sokkal jobb.

 

Hengerezésre igyekszem úgy rávenni magam..hogy a tv nézés alatt a reklámidőben csinálom...igy visszatérően eszembejut..és nem maradok le semmi érdekesről.(látszik,h nem vagyok nagy TVs, na:)

Előzmény: Törölt nick (15066)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15067

Nekem az ellipszis trainer valamiért problémás - de ha csak mozogni akar az ember..es nincs gerinceredetű gondja..miert ne..

Előzmény: Törölt nick (15065)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15066

Gondolom, egyrészt azért mondják, mert míg hengerelünk, pl.lábat, feneket,tartani kell magunkat és már ezzel is a core izmokat használjuk.

Másrészt lehet, hogy igazuk van abban, ha fellazítjuk a fasciát jobban működik az izom.

 

A lényeg, hogy én nagyon utálom.😕 Olyan, mint egy inkvizíciós eszköz.

Előzmény: Bubuca (15064)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15065

Tevepóz... hova kerültem???

 

A sírollerhez mit szóltok? Dettó mint a sífutás, csak ez ishazánkban 4 évszakos dolog.

Az egész testet átmozgatja, gyakorlatilag olyan mint az ellipszis tréner.

 

 

Előzmény: Bubuca (15064)
Bubuca Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15064

Azt hiszem, ezt a tevepózt beveszem a gyakorlatlistába.:) köszi. Érdekes,hogy a gyógytornászok mindig a hengerezést mondjak a középhát mobilizálásra..pedig ez vagy a híd nagyobb hatásfokúnak tünik:)

 

Előzmény: Törölt nick (15055)
kacsaXD Creative Commons License 2016.09.28 0 0 15063

Nem tűnik rossznak...

Előzmény: Törölt nick (15062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!