Keresés

Részletes keresés

dolina Creative Commons License 2004.06.01 0 0 810
Vatikáni Múzeum. Május elején voltam, hétköznap, reggel 9:30 körül. Hosszú (kb. 500m), kanyargós sor, de eléggé tempósan haladt. Kb. 15-20 perc sorbanállás. Főszezonban ez biztos több és megterhelőbb ha tűz a nap.

Bizonyos szervezett csoportokat külön is beengedtek. Magyar nyelvű idegenvezetést is láttam, mindenkinek fülhallgató volt a fején és az idegenvezető egy kis mikrofonba beszélt, ez jó mert nem kell szorosan az idegenvezető mellett haladni.

Előzmény: kanCa (805)
wzindbad Creative Commons License 2004.06.01 0 0 809
OK
Előzmény: panka (808)
panka Creative Commons License 2004.05.31 0 0 808
csak egy picit olvass má' vissza...
Előzmény: wzindbad (807)
wzindbad Creative Commons License 2004.05.31 0 0 807
A Ciampino, tudja valaki, h mennyire van a központtól? Illetve, h milyen transzfer van? Oda érkezik ugyanis a Wizz.
panka Creative Commons License 2004.05.31 0 0 806
egy kis olvasnivaló a vatikánról
kanCa Creative Commons License 2004.05.31 0 0 805
Hú, marha nagy szerencsétek volt az ingyenes múzeumokkal! A Vatikáni Múzeumnál egyébként nagy sor volt a jegyirodánál? Én ettől félek nagyon, (július 30-tól augusztus 5-ig leszünk Rómában) hogy órákat kell majd a jegyekért állni. Nincs valami ötletetek, hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

Mi is a SZIH-ben szállunk meg, holnap fizetem az előleleget!! :)) már rettentően várjuk!!!

OFF

az olaszországi utazásunk első felében a comói tó környékén barangolunk majd, és nagy örömömre ott is találtunk egy olcsó kis kempinget, 24 euro/bungalló/éj, és most ezért is rettentő boldog vagyok, bár lenne már július eleje!!! :))

ON

Előzmény: Ginger75 (803)
okine Creative Commons License 2004.05.29 0 0 804
Sziasztok!

Lehet, hogy valaki használhatja az alábbi információt!
A SZIH - ban szobát foglaltam (E-mailen) és azonnal visszajeleztek. Előleget kérnek, és ha azt a kért határidőn belül befizeted az általuk megadott számlaszámra (OTP Banknál vezetett számla), majd a kapott igazolószelvényt faxon elküldöd, akkor veszik komolyan a jelentkezésedet, akkor él a szobafoglalásod.

Üdv. mindenkinek

Ginger75 Creative Commons License 2004.05.29 0 0 803
Sziasztok!
Pár infó (valaki csak tudja használni):
Sky E.-pal mentünk. Ferihegy 2-ről indult (átszállítottak minket 1-ről) és nem annál a kapunál kellett beszállni, amit a becsekkolásnál a jegyre nyomtattak, hanem egy másiknál... Nem késett a gép, megfelelő volt a szinvonal.
Fiumicinoról valóban 2 féle vonat megy be a városba, de csak az egyik (Leonardo Expressz) megy a Terminibe megállás nélkül, 9,5 euróért. Nagyon tiszta, légkondis, kulturált vonat. Érdemes ezzel menni és nem kínlódni az átszállással és a csomagokkal. A másik vonat 5 e-ért több nagyobb állomáson is megáll, de a Tiburtina állomásra megy! Felszállás előtt a peronon lévő automatában érvényesíteni kell a jegyet.
Szállás: és a ratestogo.com-on foglaltam és nem csalódtam. Korrektek voltak, olyan szinvonal, mint amit ígértek. 222 euros szobát 99-ért adtak (2 fő, reggelivel, ***-os hotelban).
Javaslom, hogy aki pár napra megy és be akarja barangolni a várost, a Termini közelében szálljon meg. Ez a legfőbb közlekedési csomópont. Rengeteg busz, vonat, metro, stb. itt elérhető.
Mi 11 euróért 3 napos kombinált bérletet vettünk (minden jegyet érdemes automatában megvenni, könnyen, egyszerűen kezelhető) csak elfelejtettük érvényesíteni. Ugyanis a megállóban található "blokkoló" automatában kellett volna ezt legelső alkalommal megtenni és ettől a dátumtól kezdve számít a 3 nap. Úgyhogy nyertünk pár napot a bérlettel.
Időjárás: állítólag ilyenkor 32-33 fok szokott lenni, de 20-24 fokkal találkoztunk. A "helyiek" közül sokan csizmában, sállal közlekednek...
Belépők: a Vatikáni Múzeumon kívül (12 euró) minden múzeum, látnivaló ingyenes volt! (Sikerült kifognunk a 6. Kulturális hét rendezvénysorozatot és talán ennek köszönhető az ingyenesség).
Ginger
kanCa Creative Commons License 2004.05.29 0 0 802
Nna,

megkaptam a visszaigazolást a rendháztól, nagyon kedvesek, figyelmesek, korrektek, úgyhogy nagyon örülök, hogy ajánlottátok őket! Már alig várjuk július 25-ét, hogy elinduljunk!! Róma előtt 4 napot töltünk a Comói tónál, sikerült találni egy szuper kempinget, úgyhogy tulajdonképpen minden remekül sikerül, már csak végig kell olvasnom a Róma-Szenvedély topicot... :)))

Gupet Creative Commons License 2004.05.28 0 0 801
"Ami csalódás volt: jó pizzát és tésztát nem ettem kint"

Ezzel én éppen fordítva vagyok. Amióta megkóstoltam az olaszországi pizzát, az a mérce. Mindenhol máshol sok csalódás ért.

Előzmény: tire (796)
henike7 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 800
hát nincs mit, de lehet, hogy esetleg régi volt a honlap, és a szám megváltozott, mit mond pontosan a telefonban?
lehet hogy jobb lenne, ha esetleg máshol próbálkoznátok. nem?
Előzmény: Elvira70 (799)
Elvira70 Creative Commons License 2004.05.27 0 0 799
Henike7! Napok óta nem voltam "itt", csak most tudom megköszönni az infót a Redemptorisról. A telefonszámmal próbálkoztunk többször, egyelőre "műszaki hiba" miatt nem volt kapcsolható, de nem adjuk fel.
Előzmény: henike7 (777)
panka Creative Commons License 2004.05.26 0 0 798
hú de szép beszámoló!
Előzmény: tire (796)
tire Creative Commons License 2004.05.26 0 0 797
az L)= :-(
a J)=:-)
word-ben írtam, kopizásnál sajna elveszett
Előzmény: tire (796)
tire Creative Commons License 2004.05.26 0 0 796
Sziasztok,
17-én jöttünk vissza Rómából. Csodálatos volt, nagyon sok szépet láttunk, de a Vatikáni Múzeum most sajnos kimaradt (idő hiányában) - majd legközelebb. Szállást mi is a venere.com-on foglaltunk, minden ok volt, azt leszámítva, hogy a szállodában nem volt víz, de a hotel költségén egy másik, 1 kategóriával magasabb szállodában kaptunk helyet, a Via di S.Maria Maggiore-n. Végül így 4*-os hotelt kaptunk 115 EUR/éjszaka áron, 2 fő részére. Vettünk hetijegyet a tömegközlekedésre 16 EUR-ért, de kár volt, mert szinte mindenhová gyalog mentünk. A SkyEurope járatával mentünk, szerintem nem érdemes drágább járattal utazni, teljesen elégedettek voltunk (igaz, a sztrájk miatt mi is késtünk…).
A következő volt a program a teljes napokon (érkezés napján már csak sétáltunk, mert későn értünk a szállodába, elutazás napján a mellettünk lévő, gyögyörű Santa Maria di Maggiore-t néztük meg, majd mentünk a reptérre):
1. nap: Capitolium, Forum Romanum, Colosseum, Palatinus (engem mindegyik nagyon megfogott)
2. nap: Spanyol-lépcső (nagy csalódás volt), Trevi-kút (kisebb csalódás volt), Pantheon (szenzációs), Piazza Navone (a hangulata elvarázsol), Piazza Campo de’ Fiori (a piacnak már vége volt, mire odaértünk), majd a Tevere partján visszasétáltunk a Capitoliumhoz, a buszmegállóba (közben megnéztük a Gettót, a Marcellus-színház és Octavia oszlopcsarnokának maradványait), majd este sétáltunk a városban
3. nap: Szent Péter bazilika (gyönyörű), Angyalvár, San Giovanni In Laterano (nagy rendezvények voltak, akkor volt a szentté avatás), Scala Santa (örök emlék), Sancta Sanctorum, séta a Gianicolon (aki teheti, ne hagyja ki, nagyon varázslatos, főleg naplementekor), majd este ismét sétáltunk a városban
4. nap: San Pietro in Vincoli templom (Mózes szobor!), Trastevere (varázslatos hely, viszont sajnos az általatok ajánlott pizzéria zárva volt L), Villa Sciarra (szenzációs), Ponte Rotto, Forum Boarium teplomai, Santa Sabina bazilika, Rózsák kertje - Roseto di Roma (szép volt, de egy kicsit később, mikor már minden rózsa virágozni fog, még szebb lesz), Piramis (eléggé kilóg a környezetéből), Porta S. Paolo, San Saba (tényleg varázslatos kis templom), majd a szokásos esti séta (persze mindig más irányban)
Hatalmas élmény volt, nagyon sajnáltam volna, ha kimarad az életemből.
Ami csalódás volt: jó pizzát és tésztát nem ettem kint (lehet, hogy velem van a baj J), viszont a fagyi isteni volt. Minden este boroztunk, a borok nem rosszak, de azért a magyar minőségi borok jobbak (lehet, hogy most lesz, aki megkövez ezért J). Szóval a látvány, a hangulat, az olaszok életélvezete varázslatos. Biztos, hogy visszatérünk még.
És még egyszer köszönöm mindenkinek a sok-sok infot, a segítséget, tényleg nagyon sok mindent tudtunk hasznosítani.
medi77 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 795
Sziasztok!
Azt tervezzük, hogy 7 napra utaznánk Rómába a nyár végén. Kis városnézés, kis tenger...
Tudnátok írni pár szót, milyen a tengerpart, hova érdemes menni fürödni, a főbb nevezetességekre hány napot érdemes fordítani, és megéri-e robogót bérelni?
Minden hasznos információ is érdekel!!!
Köszi a segítséget!
ViLLaM Creative Commons License 2004.05.26 0 0 794
Igen, a busz az varoson kivuli jarat, 1 euro a jegy a repterig, mig a metrora rendes varosi jegyet kell venni, utoljara mikor voltam 77 centbe kerult, azota talan megdragult az is 1 eurora, ha jol tudom. Legalabbis meg akartak dragitani.
Előzmény: Selket (793)
Selket Creative Commons License 2004.05.26 0 0 793
Pere, akkor majd leírom a tapasztalatom, mert mi jún.30-án jövünk haza.

ViLLaM, más-más jegy kell erre a buszra és metróra, ugye?

Blackholeproducer, köszi, én is úgy gondoltam, hogy felhívom előtte őket ismét, hiszen elég képlékeny még minden. És én az első gépen leszek, amit Rómaba küldenek. :-)

Előzmény: pere1 (790)
ViLLaM Creative Commons License 2004.05.26 0 0 792
A busz-metro kombinacio anyagi szempontbol mindenkepp jobb, mert kijosz 2 euro korul, mig a buszok 8 euroert visznek be a Terminire (legalabbis a Ryanair ennyit ker). Idoben pedig kb. ugyanannyi vagy meg gyorsabb a metros valtozat. Sajat tapasztalat szerint 50-70 perc kozott valtakozik ez utobbi. Persze ha nem akarsz atszalni a csomagokkal a metrora, akkor kenyelmesebb a sima buszos valtozat.
Előzmény: Selket (786)
Frajti Creative Commons License 2004.05.26 0 0 791
Testaccioról tudtok valamit?
pere1 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 790
Mi júli 4.-én megyünk és 7.-én jövünk haza a Wizzairrel.
Előzmény: Selket (786)
Blackholeproducer Creative Commons License 2004.05.26 0 0 789
Szerintem előtte fuss még egy kört a Wizzairnél a biztonság kedvéért, a Skyeurope is a Ciampinora indult volna kezdetben, aztán vagy egy hónappal az első járat indulása előtt Fiumicino lett belőle.
Előzmény: Selket (786)
henike7 Creative Commons License 2004.05.26 0 0 788
szerintem ne izgulj, az ismerősömnek is sokára válaszoltak, de megvan a szállás. tudod, ők apácák, és nem interneteznek. megérthető szerintem. szóval nyugi!!!
írni fognak. faxot ne küldj, inkább hívd őket. ok?
Előzmény: kanCa (787)
kanCa Creative Commons License 2004.05.26 0 0 787
Halihó!

Írtam a lányoknak (bocsánat) az apácáknak emilt, de semmi reaksön, pedig már két napja is ennek mintegy. küldjek nekik faxot is megerősítendő? vagy már teljesen elkéstem egy július végi-augusztus eleji foglalásról? várjak a válaszra, hogy hátha egyszercsak?

Selket Creative Commons License 2004.05.26 0 0 786
Én is a Ciampinora érkezem, a Wizzair járatával. Ők le is írják a honlapjukon a Terminire jutás lehetőségeit:

http://wizzair.com/hu/travelinfo_airportaccess8.shtml

Szerintük legegyszerűbb a Terravision busz. Csak az a bökkenő, hogy ez a (magán?)társaság az egyes fapadosok menetrendjéhez igazítja a járatait. A Wizzair viszont nincs a menetrendjükbe iktatva.
Felhívtam a Wizzairt, hogy tervezik-e a Terravisionnal a menetrendegyeztetést, de semmit nem tudtak erről.

Most úgy áll a dolog, ha szerencsénk van, egy másik fapados cég talán kb. akkor jön-megy, amikor a Wizzair.

Vagy marad a busz-metró kombináció.

Pere, Ti mikor mentek?

Előzmény: pere1 (782)
ViLLaM Creative Commons License 2004.05.25 0 0 785
Ciampinorol legkonnyebben busz+metro-val lehet bejutni. Az erkezo terminallal szemben van egy buszmegallo, ahol (altalaban lerobbant) kek COTRAL busz talalhato. 1 euro a jegy, amit vagy a repter barjaban lehet megvenni vagy az automataban. Ez a busz bevisz a piros metro vegallomasaig, az anagninara. Kozben le lehet szallni Ciampino falu vonatallomasan is, azonban ezt nem ajanlom, hacsak nem pont a Termini-be akarsz eljutni. Kb. 25-30 perc az ut az Anagninaig. Az orarendet lasd itt: http://www.cotralspa.it/Orari/cot_01004B_r03.pdf
Masik megoldas, hogy kisetaltok a repter bejaratahoz, es leintitek barmelyik arrajaro kek COTRAL buszt, ez -mivel nem megy be a faluba-, kb. 5-10 perc alatt el is visz az anagninaig.
Előzmény: pere1 (782)
henike7 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 784
na, nagyon hasznos infokat találtam, ez az atacos honlap tiszta jó.
bár most tetű a gépem. a fő oldal, ami első kattra bejön, azon van a kereső.
partenza (indulás) és vagy beírod a címet, vagy alsó rubrikánál a gördítősávban kiválasztod az aeroporto di ciampino, arrivo (érkezem) ott meg kiválasztod a stazione terminit, vagy mittudomén, és vai(azaz go) és kiadja, meg megrajzolja az útvonalat. várom, hogy kiadja, de úgy látszik most cégnél mindenki netel, mert nem akar sikerálni. próbáld meg. egyébként is hasznos a honlap, mindenféle városon belüli közlekedéshez.
henike7 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 783
te, én nem tudom, azt hiszem itt már olvastam erről, de végig kellene újból böngészni a fórumot, mondjuk kb 2-3 oldallal, abban biztos megvan. nem? azt hiszem van gyors vonat, meg lassú, és a lassú az olcsóbb. hátha valaki újból ideírja, most munkám van, nem tudok olvasgatni. de türelem, utánajárok.
ok?
esetleg nézd meg a www.atac.roma.it honlapon. ott benne kell legyen. de én is rákeresek.
Előzmény: pere1 (782)
pere1 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 782
Köszi henike!

Esteleg valami infó a városba jutásról a Ciampinoról?
VAlaki írta,hogy vonattal is lehet,de csak vonat+busz megoldást találtam.Inkább vonattal vagy metróval mennénk,mert nem szeretnénk a dugóban állni.Délután érkezünk,bár vasárnap lesz de gondolom akkor is van mocorgás az utakon.

Köszi!

Előzmény: henike7 (781)
henike7 Creative Commons License 2004.05.25 0 0 781
Vatikáni Múzeumok: 12 €
Szent Péter Székesegyház kupolája: lifttel 5 €, lift nélkül 4 € (liftezés után még 5 perc lépcsőzés)
Angyalvár: 5 €
Capitoliumi Múzeumok: 7,80 €
Palatinus + Colossuem kombinált belépő: 8 € (viszont EU tagoknak mintha olcsóbb lenne, de lehet, hogy csak időszakos akció volt, mindenesetre mi április 30-án voltunk, balekság csúcsa)
San Giovanni in Laterano kerengője: 2 €

árakról pedig: Pl.: dobozos literes tej 1,5-ös (2,8-as nincs) 0,55 euro, ásványvíz 0,16 euro, coca cola 1,5-ös 1,19 euro, a zsemle kg-ja 2,99 euro.

az a jó rómában, meg olaszországban, hogy vannak olyanok, hogy paninoteca, vagy salumeria, ide ha bemész, akkor azt mondod, hogy kérsz egy paninót, éa ahhoz kiválasztod a zsemlét, esetleg pizzát (fehér pizza, csak só és olivaolaj van rajta) és kiválasztod a szlámit, a kenőanyagot, a sajtot, bármit, amit szeretnél bele, és kb 1euroért a tiéd is, isteni finom, nem kell bajlódni, meg megvenni mindent hozzá, pillanatok alatt kész. én ha várost voltam nézni, mindig erre támaszkodtam. igaz ezek nagyrészt délelőtt, délután1-2ig vannak, de utána is kaptam ilyet.
kinn nagyon finom kenyerek vannak, érdemes kipróbálni őket.
én a nápolyi kenyeret szeretem, az barna, zsúrkenyér szerű, és kicsit sós, de nagyon ízletes. ezekért súly után fizettek, kevesebb mint egy eurot.

Előzmény: kíber (779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!