Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.01.22 0 0 30
Sikerelmeny - kezd a darab alakulni. . .az ujjaim megtalaljak a hangokat, es azt jatszom ami le van irva :)).

Mult kedden a tanarno megdicsert - piros pontot kaptam :)) - es egesz sokminden ujat tanultam elmeletbol.

A feladat amin meg sokat kell dolgoznom, a karjaim, a kezem, a mozdulatok. . .

A metronome hasznalata is kicsit konnyebb :)).
Ma este meg kell gyakorolnom, holnap zongora ora. . .az elmult heten nem tudtam minden nap leulni a zongora melle - igy tegnap potoltam, eleg sokat gyakoroltam.
Előzmény: ZsuR (29)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.12 0 0 29
Varom a jatekodat. . .

Nekem most nehezen megy - hiaba a kor. . .:)).
Brahms 5. Magyar Tanc - lebutitott valtozata. . .van egy (egy?!?!) nehez resz, ahol lassan haladok. . .
Kezdtem hasznalni a metronomot. . .hm. Az sem egyszeru. . .

Amit mar tudok jatszani, azt meg meg kellene tanulni zeneve atlalakitani. . .
Előzmény: Ggantijja (28)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.12 0 0 28

Barátaim a zongorában!

 

Haladok lassan, TE-ből 9 ütem "megyeget" :), ha metronómmal játszom, akkor 32-es tempóval, ha anélkül, akkor kb. 45-50-es tempóval, de, akkor meg gyakran félreütök.

 

Ami nehéz, amikor más ütemben játszik a bal és a jobb kéz, pl. jobb kéz (16-od, 8-ad, 16-od, 8-ad, 16-od, 16-od), a bal meg 4 db 8-ad hangot játszik, szóval nem mindig egyszerre kell leütni a billentyűket - persze pont ezt szeretem az Entertainer-ben ;)) is

 

Amikor meg megunom, akkor a Twelve Bar Blues-t próbálgatom...

 

Na szóval én így, és ti hogy?

 

Gg.

 

(ha már kritizálható szinten leszek, akkor vhogy felteszem a játékomat, aztán "ide lőjetek!" - a szintetizátorral persze már most is fel tudom venni, csak még nem tudom onnan kicsalogatni :)

Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 27

Szia Chris!

 

Jó az oldal, a blues felcsigázta az érdeklődésemet, pár akkordot lejátszottam belőle :)

 

Gg.

Előzmény: Chris Shephardino (20)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 26

Szia fejetlenke!

 

Köszi a felajánlást, de holnap foglalt az estém (egyébként szeretem Chopin-t és Kocsis Zoltánt is).

 

(Jó neved van :))

 

Te is tanulsz zongorázni?

 

Gg.

Előzmény: fejetlenke (24)
Ggantijja Creative Commons License 2007.01.03 0 0 25

Szia Chris!

 

Jó az oldal, a blues felcsigázta az érdeklődésemet, pár akkordot lejátszottam belőle :)

 

Gg.

Előzmény: Chris Shephardino (20)
fejetlenke Creative Commons License 2007.01.02 0 0 24

Sziasztok,

 

Hátha valakit érdekel, van 1 db eladó jegyem a holnapi Kocsis Zoltán-zongoraestre (6'900 Ft).

 

http://www.koncertkalendarium.hu/details.php?idx=5301

 

 

üdv,

fejetlenke

ZsuR Creative Commons License 2007.01.02 0 0 23
Huh! Akkor teneked mar nagon konnyu!!! Irigyellek erte! En meg a kottaval (is) ismerkedek, meg az ujjaimat probalom szetosztani - mikor hol legyenek. . .mert egyszer sok, egyszer nem eleg :))!

No meg mar az is regen volt amikor fosulira jartam :))!

De.
Lelkesen gyakorolok. . .vannak alapok, amit nem lehet massal potolni, mint sok-sok gyakorlassal. Ha tudsz venni jo konyvet amibol valami szisztema szerint tudsz haladni, az nagyon jo lesz!
Előzmény: Chris Shephardino (22)
Chris Shephardino Creative Commons License 2007.01.02 0 0 22
Zongoráztam általános alsóban, amiből mára annyi maradt meg, hogy ismerem a kottát.

Most szeretnék majd venni egy szintit, hogy újrakezdhessem. Fősuli mellett tanárhoz nem fogok tudni járni, de remélem így is tudok majd haladni.

Egyébként sok lendületet és hitet adtak a hozzászólásaid! :)

A linket még nem tudtam részletesen átnézni, elég részletesnek tűnik, úgyhogy biztos hasznát fogom majd venni. Köszi!

Itt egy hasonló oldal az összhangzattannal kapcsolatban (nekem nagyon jól jött):
http://surfsites.com/central/pianopage.htm


Jó gyakorlást!
Előzmény: ZsuR (21)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.02 0 0 21
Udv Chris!
Tetszik! Nagyon jo!!!

Ez meg egy masik oldal - nekem nagyon sokat segit a kottaolvasaban, megertesben memorizalasban.

Te is zongorazol?
Előzmény: Chris Shephardino (20)
Chris Shephardino Creative Commons License 2007.01.02 0 0 20
Szia ZsuR!

Találtam egy nagyon jópofa oldalt:
http://www.pianolessonsunlimited.com/navigation/navigation_frameset2.html

Hátha Neked is tetszik!
Előzmény: ZsuR (14)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.31 0 0 19
Nekem eddig a napi egy ora megvolt . . .ok, majdnem. Tegnap le sem ultem a zongora melle. . .de voltak napok karacsony ota, hogy tobb is volt mint egy ora.

Bastien-t lehet venni az interneten is, az elsot az Ebay-en vettem.
Aztan a helyi konyvesboltok, zene boltok - meg lennek meglepve, ha Mo-n nem lehetne kapni.

Uzletben vettem a zongorat, van hozza garancia is, gondoltam nem art.
Igazibol nem akartam venni, hanem az oreget szerettem volna javitattni, de nem lett volna ertelme, belattam. Nehez elfogadni, hogy egy oreg zongora (meg ha annyira szep is) csak egy oreg zongora. . .
Egy nagyon veletlen folytan a kozelunkben raakadtam egy szinvonalas zongora boltra amit eddig figyelmen kivul hagytam - miert??? hogyan??? - es a vezetoje nagyon keszseges volt. Sokat magyarazott zongorarol, aztan kiderult a zongoratanarnomnek is eladott egy zongorat, szemelyes ismerosok!!! :)) Kicsi a vilag :))
Szoval egy het mulva felhivott, hogy van egy zongoraja nekem. . .es tenyleg. Pont az volt amit kerestem. A tudasomhoz kepest tul sok. . .de remelem belenovok.

Az 5.Magyar tancot szeretnem befejezni (a konnyitett valtozat, csak "ket oldal") mielott masba kezdek. A jobb kezzel mar vegig tudom jatszani, a ballal. . .egy nehez reszhez ertem, de tegnap elott este mar sikerult kibogozni. . .csak nagyon lassu.
Most elobb szolmizalom, hogy ranezesre tudjam, hogy milyen hangot keresek. . .a zongoran nem nagy dolog megtalalni, de a kottan. . .grrrrrr

No es ratalaltam egy Kek Duna Keringore is. . .:)).
Bemelegitesnek skalazas.
A zene olvasas a legnagyobb gondom,
aztan meg az utem - nem egyenletes -
meg az ujjak. . . vagy tul sok van belole vagy nem eleg. . .

Boldog uj esztendot neked is, sok-sok sikerelmennyel!


Itt van valami, amibolt egy kedoknek atdolgozott oldalt megtanultam: Grieg: Reggeli hangulat
Előzmény: Ggantijja (18)
Ggantijja Creative Commons License 2006.12.31 0 0 18

Bon ZsuR!

 

Jól tetted, hogy a zongora zongora mellett döntöttél :)) azért csak az az igazi!

Hol vettétek? Üzletben vagy magánembertől?

A Bastien könyveket interneten vetted? Hogy haladsz, mit tudsz lejátszani?

 

Tegnap elkezdtem tanulni a The Entertainer-t - a jobbkezet ;) - a szokásos módon tanulok: 25-ös tempóval indítottam (amit betettél, azon kb. 70-75-ös tempóval játszák - szóval az én játékom harmada olyan lassú).

De "csalok" picit ;), mivel 2/4-es a zene, ezért egy ütésre lenne három 16-od hang meg egy 8-ad hang fele (a zene elejéről beszélek), de én azt csinálom, hogy a metonómot 100-as tempóra állítom, és így egy ütés=egy 16-od hang, egy 8-ad hang pedig 2 ütés hosszú. Remélem, érthető amit írtam :)))

 

Ma délután megtanulom hozzá a balkéz első három ütemét (az első már megy, ott szünet van ;)), de ezt már 26-os tempóval, utána még mindig külön a jobbkezet is "felgyorsítom" 26-os tempóra, majd holnap (ha az alkoholfokok engedik persze) összerakom a két kéz játékát.

 

Sőt párhuzamosan elkezdem majd a Für Elise-t is tanulni (ha már annyira szeretitek).

:))

Jövő héten szerzek hozzá kottát.

 

Idei két fogadalmam (zene ügyben persze): napi legalább egy óra gyakorlás, és ha elakadok a tanulásban, akkor megyek tanárnőhöz, és megveszem életem első pianinóját.

 

BÚÉK minden kedves zenekedvelőnek, és Neked, ZsuR még külön is!

 

Gg.

ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 17
:)) Ezen nem lepodok meg - csodaszep a tavad :))!

Nem hiszem, hogy tudnek rangsort allitani, inkabb ahogy eszembe jut.

A zene csodalatos. . .
Előzmény: Kiskertész (16)
Kiskertész Creative Commons License 2006.12.30 0 0 16
Úgy tünik, egyezik az ízlésünk! Ezeket én is nagyon szeretem. Sőt! A Für Elise az első kedvencem, némi romantikus alap miatt. Nagyon szeretem Claydermant hallgatni. Van néhány CD-m tőle.
Előzmény: ZsuR (15)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 15
ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 14
The Entertainer

Itt meg az en kedvencem. - hogy mikor??? Fogalmam sincs, de remelem, egyszer. . .valamikor. . .
ZsuR Creative Commons License 2006.12.29 0 0 13
Megkonnyebbultem. . .az ember ugye tarsas leny, es hibbantnak lenni tarssal megiscsak konnyebb :))!

Meg evekkel ezelott megvettem a Bartokot, hat nagyon nehez belole tanulni!
A tanarnom James Bastien konyveket hasznal - es orom belole tanulni. Elmagyaraz mindent lepesenkent, sikerelmenyt ad, alig varom, hogy leuljek jatszani!

A kottak egyszerusitettek, megfeleloek a kezdo szinthez. Majd leestem a szekrol (zongoraszekrol persze) amikor elem tette az Oromodat, hogy probaljuk meg kisbotuzni, mit is ir a kotta, es kedjuk el potyogni.

Sikerelmeny volt, az biztos! Meg az is valami, hogy megtanit arra, hogy turelemmel csiszolgassa az ember lanya azt a kicsi zenedarabot.

Ha tudsz hozzajutni, erdemes.

A ferjem nagyon ra akart beszelni egy digitalisra, de en ragaszkodtam a zongora zongorahoz - es azt hiszem nem fogom megbanni.

Eddig ezeket hasznaltam - a ketto nagyon fiataloknak valot mar magam mogott tudom :)) - de atobbinek az elejen vagyok.

Bastien Piano Basics

Előzmény: Ggantijja (12)
Ggantijja Creative Commons License 2006.12.29 0 0 12

Szia ZsuR!

 

Dehogy vagy te hibbant csaj! ;)

 

Két éve vettem egy szájharmonikát (Hering), azóta már van 6 (van amelyiket már szétfújtam :), azokon szoktam játszogatni.

 

Tavaly karácsonykor barátaink vettek a gyerekeiknek egy kis szintetizátort, a feleségem azt mondta, hogy szeretne ő is egyet, születésnapjára kapott is egy középkomolyat.

Játszik rajta, de igazán én haraptam rá...lehet, hogy én is meghibbantam :)))

A szintihez kapott kottákkal kezdtem gyakorolni, majd internetről töltöttem le kottákat, meg Bartók zongoraleckéjéből tanulok.

 

Úgy tanulok, hogy beállítom a metronómot (pl. 80-as tempóra, ha 120-as tempó van a kottán), aztán megtanulom a jobbkezet, mondjuk egy sort, majd a balkezet, utána próbálom összerakni őket. Aztán megint tanulok egy sort (de már 84-es tempóval), megint összerakom :)) és így tovább...

 

Karácsonyra kaptam Scott Joplin kottakönyvet, a célom, hogy le tudjam játszani a The Entertainer-t (adtam magamnak rá két évet).

Viszont van benne két rész, amiről még elméletileg sem tudom, hogy hogyan kellene lejátszani :(

Tervezem én is, hogy elmegyek zongora tanárhoz (nőhöz persze), de ahhoz kellene zongora is. Múltkor bementem két üzletbe, az egyik helyen ki is lehetett próbálni a zongorákat, és szomorúan vettem tudomásul, hogy egészen másképp kell leütni a billentyűket mint a szintetizátorunkon :(

Szóval mégis kell egy zongora, de majd talán ősszel, mert most másra kell a pénz...

 

Gg.

 

(hibbant 2)

ZsuR Creative Commons License 2006.12.27 0 0 11
Csak csendben mondtam. . .:))
Azt hsizem, kicsit hamisan jatszik. . .Januar 24-en jon a hangolo.
Előzmény: Kiskertész (10)
Kiskertész Creative Commons License 2006.12.27 0 0 10

Az en ujam az a kis csufi a 7-esben.

Mi az hogy csufi?? Ne sértegesd, mert még megharagszik, és hamisan fog játszani:))))

Előzmény: ZsuR (9)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.25 0 0 9
Felreertheto voltam, ez a gyonyoruseg soha nem volt az enyem - csak tetszik, de nagyon.

Az enyem a 6-os hozzaszolasban lathato - volt. Elajandekoztam. . .nem sok erteke volt mint hangszernek, es a megcsinaltatasa nagyon sok penz! A kimenetele, sikere meg bizonytalan. 110 eves volt. . . Az amit a 4-esban latsz, az mar egy ujjaepitett, sok-sok pnezt koltottek ra. . .

Az en ujam az a kis csufi a 7-esben. Ellenkezoleg a masikakkal, ez meg egy kis fiatalka, csupan 33 eves, es technikailag kozel tokeletes (az egyik legjobb marka).

Ha szereted a zongorat, akkor ne mondj le rola. . .micsoda orom. . .en is azt hittem, soha nem fogok megtanulni jatszani, ami meg most is egy lehetoseg, mert csak 11 leckem volt eddig, de annak is nagy a lehetosege, hogy kepes leszek jatszani, ha csak egyszerubb dalokat is, de jatszani. Zongoramuvesz nem lesz belolem :)), de hat nem is az a celom.
Előzmény: Kiskertész (8)
Kiskertész Creative Commons License 2006.12.25 0 0 8
Hogy Neked milyen szépséged van! Én is szeretem a zongorát, és sajnos én sem tudok játszani, és most már nem is fogok megtanulni. Minden elismeerésem a Tied
Előzmény: ZsuR (4)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.14 0 0 7
Valoszinu, hogy meghibbantam :))
ZsuR Creative Commons License 2006.12.14 0 0 6
Ez nem az enyem. . .de csodalatos, nem? Van valami varazsa.

Itt az en oregem - most ajandekoztam el.

Az ujrol meg ninvs kepem :)). BAr nem sokat mutat - de a hangja. . .jajj a szivem. . .!

Előzmény: Tavász (5)
Tavász Creative Commons License 2006.12.14 0 0 5

ZsuR ez tényleg gyönyörű! Gratulálok és jó tanulást kívánok!

Előzmény: ZsuR (4)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.13 0 0 4
Hat nem egy gyonyoruseg?
ZsuR Creative Commons License 2006.12.06 0 0 3
Hat. . . a mai zongora ora eleg siralmas volt. Azt hiszem sikerult mindenben hibat elkovetnem.

Minden tiszteletem a zongoratanarnome - ma igazan megdolgozott a fizetsegert.
ZsuR Creative Commons License 2006.12.01 0 0 2
Nem abranditottal ki. Onzo celom van - szeretnem magamat szorakoztatni a zongoraval.
Koszonom a buzditast.
Előzmény: horst_fuchs (1)
horst_fuchs Creative Commons License 2006.12.01 0 0 1

tanulni sosem késő...

 

valószínűleg nem leszel a világ legjobb zongoristája, ha ez a célod, akkor sajnos ki kell ábrándítanalak, de egy kíváló zongorísta gondolom igen.

 

szóval csak rajta, a zene jó( én nem tudok hangszeren játszani)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!