Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5908

Nem érdekes, úgysem menne folyamatosan, csak a családban a többi TV-n tudnának olyan filmet nézni amit torrentről letöltök. Azt hiszem FreeNAS lesz a megoldás. Majd kiforrja magát a dolog. Most pont egy új gépet kell összeraknom ami ilyesmire is tökéletes lehet.

Előzmény: nicko (5907)
nicko Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5907

viszont ha régi gép a fogyasztás tekintetében nem biztos, hogy nyerő egy újjal szemben.

Előzmény: Törölt nick (5906)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5906

Már van itthon 2 régi gép, és érik egy harmadik, ami tökéletes lenne erre a feladatra. Full integrált mindene. Azt szeretném ilyesmi célra hasznosítani, mert kidobni sajnálnám, és egy külön direkt nas-t megvenni akkor nem kéne.

Előzmény: nicko (5905)
nicko Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5905

sokan használnak NAS-t ahhoz amire te is szeretnél csak kell telepíteni egy progit a NAS-ra ehhez.

Régebben a linuxos NAS-ra a minidlna nevű progit rakták és arra volt külön samsung tv-hez egy patch is. De ennél többet nem tudok a témában, mert nem használok NAS-t majd jön valaki aki igen és tud segíteni.

Előzmény: Törölt nick (5904)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.17 0 0 5904

Ehhez a témához nem értek, kérdezek okosabbaktól.

 

Ha lenne otthon egy ilyesmim, vagy éppen egy ilyenem http://dlinkshop.hu/nas-meghajtok/29-2-fiokos-cloud-nas-fekete-hazban-0790069375743.html

 

Arról egy H6500-as TV-vel (ami tök máshol van) lehet valahogy laikusoknak filmeket nézni extra bűvészkedés nélkül, elsősorban a smart tv (nem)lehetőségeinek kihasználásával, vagy valamilyen más, alternatív, működő módon?

 

(A google drive nekem tökéletes lenne, de az persze pont nem működik a tv-ről sehogy.)

nicko Creative Commons License 2016.02.16 0 0 5903

kikerestem a leírást a kézikönyvből.

 

3D Explorer
A 3D Explorer egy 3D-s VoD-szolgáltatás, aminek segítségével a DreamWorks mozifilm-bemutatóiban,
koncertekben, híres koreai előadók zenés videóiban, mesékben gyönyörködhet, valamint oktatási anyagokat, HD
IMAX dokumentumfilmeket és sok egyéb további 3D tartalmat élvezhet.

Előzmény: GPS (5900)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5902

Áffeneanyjukat! H6500-on pont szórakoztam a smarttal.

Megoldandó kérdés valami "háló" használata, de úgy, hogy nem ugyanazon a belső hálózatról, hanem akárhonnan. A google drive ugye samsungosokon direkt nem használható, pedig az lenne a legtöklogikusabb, legegyszerűbb.

 

 

Előzmény: nicko (5899)
nicko Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5901
Előzmény: GPS (5900)
GPS Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5900

 

Boccs, mi is volt az?

 

Kikereste a 3D-s anyagokat a hálón, vagy mi?

.

Előzmény: nicko (5899)
nicko Creative Commons License 2016.02.15 0 0 5899

itt az újabb megszüntetés..március 15 után nem lesz elérhető a 3D explore...bravó.

Előzmény: nicko (5843)
Ferenc Béla Creative Commons License 2016.02.14 0 0 5898

Sziasztok! Samsung j5000 tv-m van. Az lenne a kérdésem hogy mondjuk a Sport1 HD-nál kiírja a nem találja az intelligens kártya szöveget. Namost olyan megoldás létezik hogy veszek egy intelligens kártyát rárakom azokat a csatornákat amik kellenek nekem? Vagy ezen a TV-n alapból nem is használható intelligens kártya, nem tudom. Köszi a segítséget.

cruiser71 Creative Commons License 2016.02.14 0 0 5897

Szia 

Már vetettem a szüleimmel ilyen ketyerét (Övék a TV)

Összedugták de nagyon halkan szól pedig a fejhallgató is állítható hangerejű.

Az a kérdésem hogy kell a tv menüjében állítani valamit hogy normálisan szóljon?

köszönettel Peti

Előzmény: Androidfan (5896)
Androidfan Creative Commons License 2016.02.13 0 0 5896

Talán ilyesmi: link megoldás lehet, de majd a szakértők megszakértik. :)

Előzmény: cruiser71 (5895)
cruiser71 Creative Commons License 2016.02.13 0 0 5895

Sziasztok 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Van egy samsung ue 40 j 5200 smart led tv-m.

Szeretnék fülhallgatót rátenni,de nincs rajta se 3,5 jack ajzat sem scart csatlakozó.

Optikai hangkimenet van rajta.

Mit tanácsoltok?

 A válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.06 0 0 5894

Egy H6200-on szerettem volna valahogy filmet nézni, de nem otthon. Starwars7 kamerás verzió :) Végülis egy beledugott pendrive-megoldotta a dolgot, de felmerült bennem az online nézés. Gondoltam kis naiv, hát ott a google drive, azt bárhonnan meg tudom etetni, a 15gb korlátja nem számít, mert csinálok másikat és átváltok. Hát nem. Semmi ilyen perverziót ne képzelgessek, semmiféle google, gmail cucc nincs a smarthubon, pedig hejj de tele volt, a google earth sincs sehol. Pedig ez lenne a legtökegyszerűbb megoldás az online videózásra, nem? De. Keresztmegoldás lehet egy chromecast beledugása, az talán tud ilyesmit.

 

De nézegettem a plex-et is. Annak feltétlenül a TV-vel 1 hálózaton kell lennie, vagy tök máshol is lehet a szerver? (azaz egy bekapcsolt gép) hisz valami plex azonosítóért könyörög örökké, meg szerver IP címért. Hát ezt meg azt hiszem a routerben egy dyndns-el lehetne átverni. (még jobb egy usb-vel kombinált router)

 

Valaki végigzongorázta már ezeket? De bonyi. Ha a gmail drive-ját egyszerű eszközzel be lehetne lopni, az lenne a legtökösebb megoldás, nem?

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5893

Az isten barmai. Trágya szar erőltetvény. Bezzeg azt a retkes szemét 3,5-ös jackdugót értelmesen, beépített vezetéknélküli fülhallgatót, vakon is épértelműen használható, kézben fogható távirányítót, erősített hangkimenetet, usb-s cd lejátszó rádugást azt direkt nem.

Előzmény: nicko (5888)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5892

az OLED valóban nagy áttörés lesz, de amíg aranyárban mérik kell vagy 5 év mire itthon is hasonló árban lesz mint az LCD most.

Samsung nem is akar 2017-ig ezzel foglalkozni (gondolom megvárják idén mi lesz, hogy legyen miből lopkodni) :p a többiek az idei CES-en már mutogatták.

nálunk itthon csak a tv + soundbar és hűtő samsung nem is áll szándékunkban másból samsungot venni.

Előzmény: ha.miki (5891)
ha.miki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5891

Egyetértek az íveltséggel: zavaró a szemnek,központosít (mint a kormány:), mélységérzete kicsi, szóval mihaszna!

Nekem nagyobbrészt monitorként üzemelne, ezért lenne haszos a 4xnagyobb pixelszám!

Amúgy 55-60"-ban gondolkodom majd, Samsungban a JS8500 a favoritom és bár mindenképp samu nálam a nyerö, de az OLED tényleg elgondolkodtató és az LG EF9500 elég rabul ejtett minden szempontból,no de majd meglátjuk!

Hát igen a 300 sororos felbontás gagyi e szegmensben és ha a 200Hz is csak CMR-rel megy, de a valós 4K-ban tévedsz, mert maga a panel 4K,szerintem a UHD Picture Engine-re gondolsz, ami úgy van marketingelve, hogy szinte 4K-nak látsz mindent.

Előzmény: nicko (5888)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5890

és a lényeg az SD adás 4K tévén a nézhetetlen kategória..pont olyan mint az analóg a FHD-n...

Előzmény: nicko (5889)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5889

egyébként azért érezheted magad átverve mert egy mezei FHD 6xxx samsung tv 600 soros mozgásfelbontással bír., addig egy 4k-s a 6xxx-ből 300 soros mint egy 50Hz-es alsó kategóriás tv.

ami tévét vettetek valójában egy 5-ös széria tehát 50Hz-es bele aplikálva egy kamu 4K mint minden 6xxx-be, ráadásul nem képes a 24p lejátszásra sem.

Miért kamu 4K? mert csak felkonvertálásból lesz meg.

7xxx-től már valós 4K

Előzmény: ha.miki (5886)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5888

Jelenleg azt tudom mondani, ha 4K-s tévét szeretnél és Samsungból akkor azt csak 7xxx-től min. 50"-ban. De mivel a 4K-hoz egyelőre csatorna nincs a 4K filmek is csak most kerültek boltokba jó drágán amikhez kell 4K lejátszó is, sok értelmét nem látom ennek a 4K izgulásnak.

ha erre nem futja anyagilag vegyél FHD tv-t akár más Panasonic, Sonyból. Japán márkák drágábbak, de jobbak is többnyire. panasonic mióta leállt a plazmával rágyúrt az LCD-re a tavalyi modellei már egész jók voltak.

a másik rossz ezek az ívelt szarok..csak full középre ülve adja ki az élvezhetőséget, oldalról a színek torzulnak így 3-4 embernél már bukó a dolog. ja és ne akarjon teniszt nézni rajta az ember vagy olyan sportot ahol vonalak vannak...

 

 

ebben a cikkben leírják mi a különbség az ívelt oled és lcd között.

Előzmény: ha.miki (5886)
ha.miki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5887

Ja és találtam egy oldalt ami releváns lehet a témában: http://www.rtings.com/tv/reviews/by-usage/pc-monitor/best

ha.miki Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5886

Köszönöm kimerítö válaszod.....hát igen, egy picit az az érzésem, hogy "olcsó húsnak"...

Belépö szintben is elvártam volna a Samsungtól (amúgy sok mindenünk samu és teljesen meg vagyunk elégedve mindennel), hogy hozza a fHD-hez képest meg pláne a minöséget. Azért nem érzem magam átverve, de sajátnak azért jobban utánanézek vétel elött és majd kikérem a vélemnyedet elötte.

Köszi.

Előzmény: nicko (5885)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5885

ja és még valami...

4K-s tévét a lehető legnagyobb méretben kell venni ahhoz, hogy a lényeg a 4K kijöjjön rajta a képi részletesség.

40" esetében használhatod monitornak 80-100cm-ről :)

maguk a gyártók nem javasolják 50" alatti méretben...

no de sebaj még aranyárban az oled tv, de már célegyenesben az majd ezeket a kamu kacatokat likvidálja a piacról...

Előzmény: ha.miki (5881)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5884

több dolgot nem tud ami számomra nem elfogadható a film és sport miatt.

 

- "lack of native 24p playback"
- "motion resolution 300 lines"
- "Here’s the thing: being a basic model with important features stripped, the Samsung HU6900 provides no way of boosting motion resolution beyond the baseline LCD level of 300 (as determined via the horizontally scrolling lines test card in Chapter 31 of the FPD Benchmark Software disc). The included [Motion Plus] interpolator merely applied dejudder (causing soap opera effect) but not deblur processing...."
- qualified recommendation

 

HDTV teszt oldal én itt szoktam nézelődni tv teszt kapcsán az egyik legjobb oldal. Inputlag terén is ővékét fogadom el. Ez az oldal nem ír róla olyan szépeket...

Inputlag az a érték amit a gyártók nem adnak meg, mert könnyen kiderült volna, hogy ez a tv is alkalmatlan játékhoz. :D játékhoz max. 30ms a jó de minnél alacsonyabb annál jobb.

[PC] mode 40ms; [Game] mode 46ms; [Movie] 57ms

 

A samsung barba trükközik a Hz-kel...az a 200 pontosan osztható 4-el :D

 

Előzmény: ha.miki (5881)
nicko Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5883

no ezzel nincs semmi gond jó FHD tv 3D-s csak smart távkapcsoló nincs hozzá.

6320 az alap modell a 6300 attól eltér dízájnban erre utal a 20-as szám

AWXXH

AW - készülék tudását, felszereltségét jelzi

XX - külső alak, szín jelző

H - melyik régióba szánták (Magyarországra a H végződés a jó, de ez nem Hungaryt jelöl)

tehát samsung esetében mindig figyelni kell ennek a kódsornak a végét is mert van C (spanyol,portugál) van G (német,osztrák,svéjc régi) és így tovább.

 

na most a konkrét hibát okozhatta egy esetleges fw frissítés főleg ha az automtikusra van állítva amit ki kell kapcsolni. Ha nem ez történt talán a reset megoldja a gondot.

Előzmény: ike58 (5880)
Holmis31 Creative Commons License 2016.02.03 0 0 5882

Sziasztok

 

H6500-as Samsungom van és az lenne a kérdésem, hogy milyen fájlkiterjesztéseket ismer fel, ha USB-n rádugom.

Igazából arra lennék kíváncsi hogy az EXT4-et felismeri-e?

Nem találtam erről sehol írást.

 

köszi!

ha.miki Creative Commons License 2016.02.02 0 0 5881

Uhh jól lehúztad! :( (tudsz valami negatív cikket küldeni?)

Külföldi tesztek nem annyira rosszak.Szerinted akkor ezért nem a legtutibb a képminöség? Gyári speckó 200Hz-et ír!? No és a koax minöség?

És monitornak már jól használható egy közepes v felsöbb szériás 4K-s samu?

Köszi.

Előzmény: nicko (5875)
ike58 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 5880

Az UE40F6320AWXXH az jó tv? A kód eleje az világos, de a 6320AWXXH az mit jelent?

Előzmény: nicko (5879)
nicko Creative Commons License 2016.02.02 0 0 5879

ha D,E,F,H szériás az LCD akkor van a tv-ben emanual abból is meglehet nézni hogyan kell a tv-t gyári alapra hozni.

pl. ilyen a tv modell jelölése, amit kiemeltem jelöli az évjáratot:

UE40F6640

UE - ez jelöli európába szánt (UN a jenkiknek)

40 - méret collban

F - évjárat (2013)

6640 modell száma ezzel jelölik a tudását.

Előzmény: fogk (5878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!