Keresés

Részletes keresés

datapop Creative Commons License 2014.12.24 0 0 8655

BOLDOG KARÁCSONYT !

Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.23 0 0 8654

Mindenkinek békés, boldog ünnepeket kívánok, 2015-re pedig bőséget, vidámságot.

Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.23 0 0 8653

Pedig de. Igaz, csak kettőt, egy 2004-eset és egy 2006-osat. Egyikben sem volt ilyen gond, persze kettő kályha alapján nem lehet általánosítani. De az is lehet, hogy a régebbi cuccaikat jobban megcsinálták.

Előzmény: Kályháskristóf (8652)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.23 0 0 8652

50x20x4-es, ajtó fölött és a terelők. Valszeg azért nem találkoztál még ilyennel, mert még nem bontottál ilyen lapokkal épített csk-t. Mellesleg az enyémben is megrepedt. 2 éves csk.

Előzmény: Emberi Szövet Fémvázon (8647)
vberko Creative Commons License 2014.12.22 0 0 8651

A kémény tisztítónyilsában rakjál egy kisebb tüzet. Esetleg a feketesütődben is megpróbálhatod ugyanezt.

Előzmény: Zsóbácsi69 (8644)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8650

OK, akkor jól csinálom, jól ajánlom. Így fűtök már amióta fűtök. *-os 5-ös. :) Bocs a kötekedésért. :D Remélem elnézed, csak a weboldaladon található képből ez nem volt egyértelmű.

Előzmény: datapop (8649)
datapop Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8649
állítva minden fa. hátra a vastag és ahogy jössz előlre egyre vékonyabb. legelőlre az ajtóhoz a gyújtós a vékony fák alá. szikrafogó (3luku) becsuk. ajtó padlóig nyitva, ha már faszán beindul behajtható az ajtó 3-5centire. én gyakran találkozom törött takarólappal ,de van h 30 éves kályha és egy se repedt. az biztos a rathos az tuti.
Előzmény: Emberi Szövet Fémvázon (8648)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8648

Hagyományos, 21x21-es kályhaajtónál milyen módszer javallott?

Előzmény: datapop (8645)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8647

Melyik RATH-os lapok, milyen méretűek és hol voltak a kályhában, amik elrepedtek? Csak kíváncsiság, mert én ilyennel még nem találkoztam.

Előzmény: Kályháskristóf (8641)
Zsóbácsi69 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8646

Elolvastam, köszönöm!

Előzmény: datapop (8645)
datapop Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8645
úgy kell begyújtani, h az első gyufaszál gyújtásától az utolsó parázsig ne legyen füst, csak szép egyenletes láng. ezzel minden füstölési probléma megoldódik magától. ha alulról gyújtod meg a tüzet és esetleg jófajta szórólappal akkor ne számíts másra. egyes kályhások oldalain le van írva a helyes begyújtási módszer, az enyémen is.
Előzmény: Zsóbácsi69 (8644)
Zsóbácsi69 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8644

Milyen módon melegítsem, mire gondolsz konkrétan?

Saját gyártmány.

Előzmény: Kályháskristóf (8643)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8643

Melegítsd fel a kéményt. Ki építette?

 

 

Előzmény: Zsóbácsi69 (8642)
Zsóbácsi69 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8642

Üdvözlet az uraknak!

 

Segítséget szeretnék kérni tömegkályha begyújtás ügyben, ha nincs begyújtva a kályha folyamatosan és ha legközelebb kihűlt állapotban gyújtanék be visszajön a füst a szobában, viszont mikor bemelegedett akkor már teljesen jól üzemel, a kérdésem tehát az lenne, hogy van e valami begyújtási technika vagy anyag amivel ezt a kezdeti füstölést ki lehet küszöbölni?

 

Válaszokat előre is köszönöm!

 

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.21 0 0 8641

Bontottam pár éves cserépkályhát, a Rath-os lapok el voltak repedve. A 6-osnak semmi baja sem volt. Az ukrán samott, az a szép sárga az egy kalap szaharát nem ér, két hónapos csk. bontottunk a szar felépítés miatt, az összes 6-os el volt törve.

 

Románnal dolgozom, semmi panasz nincs rá. Kalapáccsal is elég jól lehet törni meg kőroppantóval, nem morzsálódik. Az a tót samott-tégla, van az oldalában egy ovális pecsét onnan ismered fel. A román piszkosfehér színű.

Előzmény: Szentpet319 (8638)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8640

Kockás papíron számold ki, mennyi lenne a samott-költség egyikkel és mennyi a másikkal. Vesd össze a szlovák samott minőségét a lentebbi kiváló tanácsokkal. Ha a korábbi hozzászólók által felsorolt követelményeknek nem, vagy csak részben felel meg, mérlegeld, hogy az az összeg, ami különbségként jelentkezett a kockás papíron, megéri-e azt a kockázatot, hogy idő előtt kell majd átrakni a kályhádat, mert valami nem bírta a hőterhelést.

A kályhába speciális samott kell. Ahogy többen írták korábban is: nem árt, ha minél tömörebb, homogénebb. Mégpedig azért, mert a kályhában több száz °C-os hőingást kell elviselnie naponta, így nagyon nem mindegy, hogy mennyire van egyben a cucc. A lágyabb, morzsálódós samottok lehet hogy jók (nem tudom, csak a példa kedvéért mondom) egy olyan ipari kemencébe, amelyikben hónapokon-éveken át közel azonos a hőmérséklet, de kályhába - ahol begyújtáskor 20-60°C, csúcsüzemben pedig 900-1000°C van néhány órán belül, napi ciklusban - alkalmatlan.

Az is tény, hogy egy kályhában nem a 64-es tűztér-falazat a gyenge láncszem, hanem főleg a vékonyabb forsíbolások és a takarólemezek. Egy 64-es samottfal nem fog egyszerűen porrá hullani és a vastagságából adódóan rendszerint akkor is a helyén marad, ha elreped, eltörik. Amikre leginkább oda kell figyelni minőségügyben, azok a takarólemezek és a vékonyabb (<,=40mm) utóbélelések.

Előzmény: B.tibor1 (8636)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8639

Üdv Tibor!

 

Nem tudom, hogy ott valóban szlovák-e, vagy csak azt mondják, hogy az?

Lehet román, ukrán is!

 

Ha könnyebb akkor az nem jó hír. 

Egy normál samottnak, amiről beszélünk, annak 6,4 vastagnak kell lenni, 25*12,4 cm.

A súlya 4 kg fölött (4,2 elvileg, de a tüzépen, nedves helyen,.... ez nem biztos, hogy irányadó).

Szerintem vegyél 1-2 db-ot. Vágd ketté. A vágási felületnek tükörsimának kellene lenni.

Ha nem sima, és tömör; hanem porózus (olyan mint a beton, amire azt mondjuk, hogy darázsfészkes) akkor nem érdemes megvenni.

Én legalábbis nem venném meg. :-)

 

Előzmény: B.tibor1 (8636)
Szentpet319 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8638

Én mint amatőr kályhaépítő mondom, hogy jó a Rath-os tégla talán az egyik legjobb csak vágni ne kelljen, mert olyan nehezen viszi a gyémánttárcsa mint állat! Persze jól beáztatva megfelelő koronggal kezelhető a helyzet. 

Több kályhással is beszélgettem samott ügyileg, gyakorlatilag egyik samottra sem volt panasz. A lényeg, hogy jól csengő és ne morzsálódós legyen!

Előzmény: B.tibor1 (8636)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8637

Nagyon jó lett!

:-))

Jó pofa nagyon! GRATULÁLOK!!!

Előzmény: maguborka (8635)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8636

Remek lett e néhány strófa,

Koccintsunk az alkotóra ! :).

 

Nagyon jó a vers, Gratulálok !

Szedegetem össze felé a kályhámhoz az anyagokat. Sajnos nem tömegkályha hanem egy biotűzteres cserépkályha lesz. S, hogy ne legyen mégsem teljesen off. a kérdés. Két fajta samottot tudok beszerezni a Rath cég samottját 575 ft. valamint a szlovák samottot amit 466 ft.-ért kínálnak. 12*25*6 cm-es samottról van szó. Még csak szlovákból építettem amit építettem szóval igazából nincs összehasonlítási alapom. Azt látom, hogy a Rath jóval súlyosabb, gondolom jobb is. Jobb is ?

Előzmény: maguborka (8635)
maguborka Creative Commons License 2014.12.19 0 0 8635

Fehér táj, már nem lesz eme ünnepen

Tömegkályha adjon meleget énnekem

10 kiló fa helyett, elég mostanában 8 is

Van kinek kályhája, ma már bizony polc is

 

rajta a kép együtt a család

ej édes gyerekem, de jó nő volt anyád

szerelmünk fűtött, mint e kályha itten

jobb lett volna anno, ha e kályhát építem

 

Akkor még nem volt, csak cserepes meg járatos

21 században lett e tömeg, kívánatos

együtt nőtt a tömeg, mint anyádé és enyém

mázsában mérhető e földi tünemény

 

Kályháról beszélek, ne értsd félre fiam

öleljük meg egymást s nevessünk gondtalan

szeretetteljes a szívem sza.ok a szomszédra

ki az olajos kályhával, a környéket rombolja

 

kellemes meleg szalad át a padkán

ropogva ég el,a jó száraz gyertyán

nézem a tüzet s mosolygok csendben

ebben a kályhában örömömet leltem

 

mikor még csak papíron létezett

s a bizonyos I-ről, hiányzott ékezet

feltettük hát, az I-re a pontot

Tömegkályha fűti eme csodás lakot

 

Boldog Karácsonyt Mindenkinek

 

 

 

Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8634

Persze, hogy meg lehet csinálni, úgy is, hogy középen van az ajtó. Az iker jó ötlet akkor, ha valamennyire középen van a kémény, ha nincs akkor csak döggel oldható meg. Na megyek a cserépkályhás topikba, ahol a gázkazánokról van szó.

Előzmény: datapop (8630)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8633

"Azt vettem észre, az emberek/lakosság kapásból idegenkedik az asszimetrikus felépítéstől."

 

Én úgy tapasztaltam, hogy csak olyankor, ha a kályha egyébként szimmetrikus. Ha egy alapban többtagú, aszimmetrikus kályhán van eltolva az ajtó, azt nem tartják annyira bénának.

Előzmény: sancibácsi (8631)
Emberi Szövet Fémvázon Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8632

Párhuzamos iker. És akkor minden megmarad. Huzat is, hatásfok is, hőfelvevő felület is, tömeg is. Persze ha elfér még egy cserépkályhás hsz itt a topikban, remélem, ezért nem leszek kitiltva. :)

Előzmény: Kályháskristóf (8629)
sancibácsi Creative Commons License 2014.12.17 0 0 8631

Mondjuk ez a topik a Tömegkályha nevet viselné :-(

A cserépkályhának másik, külön topik van :-)

 

A 4*2,5 alapterületű kályhában 3-as járattal nagyobb tűzteret lehet építeni.

Ez jobb bizonyos szempontból.

De a hőfelvevő felülete kevesebb lesz (vagy járathossz, mindegy minek hívjuk), mint ha 5-ös (amit 4-esnek hívnak köznyelvben) járattal épülne.

Ennélfogva a hatásfoka jobb az 5-ös járatosnak, ilyen szempontból.

 

A másik!

Ez egy érdekes dolog, nem nagyon beszélünk róla!

3-as csak nyílván asszimetrikusra tudunk építeni. Tehát az ajtó nem középen van, hanem jobbra-balra kicsit eltoléva.

Azt vettem észre, az emberek/lakosság kapásból idegenkedik az asszimetrikus felépítéstől. Aztán amikor képeket látnak, vagy elmagyarázom, és ilyen épül: aztán már nem bánják.

Ez igazából egy előítélet sokakban, aminek valójában alapja, magyarázata egyáltalán nincs. :-))

Előzmény: Kályháskristóf (8629)
datapop Creative Commons License 2014.12.16 0 0 8630
sima ügy. brutál sok takaró lap kell hozzá.
Előzmény: Kályháskristóf (8629)
Kályháskristóf Creative Commons License 2014.12.16 0 0 8629

Zoli egyébként eléggé otthon van ezekben a méretezésekben de azért az empirikus úton megszerzett tudás üti a méretezést, pl 4x2,5x7-es cserépkályhában még nem láttam 3-as járatot, bár a kémény méretei  szerint az lenne jó. Nem merem megcsinálni hármasnak.

Ybasc02 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8628

Kár!!!...én megpróbáltam, nem rajtam múlt, jó kedvembe voltam...valami hasonlókkal segíthettem volna meg talán egy kis  "útravalót is" kaptál volna hozzá.

 

De "kocka  el lett vetve " nincs visszaút, legalább is részemről biztos nem ...

Bontom a bort, Egességetekre ! :)

 

 

 

Előzmény: miti5 (8625)
Fidó mester. Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8627

Na ,megint mellément.Csomi nekem sokat segített ,még levélben is...(Ybasc02)

De Te így nem fogsz tudni segíteni -ha nem adsz elérhetőséget!

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: miti5 (8625)
B.tibor1 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 8621

Ne szerénykedj, ez egy tökéletes leírás. Szabadkémény, így nevezik.

Előzmény: datapop (8616)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!