Keresés

Részletes keresés

mimike- Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1588

Szia!

 

Köszönöm a jótanácsot! Lehet újra megpróbálom ott  a szóbelit, csak két pont kellett volna. Azt hallottam hogy nem volt a pannon egy darabig, de most elvileg rendezték a dolgaikat.

Előzmény: gnius (1585)
gnius Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1587
Szia!

Nem gond, ha az egyik egynyelvű, a másik nem.
Ha leteszed az asztalra a kettőt, együtt komplex vizsgának számít.

Lehet kiállíttatni komplex nyelvvizsgabizonyítványt is, de akkor leminősül a kétnyelvű egynyelvűvé. Szerintem nem érdemes. Külön-külön és együtt is érvényesek.

Üdv!
Előzmény: BitterSweetSymphony (1586)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1586

Köszi.

 

És ezek szerint az sem gond, ha a szóbeli origós lesz, az írásbeli meg ECL? Merthogy az egyik ugye kétnyelvű, másik meg egynyelvű.

 

Vadászok akkor ECL felső gyakorlókönyvet.

Előzmény: gnius (1580)
gnius Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1585
Szia!

Én voltam Origo szóbelin-ez elsőre meglett.
Voltam BME írásbelin - ez nem sikerült (46%)
Legutoljára pedig ECL írásbelin - ez is elsőre meglett.

A pannon vizsgát felfüggesztették egy időre, és most újraindult.
Megnéztem a mintafeladataikat, nekem úgy tűnik, hogy nehezítettek rajta, és mivel ilyen bizonytalan az akreditációjuk, én nem merném őket választani. Ki tudja, mikor szüntetik be újra?!

Ha a BME-t választod, kösd fel a nadrágod. Hosszú, nehéz feladatsorok, komoly fordítási feladat. A magnót pedig egyel kevesebbszer lehet meghallgatni, mint az ORIGO-nál.

Ami nekem bevált, és akinek tudom, ajánlom: Az az ECL vizsga. Ha a helyedben lennék, megpróbálnám megint az ORIGO szóbelit, és az ECL írásbelijét.
Előzmény: mimike- (1584)
mimike- Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1584

Sziasztok!

 

Angol középfokról szeretnék tanácsot kérni. Eddig origoson próbálkoztam, de nem sikerült. Most valami egyszerűbben teljesíthetőre szeretnék menni. A Pannon és a BME nyelvvizsgáról hallott valaki valami jót? Vagy rosszat?A rigoson nem sokkal maradtam le az "álomhatártól", ezért gondolom hogy talán mások sikerülne.

trombonist89 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 1583
Sziasztok!
Most fogok ÖSD B1 re menni és megszeretném kérdezni valaki olyantól aki volt már ilyen vizsgán hogy milyen nehézségű volt! Vagy pl, mit kellett a levélbe írni,nehéz volt e. vagy a szóbeli??!!!!

Köszönöm!!
gnius Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1582
Németből nem tudom, melyik a legkönnyebben letehető.
Talán, ha még kicsit vársz, kapsz erre vonatkozóan választ másoktól itt...

Az ECL egy teljesíthető vizsga, valószínű németből is hasonlóan így van.
Leginkább az a jó szó rá, hogy igazságos. Azt az eredményt kapod, amit érzel, hogy teljesítettél. Nincs meglepetés, lepontozás.
Előzmény: Andris index (1581)
Andris index Creative Commons License 2009.11.30 0 0 1581
@ 2-es kérdéshez

"melyik a legkönnyebb és leggyorsabban letehető angol felső?"


Németre vonatkoztatva ugyan ez lenne a kérdés, szóval akkor is az ECL vagy van másik könnyen letehető írásbeli ?


Köszönöm
Előzmény: gnius (1580)
gnius Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1580
Szia!

1., Igen

A 137/2008. (V.16.) Kormányrendelet 2. § (5) pontja szerint: „Bizonyítvány szóbeli vizsga, vagy írásbeli vizsga, valamint egy vizsgaidőszakban, ugyanannál a vizsgaközpontnál tett írásbeli és szóbeli vizsga sikeres letétele esetén adható ki. A szóbeli és írásbeli típusú vizsgabizonyítványok együttesen a komplex nyelvtudást igazoló vizsgabizonyítvánnyal lehetnek egyenértékűek, *függetlenül a két vizsgacselekmény között eltelt időtől* és a vizsga helyéül szolgáló vizsgaközponttól. Ugyanazon nyelvből tett részvizsgák egyesíthetők.

2., Középfokon ECL, de nézz meg egy felsőfokú felkészítő könyvüket egy könyvesboltban, abból kitűnik.

Üdv
Előzmény: BitterSweetSymphony (1579)
BitterSweetSymphony Creative Commons License 2009.11.27 0 0 1579

Sziasztok!

 

Állásra szeretnék jelentkezni, ahol feltétel az angol felső C.

Nekem azonban csak felső A-m (szóbelim) van anno a Rigó utcából, legalább 7 éve, hogy letettem. 

Az lenne a kérdésem, h

1. ha most leteszek bármilyen felső B-t, az C-nek minősül e ennyi idő távlatából?

2. melyik a legkönnyebb és leggyorsabban letehető angol felső?

 

(ez persze szubjektív, de azért vannak objektivitások pl a Pitman nyilvánvalóan könnyebb, mint mondjuk a Cambridge...csak az a baj, h az újakat egyáltalán nem ismerem...)

igazából pár hét/max 1-2 hónap alatt kellene nekem a nyelvvizsga....elszántnak elszánt vagyok, de mivel rövid az idő, nem nyúlhatok mellé...

ha valaki tud segíteni, nagyon megköszönném!

balayla Creative Commons License 2009.11.26 0 0 1578
Köszönöm a válaszokat és a biztató szavakat!
Remélem, hogy minden jól alakul majd :)
Il ciclone Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1577
Kedves Kikejon!
Én a BME Nyelvvizsgaközpontban vizsgáztam és ott is megkaptam külön a szóbeli bizonyítványt, amikor komplexre jelentkeztem és az írásbelim nem sikerült. Az írásbelinél fellebeztem és elfogadták. A szóbelitől ne félj! Ha a magnód jól sikerül, akkor az nagyon sokat javíthat az esetlegesen gyengébb szóbeli részen. A 2 külön bizonyítvány (szóbeli + írásbeli) komplex vizsgának számít, így az egyetemek is elfogadják. A www.nyak.hu elolvashatod a pontos részleteket a részbizonyítványok elfogadásáról. Sok sikert!
gnius Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1576
Hivatalos oldalukról:

"Ha a vizsgázó komplex vizsgára jelentkezett, számára külön bizonyítványt állítunk ki írás- vagy szóbeli vizsgájáról, amennyiben csak az érintett vizsgarész követelményeinek felel meg."

Amúgy meg, nem kell pánikolni, annyit nyújtsál, amennyit csak tudsz, és akkor nem Rajtad múlik, Te mindent megteszel.
Előzmény: kikejon (1575)
kikejon Creative Commons License 2009.11.25 0 0 1575
Sziasztok!

Decemberben megyek ECL nyelvvizsgára (B2, komplex) és nagyon parázok, főleg a szóbelitől :((
Mit gondoltok, ha az írásbelim sikerülne csak és a szóbelim nem, akkor kaphatok bizonyítványt a sikeres írásbelimről, így hogy komplex vizsgára jelentkeztem?
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1574
Köszi :)
Előzmény: gnius (1573)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1573
Ez egyedi, attól függ, a nyelvvizsgaközpont mikor kap anyakönyvi sorszámot. Én 2-án tudtam eredményt, és 19-én kaptam igazolást (ECL).

Az ORIGO-t ilyen szempontból nem ismerem, ott kivártam, amíg postázták.

Érdemes érdeklődni, ahogy megtudtad a pozitív eredményt.
Előzmény: balayla (1572)
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1572
Igen, szerencsére elegendő nálunk is az igazolás a diplomához - ennek már utána jártam.

Még 2 rövid kérdésem lenne: 1. Mennyi idő alatt állították ki az igazolást?
2. Csak 3 hét múlva lehet kérni, előbb nem?

Köszi szépen előre is válaszokat :)
Előzmény: gnius (1571)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1571
Még egy dolog, először az iskolát (diploma kállító hely) hívd fel, és kérdezd meg, hogy elegendő-e ez az igazolás a diploma igénylés indításához, mert ahány hely, annyi szokás.
Előzmény: gnius (1570)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1570
Én a vizsgáztató helyet felhívtam, kértem igazolást, és mikor kiállították, visszahívtak, hogy bemehetek érte.
Előzmény: balayla (1569)
balayla Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1569
Az igazolást a vizsgáztató helyen kell kérni és ott is kapom meg, vagy azt is postán küldik?
Előzmény: gnius (1565)
Gozo Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1568
OK, akkor félre értettelek, mert én Origóra. Bár ott is előfordulhat ekkora csúszás...
Előzmény: gnius (1567)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1567
Én most ECL-re gondoltam, nekem 2-án volt eredményközlés, és még nincs kész a nyelvvizsga bizonyítványom, ezért kértem igazolást a diplomához.
Előzmény: Gozo (1566)
Gozo Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1566
Szerintem addigra (3 hét az eredmény közlés után) a megérkezik a nyelvvizsga bizonyítvány is a postán.
Előzmény: gnius (1565)
gnius Creative Commons License 2009.11.24 0 0 1565
Ha diplomához kell, kérhetsz az eredményközlés után három héttel igazolást, amin anyakönyvi sorszám is van.
Előzmény: balayla (1558)
Gozo Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1564
De a vizsga 6.-án volt a fellebbezés pedig 18.-ig volt lehetséges.
Egyéb iránt nem akartam fellebbezni, mert szerintem minden rendben volt.
Előzmény: Törölt nick (1563)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1563
kedves gozo!

a fellebbezés a szóbeli olyan részére vonatkozhat, ami konkrétan negatívan befolyásolja a vizsgát. pl. a tanár nem figyel rád, nevetgél, dumál a másik tanárral, borszagú a szája stb. a hatályos jogszabály szerint a szóbelitől számított 3 napod van arra, hogy az ilyesmi tényezők ellen szót emelj.
Előzmény: Gozo (1559)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1562
a fellebbezés a szóbeli olyan részére vonatkozhat, ami konkrétan negatívan befolyásolja a vizsgát. pl. a tanár nem figyel rád, nevetgél, dumál a másik tanárral, borszagú a szája stb. a hatályos jogszabály szerint a szóbelitől számított 3 napod van arra, hogy az ilyesmi tényezők ellen szót emelj.
Előzmény: Gozo (1559)
Il ciclone Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1561
Sziasztok!
Én idén nyelvvizsgáztam (angol/olasz középfok - BME). Mindkettő sikerült. :o) Szerintem teljesíthető a vizsga és korrekt a vizsgahely. Kidolgoztam a megadott szóbeli témákat, mindkét nyelven, amelyet a tanáraim (olasz esetében anyanyelvű) kijavítottak. Kidolgozott szóbeli tételekben tudok segíteni, de ez nem ingyenes. transnote01@t-online. hu
balayla Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1560
Köszi a gyors és pontos választ!!!
Előzmény: Gozo (1559)
Gozo Creative Commons License 2009.11.23 0 0 1559

Tavasszal Origó alapfokúnál a szóbeli eredménye kb 10 nap után fenn volt, az írásbeli olyan 28 napra. A bizonyítványt kb. 2 hét múlva kaptam meg a a teljes eredmény közlésétől. A vizsga március 7.-én volt és a bizonyítványt április 8.-án állították ki.

Most a november 6-i középfok szóbeli eredményét várom. A bizottság előtti pontszámok november 16.-án kerültek fel, fellenezni 18-ig lehetett (csak tudnám mi ellen, amikor a még nincs a vizsgának végeredménye). A magnó azóta sincs még fenn...

Előzmény: balayla (1558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!