Keresés

Részletes keresés

aquilabriss Creative Commons License 2010.12.11 0 0 151

Szia!Te tudsz tésztát csinálni ezzel az alpina tésztakészítővel??mi 2007-ben vettük auchanban,de semmit nem tudtunk készíteni vele!Tudsz segíteni Nekünk valami tanács jó lenne!Üdv:moncsa

Előzmény: patuha (86)
ptibike Creative Commons License 2010.09.10 0 0 150
Nyami. Finom lehetett. Jól néz ki a tészta. Én is kipróbálom, de köménymag nélkül. :)
Előzmény: Kendeanyu (149)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 149
Hullámos széllelMehet a fazékba...Olivával, és tejszínes mártással
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 148

:)

Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 147

Néhány kép készült is.

Mielőtt végleg elfogyott volna, gyorsan lefotóztam az utolsó adag tésztát..

 

 

Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.08 0 0 146

Ma megettük életem első kézzel gyúrt tésztáját.

A fiamnak apás délutánja volt, így volt egy kis időm rá, hogy kipróbáljam a tojás nélküli tésztát.

Kb. fél kg lisztet gyúrtam be, - de lehet, hogy nem volt annyi - Kb. fél dl oliva olajjal, és kb. 1 dl vízzel. Meg egy csipet só. Ja, és rozmaring, meg köménymag.

Fél órát pihentettem az asztalon letakarva, addig készült el a husi.

Három cipóra osztottam, és azokat nyújtottam ki - nyújtófával.

Hihetetlen, hogy milyen vékonyra kinyúlt, illetve az a hihetetlen, hogy én nyújtottam ki. Na mindegy :D:D:D

10cm-es csíkokat vágtam belőle. De így is nagyon sok tészta lett.

A legjobb az volt, amikor vacsora közben hosszas csend után a párom azt mondta: "Kérek még!"

Nem is maradt túl sok belőle.

 

Gondolom azért ha géppel készítettem volna, fele ennyi időt töltöttem volna a konyhában...

ptibike Creative Commons License 2010.09.06 0 0 145
Bocs, 6-os fokozatot. Az a max. :)
Tegnap nem sikerült valami jól. Egyszerűen nem bírtam lisztezni, mindig ragadt. Maradt lebbencstésztának. Annak szuper lett. Így csak megerősítem az utánam hozzászólót, ugyanis a tyúk alól vettem ki a tojást. Tehát pár napos tojással érdemes kezdeni, ha megtélt vagy laska kell.
Előzmény: ptibike (138)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.06 0 0 144
A nyujtas tokeletes a geppel - nem is csinalnam mar kezzel, tonkretszi a csuklomat - de a vagast is azzal... nem vagyok eppen ugyetlen, de olyan egyenletesre nem tudok vagni mint a gep - foleg nem cernameteltet.
Előzmény: Törölt nick (143)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 143

Hja,tésztagépem nekem is van. Van az olaszhoz egy pár feltét, és van külön cérnametéltvágó gépem. De csak porosodnak, biztosan én vagyok ügyetlen, de mint már írtam, sok vele a macera, és bizonytalan az eredmény. Gyorsabb és biztosabb kézzel.

Azért a nyújtást én is géppel csinálom, csak a vagdalás nem.

Előzmény: ZsuR (142)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.05 0 0 142
Nagyon regen nem vagtam kezzel - van tesztagepem. Az Anyu nem nagyon szerette a konyhai (vagy masmilyen) ketyereket, de tesztagepe neki is volt. Gyurta a tesztat maganak, es a meteltet azzal vagta a huslevesekhez.

Ugy ahogy a Nagymama vagta a tesztat senki nem tudta a csaladban! :))
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 140
NEm véletlen, hogy én a metéltet (is) kézzel vágom:)  Kicsit szárítom, és utána - igaz, engem a nagymamám tanított annak idején tésztát készíteni a 60-as években. Nem tudom olyan egyenletesre csinálni, mint ő, pedig igyekszem.
Előzmény: ZsuR (135)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 139

Nagymamádnak annyiban volt igaza, hogy ő biztosan saját, friss tojásból gyúrta a tésztát. Jópár éve, amikor tyúkjaim voltak, sok tésztát csináltam, és azt tapasztaltam, hogy a friss tojásból sok a 10 tojás+ 1 kiló liszt. Nem győztem a lisztet hozzáadni, hogy ne ragadjon.

Amióta veszem a tojást, simán elbírja a 10-et.:)

Előzmény: vf1 (136)
ptibike Creative Commons License 2010.09.05 0 0 138
Hú kipróbáltam a 7-es fokozatot. Átlátok a tésztán. Na nem lyukas, hanem vékony. :)
ptibike Creative Commons License 2010.09.05 0 0 137
Értem, köszi.

Előzmény: Törölt nick (134)
vf1 Creative Commons License 2010.09.05 0 0 136
Szegény nagymamám, aki életében nagyon sok tésztát csinált, mondta azt, hogy 8 tojásosnál "jobb tésztát" nem lehet csinálni, mert annyit vesz föl az 1 kiló liszt.
Emlékszem gyerekkoromban -50-es, 60-as évek-, minden télen gyártotta a csigatésztát eladásra. Faluhelyen ez volt a munka, megélhetés....
Előzmény: Törölt nick (134)
ZsuR Creative Commons License 2010.09.05 0 0 135
Nekem volt nehezebb gepem is ami nem tapadokorongos volt - ott is osszeragadt... nem valt be.
Előzmény: Pamina (133)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.05 0 0 134

Én a lasagne-tésztát a 6-osig szoktam kinyújtani. Összesen 7 fokozatom van, de a 7-est csak levestésztához használom.

Még a végén kedvet kapok a tésztakészítéshez. Amióta ketten maradtunk itthon, ritkábban csinálok, pedig nemcsak sokkal finomabb, mint akármelyik állítólag 8 tojásos vásárolt, de meg is éri.

Tegnap egy állítólag 10 tojásos tésztából csináltam káposztás kockát, de szerintem a gyártó elfelejtette hozzátenni, hogy a 10 tojást 2 kiló liszthez tette:)

Előzmény: ptibike (130)
Pamina Creative Commons License 2010.09.05 0 0 133
nekem van ilyen, és ma már nem venném meg. nagyon könnyű, épp ezért folyamatosan vissza kell nyomkodni a tapadókorongját, hogy ne mozuljon el. A szarvacskatésztát jól lehet vele csinálni, de a metéltet már nem annyira, nem válik rendesen szét, összeragad az egész.
Előzmény: Kendeanyu (129)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 132

Köszi a katalógust!

Tuti ;)

 

Közben megvan a magyar nagyker is, ahol tudok ilyen gépeket vásárolni.

 

És akkor a napokban utánanézek ennek a Healthy Mincer-nek is. (Daráló, aprító, tésztakészítő gép)

 

 

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 131
:O Az igen. Durva. Egy ilyen sokoldalú gépet nehéz nem kihasználni. Nem is drága. Szerintem megéri. Valahogy fűzd meg a párod!
Előzmény: Kendeanyu (129)
ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 130
Látom az adapteres gépeket. Jó lenne, ha adapteres lenne a miénk is. Micsoda finomságokat lehetne csinálni. :)
Azt tapasztaltam eddig, hogy alapos gyúrás után célszerű pihentetni egy zacskóban 15 percre, majd ezután lapítani. Ha laska vagy cérnametélt kell, akkor a kilapított tésztát ajánlott fél órát szárítani. Így még tökéletesebben vágja a gép, de eddig szárítás nélkül se volt gond.
Lasagne tészta milyen vastag szokott lenni? 1,5-2 mm-re emlékszem.
Holnap cérnametélt nap lesz.
Tésztára fel!!! :)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 129

Már megint találtam valamit.. :D:D

 

A párom szerint most kell abbahagynom a netezést. :D

 

http://gyogymerok.hu/spd/00139/DARALO_APRITO_TESZTAKESZITO_Healthy_Mincer_Pas

 

dehát ez valami tuti gép lehet.. Na, most ennek kell utánna néznem, mennyire lehet használható, és mennyire használnánk ki egyáltalán...

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 128
ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 127
Találtam egy katalógust is. Az Ampia 150 a 4. oldalon van.
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 126

Szia ptibike!  :)

Látom már képeken én is, hogy nem kapcsolható adapterrel.

Nekem pedig az lényeges.

Az külön jó, nektek, hogy van otthon +1 gép alkatrésznek.. Bár eddig azt olvasgattam mindenhol, hogy nem romlik el. (Volt már, aki 26. éve nyűvi, rendszeresen, 0 hibával!)

Ezért keresem én is ezt a márkát.

Gyönyörű lett a tésztátok! Biztosan finomabb is, mint a bolti! ;)

És lehet variálni is az ízesítéssel. Pl.:

http://praktikaksokgyerekhez.blogspot.com/2009/03/tesztagyar.html

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 125





ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 124
Szia Kendeanyu!
Hú ez jó kérdés. Az egyik ha tönkre menne, a másik ott van "pótalkatrésznek", mivel (szerencsére) ugyanaz a típus mindkettő, így nem gondolkoztam azon, hogy eladjam. :) Nem is tudom mekkora értéket képvisel egy ilyen gép.
Minden esetre az asszonykával megdumálom és ha eladó sorba kerül, Neked szólok elsőnek. ;)
Mindjárt lefotózom az egyik gépet. Én nem tudom lehet-e rá adaptert rakni, de szerintem nem. Nem értek hozzá.
Most megcsináltunk a másik géppel 500 gramm liszt+ 5 tojásból laska és lebbencstésztát.
Hihetetlen csodaszép sárga színű a tészta. A bolti közelébe se ér.
Tartozékok: az egyik géphez van a gép leszorítója, hajtókar, egy csavarhúzó, egy ecset, egy sima és egy metélőhöz való hengerről leválasztó fém izé illetve pót rugók és csavarok egy zacsiban. :)
A másik géphez csak a leszorítót és hajtókart találtuk meg.
Nemsoká fotó...


Előzmény: Kendeanyu (123)
Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 123

Bár, ha jól tudom, a MOD-hoz nem lehet adaptert csatolni. Nekem pedig azért is lenne fontos az alapgép, mert raviolit szeretnék készíteni, többek között. :)

 

Már arra gondoltam, hogy egy tiszta jégkockatartóra simítom a kinyújtott tésztát, beleadagolom a tölteléket, a másik tésztát rásimítom, nyújtófával persze, és herőkevágóval felszeletelem.

 

Tervnek nagyon jól hangzik. . . .  ;)

Kendeanyu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 122

Szia ptibike!

Mindkét gépre szükséged van? :) Vagy egyiket eladnád esetleg? Mennyiért ha igen? milyen kiegészítők vannak a gépekhez?

Találtam a vaterán is egyet, 3 plusz adaptert is adnak hozzá.

 

ptibike Creative Commons License 2010.09.04 0 0 121
Most, hogy elkezdett érdekelni a tésztadolog, elkezdtem a családban kérdezősködni és hirtelen nyakamba szakadt a családból 2 db Marcato Ampia MOD 150 nevezetű eredeti olasz gép. Ugyanígy néz ki, mint alább az atlas. Mindkettő ki lett próbálva és tökéletesen működnek, pedig legalább 20 évesek. Igaz csak 1X-2X voltak használva, és csak hánykódtak ide-oda.
Már szárad egy adag lebbencstészta és 1 nagy adag cérnametélt. Laskatésztát csak kipróbáltam.
Mondhatni nagyon szépen dolgozik a gép. Majd teszek fel képet is róluk, ha nem bánjátok.
Egyébként nem hittem volna, hogy "10 dkg liszt + 1 tojás" anyagból mennyi tészta kijön.
Ma is csinálok egy adagot még. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!